testy automobilov

Jaguar F-Pace test First Edition, športovosť a rozlíšenie

Jaguar F-Pace neskoro, ale dobre urobil domáce domov do rozpakov svojich súperov. Prvé SUV angličtiny prichádza na náš trh s vedená takej exkluzívnej limitovanej edícii ako svojej cenovej kategórii.

Jaguar F-Pace Predpokladá sa ako prvé SUV od anglického výrobcu. Začiatok novej plemeno viac všestranných vozidiel na predajcov čoskoro vidieť mačku, pretože to nebude posledný, akýmikoľvek prostriedkami. Ich vzťah s Land Rover nám dáva väčšiu istotu, keď sa odváža vyskúšať tento nový model, ale uisťujem vás, že vás prekvapí, pretože to nie je to, čo sme očakávali o tom myslíš?

Náš prvý kontakt s Jaguar F-Pace To bolo exkluzívnej limitovanej edícii prvé vydanie To ponúka bohatou štandardnou výbavou a exkluzívny exteriér spojené iba motory a tri litre pohon všetkých štyroch kolies. Verzia je potrebné vziať do úvahy pri rozhodovaní o vlastnej prvé SUV mačacie keby sme zvolili väčšiu diferenciáciu než rozumu.

odsek estetický

Ak by sme ísť do estetickej časti je Jaguar SUV Je zobrazený s návrhom úplne až par najnovších modelov uvedených na trh podľa údajov výrobcu. Úprimne povedané, bolo to veľmi atraktívne pre traktory a anglické svalnaté línie a upresnenie. Môžeme vnímať dávkové riadky Jaguar XE a XF naposledy ako svalová kapota lemovaný LED svetlomety vyzerajú hrozivo a veľkorysý hlavné gril. Nové SUV tiež pridáva prominentnú zástanca prevážajúci veľké bočné prívody vzduchu a známe znaky vozidiel v tejto kategórii: pokrivené blatníky, vyšší svetlú výšku a ďalšie ochrany pre nízke.

Mačacie konštrukcia sa prispôsobí telesnej SUV

Ale je tu niečo, čo vo svojej podstate nesie Jaguar všetok svoj športový charakter, F-Pace SUV dynamickejšie, ako je obvyklé v tomto segmente tomto zmysle možno vidieť zvonku. Nielen, že sme hovorili o svojom už spomínanom vzhľad, ale jeho telo vyzerá veľmi atraktívny štýl ostatné už zavedené ako BMW X4, Audi Q3, Porsche Macan, Lexus či Mercedes GLC NX kupé siluetu. Od svojho bočného profilu sa dozvieme o svojich bočných žiabrov a efektné kolesá, ktoré môžu dosiahnuť 22 palcov Maximálny priemer podľa katalógu Jaguar, ako je tomu v tejto verzii.

SUV športové ihriská

Strecha je zapálený do zadného spojlera, ktorý integruje tretie brzdové svetlo a dosiahne za koketná tilt skončí rýchlo, pretože sa v tejto oblasti. Potom, čo v chrbte, keď nás upozorňuje na novo vyvinutej značky svetlometov brať veľkú podobnosť Jaguar F-Type, Model by pokojne mohol byť účinok antagonistu F-PACE vlastnú značku cez zdieľanie prvé písmeno svojho mena. Športy, k dispozícii vo verziách dosiahnutých kupé a cabrio, zdedil jeho nápadné optické prebiehajúce po celej šírke zadnej časti a niektoré z jeho pádu zo stropu. Pod jeho osvetlenie je výkonný difúzor zadného nárazníka zdobia veľké osobnosti a koncovky chróm.

opatrenia 4.7 metrov dlhá, 1,9 metra vysoký a 1,7 široký, čo je o niečo väčšia ako jeho súperi. Na prvý pohľad by sme si všimol, že Jaguar F-Pace je viac než SUV ísť okolo mesta, jeho dynamický profil je schopný zvýšiť vášne a otáčať všade tam, kde sa to stane, a to najmä v prípade, robíme tak s jednotkami športovejší prevedení. Verzie, ktoré dosiahnu svoj vrchol v okamihu, pričom Jaguar F-Pace First Edition ako sme mali v našej garáži. Ak chcete získať predstavu o tom, táto špeciálna limitovaná edícia, má najšportovejší obrany, exkluzívne dvojfarebné telo a obrovské 22-palcové kolesá, ktoré sa stanú ich prvým príznakom rozdielu medzi ostatnými.

Za zachráni črty nového Jaguar F-Type

Priestor pre cestujúcich

Akonáhle ste vo vnútri vnútri, F-Pace ukazuje interiér hodný všetky Jaguar a trúfame si dokonca povedať, že sme si všimli zvláštnu starostlivosť, budeme predpokladať, že pre tento zvláštny lásku, ktorú je nutné začať úplne nový model. To dáva veľký pocit kvalitných materiálov. V niektorých drobné detaily, ktoré mohol použiť najviac exkluzívne materiály, ale tie sa nič nemení vôbec všeobecné vnímanie.

Naša špeciálna edícia je vybavená neoddeliteľnou čalúnenie Windsor kože. Systém Infotainment nazvaný InControl Touch Pro dotykový displej 10,2 palcov je najčerstvejšie máte podpis, veľmi podobný svojej nedávnej priemeru sedan, Jaguar XE, takže dýchame uľavilo, aby sa znovu stretnúť s trochu zastaraný a pomalý systém, keď si konaní. Naopak, skok je pozoruhodný multimediálny počítač s veľmi intuitívne dizajn a plynulosť pri navigáciu menu.

Na rozdiel od toho, čo by sme mohli očakávať, pretože jeho vonkajšieho vzhľadu, Interiér je jedným z najviac priestranný vo svojom segmente. Obyvatelia piatich sedadlách tešiť šírke a voľnosť pohybu, je vynikajúca dokonca až do hlavy a priestor pre nohy na zadných sedadlách. Dvaja dospelí budú cestovať pohodlne zase späť, ale tretie miesto je trochu znížená kvôli svojmu voľnému okraju a stredový tunel beží medzi nohami. Predné sedadlá sú najlepším skóre v tejto oblasti majú pozoruhodnú úchop a pohodlie. V niektorých prípadoch je vhodné elektrickej regulácie operadla. V podstate sme sa nájsť vnútornú transplantované z novej Jaguar XE.

Priestranná kabína pre zadné sedadlá

Na druhú stranu máme kufor obetoval 650 litrov Kapacita bez straty niektoré zo svojich sedadiel a 1,825 litra s len dve sedadlá v závislosti na veľkosti nášho rezervného kolesa. V našom prípade budeme pokračovať v batožinovom priestore pod plnou 22palcový kolesá rovnako ako externé, voliteľné opatrenia 265/40, a to je dôvod, prečo je podlaha z toho bola zvýšená o niekoľko centimetrov nám niečo zostávajúcu kapacitu a odstránenie dvojité dno. To je nevýhoda vyplývajúca zabezpečiť, aby náš zbrusu nový automobil nie je vidieť s pokojovú smiešne kolesá, plus podlahy batožinového priestoru je veľmi jednoduchá, takže môžeme si všimnúť značné straty len pri preprave batožín a ďalšie balíčky.

V nadväznosti na ustanovenia tohto modelu sme vyzdvihnúť jeho ovládacia skrinka Digital obrazovky 12,3 palcov, ktorý zobrazuje všetky informácie, ktoré dynamicky s prechodmi medzi obrazovkami a obrázkov hladko. Ďalším aspektom, ktorý na vedomie, je Head-Up Display že aj keď to nie je tak ostrý ako jeho súperi nám dáva plus v oblasti bezpečnosti ponúka užitočné informácie, bez toho aby sa museli pozerať z čelného skla. Hoci je celý interiér je pohodlný a odmeňovať to nebolo celkom jasné, že prinesie praktickosť ovláda kryštály v tak vysoké pozície na dverách vodiča sestrinho štýlu Land Rover. Keď hľadáme okná vo svojej prirodzenej polohe nájdeme tlačidlá, ale sú to pozície spomienok vodiča. Musíte sa na to zvyknúť.

date technológie

Voliteľne možno vybaviť náš systém F-Pace hands-free otváranie batožinového priestoru, ktoré vám umožní otvoriť dvere ukázať trochu gesto nohu pod zadným nárazníkom. Keď už hovoríme o otváracích systémov, naša jednotka má "Hlavná činnosť", náramok, ktorý môže pôsobiť ako kľúč otvoriť a zatvoriť vozidlo, nezačína, z mäkkého, odolného a nepremokavého materiálu. Tento kľúč v tvare Náramok je určený pre dobrodružnejšie majiteľov, ktorí nemajú príliš veľa úložného priestoru, zatiaľ čo cvičí šport. Priniesť náramok na určitú oblasť brány slúžia k uzatváraniu či otvoriť naše vozidlo s jednoduchým gestom

Dizajn a luxus, je to, čo sme si v kabíne Jaguar SUV

Motor a výkon

Pod kapotou nájdeme vrtuľu V6 3,0l turbodiesel ktorý je umiestnený ako najsilnejší dieselový voľby v jeho dosahu. Tento šesťvalec vyvíja 300 hp Jeho pohon na všetky štyri kolesá. Obe mestá a cesty je jednou z najlepších možností v tomto modeli, pretože nám umožní riadiť šťastne bez potreby výrazne ovplyvniť naše hospodárstvo. Zážihový V6 je rýchlejšia, ale turbodiesel tlačí lepšie od nízkych otáčok vďaka obrovským krútiacim momentom obrázku (700 Nm z 1750 otáčok za minútu). S touto konfiguráciou dokončí 0 až 100 km / h 6,2 sekundy.

Niet divu, že skutočná spotreba, niektorí 8 l / 100 km, vzdiali od schválený, ale to zostane obsah ako prostriedok k pohybu takmer 1900 kg s pohonom všetkých štyroch kolies. Nová osemstupňová automatická ZF Land Rover pomocou Jaguar svieti pri práci hľadá dlhý pochod, keď volíme režim najhospodárnejšie jazdy a aktiváciou najšportovejší ich pretiahnutie. Jeho prevádzka je väčšinou jemný pripomína nám, že my nepotrebujeme duálny spojku. Jeho radiaca páka je klasickej koleso opúšťa stredový tunel, ak máte niekoho, kto radšej riadiť zmenu ručne Máte pár pádla za volantom budete veľmi užitočné.

Ich správanie určite poukazuje na ich športovosť. Ak poznáme úzky vzťah medzi Jaguar a Land Rover je ľahké spadnúť do pasce veriť, že tento F-Pace je založený na modeli sesterskej značky, ale nie je tomu tak. F-Pace nadväzuje na nový Jaguar XE zdedí jeho platformu vyrobený z 80% hliníka a niektoré z jeho najlepších vlastností. Ale Jaguar prijal súčinnosti medzi výrobcami a vybavila svoj prvý SUV 4x4 trakcie "All Surface Control Progress" výkon a účinnosť podobnú "All Terrain Control Progress" Land Rover, ale prispôsobené najdynamickejšou prístupu mačacie.

V6 diesel, ktorý je rýchly, účinný a radosť z jazdy

F-Pace nie je vybavený alebo zníženie alebo pneumatickým odpružením, ale v prípade, variabilné tlmiče tvrdosti. AWD Systém funguje automaticky odvodzovanie plný krútiaci moment na zadné kolesá, väčšinu času a vyrovnávanie percenta v reálnom čase v závislosti na trakčných potrieb. Krútiaci moment môže delené až 50% pre každú os. Naša jednotka vybavuje ďalšie technológie, ako je Jaguar Drive Control so štyrmi jazdnými režimami a variabilný smerom.

Aj keď to nie je ich primárny profil, off-road jazda je lepšia vyriešiť, než sa očakávalo. ich 21 cm na výšku krajiny a viac ako 52 cm brodenie Robia to, že je veľmi schopný vozidla. Nič závidieť an majiteľom F-Tempo Land Roveru v prípade, že neprídu do pôdy príliš náročná. To má viac pozoruhodné správanie, keď ideme mimo cesty, ale aby som bol úprimný, ak hľadáte pre vyšší výkon off-road Land Rover sa ocitnete viac v súlade modelov, ako je logické.

Ale poďme hovoriť o svoje správanie. Jaguar F-Pace má podvozok zdedené Jaguar XE aj keď sa chová veľmi dobre v porovnaní s väčšou hojdačky XE nápadným vzhľadom k svojej novej telo SUV. Zistili sme určitú zotrvačnosť vzhľadom k veľkosti a hmotnosti vozidla, pretože aj keď sa používa hliníkovou platformu jeho 1,9 tony zostávajú dôležitou postavou zvládnuť, obzvlášť keď aktuálne údaje o rozsahu sú zohľadnené.

F-Pace vybavený najnovšou verziou Jaguar multimediálneho systému

Jaguar sa zaviazala k ďalšej športovej prístup vo svojom SUV s firma odpruženie ktorú nám dáva pocit zvýšenej jazdnej dynamiky však ponúkame tiež väčšiu čítanie nerovnom povrchu, ktorý nám môže hodiť späť, ak sme sa zamerali komfort vozidla. Toto číslo je tiež výsledkom z toho, že montáž nápadná 22 palcov kola nízky profil v tomto špeciálnom vydaní. Je jasné, že ak chceme, aby naše F-Pace pohodlnejšie, a mimochodom zbaviť niekoľkých desatín spotreby, že by bolo vhodné zvoliť pohodlnejšie kolesá 19palcové možno nie tak vizuálne.

Možnosť off-road Land Rover dedičstva

V športovom režime na vozidle podstúpi mierne transformáciu, ktorá nám, že môže byť divoké mačkovité šelmy, keď idú na lov pripomína. Tiež budeme šliapnuť na plyn pohodlné, pretože nemáme žiadny dôvod na obavy z možného nadmerného príjmu paliva. Diaľnica je váš obľúbený terén, kde dlhé cesty pohodlne vytvoriť riešenie s obratnosť krivkami nám, znižuje hmotnosť cca 100 kg poskytuje veľmi priaznivý výsledok.

Zvuková izolácia prispieva k jazdný komfort a relaxáciu jeho obyvateľov. V meste jeho veľkosť možno ľahko ovládať vďaka kamerový systém 360 dostupný ako parkovací asistent, ako aj príslušné senzory a väčšiu pomoc riadenie pri nízkych rýchlostiach.

Oneskorene, F-Pace je športový SUV schopné čeliť jeho najviac skúsených pretekárov

závery

Jaguar F-Pace je veľmi športové a rýchle vozidlá, a to najmä s šesťvalcové motory. Jeho hrozivý vzhľad robí si myslíte, že je todocamino zameraná výhradne dynamiku, ale budete prekvapení, ako sa pohybuje von z asfaltových vďaka cenné skúsenosti z Landrover v tejto oblasti. Jaguar je prvé SUV má veľmi dravosti, úprimne som nikdy myslel, že dizajnová značka môže vyzerať tak dobre na vyvýšenom tele, ale výsledok je zrejmý. Britskí návrhári vytvorili značku Rýchly a vrtký SUV impozantný vzhľad.

Nepochybne to bol jeden z posledných prémiových značiek, aby sa pripojili k SUV horúčku, ale podľa môjho názoru, aj keď trochu neskoro, prišli sa zaujímavú alternatívu k trhu. To je síce úctyhodný súper pre BMW X3 / X4, Mercedes GLC / GLC Kupé Audi Q5 a Porsche Macan. Special Edition sme testovali jeho cena vyššie tržby v porovnaní s jeho súperi, ale musíme mať na pamäti, že sa jedná o model s viacerými zariadeniami, ako ich odporcov sa tiež pridať k tomu, že sú súčasťou role iba 2000 jednotiek. Výlučnosti musí byť zaplatená. Sekcia pohodlie je vynikajúci a vystupuje z asfaltu bude odpočívať a efektivity, ale samozrejme, že SUV obrovské 22-palcové kolesá má ako jeho hlavným účelom je obeť očí, ktoré sa po prašnej ceste stúpa na horu.

znalecké posudky

Páčilo sa nám viac

  • Veľmi pôsobivé a elegantný vzhľad
  • V6 s dieselovým motorom
  • podstatné zlepšenie multimediálneho systému

Sme radi, aspoň

  • Pozícia okien
  • Cena Special Edition
  • 22 palcov kolesá málo

Poznámka: 7.9