Volkswagen

Volkswagen chce oživiť klasické Kübelwagen as elektrickým modelom

Predseda Volkswagen, Herbert Diess, je ten, kto uznal, že by chcel priviesť späť kultový Kübelwagen na nové elektrické platforme MEB a to nielen v podobe konceptu. Podľa Diess, bola by to skvelá alternatíva k trhu.

Volkswagen Type 181 classic.

Bol prezidentom nemeckej marky samotné, ktoré odhalilo, že Ak chcete priviesť späť pojem Kübelwagen s novým elektrickým modelom. Podľa slov aute&Vodič USA, Herbert Diess povedal, že by chcel priviezť sympatický kabriolet, jeden z mála 4-dverí kabrioletov, ktoré dosiahli trhovo pomocou novej platforma MEB, vyvinutý pre budúce elektrickým sporákom nemeckej skupiny.

Volkswagen Kübelwagen alebo Type 82 Pôvodne sa jednalo o vojenské vozidlo navrhol Ferdinand Porsche a Volkswagen postavený počas druhej svetovej vojny, ale neskôr sa rozhodol vydať značku civilnej verzie na základe mechanických prvkov a rámom Beetle, ktorú získal označenie Volkswagen Type 181, hoci Spojené štáty bol nazvaný "Vec" av Mexiku Volkswagen Safari.

Podľa Diess je MEB platforma je flexibilný, môžete ubytovať verzia predné, zadné alebo pohonu všetkých kolies, čo umožňuje viac možností, takže Môže byť použitý na zvýšenie mnoho ikonické modely značky. Tiež poznamenať, že Type 181 bol základom pre modely, ako sú kočíky alebo desiatok vozňov súpravy využívajúce túto základňu v sedemdesiatych rokoch.

Pôvodný Type 181 bol viacúčelové vozidlo.

Sympatický 181 bol veľmi úspešný v tej dobe, To stalo sa vyrába v Nemecku, Mexiku a dokonca Indonézii, a to vo výrobe nepretržite od roku 1968 do roku 1983, s takmer 91.000 jednotiek vyrobených celkom.

MEB nová platforma bude hrať kultový mikrobusom z nemeckej marky, ktorý bol predbehnúť Volkswagen I.D. Buzz koncepcie a spoločnosť nedávno potvrdil svoju cestu do výroby s predpokladaným príchodom trh v roku 2022. Pôvodný model sa narodil v šesťdesiatych rokoch, To sa týkalo technickej úrovni s typom 181, takže nie je divu, že značka bola dohodnutá v okamihu malého SUV.

Značka doteraz nepredložil všetky pojmy, ktoré tvoria rodinu modelov vnútorným priemerom, ktorý bol zostavený práve I.D. Buzz koncept, takže to nebude prekvapivé, keby v najbližších mesiacoch nejaký iný model inšpirovaný minulosťou značkou.