testy automobilov

Volvo XC90 D5 test, medzi ty a ja: Nemôžete žiadať viac

XC90 je stávka Volvo na najväčšie a najviac prémiového segmentu SUV na trhu. Stávka, ktorý bol zrekonštruovaný so zaujímavými zmenami. Tentoraz prinášame test Volvo XC90 D5, variant, ktorý opustí nespokojný.

XC90 vracia ťažšie ako inokedy, aby postaviť sa svojimi hlavnými nemeckými súpermi

Nové Volvo bežať krát. Po rokoch, nebudem hovoriť zanedbávanie, ale zabudnúť, XC90 sa vráti do boja. A to robí rovnako, ale veľký. Tentokrát som mal šancu Otestovať Volvo XC90 D5 AWD. Je najvýkonnejší diesel variant všetko, že Volvo očakáva, že k predaju vo väčšom počte.

Po prvé, musíme hovoriť o uplynulom XC90 znovu pochopiť trochu lepšie. 7. januára 2002, ktorý vianočný darček, Volvo predstavila na Detroit svojho prvého veľkého SUV. Spočiatku to bola myšlienka, že Švédi neskôr pristál segment, ktorý sa už začínajú objavovať. Avšak údaje nakoniec ukázať im pravdu, a predchádzajúcej generácie sa podarilo predať 636,143 kusov po celom svete.

V roku 2014 zmizol táto generácia, a za ňou dlhá trasa dobrých recenzií a ocenení po celom svete. Volvo nebolo neskoro, len trvalo vytvoriť vynikajúci produkt, založený na potrebách každého, niečo, čo by bolo opakované. Nielen oni slúžili údajov zozbieraných od predchádzajúcej generácie, ale aby sa zlepšili a prispôsobiť moderným technologickým potrebám.

Obráťme sa teraz na nové Volvo XC90, a začínajú zvonku ľahko rozpoznať švédskeho designu po celom tele. Všetko je otázkou vkusu, ale fit povedať, že nepoznám nikoho, kto nemá rád vzhľad novej XC90. Ide o jednoduchý dizajn, ktorý úplne čistý a ostrý, zatiaľ čo klasické a komplikovaná.

Detaily, ako sú LED svetlomety a časť filozofie dizajnu Volvo

Práca bola vykonaná Thomas Ingenlath, ktorá vstúpila detaily, ktoré sú už súčasťou novej filozofie dizajnu Volva, ako sú LED pre denné svietenie v tvare Thórovho kladivo. sú Ako sa vám kuriozity, ktoré robia XC90 jeden z najkrajších SUV v tej dobe, možno najkrajší. Mnohí by mohli prejsť mimo klasickú alebo nešportové správanie, na rozdiel od svojich nemeckých konkurentov, ale aj pre tých, ktorí hľadajú nádychom, je k dispozícii dokončovacie R-Design, čo je len dobre.

Volvo je prémiová značka luxusnej súperovi, ako je Audi, BMW, Jaguar, Mercedes a Porsche. To je dôvod, prečo jemná práca telo je doplnená vnútornou výškou. Len je potrebné otvoriť dvere a dal sa na dosah ruky k realizácii tejto kategórii automobilu. Opäť švédska konštrukcia škola, ktorá získala toľko slávu po celom svete.

Volvo bolo takmer úplne zabudol fyzických tlačidiel. Volant je ten, ktorý má

Žijeme v dobe, keď vozne nielen musí byť technologická a pokročilých, ale aj byť videný. Žijeme v dobe, keď veľké obrazovky monopol na reflektor. Čím väčší, tým lepší. Volvo rozpoznáva tento trend však nemusí prepadať myšlienke robí nekontrolované alebo prehnané, Ak chcete zachovať túto triedu a eleganciu, ktorá prenáša mimo.

V interiéri Volvo sa rozhodla ukázať technológiu vo veľmi diskrétnym spôsobom

Nenechajte dieťa sami pri odhlasovaní interiéru XC90. Nebude mať veľké obrazovky alebo klávesnice a pôsobivé hmatové povrchy, tu platí koncept jednoduchosti, minimalizmu. Zvlášť nápadné je absencia prvkov. Inžinieri splnili všetky potrebné na displeji na stredovej konzole, ktorá pôsobí ako Tablet. S dotykom, že spĺňa všetky systémy a funkcie, ktoré je automobil schopný mať, a nie málo.

Ak som čestný najprv myslel som vychystávanie systém obaja v jednom zariadení bolo riskantné, pretože počet menu a podmenu môže byť zložité zvládnuť, ale nič nie je ďalej od reality. Na druhý deň, pri prezentácii Volva S90, mal som príležitosť hovoriť s inžinierom hlavné systémy vo firme Volvo, ktoré som požiadal o riziku, vrátane všetko na jednej obrazovke.

Povedal mi, že systém trvalo tak dlho, aby sa rozvinulo ako samotný automobil. Tam bolo veľa hodín testovania, riadenie a testovanie na dosiahnutie tohto výsledku. Volvo zákazníkov a zamestnáva zvonku analyzovať ich správanie a jednoduchosť, s akou sú schopní zvládnuť zložité zariadenie. A pravdou je, že nie je možné, aby jeden, ale. Je to jednoduché a intuitívne. Stačí len pár gest a niekoľkých dotyky získa prístup k tomu, čo potrebujeme. Mnoho iných výrobcov by sa mali naučiť, že život je komplikovaný pri vytváraní takých systémov. Volvo zasiahla klinec.

Tieto materiály sú prvé a výroba. Pocit večné trvanie

samozrejme Centrálny displej je vybavený digitálnym panelu prístrojov a Head-Up Display ktorý je zodpovedný ukázať všetky informácie jasne a presne, aby nemal prehliadať výhľad na cestu. Príklad: prehliadač možno vidieť skrz troch obrazovkách sa môže zdať, opakujúce sa, ale je to veľká pomoc, pretože, ako som povedal, nie je odvádzať pozornosť od cesty v žiadnom momente.

A ja prišiel hovoriť v inej časti, kde Volvo vždy stál; bezpečnosť. Netreba dodávať, že sa jedná o jeden z najbezpečnejších vozidiel na svete. nasadenie systému a asistent XC90 prichádza zapôsobiť. Volvo stanovila cieľ na rok 2020, nie jedna zomrela pri dopravných nehodách, kedy sa jedná jeden z jeho auta. Oveľa cieľ, ale s ohľadom na to, čo je k dispozícii v XC90, myslím, že áno.

Som toho názoru, že je veľmi ťažké mať nehodu s XC90. Debut technológie IntelliSafe, kde tím kamier a senzorov, plus radar, skenovať všetko o obvode vozidla. tím Môžete sa dostať do konať samostatne, zastavenie a presmerovanie auto v prípade, že vodič nemusí prijať vhodné opatrenia. Musím povedať, že je veľmi podobný tomu, ktorý z jej systému konkurencia, ale to ma zaujalo stupeň zabezpečenia máte. A to natoľko, že niekedy môže byť príliš dotieravý. Je to jediný, ale dal som, ale malý, pretože zabezpečenia, ktoré prináša, je brutálny.

Zadné sedadlá sú veľké a pohodlné, ale nemajú prístup k tretiemu radu skladanie

Pokiaľ ide o sekciu obývateľnosti, musím povedať, že XC90 je veľmi veľké auto, a to tak, že jeho obyvatelia majú maximálny priestor a možný komfort. Kurz bude najviac užívať tento komfortné predné sedadlá, ale v neposlednom rade aj zadné. Je pochopiteľné, že to bude cestujúci v treťom rade sedadiel, ktorá z užšej cestovania. Prístup nie je ľahké a priestranný, je nutné uložiť veľké výšky XC90 a pomerne úzky priechod. Spevnené sú nepraktické pre rutinné použitie, rovnako ako je obmedzená pre deti i dospelých na kratších cestách.

Výška môže byť problém, ale pretože ide o druhý rad sedadiel má plochú podlahu

Ako som povedal, že priestor je viac než dosť. Jasne ukazuje svoj obrovský kufor. Máme aspoň 692 litrov, ktoré sa rozšíria na 1.868 v prípade, že druhá rada sklopiť úplne. Viac ako kufra je na hrudi, jeho enormné zaťaženie ústa a pravouhlé rozmery umožňujú pohodlné vstupných a výstupných bártulos. Ktoré samo o sebe je veľký voz, a to znamená, že musíme robiť nejakú inú prácu, ale veľmi pomáha ruky otváranie bránu.

Iste ste si všimli, že som nič o kvalite zmienil. Myslím, že ty a ja považujeme za samozrejmé, že XC90 má vynikajúce materiály. Dotkne ktorá sa dotýka mäkkosť a kvalita je pozoruhodná. Všetko je dokonale upravený a vyrobený. Bude sa jednať o luxusný automobil s luxusnými materiálmi, ale je určený pre každodenné, priebežnú a náročné použitie. Švédska konštrukcia slúžiaca potrieb rodiny.

Kmeň je obrovský a veľmi výnosný vzhľadom k jeho rozmery res

Volvo XC90 D5 skúška

A ponecháva bokom celú problematiku návrhu, technológie a interiéru, je čas ponoriť sa do ríše dynamický. Ako som povedal, som mal možnosť vyskúšať najsilnejší diesel variantu všetky D5, ktorý ponúka turbo blok dvojlitrový so štyrmi valcami a dvoma liter. Celkom 225 konských síl a 470 Nm krútiaceho momentu, ktoré majú byť poskytnuté, spojené s osemstupňovou automatickou prevodovkou a hnacím systému na všetky štyri kolesá.

XC90 je úplne nový, a keď hovorím nová je nové. Využíva novú platformu s názvom SPA. Je variabilný konštrukcia z ľahkých materiálov a pružný byť použitý ako pre Volvo XC90 na S90 a Volvo V90. Švédi investovali veľké sumy peňazí a štyri roky vo vývoji. To je zrejmý pri jazde s XC90, ktorý napriek tomu, že schudla, stále vydávajúci 2.130 kg hmotnosti.

Ak by som mal zhrnúť správanie XC90 v slove, povedal by som, že komfort. všetko navrhnutá a nakonfigurovaný tak, aby Poďme nám presunúť z bodu A do bodu B v najpohodlnejšie, pokojné a uvoľnené svete. XC90 nie je určený na spustenie alebo riešiť kľukaté úseky agresívne, hmotnosť a rozmery zabrániť takú vec, ale nie tak dobrý, že môže prísť sa správať.

D5 je vždy spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou

Jeho prirodzený terén sú diaľnice a rýchlostné cesty. Že je miesto, kde budeme užívať všetok luxus, že XC90 je schopný nám dať. Testovacia jednotka vybavenie normálne suspenzie. V sekcii Ďalšie služby v je pneumatické odpruženie je spojené režimy jazdy. V jej prospech, musím povedať, že najprv som si myslel, že prišiel vybavený, pre také je pohodlie som dostal, tak som myslela. Ale nie.

A to je to, pohodlné. Aj keď sa vzduchové odpruženie vždy bije konvenčným, musím povedať, že som našiel veľmi pohodlné. Výmole alebo prekážky nie sú také, XC90 a práve drví filtre, ktoré nič. Je to ako cestovať na lietajúcom koberci. Tak jednoduché, ako spustenie, dať svoju obľúbenú hudbu, tempomat a teraz stovky kilometrov, aby sa dať pred vami.

Ako som povedal, hlavné cesty sú jeho prírodnej krajiny, ale aj mňa prekvapilo, čo môžete urobiť v menej výhodných sekcií. Nie je to šport, aby využila svoje zrýchlenie postavy sotva záležitosť, ale Áno, to podporuje, v prijateľnom rozsahu, zneužívanie, náhlych a rýchlych zákrut. Je to ťažké a je to vidieť v týchto prostrediach, ale zavesenie hojdačky oveľa menej, než sa očakávalo držanie vozidla za všetkých okolností.

Páka séria môže byť nahradený jedným zo skla

225 koní výborne tlačiť XC90. úprimne, sú silnejšie, ale nemyslím, že budete potrebovať, alebo jeden kôň viac. Je dokonale vyvážené, pokiaľ ide o reakciu motora. Prevodovka pre jeho časť nie je najrýchlejší na svete, ale je oveľa rýchlejší, než som očakával, rýchlo nájde správne výbava pre XC90 má potrebný ťah. A, avšak bez zámkov, čoskoro bude, ale v túto chvíľu nie sú k dispozícii. Sú to nie je podstatné, samozrejme, ale to by nebolo na škodu pravdu.

Vzduchové odpruženie prináša spojené volič režimov jazdy: Eco, pohodlie, Dymanic a samostatným

Čo sa týka spotreby, je potrebné povedať, že nová rada motorov je vynikajúca. Pracovali aby bolo oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu, a to sa podarilo. Zistil som to neuveriteľné, že krtko päť metrov, viac ako dve tony a konzumujú tak málo, že výška. V diaľničnej jazde v normálnom tempom, úplne bezstarostný, je ľahké byť okolo šiestich litrov. V všeobecnom výpočtu v týždni, kedy má väčšina použitie na cestách, počítač označený 7,3 litra na 100 kilometrov. Senzačný postava ho vziať kamkoľvek vziať.

záver

Stručne povedané, Volvo trvá dlhšie, než sa očakávalo obnoviť jeho veľké SUV, ale čakanie stálo za to. Zrejmý výsledok. Voz s senzačným dizajnom, ktorý vyjadruje triedu, ktorá len veľmi málo môže zodpovedať. Ako konštrukcia je doplnená úpravou strednej škole s množstvom technológií a kvalitných materiálov. Je priestranný, s výnimkou tretej rade. Avšak oni všetci majú vysoký komfort, pretože XC90 sa zdvihne byť čo najpohodlnejšie.

Skvelé auto, líder vo svojom segmente a zrkadlo by mal vyzerať súperovi

K tomu všetkému je potrebné dodať mechanickú variantu, ktorá je zodpovedná za premiestnenie hladko XC90. Nie je to najrýchlejšie auto na svete, ale ani určené. Podľa môjho názoru je D5 sa dá kúpiť, pretože jeho 225 koní je správna rovnováha tejto veľkej SUV. Plus je tu výdavky šialenstvo na pohonné hmoty, je veľmi efektívna. Možno, že nemeckí súperovi zabudli XC90, ale od tejto chvíle bude mať veľmi prítomný, pretože sa domnievam, že je najlepší zo všetkých veľkých SUV v súčasnej dobe na trhu. Nemôžete žiadať viac automobilu.

znalecké posudky

Páčilo sa nám viac

  • dizajn
  • kvalita
  • technológie
  • správanie

Sme radi, aspoň

  • adaptívny tempomat
  • 3. rad sedadiel prístup

Poznámka: 8.7