testy automobilov

Test Mazda2 1,5 90 CV AT, gurmán dotyk v meste

Testovali sme Mazda2 s 1,5 benzínového motora SKYACTIV-G 90 kW, možnosť polovice rozsahu. Naša jednotka je spojená s automatickou prevodovkou, ktorá má významnú prémiu nad manuálnou prevodovkou, že stojí za to výdavky ?.

v našej Prvý kontakt s Mazdy2 počas svojej prezentácii sme mali možnosť riadiť benzín tri možnosti 1,5 Skyactiv-G Sú ponúkané v španielskom trhu. Presvedčili sme mechaniku 90 kW, ktorý je v strede rozsahu, takže sme chceli dôkladne otestovať tento motor.

90 hp je jediný motor, ktorý umožňuje voliť medzi manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Mazda2 manuálna prevodovka má päť rýchlostných stupňov a má peknú ovládateľnosť, ale tentoraz sme sa snažili pohodlie automatickej prevodovky šesťstupňovú. Medzi týmito dvoma výmenných tam sadzieb 2.000 eur Rozdiel, pozoruhodná postava Je to stojí za to platiť viac?

A priori kombinácia vyzerá veľmi chutný. Benzínový motor SKYACTIV-G vyniká zjemnenie a SKYACTIV-Drive automatická prevodovka nám dáva navyše komfort ocenia najmä v supermini prostredí ktoré sú zamerané japonský nástroj. Opt pre tento box nám umožňuje voliť medzi iba dvoch stupňoch výbavy: Luxury Style + alebo.

To je skratka pre povrchové úpravy a vybavenie

Naša jednotka má Style + hotový a je na predaj predajcov španielskej za 17,450 eur. Je to cena, ktorá ju stavia do hornej časti segmentu, ale je tiež pravda, že kvalitou úprava je prvotriedny kategórie. Ak chcete nájsť niečo luxusnejšie budete musieť hľadať cez prémiové drahších modelov, ako je Audi A1 alebo Mini Hatch.

máme tiež veľmi kompletné vybavenie. Kolesá z ľahkých zliatin 15-palcový multimediálny seven-palcový displej, senzory dažďa a svetla, volant a hlavica radiacej páky koža posun alebo parkovací senzor vzadu sú súčasťou štandardnej výbavy najmenšieho Mazda. Veci by musel zaplatiť časť v mnoho z jeho súperov.

Luxus si vybrali tento návrh zákona by činil 18.400 eur výmenou získanie Full LED svetlomety a dochádzkový systém brzdenia mesto (zúčtovacie centrálne banky) ako hlavnou atrakciou. To nevrhá takmer nič na vine, pokiaľ Nemôžete vybaviť strešné okno alebo zadnú kameru niektorá z týchto možností.

Je teda vyššia cena môže byť odôvodnené ich povrchových úprav a zariadení. Rovnako tak je atraktívne pre IDS podmanivej dizajnu, mladistvý a dynamický. farba Red duše Táto jednotka bude cítiť skvele, ale musíme zaplatiť ďalších 600 eur pohody najdrahšie variant palety.

pokračujúce

90 CV tohto Mazda je viac než dostačujúca pre pohyb vozidla hladko vo všetkých situáciách. Motor má vycibrený výkon, s nízkou hlučnosťou a bez vibrácií. Na rýchlostných komunikácií, Japanese Utility ukazuje dobrý visieť čo ponecháva dojem z jazdy väčšie vozidlo.

Vďaka svojim rozmerom zvláda dobre v mestskom prostredí Takto získaná suspenzia má veľmi úspešnú odváženej ovláda nakláňanie karosérie, ale zmäkčuje nedokonalosti odskočí výrobu asfaltu. Je stabilný a pohodlná, a to ako mestské a diaľničné jazdy, niečo, čo prispieva nielen tlmiť, ale aj jeho ľahkosť a to vďaka využívaniu technológií SKYACTIV.

nesporne automatická zmena listy trochu horkú príchuť. Jedná sa o prevodník box krútiaceho momentu a šesť pochody, s ktorými-moc-je vďačný za pohodlie, ktoré prináša prechádzky preplnených uliciach veľkého mesta, a to najmä v špičkách s nekonečnými dopravnými zápchami. Tvorba uvoľnenú jazdu a bez náhlenia je, keď sa teší.

Avšak z týchto situácií nie je ako koleso, pretože tento box výrazne obmedzuje výkon a reaguje pomaly na požiadavky plyn. Áno, je tu režim Sport, ale nijako zvlášť užitočné: zmení sa udržať vysokú motor dynamicky kolesách, ale žiadne jasné zlepšenie je viditeľné.

Vykonávam rôzne turistické i mestá a jazdy po diaľnici priemerná spotreba 5,4 l / 100 km. Skutočnosť celkom spokojná, kedykoľvek circulemos hladko. Automatická prevodovka sa vráti hrať proti tu a v skutočnosti to bolo možné získať lepšie čísla postupne vykonanie zmien -a ručne pomocou pádiel alebo joystick, ktorý zanecháva plne automatickú prevádzku.

závery

Mazda2 je perfektným spojencom v mestskom prostredí pre svoje tesné rozmery a obratnosť. ukazuje veľká osobnosť plodom jeho charakteristické estetiky a môže sa pochváliť kvality výroby k dispozícii len veľmi málo, ale nemá rád ísť veľmi nabitý: Zadné sedadlá sú veľmi malé a to len chudé kufor ponúka 280 litrov.

Vo verzii sme sem testovaný automatickou prevodovkou trvá príliš dôležitosť v jazde a pokúšať skvelý jazdný komfort, ale postihuje výkon a spotrebu. bude dobrou voľbou pre tých, ktorí používajú na výrobu pokojnú a plynulú jazdu alebo pre tých, ktorí budú musieť vysporiadať s častými dopravnými zápchami. V takom prípade nám dáva vysoký komfort a ďalšie rozmaznaný charakter.

Tiež nezabudnite na veľký cenový rozdiel medzi týmito dvoma typmi prenosu, ktorý nás núti rozhodnúť pre manuálnou prevodovkou pre tých, ktorí chcú vyťažiť maximum z dobrých dynamických vlastnostiach Mazdy2. Výborná tuning podvozok povzbudzuje, aby sa životné jazdu a SKYACTIV-G 1,5 motor 90 k veľmi úmyselné.

Mazda Mazda2

Mazda Mazda2Zobraziť Technické detaily completaCombustible: GasolinaPotencia: 75-115 CVPuertas: 5CO2105 g / kmLongitud: 4060 mm.Maletero: 280 l.Precio od: 13.850 Sk

znalecké posudky

Páčilo sa nám viac

  • Veľmi atraktívny dizajn
  • Hojné radu zariadení
  • Povrchové úpravy a nastavenia kvality

Sme radi, aspoň

  • diskrétny výkon s automatickou prevodovkou
  • Málo miesta na zadných sedadlách
  • Boot kapacita podpriemerný

Poznámka: 7.4