správy

Výhody a nevýhody poradenstvo preprogramovanie ECU

Analyzovať, aké sú výhody a nevýhody preprogramovať svoje vozidlo na zvýšenie výkonu motora ovplyvní spotrebu paliva a spoľahlivosť ?. Povieme vám, aké problémy budete musieť preprogramovať ústredňu a čo by ste mali zvážiť tvár ITV a poistenie Stojí to za to ?.

preprogramovanie ústredne Je bežné, že dávka vyšší výkon nášho auta riešenia. V prvej časti tohto článku sme vám povedať, čo to je a potom sa pokúsiť vyriešiť pochybnosti, ktoré môžu vzniknúť pred vykonaním tejto zmeny.

Začali sme s otázkou ťažké odpovedať Čo sa prostredníctvom zmien môže znížiť spotrebu paliva? Áno aj nie. Sme si vedomí toho, že ak budeme mať viac energie budeme mať vyššie výdavky paliva, pretože niekde musí odísť. Ale po preprogramovanie vyšší krútiaci moment dosahuje pri nízkych otáčkach, takže to môže cirkulovať v dlhých pochodoch dlhšie, niečo, čo je na prospech spotrebiteľa.

Takže áno, konzumácia môže ísť dole, ale nie preto, že motor strávi menej samo o sebe ale preto, To nám umožňuje zefektívniť jazdu pretože potrebujú menej spoliehať na nižších prevodových stupňov. V žiadnom prípade nečakajte, že veľké rozdiely ešte výraznejšie turbodiesel auta, ktoré už majú veľký minimum okolo par.

samozrejme, majú navyše dávku sily podľa pravého pedála môže povzbudiť niektoré vodiča ísť rýchlejšie, čo bude mať za následok vyššiu spotrebu. Záver je rovnaký ako predtým, záleží na štýle jazdy. Urobíme Ak linka viac veselý, spotreba bude vyššia s preprogramovaním bez neho.

Ďalší častá otázka Preveďte preprogramovanie poškodzuje životnosť motora? To záleží na tom, ako agresívne preprogramovanie. Logicky novela zvýšiť pôvodný výkon 50% bude oveľa škodlivejšie ako nárast o 10% z dôvodu požadujeme ďalšie mechaniku.

Štandardné reschedulings zvyčajne hladký a hrať s okrajmi továrni To ponúknutý výrobcom, takže nemusíte mať podstatne ovplyvniť spoľahlivosť. Ako sme už uviedli, keď hovoríme o spotrebe, veľa o výsledku závisí na tom sám vodič: agresívne hnacie vystavený väčšiemu namáhaniu mechanickému (s alebo bez preprogramovania) a skrátiť životnosť. Moraleja, vykonajte Kaffir a auto bude trvať dlhšie.

preprogramovaním Má oficiálny automobil továrenské záruka je stratený, alebo majú problémy s ITV alebo poistenie? Teória znie áno. Zvýšený výkon je zásadná reforma, takže to je zmena, ktorá musí schváliť a zahrnúť do listu (tj papierovanie a dodatočné náklady). Máte tiež informovať poistenia a samozrejme znamená stratu záruky zo strany výrobcu vozidla (ak je vykonaná zmena v oficiálnom dielni).

V praxi je veľmi ťažké mať žiadne problémy v tomto ohľade pretože to je prakticky nezistiteľný: žiadne fyzické úpravy iba na úrovni softvéru. V každom prípade, pamätajte, že preplánovanie je reverzibilná a môžete vždy vrátiť k pôvodnému nastaveniu, ak je to nutné.

Preprogramovanie ECU: celá pravda

osobná skúsenosť

Pred niekoľkými rokmi som išiel do renomovaného odborníka vykonať preprogramovanie svoje auto. od tej doby Bol som veľa ľudí, ktorí sa ma spýtal, o svoje skúsenosti a vyjadrila pochybnosti pred prijatím tejto úlohy pustiť do činenia s vaším autom. S týmito líniami dúfam jasné neistoty.

Vozidlo pritom ide o Seat Leon Druhá generácia. medvede 2.0 TDI motor s 140 hp Pred rekonštruuje, to teda nie niesť Injektor čerpadlo, ale aj je spojený s manuálnou zmeny.

To je obyčajný motor, sa zvyšoval nielen v niekoľkých modeloch sedadiel, ale aj ostatné značky skupiny VAG, takže workshop skôr prijatých návštevy z niekoľkých desiatok modelov s rovnakým motorom. Zo skúseností som zvolil hromadia podľa časti A štandardné preprogramovanie, mali už viac ako osvedčil. Pred a po preprogramovanie, čo Bol vyrobený OBD, sa dostal do banky porovnať výsledky.

Aj majú farebné grafiky, aby to zrozumiteľnejšie. Prerušovaná modrá čiara je sila série a červenej energie po preprogramovanie, ich hodnoty sa prejaví na ľavej osi znázornenej na kW. Prerušovaná čiara je dvojica žltá zelená originálne a krútiaceho momentu motora po preprogramovanie, s hodnotami odráža priamo do Nm. Os spodnej sú otáčok za minútu motora.

Seat homologaba 140 koní a 320 Nm krútiaceho momentu pre tento model. V mojej jednotky, prvá bola zahájená v banke ponúkla 115 kW (156 k) a 356 Nm v tomto poradí. Po preprogramovanie ECU dosiahol 131 kW (178 k) výkonu a 399 Nm.

TDI 2.0 je známe, že poskytujú výkon prudko okolo 2000 otáčok za minútu (známy kop funkcie), ale v rámci tohto režimu je malá pevnosť a mal by gear dole. Po preprogramovanie, rozdiel bol pozoruhodný. Motor živšie a silnejšie badateľný, ale to je tiež trochu mäkšia a použiteľné v meste. kop Bolo zmäkol, čím dodávka a progresívnejšie výkon zospodu. Pri asi 1800 otáčkach za minútu už začína pociťovať ťah.

S novým elektronickým riadením míňať menej paliva, pretože môžem ísť na dlhých pochodoch bez problémov. Teraz je možné, aby sa viac účinné riadenie nemôže byť istý, či robí rovnaký typ riadenia pred konzumáciou by bola rovnaká alebo menej, ale Som si istý, že by nemala byť väčšia.

O spoľahlivosti, viac ako 100.000 kilometrov cestoval od tej doby, a stačí povedať, že počtu mimoriadnych udalostí k dnešnému dňu bolo presne nula. Je to už niekoľko úradných recenzie od a nikdy neboli zistené podivné známky opotrebenia alebo poškodenia akéhokoľvek druhu.

Ďalšou otázkou je, či sa často auto mi zistiť viac čierny dym ako je obvyklé, niečo, čo sa nestane za normálnych podmienok, ale Áno šliapnutie na plyn. V každom prípade, nikdy som nemal problémy na ITV zákalu testu, ktorý meria hladinu dym z výfuku.

Tak som získal výkonnosti, hladkosť a tiež tešiť na širšiu škálu užitočných otáčok. Nemôžem byť spokojný s preprogramovaním a určite v budúcich vozidiel môže mať opakovať. Samozrejme, moje odporúčanie je vždy ísť k profesionálom renomovaných odborníkov ponúkajúce zabezpečenie.