Audi

Audi Sport Quattro: vydražiť jedna z ikon v skupine B

Veľkolepé exemplár kultový Audi Sport Quattro v aukcii. legenda rallye a jeden z najvzácnejších modelov kolekcii nájdeme, pretože Audi 214 prišiel na výrobu prišla byť predávané iba 164.

Ďalšie legenda skupiny B v aukcii.

Pred niekoľkými dňami sme vám ukázal kópiu Lancia Delta S4 úžasné Stradale ktoré budú dražené neskôr v tomto mesiaci, dnes ukážeme jeden z najimpozantnejších súperovi športových Talian, Audi Sport Quattro, kópie krásne biele z mála jednotiek vyrobených za Audi homologácia v skupine B.

V rovnakej aukcii RM Sotheby nájdeme nádherné Lamborghini Countach LP400 "periskop", Delta S4 STRADALE vyššia alebo vzácne Porsche 911 Carrera RSR 3.8 Značka nedávno videli, bude vám ponúknutá táto Audi Quattro Sport v Villa Erba udalosť, pri jazere Como, Taliansko.

Stradale Lancia Delta S4: dedičstvo Wild skupiny B

To je jedným z iba 164 výtlačkov sa predalo o radikálnej Šport Quattro, hoci značka vyrába niečo viac ako 200 potrebných pre schválenie vzorové zhromaždenia jednotiek. Opustí továreň Ingolstadt 17. decembra 1984 a to bolo prvýkrát zaznamenané Audi AG v máji 1985. Predtým on bol starý dva roky bol poslaný späť do továrne, kde nahradil pôvodný bloku hliníka motora pomocou oceľovej, tvrdšie a eliminovať opakujúce sa problémy trhlín a pórovitosti originálnych hliníkových blokov.

Púhych 164 kópií bolo predávané.

Za posledných 10 rokov, tento problém má veľmi pokojný život, pretože to cestoval len asi 10.000 z 90,500 kilometrov, ktoré označí jeho počítadlo najazdených kilometrov, a od roku 2012 bol uložený v skladisku, hoci to bolo vykorenené a pravidelne pohyboval. V roku 2010 utrpel rekonštrukcii Mayer MTM motora, kde bola potvrdená jeho skutočná sila, 348 koní a 348 Nm krútiaceho momentu, hocičo nad 306 koní a 350 Nm krútiaceho momentu vyhlásené oficiálne údaje o času.

Rovnako ako iné špeciálne schválenie zo skupiny B, ako Lancia Delta S4 alebo Ford RS200, Audi Sport Quattro bude aj naďalej jedným z najvzácnejších a najvyhľadávanejších klasických športových modelov, a hoci jeho cena výrazne vzrástol v posledných rokoch má stále priestor pre rast. To je to, čo my by sme považovali bezpečnú hodnotu.

Do dražby Audi A1 Quattro Skupina B

Táto kópia súčasťou posudzovania Je medzi 300.000 a 350.000 eur, docela rozumná hodnota v porovnaní s inými podobnými kópiou dražených skôr, ktorým sa podarilo dosiahnuť hodnoty, ktoré boli okolo pol milióna eur.

foto: RM Sotheby