testy automobilov

Q2 Test Audi 1.4 TFSI 150 hp, čo naozaj potrebujete kúpiť naftu?

Audi pokračuje v rozširovaní svojej rodinnej SUV, a posledný, aby sa dospelo bol najmenší zo všetkých. Však, že nie je ho zastaviť od bytia pravdivý Q. Pri tejto príležitosti sme overili testovanie Audi Q2 1.4 TFSI 150 hp.

Všetko má svoj limit. Tento jednoduchý a absolútne istý, že sa nezdá k boli nikdy nepočul vodcami Audi. SUV a SUV. Nestačí, že nikdy. Na trhu udáva tempo a to vyžaduje viac takýchto jednotiek, a samozrejme nemecká značka spĺňa požiadavku s obrovským množstvom výrobku. Dnes začnem za volantom svojho Nový modelový rad Q. Tentokrát testovanie som Q2 Audi 1.4 TFSI 150 hp.

Q2 je uspokojiť aj tie mladistvých, mestské a technologické zákazníkom všetko

Ako som už povedal, Audi chce zaplaviť trh s produktmi SUV. Existujú štyri bežné modely od tých najmenších zo všetkých, Audi Q2, až do najväčšieho z nich, Audi Q7. Cestou sme zistili sprostredkujúci modely, ako je Q3 a Q5. A to je len začiatok, ako sme už odišiel dopredu. Živý Rad utrpí obrovské expanziu v krátkom čase.

V budúcich rokoch takmer rovnaký počet jednotiek, ktoré sú prítomné dnes sa pripojí. Čakáme na príchod Audi Q8, kupé verziu Q7, a tiež plne elektrickým pohonom, Audi e-tron quattro, nie Q6. Títo dvaja sa takmer na rovnakej úrovni, a neskôr Audi Q4 čo bude kupé verzia Q3. Audi si myslí, že týmto spôsobom pokryť všetky spektra a možných segmentov, niečo, čo ho umiestniť ako SUV značky na trhu.

Foto 1 - Test Audi Q2Foto 2 - Test Audi Q2Foto 3 - Test Audi Q2Foto 4 - Test Audi Q2

Test Audi Q2

Hoci Nemci sa zbláznil kreslenie a vytváranie modelov, všetko, čo robia to robia hlavou. Vedia, že z najrýchlejšie rastúcich segmentov sú malé rozmery, a teda Audi vydala Q2. Pred niekoľkými mesiacmi som sa stretol v medzinárodnej prezentácii, a tentoraz, a tichšie, to šlo analyzovať ďalej, objavovanie jeho mnohých vlastností a niektoré z jej nevýhod.

Audi vie, čo robí, a to je dôvod, prečo aj napriek Q2 je SUV model, rodina, dizajn v tomto segmente tak malé váži viac než veľké. To je dôvod, prečo jeho štýl je tak odlišný od svojich starších bratov. Mladistvý, viac mestských, ale bez straty, ktoré sa dotýkajú robustný a štíhly, s označením veľké nervy, predné s falošnými podvozku stráže a o sebe, že aj keď na prvý pohľad by sa nijako zvlášť ma zarážajúce, nakoniec budem presviedčať podrobnosti.

Dnes je Q2 je bezkonkurenčná vo svojej kategórii z poistného. Mercedes a BMW ¿Respond?

Tam, kde došlo k žiadne riziko alebo nadmerné tvorivosť jeden bol vnútri. Audi už zvykli na týchto biotopov, ktoré sú avantgardné zároveň minimalistický a vysoko technologické. Samozrejme kvalita je ako každý iný model domu, ale tentoraz Nepáčilo sa mi, výplniach dverí. Sú plastu, a to sa zdá byť drahé. Je to detail, ktorý odvádza pozornosť od pocitu prémie. Avšak, ako sa očakávalo, je veľa nad konkurenciou a segmentu priemeru.

Q2 je určený pre mladé publikum, alebo predovšetkým záujem na zachovaní aktualizované ich životy a sociálne siete. Mobile je rozšírenie vášho tela, a musí byť neustále pripojení k internetu, je takmer povinnosťou. Toľko na použitú technológiu konektivitu Q2. Voz sa stane rozšírením telefónu, vďaka systémom, ako je Apple alebo Android Car Auto Play Môžeme replikovať mobilných obrazoviek na displeji prístrojovej dosky. V tejto sekcii je ale jeden z nich vyjadril.

Audi si zvolila svoje nemeckej súpera pred vytvorením prvého B-prémiovom segmente SUV

Ale je tu ďalšie technológie. Špeciálne určený pre tých, ktorí nemajú žiť svoj život prostredníctvom vĺn, ale chcú, aby sa srdce, pokiaľ ide o gadgets a pijerías. Prečo majú vstavané systémy ako Audi virtuálneho kokpitu, asistent jazdy pomôcť, cúvacia kamera kvalitných adaptívneho tempomatu, a všetko, čo si spomeniete, vrátane zobrazenia drop-down Head-Up. V skutočnosti nepotrebujete moc, ale hej, v prípade, že problém je, že v rámci jednoduché riešenie.

Interiér je mix medzi zvyškom Q a Audi A3. Ale nie moc kvality vo všetkých oblastiach

Človek by si myslel, že sa len štyri metre dlhý Q2 je malý alebo nepraktické, ale nie je tomu tak. Je zrejmé, že predné sedadlá sú najlepšie, ale vzadu tiež ponúknuť viac ako optimálnu úroveň pre dvoch a dokonca aj traja cestujúci môžu cestovať pohodlne. áno veľmi vysoký stredový tunel bráni tretej centrálnej cestujúci ísť tak pohodlné ako ďalší dvaja, ale v prípade, že cesta nie je príliš dlhá, môžete ísť bez väčších problémov.

Všimnite si, že Q2 je menšia ako ostatné priamych konkurentov BMW X1 seansy alebo Mercedes GLA. Q2 vlastne bojuje ďalšie modely podobnej veľkosti, ako je Nissan Juke, Opel Mokka alebo X, a to je väčšia. Hovorím to zo spúšťacieho zväzku. Audi ponúka nič viac a nič menej ako minimálne 405 litrov poľaví 1050 v prípade, že druhý riadok. Sú o 60 viac ako vo zvyšku svojich konkurentov, dokonca viac ako litrov Audi A3.

Štandardizácia urobila stopy nielen zlacniť náklady, ale tiež tešiť väčšiu mechanickú v menších vozidiel. To je dôvod, prečo Q2 má kompletnú mechanické ponuku. K dispozícii sú štyri motory, dva benzínový a dva dieselové a štyri rôzne mocnosti. Od 116 do 190 koní. Ventilátor viac než dostačujúca. Kým dieselové motory sú ďalšie atrakcie môžu mať, musíme venovať veľkú pozornosť benzínu, pretože to môže byť predmetom záujmu viac ako jednej.

Výhodou je maximum, s dostatkom priestoru pre cestujúcich na zadných sedadlách

Všetky motory okrem 1,6 TDI, môže byť spojené s automatickým S Tronic šesť alebo sedem rýchlosťou. Je tiež možné pripojiť k slávneho Audi Quattro, čo nie je obvyklé vidieť v tak malom segmente. Record hovoria, že to je hnacou konfigurácia navrhnutý a vyvinutý pre udržanie pokoj tvárou v tvár mnohých ťažkých situáciách, ale nie ísť off-road trasy. Musíte byť vedomí toho, čo sa obmedzenie automobilu navrhnutý tak, aby fungoval predovšetkým mestské prostredie sú.

Test Audi 1.4 TFSI Q2

Titulok som vzniesol otázku: Myslíte si naozaj potrebujete kúpiť naftu? Španielsko je krajinou, prevažne diesel pôdy. ÚV poslednej dobe sa tieto údaje potvrdzujú trend smerom dát zážihových motorov, a testovanie motorov ako ten, 1.4 TFSI Volkswagen Group si uvedomuje, prečo je táto zmena, a to nielen predaja myslenia. Je to možnosť, ktorá by mala byť prinajmenšom považované za všetkými tými kupujúci Q2 (a mnoho ďalších modelov).

Že sa snažil ostatné dieselové varianty, bol som dokázať, že v súčasnej dobe je jedinou variantom benzín. Však on už mal príležitosť ochutnať slávu tohto motora v ďalších modeloch koncernu Volkswagen, ako je napríklad SEAT León 2017 a znovu To sa mi ešte jasné, že sa jedná o najlepší motor, ktorý je dnes nemecký konglomerát. Ibaže výnimiek divokého typu V8 alebo V10. Povedzme, že je to najlepší motor "normálne",

V určitom okamihu je aktivovaný režim dvoch valcov. maximálna efektivita

A 1.4 TFSI vás prekvapí nielen úplnú absenciu vibrácií, či mäkkosti výnimočným spôsobom, ale tiež to môže urobiť pre kapacitu obrovské úspory vďaka partnerstvu so systémom CoD (Cylinder on Demand) , vďaka nej motor štvorvalec je schopný dávkovať dva v určitých jazdných fázach. To znamená, že koľkokrát môže cirkulovať len s dvoma valcami. A to všetko bez toho, aby vás to vedia, pretože pripojenie a odpojenie je tak mäkký, že len vedieť, ako cirkulovať, takže keď sa pozriete na prístrojovej doske.

Ako hovorím, že je technológia, ktorá Audi používa vo veľkých motorov, ako je Audi RS 6 a Audi RS 7, ale nie je to zvyčajne vidieť v malých blokoch. Výhodou je úspora, že veľa. Povedzme, že značka formuje priemernú spotrebu 5,5 litra na 100 kilometrov, Počas týždňa testovať palubný počítač stiahol konečný priemer 6,4 litra na 100 kilometrov. Vyzeráte, kde sa pozriete, je to skvelý výsledok, ktorý vás núti sa pýtať sami seba na otázku, s ktorou som otvoril tento test.

Test Audi 1.6 TDI Q2, značenie rozdiel

Ale nemyslite si, že výhody končí tam, pre Audi vývojári odviedli skvelú prácu v iných dynamických sekcií. Je to bežný trend vo svojich najnovších prác, a pravda je ťažké nájsť akékoľvek zásahy do správania tohto malého SUV. V skutočnosti, dnes som stále hľadá pre neho nejaké. Podvozok, brzdy, motor, prevodovka a riadenie práce v dokonalej harmónii. Môžete pripísať iba na adresu úlovok, ktorý nemožno prenášať všetky informácie, ktoré v dôsledku nadmerného starostlivosť. Ale to je tým, že niektoré palice.

Jeho favoritom je mestské prostredie. Jeho vysoká jazdná poloha umožňuje kontrolovať prenášané dáta a riadiť podľa neho s veľkou ľahkosťou. Ich akcie znovu hrať znova ich mene, vstupujúci úzkymi uličkami a budú môcť zaparkovať v stiesnených priestoroch. Pomáhajú tiež diktovať, kedy limity tohto vozidla, a ak z nejakého dôvodu nechcete dať kľúč, ktorý je miesto, kde sa objaví parkovacej kamery. Všetko je navrhnuté.

Tieto údaje budú apelovať na všetkých, ale ponechať nič lacnú

Mimo mesto je správanie je ešte lepší. Q2 vás prekvapí s dobrú zvukovú izoláciu a celkovú absenciu vibrácií. Filtrovaný zavesenie jemné hrbole a hladká jazda je porovnateľná s inými modelmi horným segmentu. Všetci cestujúci na cestách harmonicky. Naozaj nie je nevýhoda, aby niektoré, v poriadku, ako sa očakávalo z Audi.

Ak náhodou dostanete do oblasti, kriviek a máte pocit, ako by ste blázon, môžete to urobiť pomerne ľahko. 150 kone sa pohybujú s veľkou ľahkosťou na 1280 kilogramov vozidla. To je v tejto oblasti, kde vynikajúce tuning motora kontrolovaná Veľmi energický dodávka a maximálny krútiaci moment 250 Nm, ktorý poskytuje všetko, čo medzi 1.500 a 3.500 kolesách. Dokonca aj S Tronic Zdá sa správajú lepšie ako iné modely v dome, ako je Audi Q5, ktorá ponecháva veľa zlý vkus.

Majú rôzne režimy jazdy. Vo všetkých správanie Q2 sa upraví podľa potreby

Je to veľmi veselý voz, napriek tomu, že má vyššie ťažisko ako bežný kompaktný, len nepríjemné oscilácie sú vnímané v tele. Zachováva pokoj vďaka podvozku, ktorý zostane v budúcnosti bude hostiť viac energie Vďaka príchode Audi RS Audi SQ2 a Q2. Pre 1.4 TFSI samotnej že vynáša niektoré nedotáčavosť pri zadanej krivky s väčšou radosťou splatnosti.

S Tronic zmena vyzerá, že má lepší výkon ako ostatné modely v rodine Q

Teraz musím ísť späť do negatívneho komentára. V skutočnosti je najviac negatívny všetkého: cena. Všetci vieme, že Audi nie sú lacné, ale myslím, že v tomto prípade Nemcov nedokážu zmerať pri stanovovaní predajnej náklady. Východiskovým bodom je 27,260 eur zľavnené, ale jednotka v rámci testu presiahne 42.000 eur, Úprimne zdať poburujúce. Táto cena má iný pohľad, keď si uvedomíte, že Audi A3 Sportback časti 26,230 eur.

myslím, Audi pýtať toľko peňazí za 2. štvrťrok, pretože vie, že dnes nemá obdobu v prémiovom segmente. Audi je tiež známe, že, a každý bude chcieť, aby si jeden, a že moderné SUV nerobí nič, ale získať nasledovníkov, aj keď 99% času ľudia nemajú zlyhať alebo 20% z auta. Ale realita je tento. Ak chcete, Q2, budete musieť ísť cez pole, a milosť nebude mať nič lacný.

závery

Tu sa nepovažujeme za vhodné posúdiť cena každého automobilu, pretože sa domnievame, že vrecko je veľmi osobná záležitosť. Ale vy ste sa nezmestia pochýb o tom, že Q2 by klesnúť oveľa priemernú známku. Je to skvelé auto, ale cena požiadala Audi sa zdá byť tak prehnané, že som nájsť žiadny dôvod na ospravedlnenie. To môže byť tak atraktívne, ako chcete, mať všetky kvality na svete, najnovšie technológie a bezchybný výkon, ale požiadať o toľko peňazí, že je prehnané.

Q2 1.4 TFSI dosahuje finálnej poznámku. Najlepší v kategórii

Ale to nie je fér kritizovať Q2 obchodným rozhodnutím. Auto, práca set-up a vývoj je senzačný. Ak vám nevadí, že peniaze, tu máte malé SUV, ktoré vás odmení oveľa viac, než očakávate. Ak mám zostať s niečím tejto verzie je motor. Naozaj si myslím, že je to najlepší motor vyrábaný v rámci koncernu Volkswagen. Reaguje krásne a cez netrávi oveľa viac než diesel. Za pár rokov sa diesel bude mŕtvy, a nejakým spôsobom blokuje ako 1.4 TFSI CoD sa ho zabil.

znalecké posudky

Páčilo sa nám viac

  • livability
  • spotreba
  • motor

Sme radi, aspoň

  • vysoká cena
  • plastové dvere

Poznámka: 8.6