testy automobilov

Hyundai Tucson otestovať Dobyvateľ prišiel z Kórey

Úspech európskeho C-segmentu SUV urobila značky sú vypustené do ringu so zaujímavými výsledkami. Hyundai odviedol veľmi úspešne, a s modelom, ktorý má všetko, čo dobyť trh, auto, ktoré testujeme, Hyundai Tucson.

Hyundai vytvorila bestsellerom vďaka viac ako desať rokov vedomostí získaných

Aj keď mnoho z nich neverí, Tucson bol v podnikaní na 12 rokov. Avšak v Európe mal čas, druhá generácia, ktorá dostala iný názov viac v súlade s bežným názvom pre tieto krajiny: Hyundai ix35. To sa ukázalo ako najlepší predajný kórejská značka modelu kontinentu. Ale pre túto generáciu chcel zjednotiť značku, a to je miesto, kde pre nás, to prišlo Hyundai Tucson. SUV s dušou dobyvateľ testovali sme pri tejto príležitosti.

Ako hovorím, je to vlastne tretej generácie Tucson, ktoré na českom trhu. A po viac ako desať rokov, Hyundai bol získava skúsenosti v segmente, ktorý sa stal najvýznamnejšou kontinentu. Všetko, čo učenie pomohlo tentoraz zmerajú svoje sily v dôrazné móde. Natoľko, že sa držala ix35, sa stal jedným z najpredávanejších modelov kórejskej značky, a to nielen v Španielsku, ale vo všetkých oblastiach starého kontinentu.

Fotografia 1 - Fotografie Hyundai TucsonFoto 2 - Fotografie Hyundai TucsonFoto 3 - Fotografie Hyundai TucsonFoto 4 - Fotografie Hyundai Tucson

Hyundai Tucson fotky

Aké boli zmeny mimo mená? No, stačí sa pozrieť na nášho posledného stretnutia ix35 poznať odpoveď. Táto zmena je radikálna. Vo všetkých aspektoch. Možno najviac zarážajúce, ktorý prvýkrát vstúpi do oka, je vonku. Hyundai sa dozvedel, že SUV by mal mať vynikajúci vzhľad. Aj keď to nie je šliapnutie na zemi vo svojom živote, musí to vyzerať, že sa môžete vyšplhať až na vrchol sveta. A tak dizajn tím bol poverený vytvoriť SUV s mocným pohľadom na rovnakej odvolanie.

Nebudem výpočet zozname zmien, pretože ak by sme nemohli byť tu celý deň. Ale vonku je zasiahnutý veľkou mriežkou chladiča, ktorá je sprevádzaná veľmi štylizovanú línie, označené nervy a uhly, ktoré poskytujú ten pocit sily a energickosť. Politika, ktorá sa vzťahuje aj na zvyšok vozidla s dôverou. Osobne si myslím, že jedna z najatraktívnejších SUV trhu, ďaleko od nemeckého konzervativizmu. Orientálna dotyk prispôsobená vkusu najnáročnejší zo všetkých trhu; Europe.

Esteticky Tucson je veľmi úspešný zmes orientálne a európske

A Tucson má zaoberať vážnymi súpermi. Najdôležitejšie a najúspešnejší zo všetkých je Nissan Qashqai, hoci ide o menšie centimetrov. Odtiaľ súťaž má mená ako SEAT Ateca, Mazda CX-5, renault kadjar, Ford Kuga, Volkswagen Tiguan, obnovenej Peugeot 3008, a jeho brat "takmer twin": Kia Sportage. Sú súčasťou všeobecného trhového C-segmentu SUV, ktoré sa hromadia zvýšenie predaja z roka na rok vyšší ako 25%.

A teraz, aké zmeny vidíme vnútri? Lebo v tomto prípade to isté sa deje s telom. Existuje mnoho inovácií treba povedať, že je všetko nové. Nič starého ix35 je zamestnaný v Tucsone. Je pravda, že usporiadanie prvkov a štruktúrou palubnej dosky je veľmi podobná, ale Hyundai zlepšila všetko. Z použitých materiálov k ich úprave. áno, Stále to pokračuje zneužívať do istej miery plastov. Aj keď uznáva, že pocit a kvalita z nich je viac ako správna, ale to neznamená, že by som vidieť mäkší povrch.

Napriek tomu sa povedať, že je príjemný priestor, ktorý málokto ho viniť vyčíta. Usporiadanie prvkov je jasný a jednoduchý. Prístrojová doska má spoločné priestory a navyše malú centrálny displej zobrazujúci veľa informácií. Vzhľadom k tomu, spotreby cestu až do inštrukcií GPS. Tiež si môžete zmeniť rôzne nastavenia auta, pôsobí áno, z multifunkčného volantu.

Vnútri sme našli dobrý pocit skončí, hoci plasty pretekajú

Je zrejmé, čo je zarážajúce je centrálny displej na palubnej doske. Práve to nám umožňuje spracovávať všetko vybavenie Infotainment. Jeho touch ovládanie je tak jednoduché, ako intuitívne. Okrem toho umožňuje veľkú konektivitu. Pod ňou je systém HVAC, čo je v tomto prípade súčasťou vyhrievané sedadlá. Pokiaľ ide o stredový tunel, Hyundai sa rozhodla pre odstránenie ručnej brzdy zvyčajne zahŕňajú elektrický jeden pohodlnejšie. Spolu s tým zisťujeme režimov Tlačidlo jazdy, ktorá potom dám podrobný popis.

Kia Sportage a Tucson sú bratia "takmer dvojčatá", Jediná vec, ktorú Hyundai je viac konzervatívny v niektorých ohľadoch

Ako hovorím, Tucson sa vyvinulo veľa, a to zahŕňalo mnoho moderných technológií. Väčšina z nich sa zameral na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich. To bolo zavedené kamery, snímače a radar. Ak zistíte nebezpečenstvo, vozidlo je zodpovedný za upozornenie, nám pomáha spomaliť, aby sa znížila možnosť nárazu alebo význam toho. K dispozícii je tiež zvonkohra neúmyselnej zmene jazdného pruhu a zadná parkovacia kamera, ktorá výrazne uľahčuje manévre.

Pokiaľ ide o obývateľnosti Hyundai vždy venovala veľkú pozornosť oblasti priestoru a pohodlia. Tucson je veľmi pohodlné na všetkých miestach, a to aj za tri cestujúcich vojde s nejakou rezervou, ako ramenné izba a priestor pre nohy. Pokiaľ ide o priestor pre bicykle a batožinu, Tucson má 513 litrov batožinového priestoru. To je minimum postava. Maximálna je 1503 litrov, keby sme sklopenou druhý rad sedadiel v usporiadaní 60:40. Veľmi úžitkovej plochy vďaka priamok.

Do vesmíru to nebude, ale áno, ústi do batožinového priestoru je trochu vyššia

Ak budeme prejsť na mechanické časti. Hyundai usporiadané širokú a pestrú škálu motorov, prevodoviek a trakciou. K dispozícii sú štyri motory: dva dieselové a dva benzín. Sily sa pohybujú medzi 115 a 184 hp. Typicky, Tucson je konfigurovaný s jedným pohonom na prednú nápravu, ale aj možnosť integrovať pohon všetkých kolies, aj keď je to možné len zjednotiť najvýkonnejšie varianty nafty a benzínu. Niečo podobné sa deje s touto zmenou. Series je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, hoci Hyundai ponúka DCT dvojspojková sedem vzťahy. Nevhodné pre prístup k motoru.

V tomto prípade som mal možnosť vyskúšať variantu, ktorá ma pred pripadá ako najvyváženejší z hľadiska komfortu, výkonu a ceny. Hovoríme o Tucson 1.7 CRDi 4x2 141 koní s automatickou DCT. K tomu bol spojený mechanický koncovka štýl úrovne, najvyššia zo štyroch dostupných: esencie, Klass, techna a štýlu. Vďaka tomu je vyvolávacia cena testovanej jednotky je na 38,395 eur. Ale vďaka rôznym akciách a zľavách, že cena môže byť znížená až o 5000 eur.

Hyundai Tucson skúška

Ako som už povedal, je konfigurácia testu Tucson je to, čo mi pripadá ako najrozhodnejšou pre väčšinu príležitostí. Hyundai použitý blok už stretol v Hyundai I40 teste. To je široko používaný vo zvyšku flotily značky, a Pri tejto príležitosti, ako v iných musíme uznať, že motor hádže správanie, skôr než správny. 1.685 kubických centimetrov sú uvedené off 141 preplňovaných koní. Napájanie viac ako správne riadiť 1470 kilogramov Tucson.

Powertrain montáž urobil veľmi dobrý postreh. Ideálnym miestom pre pokojnú jazdu

Správna Power, nie prehnane. Vďaka nej môžeme byť v pokoji vo všetkých situáciách. Hoci jeho dodávka energie je veľmi lineárny a progresívne, vždy nájdeme ťah. Dokonca aj pri nízkych otáčkach v plné obrátky. Je to niečo, čo som naozaj ocenil. Prináša maximálny krútiaci moment 340 Nm, zistíme z niekoľkých kolách 1750 zavčas. Čo sa nám, že tlačiť takmer vo všetkých prípadoch zabezpečuje.

Hyundai Tucson má Tourer dušu. Ich ideálne stanovištia sú dlhé behy na trvalých rýchlosťou. Avšak to je tiež dobre v iných prostrediach, ako je mesto alebo krajine cestách. Tu sa nemusíte príliš starať pri predbiehaní, pre správnu silu a vysoký krútiaci moment zaistí vykonávame manéver v krátkych priestoroch, čím poskytuje dodatočné zabezpečenie. samozrejme za tých, ktorí hľadajú niečo viac, by mal rozhodnúť o 2,0 CRDI, ale 1,7 sa 141 koní nesklame nikoho.

Cirkulujúcej dokonca päť cestujúcich a ich batožinu. Je pravda, že za týchto podmienok môže Tucson trpieť, ak čelíme horu, ale pravdou je, že je schopný ju prekonať bez akýchkoľvek problémov. Áno, vždy trvá pokojnú jazdu a charakter. To je čiastočne spôsobené do prevodovky, ktorá si zaslúži osobitnú časť.

Na rozdiel od ostatných konkurentov, Hyundai sa zaviazala k dvojitej spojkou pre Tucson

Musím pochváliť Hyundai pre použitie dvojspojková, ako je Hyundai Ioniq. Je dokázané, že sa jedná o najlepší výkon, hladkosť a dosiahnutý výkon. Pre Kórejci by bolo jednoduchšie dať menič krútiaceho momentu, alebo dokonca nepretržité premenné, ale nie, Oni sa rozhodli pre DCT a je cenený. Majú tiež podarilo urobiť skvelú prácu, pretože zmena je hladká vo svojich prechodoch okrem vedel ak je to nutné stlačiť celkový výkon. Áno, to chýba trochu optimalizácia, kedy spotrebiteľ získať skvelé výsledky, ale nič hrozné na druhej strane.

Hyundai má prioritu správanie spotrebiteľov. Avšak Tucson pohybuje znamenajú čísla výdavkové

Tucson je schopný ísť pohodlne na šesť číslic love litrov spotreby. Po celý týždeň bol obvyklý Údaje o spotrebe sa stretávajú sa pohybovali okolo 5,8 a 6,3 litra. A to v čase, bol vytlačený zo svojho pohodlia zóny. Ak ste opatrní s plynovým pedálom a sprievodné zemi, môžeme dosiahnuť nižšie hodnoty spotreby na 5,2 alebo 5,5 litra na 100 kilometrov. Je to dobrá vec, ale v tejto oblasti patrí silnejší súperi, ako je Volkswagen Tiguan.

Už teraz je jasné, že Tucson je vynikajúcou voľbou pre bežné jazde, ale ako sa správa v dynamickejšie jazdu? Tak tu nájdeme ďalšie perfektné rovnováhu. Hyundai Development so sídlom v Nemecku v blízkosti okruhu Nürburgring. To znamená, že veľká časť vývoja svojich vozidiel je vykonávaná v zelenom pekle. S tým nemám na mysli, že Tucson je devourer kriviek, oveľa menej, ale udržať svoju vyrovnanosť veľmi dobre pri stlačení podniku na kľukatých cestách kriviek a zmien smeru.

Zadné sedadlá majú dostatok miesta pre nohy

Podvozok je schopný absorbovať sily dobre sústruženie, odpruženie, peha mäkký, má tendenciu k nedotáčavosti, ale predtým, než stratí kontrolné skoky visieť stability. Najslabší bod v tejto oblasti možno nájsť v adrese. Konfigurovaný pre uvoľnenejší každodenný, To nie je sprostredkovať veľa informácií. Aj keby sme zmene režimu jazdy. nie sú príliš viditeľné zmeny. Je pravda, že sú nastavené parametre, ale oni robia tak diskrétne tom sotva znateľné zmeny. Ak chcete mať z nich majú, ale v skutočnosti nie sú príliš užitočné.

Spoločne čelíme jeden z najlepších všeobecný segmentu SUV. Tucson založený všetky jeho správanie v rovnováhe. Nie je to najsilnejší, ani najdynamickejšiu a najviac pohodlné, dokonca aj technológie, ale má všetko, a môže trvať srdce nad jeho najviac priamej konkurencii. Jeho atribúty sú veľa a niekoľko defektov, a žiadny z nich životne dôležitých otázok, ale áno, vonkajšia izolácia by mohlo byť lepšie, pretože v obehu pri vysokých rýchlostiach vetra šumu je vysoká.

závery

Hyundai už mal dobrú základňu na ix35. Za niečo predával tak dobre. Avšak sme sa pri vývoji Tucson musí uznať úsilie. Práca bola veľmi dobrá. A to natoľko, že môžem ľahko rozpoznať, že sa jedná o jeden z najlepších SUV tej chvíle. A verejnosť bola schopná rozpoznať. Tucson a je tretí najpredávanejší SUV v krajine. Musí existovať.

Niet divu, Tucson žať tieto dobré údaje o predaji. Je to vysoko odporúčané produkt

A to je to, čo hovorím, Tucson je jedným z tých vozov, ktoré musíme hľadať, keby sme sa s SUV. Nechcem hovoriť o dizajne, bude každý zvážiť, či je viac či menej atraktívne. Mám na mysli všetko ostatné. Interiér kvalita je veľmi správne, rovnako ako obývateľnosť a priestor. Rovnaké je to s technológiami a správania, bez toho by bol mimoriadny, je to predovšetkým svojimi najbližšími súpermi. veľmi logické nákup, zatiaľ čo cenovo.

znalecké posudky

Páčilo sa nám viac

  • hodnota
  • správanie
  • zariadenie

Sme radi, aspoň

  • plastové interiéry
  • rumorosidad

Poznámka: 8.0