testy automobilov

Ford Focus 1.0 EcoBoost Test (II): Motor, spotreby a správania

Ako motor EcoBoost bolo oznámené, boli sme prekvapení veľa: 125 hp na liter, len tri valce a schválený reálnej spotreby škandál (tak nízke). Zamerať sa v roku 2015 je 1,0 EcoBoost motora nie je nová, a to sa začalo skôr, ale vy ste predĺžili vývoj zmien minúť menej. Je to naozaj tak ?.

výhovorky zmenšovanie Sú dobre známe: hmotnosť motora, menej mechanického trenia sa zníži menej dane sa platia, výhody sú udržiavané s turbodúchadlami a veľmi nízka spotreba je homologovaná. Zatiaľ teórie.

Už hral tento motor v nižších modelov Fiesta a Ecosport, kde trojvalec je malá poznámka, ako vibrácie a zvuk. Avšak, dôraz je iný príbeh. Motor je tak dobre izolovaná, že laik by pravdepodobne ani nevšimnete rozdielu s štvorvalcovým, pokiaľ nie je opatrný. A práve to znie.

To nemá upresnenie motora, ktorý nahrádza, ale rozhodne dáva Pego

Musím sa priznať, že som nebol vždy vedomí času na prestať&štart vypol motor, a ak nie, 3000 RPM až tak ďaleko, ako hluk je veľmi ticho. V aspekte komfortu, schvaľuje. Včas, prichádza ako prvý, a ak sa nám nepodarí dotknúť, môžete si dať nejaké otravné trhne na čele, ale nič neobvyklé.

Ford inžinieri vylepšený podvozok s cieľom zlepšiť ich správanie mierne zakrivené a pohodlnejšie

pred restyling Focus už mal vynikajúci výkon, a rovnováha medzi pohodlím a športového charakteru veľmi dokonalý. S niekoľkými vylepšení ste urobili, to je ešte lepšie, av skutočnosti, aj naďalej ohromiť. Na hore, že podlahové "útok" Aj skončil hádzanie menej energie ísť rýchlejšie, auto sa štiepili dokonale.

Zadná náprava je veľmi reaktívny, ale veľmi učenlivý

Nemám absolútne nič vytknúť v tejto kapitole, ak je niečo v kabíne sú si všimli kolesá, ale ani nepríjemné, ani proti mysli tých, ktorí milujú jazdu. pneumatiky -Goodyear testované jednotky EfficientGrip Performance 215/50 R17 možno len ťažko uspokojivý v žiadnom prípade.

Len majte na pamäti jednu vec pred testovaním Focus vážne, a odpojte pruh vedenie asistenta, alebo môžeme zbláznenie. Môžete zanechať svoje vozidlo takto a nič iné meniť v budúcej generácii, výhry a presvedčí, a oni mohli ísť všetky kompaktné rovnako.

Výsledky počítačovej na konci testu, sú dobré, ale nezaznamenáva

Je pravda, že spotrebuje len 4,7 l / 100 km?

Nie. Pri zbere tohto parkoviska Ford tlače, že mal menej ako 3000 km, potom ste na scéne. Cestoval som s ním viac ako 600 kilometrov, bez toho aby dosiahla rezervy, podľa počítača, si to mohol urobiť s vkladom takmer 775 kilometrov. To sa môže zdať veľa, to áno, ale veľký vklad, 55 litrov.

Počítač mal priemernú spotrebu 5,8 l / 100 km, Prvý deň bol mierne nad 7 l / 100 km. Vzhľadom k chybe počítača, ktorý je zvyčajne 0,4 - 0,5 l / 100 km smerom nahor, sú približne 02.06.-03.06. l / 100 km

To je v poriadku pre benzín, ale žiadny z nich nie je záznam brutálny spotrebu

Najlepšie na tom som si vzal bol 4,2 l / 100 km, po väčšinu času po diaľnici, medzi 100 a 130 km / h, bez toho aby jediný výbuch rýchlosti a v momente inšpirácie za volantom s priaznivými dopravných podmienok. V skutočnosti, v niektorých linkách mohol ísť cez 120 km / h sa na okamih pod 4 l / 100 km. To sa zdá nemožné 1,6 atmosférický.

1.0, EcoBoost je najmenší úsek na tejto úrovni energie benzínu, ale v neposlednom rade konzumovať

Vo všetkej počestnosti, tento motor strávi o niečo menej ako 1,6 Ti-VCT, pretože Podlaha má veľmi nízku spotrebu. Inými slovami, ak pôjdeme s malým zaťažením urýchľovača, na veľmi stálym tempom, spotreba je veľmi nízka. To udrží len veľmi málo klesajúci posun, takže môžete urýchliť veľa zotrvačnosť 0. spotrebou prostriedky alebo tvrdé úsilie, a začne prehĺtanie, ale skôr, negovať výhodu malého posunu, pretože je príliš tesný.

Trik je v tom ísť veľmi hladko, a napriek tomu je nemožné 4,7 l / 100 km pre celý vklad

Ach bože, my nie vždy mať všetko v náš prospech, ako jazdíme. je teda veľmi citlivý na použitie, ako sa to stane pre väčšinu menších preplňovaných motorov. Pripadá mi najzaujímavejšie 1,6 Ti-VCT, to predávalo prevedené na LPG. Testovali sme, čo výsledok dáva C-MAX a nás presvedčil.

Pripadá mi to veľmi jednoduché ospravedlniť nákup ekvivalentná diesel, 1,6 TDCi 115 k, pretože viem, že za to, že to je jednoduché pomocou blízkych až 5 l / 100 km, a sú len 1000 eur. Avšak, pre spotrebu benzínu sú veľmi rozumné, ale vodič musí urobiť svoj diel.

Boca Tankovanie "inteligentný" (Easyfuel). Keď sa naplnil a zaznie prvý "klepanie" už nemusí trvať. Má adaptér, ak máte naplniť karafu

Niektorí si myslia, že jednoducho sledovať posun smery prevodový vznikajúce v palubnej doske. Nie. Zistil som, nie jeden, ale hneď niekoľkokrát, že niektoré rampy s nižšou spotrebou pomocou nižší prevodový stupeň a zdvíhanie nohy. Od 1400 otáčok za minútu, Tento motor poskytuje 170 Nm, ak budeme šliapať trochu, načíta, ale je oveľa pohodlnejšie ako 2000 otáčok za minútu.

80 až 120 km / h vo 4. trvá 10 sekúnd, veľmi dobré výsledky

Tuk výhodou EcoBoost 1,6 Ti-VCT je nežiada moc podraďovaní, Vďaka turbodúchadlu je veľmi tvrdohlavý. Expertom na efektívne riadenie môže dôjsť k strate 6 l / 100 km pre celý vklad, ale samozrejme, nesmie prekročiť 3000 ot./min na čokoľvek a to bez udania acelerón.

Mám iný dôvod, prečo odporučí tricilíndrico, je to, o čom svedčí TÜV, tento motor, ako niektorí konkurenti, To vydáva veľa častíc, a žiadny filter, takže jeho ekologického rázu je veľmi diskutabilná. Ak nebudeme uvažovať o ničom z toho, áno, to je hnací motor príjemne a tak som sa priznať otvorene.

GoodYear EfficientGrip 215/50 R17 pneumatiky Performance. Sú filmu a pomáhajú udržať spotrebu pod kontrolou

Celkovo možno povedať, Focus je radosť za volantom, a myslím, vhodnou alternatívou k Premium Compact vyššia cena. To je vysoko nad niekoľkými konkurentmi s horším všeobecnom pocitu z jazdy, interiér horšie alebo veľmi zlý starobe ako v rokoch prejsť.

Diesel proti EcoBoost sa môže pochváliť, že sú menej nápadné a spríjemní jazdu v všeobecne, ako dobre izolovaná to je. Veľmi vhodné pre alergikov na dieselové motory, ale nič robiť čísla sa TDCi je zaujímavejšie dlho pred dosiahnutím 100.000 km.

Stručne povedané, To má dobrý motor, ale majú alternatívne štvorvalec menej míňať, bez príliš ďaleko, 1,4 TSI o VAG- skupiny a majúci model LPG a TDCi, sa neodporúča pre každého, kto jasne motora. Mimochodom, kto ju vyberať, nebudete sklamaní.

Stručne povedané, zaujímavou alternatívou k TDCi, ale nie pre všetkých

V ďalšej a poslednej časti, budeme vysvetľovať, ako je nová rada a aké doplnky sú oveľa zaujímavejšie ...