Volkswagen

Predaj automobilov Španielsko – december 2016: Volkswagen Golf vráti vládnuť

  • Zápisy na španielskom trhu sa zvýšil o 9,2% v decembri.
  • Volkswagen Golf víťazstvo, ktoré nemohli v minulom roku a pol poznamenal.
  • Renault dáva ranu na stole, s Clio a Megane modely sú vynikajúce.
  • Hyundai Tucson poschodie s výhľadom na Nissan Qashqai.

Golfových sa vracia do hornej časti rebríčka tesne pred tým, než dosiahne jeho obnovu

Predaj automobilov v Španielsku 2016 dokončenie pridávanie pravú nohu 97,420 viac jednotiek v decembri. Ide o najväčší objem dosiahol v poslednom mesiaci roka od roku 2007 a nárast o 9,2% v porovnaní s decembrom 2015 od začiatku roka dosiahli 1,153,654 jednotiek, dobrá postava odráža nárast o 10 , 8% oproti roku 2015.

Decembri nám zanechal nového vodcu na čele rebríčka. Jedná sa o Volkswagen Golf, že napriek jeho obrovskej popularite mu nepodarilo umiestniť seba na prvom mieste od júla 2015. Nemecká kompaktný ťaží z viacerých atraktívnych cien za súčasného modelu vzhľadom k blížiacim sa príchodu do niekoľkých týždňov restyling.

Zostávajúce dve pozície cti sú pre modely Renault, značka, ktorá podpísala vynikajúci výsledok na domácom trhu vďaka obnove jej hlavných modelov. Renault Clio striebro a visí Renault Megane, leader v októbri obsadila najvyšší stupienok.

10 najpredávanejších vozidiel v roku 2016

Boj v segmente SUV je rovnejší než predtým a je dokázané pozorovaním, že Hyundai Tucson a Nissan Qashqai obsadiť štvrté a piate miesto, resp. Zdá sa, že neúprosný japonská dominancie vo svojej kategórii má konečne našiel model, ktorý môže robiť veci zložito.

Veľmi žiadané modely zvyčajne boli odsunuté na veľmi diskrétnych polôh v tomto mesiaci. To bol prípad Seat Ibiza (10), pričom Opel Corsa (12), alebo volkswagen Polo (13). Avšak, najviac zrejmý príklad je Seat Leon, Od roku 2016 najpredávanejším modelom sa musel uspokojiť s 16. miesto, ktoré pozná len málo, ak uvážime jeho najhorší výsledok za rok bol štvrtým júna.

Medzi výrobcami, Renault Trvalo prvé miesto s veľkým rozdielom na Rezáky obrovskému rastu o 55% v porovnaní s decembrom 2015. peugeot a volkswagen Oni mali ťažký boj o druhé miesto, ktoré bolo pre značku Lion. Vyzdvihnúť obrovský skok vpred od hyundai ktorá vám umožňuje dosiahnuť šieste miesto a útočisko sedlo (-23%), ktorá zostáva v nijaký ôsmom.

predaje modelu

100 najpredávanejších automobilov v Španielsku v decembri sú nasledovné:

Poradie dic'16ModeloVentas dic'16Ventas 2016Ranking 2016
1Volkswagen Golf2664253606
2Renault Clio2615253665
3Renault Megane26141973912
4Hyundai Tucson23791941614
5Nissan Qashqai2360252077
6Dacia Sandero2133250708
7Renault capture21211968313
8Peugeot 200820371694018
9Peugeot 3081956235089
10Seat Ibiza1890319362
11Peugeot 20818822159610
12Opel Corsa1867269043
13volkswagen Polo1626254244
14Toyota Auris16251799715
15Opel Astra15572085211
16Seat Leon1465336531
17renault kadjar13711297124
18Ford Focus13661602719
19Opel Mokka12511697217
20Ateca Seat1215541772
21Volkswagen Tiguan11581208529
22Hyundai i2011471133330
23Citroen C311071267425
24Dacia Duster10821265326
253008 (2 generácia)10192481109
26Toyota Yaris10121395720
27Kaktusy Citroën C49531115231
28Hyundai i309531036533
29Ford Kuga949950038
30Nissan Juke9421245328
31Kia Sportage9231708216
32ford Fiesta9111246627
33Citroën C4 Picasso9091387921
34Audi A38511337322
35Mercedes triedy A829955237
36Mercedes GLA828764153
37Mitsubishi ASX798599666
38MINI (s výnimkou Countryman)786896741
39fiat 500X778832447
40volkswagen Touran741754954
41BMW X1741712056
42volkswagen Passat740918940
43Fiat 5007201326123
44volvo XC60720556069
45fiat 500L709956136
46Kia ceed7001080832
47Nissan Micra688500575
48Kia Rio6861025834
49BMW radu 1685846945
50Nissan X-Trail678649161
51Fiat Tipo678493976
52BMW radu 3669815648
53Audi Q5652548670
54Toyota RAV-4651777551
55Škoda Octavia622650060
56Mercedes C Class609695357
57Renault Scenic587631863
58Audi Q3583840846
59Ford C-Max577580468
60Citroen C-Elysée562682458
61Citroën C4553960735
62BMW 2 A / G Tourer527644262
63Ford Ka +5241913125
64Opel Insignia513768352
655008512504174
66Ford Tourneo Courier503585567
67Opel Zafira Tourer497884343
68Range Rover Evoque496601465
69Škoda Fabia494861844
70Renault Talisman477319197
71Audi A1475929239
72Audi A4473807849
73Nissan Pulsar458471377
74Mercedes GLC452545571
75Fiat Panda450891942
76jeep Renegade439531273
77Toyota C-HR439656182
78Kia Carens432731855
79CX-5431660859
80ford Ecosport410398281
81CX-3407447579
82suzuki Vitara407377684
83Toyota Verso340603364
84Mazda3333344788
85Volvo V40333296198
86Dacia Lodgy326328893
87Dacia Logan298359087
88Mercedes triedy E2932610105
89Peugeot 508286451478
90Ford Mondeo286337791
91Honda CRV285366885
92Mercedes triedy B275394982
93BMW radu 52652281115
94Volkswagen Golf Sportsvan260333492
95Hyundai i10258340790
96Škoda Yeti2582699103
97Land Rover Discovery Šport2532103122
98Audi Q2251543191
99opel vectra2392862100
100Skoda Spaceback235326596

predaje značky

Prihlášky dosiahnuté výrobcovia sú:

Poradie dic'16MarcaVentas dic'16Ventas 2016Ranking 2016
1Renault10125905391
2peugeot7870835514
3volkswagen7601890813
4Opel6152894032
5brod5828659946
6hyundai55625091612
7Nissan5298571198
8sedlo4877777515
9Citroën4846652007
10toyota4595556969
11Mercedes39754714814
12BMW39024442016
13Dacia38394460115
14audi37385168111
15fiat34614815013
16Kia32315342010
17Skoda18322427917
18volvo15341340719
19Mazda14441828418
20mitsubishi1063937023
21MINI9781129320
22Land Rover9081027221
23prak829948422
24džíp648694424
25suzuki622580426
26SsangYong420387128
27šikovný390614925
28lexus388560227
29jaguár357365829
30alfa Romeo334319030
31subaru219202532
32Porsche216223231
33Infiniti127123633
34Abarth9172234
35lancia4352235
36Maserati2628236
37tesla235739
38Mahindra1210037
39Ferrari56838
40Bentley45240
41Lamborghini32041
42Aston Martin21642
43lotus1643
44cadillac1349