testy automobilů

Test Mazda CX-5 2017 objednávky zákazníka

A sú dve generácie. Mazda obnovuje svoju najúspešnejší model na starom kontinente. Úloha používať opatrne je založená na aktualizáciu a zlepšovanie toho, čo už sme vedeli. Už som otestoval Mazda CX-5, 2017, a to je to, čo som našiel.

Po jeho prvom vzhľadu, CX-5 na trh druhú generáciu s novou image

Mazda je jasný dôkaz, že tam má byť v niečom prvý uspieť. A nie ísť s prúdom znamená byť v poriadku. Čas ukázal hneď túto japonskú značku toľko obdivovanou a miloval. Ich pece opustili veľké modely v celej histórii. V niekoľkých posledných rokoch sa zamerala na SUV, a dnes obnova najúspešnejšou z nich k nám prichádza; Mazda CX-5 2017 už mal príležitosť ochutnať.

Ide o druhú generáciu najpredávanejší SUV Mazda v starom kontinente, aj keď mnohí môžu byť zamenené s hlbokým restyling. Pravdou je, že nezáleží na tom, že na tom nezáleží, pretože to, čo majú urobiť, je vziať to, čo už máme a vylepšiť. Môžete si myslieť, že už vidieť, že ťažké, ale je pravda, že keď váš produkt je už dobrý, vylepšiť bez poškodenia nie je tak jednoduché, ako sa zdá.

Foto 1 - Prezentácia Mazda CX-05 2017Foto 2 - Prezentácia Mazda CX-05 2017Foto 3 - Prezentácia Mazda CX-05 2017Foto 4 - Prezentácia Mazda CX-05 2017

Prezentácia Mazda CX-05 2017

Konštrukcia KODO stala viac než život slogan, viac než len filozofia dizajnu. To sa stalo základom všetkého, čo vytvára Mazda. Keď je Mazda CX-5 robil vzhľad prvýkrát vo svojej histórii premiéru tohto konceptu sme je obvyklé. Postupom času ďalšie modely domu bol prispôsobený k tomu, ale teraz sa stal prvým, kto ju aktualizuje, pretože to privilégium patrí k svojmu mladšiemu bratovi, Mazda CX-3.

Nie že by na tom záležalo veľa, pretože prijíma a padne ako uliate. Posledný model, už podarilo získať mnoho zákazníkov pre ich imidž, a nový nepochybujem o tom, že volať viac pozornosti. Z estetického hľadiska sa dá povedať, že nový CX-5 vstupuje do oka. Viac agresívne a štylizované front, ktoré by vyzdvihnúť niekoľko malých svetlomety. Okrem toho nová je ako prototyp sa narodil, Mazda MINAGI Concept, starý. Niečo, čo je vzácne. Musím priznať, že sa mi páči, a duša Červená je farba, vyzerá rovnako ako podpisový hviezdy: Mazda MX-5.

Patrí medzi ne také malé svetlomety, predné a zadné

Za predné ťažké nájsť veľké zmeny. Všeobecne povedané čelíme rovnaké auto k zadnému stĺpiku. Mimochodom, táto časť tiež dostane mierny facelift s pridaním nových svetlometov, ktoré zase nútená zmeniť zadných výklopných dverí a nárazníka. Jedná sa o jemnejší štýl, než posledný, ale my sme ho ešte jasne pamätá. Ak chcete dokončiť vonkajšie transformácie musí pridať funkcie chrómované a novej sady kolies až do 19 palcov.

Zatvorenými dverami minú tri štvrtiny rovnaké. Oni nie sú radikálne zmeny, ale zistila významné zmeny vo vzťahu k prvej generácii. vlastne To dáva pocit, že väčšiu kvalitu, vďaka obnoveným a lepšie integrovaných materiálov prvkov. Tento efekt je dosiahnutý predovšetkým palubného displeja. Vložený pred nie je príliš okázalý spôsob, teraz dominuje hornej časti konzoly s plávajúcim efektom. Áno, fit zlepšenie niektorých oblastí, kde úpravy nie sú všetko dobré, že by sa vošiel očakávať.

Doteraz som sa nezmienil, ale Mazda CX-5 sotva zmení svoj vonkajšiu činnosť. Avšak boli zvládal mať pocit, že širšie a priestranným interiérom. Opakujem, že to je pocit, pretože s meračom v ruke nie je žiadny rozdiel. Päť cestujúci môžu cestovať pohodlne, rovnako ako veci z nich, a to vďaka nosnosťou 506 litrov aspoň 1620 maximum. Len rast trojlitrového získal v dvojitom dne.

Správne interiéru remodeling, najlepšie materiály a technológie

Ak sa niečo má vždy rád CX-5 je určený pre svoje technológie. Zvyčajne hovorí o nemeckých záloh, alebo stupňom vybavenie z nich. Ale Mazda začlenila do svojej kultúry mnohých systémov od východiskového bodu. V obnovenej SUV existujú tri možné úrovne vybavenie: Pôvod, evolúcie a Zenith, a dve špeciálne balíčky s názvom: Zenith Zenith Black and White, vrátane iný estetický dotyk jeho bratov.

Pomer zariadenie, cena je oveľa zaujímavejšie úprava je Evolution. V tomto strednom bode môžeme mať za štandardných prvkov, ako Head-up display, zadná parkovacia kamera, detektor mŕtveho uhla, výstrahy zadné prevádzku a vyššie uvedené prístrojovej doske displeja so siedmimi palcov a bizónov a tempomat. Ak budeme chcieť viac máme Zenith povrch, kde budeme pridávať ďalšie informácie, ako je Full LED svetlomety, prehliadača, elektrické brány, bezkľúčový prístup a zvukový systém BOSE.

Nový CX-5 má najnovšie pokroky v oblasti bezpečnosti, ktoré zahŕňajú prítomnosť i-ACTIVSENSE 

V mechanickom rozsahu sa bude skladať z dvoch zážihových motorov a jeden diesel bude schopný ukázať celkom štyroch rôznych síl. Slávne SKYACTIV Motory sú prítomné, a aspoň 150 konských síl byť usporiadané pre dieselové verziu 2.2 litra. Maximálna hodnota je stanovená pomocou SKYACTIV-G 2,5 194 variantov koňa, ktorý mimochodom vždy spojené s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies šesťstupňovou. To bude obzvlášť zaujímavý, pretože je novo vyvinutý motor s vypínaním valcov systému.

A to ako normálny uvidí CX-5 2017 manuálnu šesťstupňovú prevodovku a pohon kolies na prednej náprave. ale Mazda pripravila šesť vzťahy automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, no zamkne rozdiel. Pridáme Ak možné kombinácie mechanického a dokončenie máme celkom 29 rôznych jednotiek CX-5.

Tieto motory SKYACTIV ukazujú, že downsizing nie je nutné uložiť

Ako hovorím, je vyvážený rozsah a upraví pre všetky typy zákazníkov. Vyvolávacia cena Mazda CX-5 2017 činí 27.270 eur. Jedná sa o SKYACTIV-G 2.0 165 hp verzia s manuálnou prevodovkou, pohonom predných kolies a pôvod povrchovou úpravou. Naopak na druhej strane rebríčka sa SKYACTIV-D 2.2 175 hp jednotka stojí s automatickou prevodovkou, pohonom všetkých kolies a Zenith bielou povrchovou úpravou. Jeho cena je 42,280 eur. 

Test Mazda CX-05 2017

Mazda je jediný výrobca, ktorý nebol znížený o veľkosti ich motorov. Jeho SKYACTIV technológie urobila nás všetkých predstavujú požiadavku nízkych valcov pre nízku spotrebu. Nie je to tak, a CX-5 je jasným príkladom. A hovorím to preto, Ak je niečo, čo si myslel, že nová Mazda predajné má byť šetrný a efektívny, pričom treba pamätať na dôležitú hodnotu pohodlie. Možno najväčší prínos vozidla oproti svojmu predchodcovi. 

Ako ste už sa do mojej mysle nový CX-5 dáva prednosť úspor a komfortu nad všetkými ostatnými vlastnosťami. Plne chápem, prečo toto rozhodnutie a konfigurácia. To je požadované zo strany verejnosti, a v prípade, že SUV, je to, čo chcete, je to, čo nájdete v 95% prípadov. Keď si myslím, najpriamejšou súper CX-5 bude rýchlo povedať, že bez pochýb je nemecká; Volkswagen Tiguan.

jasné a jednoduché informácie cez zmiešavacie box analógové s digitálnym

Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. Napríklad v japonskom dizajne jasne víťazí, zatiaľ čo nemecká technológie sú viac vyrovnaní, rovnako ako je priestor, priestrannosť a pohodlie. Čo sa týka jeho správanie obaja sú veľmi podobné. Oba sú určené pre pokojné a plynulej jazde. A nakoniec, keď sa pozriete na ceny, a nie, že veľký rozdiel, o niečo lacnejšie CX-5.

Ale ja nepôjdem po konároch. Počas národnej prezentáciu Mal som príležitosť dokázať, že a priori sú prezentované ako predajné verzie. Na jednej strane naftový SKYACTIV-D 2,2 4WD 150 k, a za druhé SKYACTIV-G 2,0 benzín 2 kolies 165 hp. Zistil som, že je ťažké decantarme po druhom, pretože obaja majú dobré argumenty a niektoré ďalšie hity. Ale ak si myslíte, že ho spustiť benzín.

Ako oni robili Mazdy6 a Mazdu3, nový CX-5 s technológiou G-Vectoring Control pre lepšiu zatáčanie

Španielsko je krajinou nafty, ale prekvapivo sa verejnosť stále odmieta viac je potrebné zvážiť špinavé. V prípade Mazdy I, rovnako ako mnohí jeho spolupracovníci, sme chválili bloky benzín skvelý výkon, hladkosť a nízku spotrebu paliva. Pri tejto príležitosti by som to znova prilákal veľmi dobrý výsledok, ktorý z vás urobí Plantées potrebu kúpiť jeden z tých špinavé nafty obaja získavajú pozornosť.

V prospech tejto verzie benzínového považujem hladký priebeh, dotyk a nízku spotrebu, stále viac tesnejší rozdiel oproti nafte. Avšak tentoraz 165 koní testovaný model som sa domnieval, trochu bez kofeínu. Rozumie sa, že s takou silou vozidlo tohto druhu by malo ísť viac než dosť, ale nie. Na stupnici je 1,380 kg. Nízka hodnota pre automobil tejto veľkosti, takže to nie je problém.

Jeho hladký priebeh neprispieva k behu, pohodlie, skôr než výkon, ktorý je ideálny pre tento typ auta

Problém nastáva z motora a prevodovky. Získame maximálny výkon pri 6000 otáčkach za minútu a maximálny krútiaci moment 210 Nm pri 4000 otáčkach za minútu. Je to veľmi vysoká rýchlosť rotácie a vonkajšia sila je málo. Moc drahé. To bude nútiť postupne znižovať postupne. Hanba o vzťahu tak dlho meniť, ale áno, tretí platí pre takmer všetky času. To je endemická nielen von znížiť CX-5 je v celom odvetví. Áno, niečo dobré má. Na trase, cez 100 km, s mnohými vzostupu a odvrátenie ceste, priemerná spotreba bola nastavená na 6,7 ​​litra na 100 kilometrov. Mal by som sa nečudoval, že efektívnejšie riadenie môže dokonca prísť o oficiálnej spotrebe značku, 6,4 litrov. Výborné dát.

Medzitým diesel je prezentovaný šetrič, ale aj s väčšou priľnavosťou. V tomto prípade kôň 150 samotný ktoré sú evidentné. Rovnováha medzi výkonom a spotrebou je viac než dosiahnuté v predchádzajúcom prípade. Okrem toho testovacia jednotka obsahujúca automatickou šesťstupňovou prevodovkou, ktorá na prvý pohľad som si myslel, že by mohol vážiť jazdu, ale vôbec. To je veľmi dobre upravený aj keď sa nejedná o najrýchlejší box svet, pravdou je, že nie je lenivý, alebo zvýšenie alebo zníženie. Stávka je potrebné zvážiť a skutočne by som hodnotiť ako jednu z možností pri kúpe CX-5.

Pokiaľ budeme hovoriť o podobnosti v sebe opakovať vysoký komfort oboch jednotiek. Je pôsobivé ride kvalita automobilu Hoci zvážil prémie, nie bojovať s týmito cenami. To nemá nič závidieť svojim nemeckým súperom, BMW X1 a typ Mercedes GLA. Verte mi, nič. Čistý komfort a vysoký stupeň vnútornej izolácie. Naozaj som stále prekvapený tým. Buď Mazda, ktorý poznám, ako čítať požiadavky zákazníkov.

Za volantom zbierajú výnimočných miest, veľmi príjemný a pohodlný

Na druhú stranu musím pastu dať obe jednotky; adresa. Nemám námietky proti mäkké smeroch, ale jedna vec je, že aj ďalšie je odovzdaný dochádzky. CX-05 2017 konečný hriech. V meste, alebo pokojnejším tempom, nie je problém, ale pri postupnom zvyšovaní rýchlosti alebo zmenšiť uhol krivky, problém je zrejmý. Cnie sa mi po uťahovací smer v závislosti na rýchlosti. Vodič dostane iba informácie od kolies a občas môže vytvoriť určitú neistotu. 

závery

Celkovo možno povedať, CX-5 sa vyvíja veľmi dobre. Esteticky je to atraktívne auto. Zatvorenými dverami ukazuje pozoruhodnú zmenu technológií a zdokonaľovanie, hoci niektoré plasty a úpravy by mali byť výrazne lepší, keby sme naozaj Mazda plánuje zaútočiť na najvyššiu úroveň segmentu, teda Nemcov. K tomu všetkému je tu tiež veľký priestor a viac ako veľkorysú priestrannosť, pohodlie a predovšetkým že môže byť zamenený s väčšinu modelov prémiových.

Čo sa týka správania, nie je pochýb o tom, že Mazda sa rozhodla uprednostniť kvalitu a úsporu prevalí ďalšie podrobnosti. Rozdiely medzi motorovej nafty a benzínu sú zrejmé. Každý z nich má svoje silné stránky. V tomto prípade by som sa stavil na SKYACTIV-D 150 kW pre jej najlepšiu odpoveď. Áno, obaja sú vinní príliš mäkké smere. Tak to by ma neprekvapilo, že CX-5 zostal 40% tržieb spoločnosti Mazda v Španielsku. Ide o model, ktorý nutne musí vyzerať, ak chceme, aby nám kúpiť C-segmentu SUV existuje život mimo územia Európy.

Veci idú ísť veľmi dobre CX-5, veľmi jasný a rozumný stávku pre segment

znalecké posudky

Páčilo sa nám viac

  • pohodlie
  • spotreba
  • dizajn
  • livability

Sme radi, aspoň

  • interiérové ​​lišty
  • adresa
  • Odpoveď zážihový motor

Poznámka: 8.3