Volkswagen

Espanja Auton myynti – maaliskuu 2017 Volkswagen Polo, johtaja toista kertaa sen historiassa

Jo toisen kerran yli neljän vuosikymmenen elämän Volkswagen Polo johtaa sijoitusta Espanjan myynnistä. Lisäksi Seat Ateca joutuu Top 10 ensimmäistä kertaa ja Qashai Nissan ja Ford Fiesta myös yllättynyt tuloksiin.

Voitto Volkswagen Polo, neljä vuotta myöhemmin

Uusien henkilöautojen rekisteröinnit Espanjassa osoittavat jälleen hyvä terveys kanssa 126272 yksikköä myytiin maaliskuussa tai mikä on sama 12,6% enemmän kuin samassa kuussa edellisen vuoden. Kertyvät tietojen mukaan ensimmäisellä neljänneksellä on myyty 309570 autoa, kasvua 7,8%.

Ranking mallit osoittavat merkittävää keinu takia merkittävä vaikutus vuokra-auto, yleistyi kuukauden maaliskuussa. 28% kaikista rekisteröinneistä tässä kuussa ollut alquiladores kanavan valmistelee laivastonsa ennen pääsiäisen ja tulevia vapaapäiviä.

Markkinajohtaja on ollut Volkswagen Polo, Koko historiallinen hetki Saksan malliin. Huolimatta kiistatta suosio neljän vuosikymmenen elämän kaikkien sukupolvien Polo sitä Se on vasta toinen kerta saada korkeimpaan asentoon Espanjan sijoitusta. Viimeisen kerran oli helmikuussa 2013.

Ford Fiesta on ollut ilmestys tässä kuussa

Toinen sija meni kuningas SUV, The Nissan Qashqai. Tämä on toinen kerta, kun nykyisen sukupolven saavuttaa hopeaa sekä lokakuuhun 2016 osoittaa, että se on ylhäältä muodossa. takana Renault Clio Se pysyy ansiokkaan kolmanneksi.

Ylimpänä pöytään uusien autojen myynti ovat Opel Corsa ja Seat Leon Suoritettuaan Top 5 taas Seat Ibiza, Helmikuu voittaja, on ollut taka Kuudennessa vaiheessa. Toinen yllätys on näytellyt ford Fiesta, lopullisessa venyttää sen liike-elämän mittakaavassa jopa valtava seitsemäs. Saada käsityksen siitä, miten hyvä tämä asia on ollut tarpeeksi sanoa, että viime vuonna hänen paras sijoitus oli 17. sijalla (kesäkuussa 2016) yhdistämiseksi.

Istuimen asento ennätys Ateca

Myös silmiinpistävää oli 10. postitse Ateca Seat, Ensimmäistä kertaa hän joutuu Top 10 Kuukauden pitkälle ohittaen heidän paras levy tähän mennessä (17 lokakuu 2016). Pahempaakin on menestynyt Dacia Sandero (18), The Opel Mokka (22 ° C) ja Audi A3 (32º), kuka ne jäävät taakse kuin tavallisesti.

Mitä tuotemerkkejä on myös silmiinpistävää tietoja, kuten näyttäviä voittoja kolmen valmistajien johtavan pöydän tässä kuussa. Volkswagen (1), Renault (2) ja kahlaamo (3.) parantamaan luvut 30%, 38% ja 47% verrattuna maaliskuuhun 2016 Mahtavaa! Korokkeella pysyy opel (4) ja sen jälkeen Nissan (5.), istuin (6) ja peugeot (7), jossa on erittäin tiukka tuloksen välillä.

Myynti malli

Useimmat myytävien autojen Espanjassa ovat:

RankingModeloVentas mar'17Ventas 2017 (tammi-maaliskuu) Ranking 2017 (Jan-maaliskuu)
1Volkswagen Polo429277295
2Nissan Qashqai384579744
3Renault Clio339467196
4Opel Corsa312982613
5Seat Leon294790242
6Seat Ibiza279891611
7ford Fiesta2690397323
8ford Focus2632473413
9Hyundai Tucson2281446318
10Ateca Seat2223463916
11Volkswagen Golf213162257
12Opel Astra207361608
13Renault Captur2066410621
14peugeot 2082057520710
15Peugeot 3082048506111
16Renault Megane2003429120
17Citroen C32000470615
18Dacia Sandero199456919
19peugeot 20081876488312
20Fiat 5001831390224
21Toyota Auris1794462817
22Opel Mokka1736471014
23Kia Sportage1608407022
24peugeot 30081589365326
25Citroën C4 Picasso1498332229
26Nissan Juke1420353027
27Cactus Citroën C41399320030
28Renault kadjar1396282433
29Hyundai i201349263238
30Toyota Yaris1290345028
31Volkswagen Tiguan1282376425
32Audi A31265437019
33Audi A11258236945
34Nissan Micra1195207452
35Skoda Fabia1134217950
36ford Kuga1115253540
37Mini (paitsi maanmies)1103233546
38BMW X11086299631
39Volkswagen Touran1051246144
40Fiat Panda1022247642
41Kia Rio1022247143
42fiat 500L979221148
43Mercedes-luokan967264937
44Kia Cee'd967257539
45Dacia Duster967253441
46Audi Q3918221547
47Nissan X-Trail873169564
48BMW 3-sarjan856194955
49Kia Carens855187458
50Toyota C-HR852279434
51Audi A4850196754
52BMW 1-sarjan835265136
53Toyota RAV4814219849
54fiat 500X810292032
55Hyundai i30781203253
56Fiat Tipo760209851
57Volvo XC60751142172
58Opel Insignia711188157
59Nissan Pulsar698142471
60Volkswagen Passat682179159
61Mercedes C Class675171561
62Opel Zafira648276335
63Skoda Octavia647157466
64Range Rover Evoque641156668
65Ford C-Max633171462
66Jeep Renegade619137173
67Citroën C4610169065
68Ka +600147769
69Audi Q2587156667
70mercedes GLA586188456
71mercedes GLC543170663
72BMW Series 2 A / G-Tourer542134076
73Ford Tourneo Courier536146570
74Suzuki Vitara532115680
75Citroen C-Elysée525178960
76Mercedes Class B524107881
77Kia Picanto51594386
78CX-5489129977
79Toyota Verso485134175
80Mercedes luokka V45698185
81Mitsubishi ASX438134274
82skoda Spaceback41673997
83ford Ecosport384106882
84Volvo V4037277496
85Peugeot 50837089888
86CX-336488789
87Adam Opel337617106
88Nissan Note333434130
89Hyundai i1032780794
90mini Countryman32671299
91Honda HRV31983992
92Smart Forfour300600107
93Mazda329690987
94Renault Scenic293100283
95Dacia Logan278644104
96ford Mondeo273699102
97Honda CRV267706100
98Renault Talisman267590109
99Renault Espace259437129
100Ford S-Max257458123

Myynti Brand

Tulokset saavutetaan valmistajat ovat:

RankingMarcaVentas mar'17Ventas 2017 (Jan-maaliskuu)2017 Ranking (Jan-maaliskuu)
1Volkswagen10093237153
2Renault9815202975
3kahlaamo9316186086
4opel8935250901
5Nissan8466173007
6istuin8436243852
7peugeot8324205914
8Citroën6947171878
9Toyota6020168999
10audi57991553710
11fiat56151404411
12Kia56031398112
13Hyundai54241180115
14mercedes46821301013
15BMW46261275514
16Dacia3490975416
17skoda2676566217
18volvo1576332019
19Mazda1452399918
20MINI1429304720
21Land Rover1107267621
22ritsa930223822
23Suzuki843185924
24jeeppi779172425
25Mitsubishi778220723
26lexus538151126
27fiksu537141327
28SsangYong42392629
29jaguaari363102928
30Alfa Romeo35989130
31Porsche25858231
32subaru24357832
33infiniti17641833
34Abarth9524834
35Maserati4211235
36Tesla386336
37Lancia123837
38Ferrari91839
39Mahindra82338
40Bentley51640
41Chevrolet2343
42Lamborghini1541
43Aston Martin1442
44Rolls-Royce1344