testy automobilov

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Keď som sa dozvedel, že moje ruky strávi Volvo S60 D3 (2.0L a 136HP) s Summum skončil, vedel som hneď, že to bude týždeň zaujímavé. Možno si myslel, že D4 hodí lepšie pre krabicu na jeho pridanú silu a D3 možno aj racionálne chcel byť krátky na sile. Pravdou je, že táto podoba bola prekvapením a priznám sa, že D3 je jedným z najviac racionálne nákupy, ak chceme, aby si jazdu na právne rýchlostiach, a dokonca vyžadujú trochu v určitých situáciách.

Ich opatrenia (4,628 mm dlhý, 1484 vysoký a široký 1865) Doložiť, priestranný a pohodlný interiér pre štyri dospelé osoby a dokonca aj päť. Na druhú stranu vonku je, podľa môjho názoru, elegantný automobil, ktorý spája moderný a continuistas čiary, ale v zásade sa táto zmes je dobre vyriešený.

Povrchová úprava zaručuje extra luxus a testovacie jednotky bol vybavený všetkým luxusom, pokiaľ ide o elektronické systémy a bezpečnosť. Ak chcete zvýrazniť adaptívny tempomat, ktorý pracuje s úplnou presnosťou. Obaja desivé, pretože jeho vysoký komfort To je jeden zvyknúť ihneď a nechcú nič iné.

Táto zmena bola automatická, ktorý dobre zapadá do filozofie sedanu a hoci Geartronic box nie je dvojitou spojkou prechody medzi ozubené kolesá sú správne a nemal chýbať takmer nič nechýba. Ak sa však v jednom Powershift by som sa rozhodli pre neho.

S Summum povrchom a automatickou prevodovkou, auto súčty 39,274 eur, a manuálne, 36.595 eur. Možno, že dodatočné náklady, je drahé.

vonkajšie

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Navonok máme auto ale moderné línie zrieknutie jasné známky identity, ako je napríklad zadné ktorý je kontinuita s ohľadom na iné verzie. Keby sme uvádzajúce podrobnosti začínajú chápať, že to S60 nie je žiadna verzia: máme radar zabudovaný v centrálnej siete, senzory vo výške vnútorného spätného zrkadla, čidlá na bočných zrkadiel, parkovacie senzory a ďalšie výhody, ktoré robia tento automobil atraktívnejšie.

Zabúdať by sme nemali ani strešné okno, ktoré zvýrazňuje luxusný charakter vozidla a Rozhodne si myslím, budem sa cítiť v prémiového sedanu celý týždeň. Je zrejmé, chcem poznať každý detail a Volvo vybavila aj auto, ak nechcete čítať návod, môžete prehliadnuť viac ako jednu vec.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Kombinácia v Flamenco Red (farba označenie jednotky) a béžovej kože je vynikajúci. Zvonku dáva vozidlu dokonalý balíček. Saloon má rad lámanie niečo klasicizmus a bude hľadať spôsoby, ako padať smerom k prednej časti vozidla. Avšak, späť zostáva verný svojej linky s názvom distribuované šírkou trupu.

Na prednej strane sú zaoblené svetlomety ten dom riaditeľných xenónové výbojky čo pri väčšiu bezpečnosť pre nočnú jazdu. Ich pneumatiky majú mieru 235/45/17 a ja túžil niečo široký a nízky profil, ktorý má použiť tento voz potrebuje: komfort.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

A konečne, naša jednotka sa vybavila Prístup a keyless začiatok, Extra čo ja osobne nemusí ma radi pohodlie. Mimo to môže byť vozidlo uzavretý dotykom dotykovým povrchom rukoväte a kľúče a takmer bez nutnosti čokoľvek.

Pripomíname znovu opatrenia: 4.628mm dlhý, 1484 vysoký a široký 1865.

interiér

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Akonáhle sme vstúpili dovnútra vozidla, S60 vyžaruje luxus či už zamierime do očí. máme béžová koža kombinácia jasné a čierna. Napríklad volant duotone, detail, ktorý sa mi zdá najluxusnejším. Prístrojová doska je hnedá a je polstrovaná. Oboje dvere a volant a ďalšie prvky majú materiály, ktoré nesklame vôbec, čo má za následok veľmi dobrý vnímaná kvalita všeobecne.

Stredová konzola domy veľa Tlačidlá. V skutočnosti je to príliš hojné a príliv ju vidieť. A priori dáva výkonný vzhľad, ale tento údaj je na môj vkus, komplexnú správu. Avšak, máme všetko, čo v tejto verzii, a takmer všetko, čo má vyhradené tlačidlo. Plastová tvarovacie simulujúce kov obklopujúce stredovú konzolu a hore vyčnieva. Ak vložíte prsty za Burr si uvedomuje, že kvalita lisovania je plne rozšíriteľná a výstrel ešte viac.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Volant sa upraví s pákou ako výšky a hĺbky. Avšak, elektricky nastaviteľné sedadlá s pamäťou som si prial, aby sa koleso bolo elektrické, ale nemám rada toľko detailov.

Avšak chcem, aby aj naďalej, šťourat 'a uvidíte, že máme na vrchole tlačidiel, ktoré sa prispôsobia nastavenia prehliadača (veľmi plná) tlačidlom MyCar, ktorý dáva informáciu o zariadení, rovnako ako graf spotreby v prejdenej vzdialenosti a ďalšie nastavenia a tlačidlá pre rádio a médiá (CD, AUX, iPod ...).

V dolnej časti tlačidlá pre rôzne ovládacie prvky, ako sú výstražné pruhu, varovanie pred nebezpečenstvom kolízie, Start / Stop, atď ... v kole má všetky ovládacie prvky, ktoré potrebujeme, ale rozhodne najatraktívnejšie je kompletná kontrola adaptívne rýchlosťou porozprávame sa neskôr.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

vzadu vnímaná kvalita je vysoká a Volvo S60 4 cestujúcich pohodlnejšie auto. Ich miesta sú opatrenia 1447 mm vpredu a 1401 časť na zadnej strane. Prostredné sedadlo možno sklopiť k vytvoreniu lakťová opierka s držiakmi nápojov a nosenie predmetov.

pokračujúce

Naša verzia je vybavená motorom 2 litre valec, 5-valec, 136 hp maximálny výkon v motorovej 3.500rpm (D3 nomenklatúra prijatý pre tento rok verziu). Prvá vec, ktorú som si myslel, že tento box potrebujú viac energie pre samotnú koncepciu, ale postupne som si uvedomil, že to 136 hp tlačiť viac než dosť dobré. Výkonu s automatickou prevodovkou 0-100km / h Zrýchlenie je 10,2 sekundy a maximálnu rýchlosť 200 km / h (zrýchlené ako u manuálnej prevodovky a len päť km / h, maximálna rýchlosť rozdiel pre manuál).

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Motor.es mohli vychutnať krabici Geartronic (hydrodynamický menič) so 6 rýchlosťami, a musím povedať, že aj keď to nebolo Powershift (nomenklatúra dvojitá spojka pre Volvo), bol som prekvapený, hladkosť prechody. Motor chce ukázať, čo dokáže s nízkymi výnosmi a málo plynu a dáva vám dobrý tlak. Avšak, ak, my potopiť 'plynový pedál nenájde ani viac ani menej ako dostatočnú odozvu. Nahrať ľahko 120 km / h, a hoci ich účelom nie je krkolomná rýchlosť, prekvapený, že majú 136cv. To je ideálny pre vás žiadny význam k moci, ale vnútorné i vonkajšie prepych.

Kabína je tichá a veľký hluk motora alebo vetra alebo vo vnútri vozidla sa prenáša. Si môžete vychutnať úplne uvoľnene s koženými sedačkami, ktoré sú pohodlné a v prípade potreby cesta zahreje. Vozidlo je vybavené vačkami alebo je potrebné urobiť, ale s radiacou pákou, či môžeme vytvoriť prechod medzi klasickým spôsobom pomocou + a -.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

To má tri jazdné režimy: Comfort, Sport a Advanced. Každý robí to isté, stávajú viac športov, ku ktorým došlo medzi nimi. Pochody sú natiahnuté a pocit suspenzie Zdá sa stvrdnúť, ale úprimne povedané, najlepšou možnosťou je pohodlie. To poskytuje potrebné suspenziou tvrdosť a riadenie cash bezchybné zmeny jazdných umožňujúce čo možno najefektívnejšie. Avšak, ďalšie dva ponuka športovejší pocity, ak chceme.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Na ceste, vo vzdialenosti nad 80 km a pri rýchlosti 120 km spotreby / h bol 5,3 l / 100 km (4,6 l / 100 km podľa odhadu domu), čo je veľmi blízko k oficiálnej hodnotu. V meste sa však postava ma strelil do semafory 25 km, prestane, vzdať, nečakané atd ... Konkrétne 8.0L / 100km, číslo môže byť znížená ticho, ak budeme mať malý úsek cesty. Oficiálne údaj v tejto časti je 6,8l / 100km.

elektronické systémy

Možno, že táto časť si zaslúži osobitnú zmienku. Naša Volvo S60 bolo "po zuby ozbrojení. ' Mal rôzne elektronické podporné systémy, ako sú City Safety, centrál na DO, DSTC (Kontrola trakcie a stability), RSI (dopravnej signalizácie Control), tempomat adaptívne, Distance Alert, upozornenie na nebezpečenstvo kolízie s funkciou automatického brzdenia a ochrany chodcov, LDW (upozornenie nedobrovoľných pruhov zmien), DAC ( varovanie o vodičský únavy alebo spánku) BLIS (Výstražný systém slepých miest) a kameru pre cúvanie, prehliadač, riaditeľných svetlomety, adaptívne diaľkových svetiel atď ...

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Zo všetkých týchto systémov, BLIS je veľmi užitočné, aj keď to ma prekvapilo je adaptívny tempomat. Funguje to celkom presne, rozhodli intervaly preč s autom pred nami. Ak je to spomaľuje naše Volvo tiež bude robiť, až sa dostaneme na nás zastaviť. Akonáhle nie sú žiadne prekážky, sa vráti k nastavenej rýchlosti a faktom je, že Je to tak pohodlné, že desí, pretože veríme takmer naslepo systém. Ak je pravdou, že ovládacie prvky na volante väčšinou sa teploty nad normálom, čo ma desí priebehu niekoľkých trvanlivosť.

Radarové systémy dosahujú horšie výsledky v extrémnom daždi alebo noci. BLIS je pilot, ktorý varuje pred príchodom automobilu, ale môže dôjsť k zlyhaniu reflexných plôch alebo stien prichádzajú, ale je to celkom dobré. Je pravda, že asistent nezamýšľané zmeny jazdného pruhu je lepší, pretože len vysiela akustický zvuk a mnohými doplnkami je ťažké uhádnuť, prečo auto znelo. Vibrácie vo volante bude úspešnejší.

Štart / stop funguje správne a je komfortný mestský. Môžeme sa vrátiť k pokroku rýchlo a takmer žiadne gesto (otočte volantom), naštartovať auto znova. Parkovacie senzory fungujú veľmi dobre a kamera pre cúvanie nemusí naštartovať v predvolenom nastavení pri cúvaní pri parkovaní manévre, ktoré prajem ak áno.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Systém varovania pred kolíziou svetla na prednom skle ako Head-Up dispaly BMW, ale len skok oranžovú farbu, ako to vyžaduje intenzita, nás varuje, že riziko je väčšie. Volvo S60 je tiež schopná zabrániť zrážkam sám za predpokladu, keď je rýchlosť vozidla medzi prednou a my ich najviac 15 km / h, aj keď to bude minimalizovať škody z 16km / h. To je určite užitočné pre rozptýlenie.

záver

Volvo S60 sedan je vynikajúca kvalita / cena. Dalo by sa sám umiestniť medzi prémiové vozidlá pre jej úspešné použitie materiálov, vnímanej kvality a malé prvky, ktoré robia slušné S60 auto súťažiť s, najvyššej triedy 'v tomto segmente. Jeho výkon je 136 koní úspešný pre tých, ktorí hľadajú high-lietania auto, ale Nechcú sa vzdať potešenie z jazdy bez predchádzajúceho upozornenia značný nedostatok motora. To je dôvod, prečo tento diesel variant je najrozumnejšie nákup.

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Spojený s veľkým zariadením a to ako štandardných a voliteľných, S60 môže stať úspešný nákup, aj keď nie je pochýb o tom, že, extras 'dotovať vnímate luxusný charakter s skúšobnej verzie. Kombinácia v dvojfarebnom kožený volant je veľký a Flamenco Red vonku.

Adaptívny tempomat sa zdá takmer povinná v tomto salóne, čo je koncept priestoru a s osobným prístupom komfortu D. segment môže mať široké pneumatiky pre krabicu a motor je vedúci, čo je prekročenie nákladov v každá zmena pneumatík, zbytočné podľa môjho názoru. Geartronic zmena funguje správne, aj keď s dodávkou elektrickej energie sa zdá trochu náhly na začiatku, aby sa viac lineárny málo viac rpm dosiahol.

Niektoré detaily sú aktualizovateľných as Stredová konzola, niečo načítanie tlačidiel a podrobnosti o niečo menej harmonické s vnímaním vozidle luxusným (shifter osvetlené purpurovej a slepú stredovú konzolu s oblými tvarmi, ktoré porušujú pôvodné štvorcových estetiku).

Volvo S60 D3. okrem pohodlia a luxus

Tiež som volal pozornosť na svoje pôvodné kľúč s mnohými skrytých funkcií a tlačidiel, ktoré môžu pomôcť v určitých časoch ako, paniky '(ďalej len alarmov) alebo automatizovaného prevádzky a dôkaz, že vagón bol dobre uzavretý.

Zvyšok vozidla je určite krása, ktorá vyžaruje luxus odvahu a úradne zapečatené firmy, ktorá rozhodne zaručená bezpečnosť.

vynikajúci

- tichá kabína

- Komfortné a luxusné

- vnímaná kvalita

- ťah motora

aktualizovateľných

- zmätený konzola

- Pokus o formovanie stredovej konzole

- Niektoré senzory sú upchaté s ľahkosťou

- vyhrievaný volant

list

diesel D3


motor


motory

D5204T7


typ

In-line 5 valcov. turbodiesel


konfigurácia

FWD


výtlak

1984 cm³


otvor

81,0 mm


mŕtvice

77.0 mm

kompresný pomer

16,5: 1

Ventily, nie / valec

4 EA.

DOHC / SOHC

DOHC

Systém riadenia motora

Common rail elektronické tankovanie

sekvencie zapaľovania

1-2 - 4 - 5-3

voľnobežné otáčky motora

700 rpm

Palivá, rec. oktán

Diesel. Cetánové číslo 48 min

Maximálne otáčky motora

5000 rpm

Maximálny výkon

100 kW (136 k) / 3500 rpm

Max moment

350/25 - 38 Nm / RPS

prevodovky

prevodovky

M66D / AW TF-80SC

jednička

3385/4148

druhý rýchlostný stupeň

1905/2370

tretí Gear

1194/1556

štvrtý Gear

0,838 / 1,155

fifth Gear

0,652 / 0,859

šestku

0,540 / 0,686

spiatočka

3200/3394

Mechanická prevodovka / koncový prevod

3770

Automatická prevodovka / koncový prevod

3075/3075

Prevodovky (AWD)

-

Prvý rýchlostný stupeň (AWD)

-

Druhý rýchlostný stupeň (AWD)

-

Tretí stupeň (AWD)

-

Štvrtý stupeň (AWD)

-

Fifth Gear (AWD)

-

Šestku (AWD)

-

Spiatočka (AWD)

-

Automatická prevodovka / koniec (AWD)

-

výkon

výkon

Manual / Automatic

prevodovka

M66D / AW TF-80SC

Zrýchlenie 0-100 km / h (s)

10,2 s / 10,2 sec

Najvyššia rýchlosť, km / h

205 km / h / 200 km / h

Spotreba paliva (EC 199/100, kombinované)

4,3 l / 100 km / 5,4 l / 100 km

CO²

114 g / km / 142 g / km

Rozmery a objemy

dĺžka

4628 mm

Vrátane šírky zrkadiel, zložený

1899 mm

Vrátane šírky zrkadiel, vonkajší okraj

2097 mm

Výška (vrátane žralokov phen)

1484 mm

Rázvor (L110)

2776 mm

Track, vpredu (16"/ 17")

1588 mm / 1578 mm

Track, zadné (16"/ 17")

1585 mm / 1575 mm

Svetlá výška (+ 2 osoby)

136 mm

Svetlá výška, AWD (+ 2 osoby)

-

Hmotnosť / Rôzne

Porcie Hmotnosť (v závislosti od typu motora, prevodovky atď.)

1445 kg / 1780 kg

Celková hmotnosť (v závislosti od typu motora, prevodovky atď.)

2020 kg / 2220 kg

Maximálna hmotnosť prívesu nebrzdeného (Max)

750 kg

Maximálna hmotnosť prívesu brzdeného (Max)

1600 kg (man) / 1600 kg (auto)

Palivová nádrž, Benzín

-

Palivová nádrž, Diesel

67,5 l

Palivová nádrž, E85

-

Aerodynamika, (Cd)

0.28

Aerodynamika, (čelná plocha)

2,27 m²

Maximálne zaťaženie strechy

75 kg

Interiérové ​​Meranie

Svetlá výška so strešným oknom (predná / zadná)

955 mm / 951 mm

Svetlá výška bez maximálne strešného okna (predná / zadná)

999 mm / 951 mm

šírka priestoru pre cestujúcich vo výške ramien (predná / zadná)

1447 mm / 1401 mm

Priestor pre nohy (predná / zadná)

1064 mm / 852 mm

Hip miestnosť (predná / zadná)

1395 mm / 1359 mm

Dĺžka nákladu na podlahe zo zadné operadlo predného sedadla

1749 mm

Dĺžka náklad od podlahy na zadné operadlá zadnej

965 mm

Lift nad výškou

656 mm

Zadné výška otvoru

397 mm

Medzi výškou podlahy batožinu a odkladacou policou

465 mm

Úschova podlažie, výška k zemi

538 mm

Šírka batožinového priestoru Medzi kormidlovní

919 mm

šírka zadného otvoru v podlahe, min.

956 mm

podvozok

odpruženie prednej

Vzpery MacPherson, Coil Springs, hydraulické tlmiče, stabilizátor Bar

zadné odpruženie

Nezávislé zavesenie s vinutými pružinami, hydraulické tlmiče, stabilizátor

riadenie

Posilňovač Hrebeňové riadenie

Riadenie (uhol / uhol)

15

Priemer otáčania (obmedziť na obrubník) m (v pneumatikách (šírka): 205/235)

11,3 / 11,9

Priemer otáčania (od steny k stene) m (v pneumatikách (šírka): 205/235)

11,5 / 12,4

Obraty konci volantu až do konca

2,71 / 2,58

brzdový systém

Protiblokovací brzdový systém (ABS) s elektronickým bŕzd (EBD) a Elektronický brzdovým asistentom (EBA)

Priemer Brzdový kotúč (predné)

300 mm / 316 mm / 336 mm

Priemer Brzdový kotúč (zadná)

302 mm

hrúbka brzdových kotúčov (vpredu)

28 mm

hrúbka brzdových kotúčov (zadné) (Solid EPD / Vetraná EPD)

11 mm / 22 mm

Brzdná dráha 100-0 km / h

37 m