správy

Šťastie filter častíc a problémy Existuje riešenie?

Moderné vznetové motory sú nutné namontovať filter častíc, kontrola znečisťovania systému, ktorý je zdrojom problémov pre mnoho užívateľov a výrobcov. Pozrime sa, čo je a čo je časticový filter, keď nastanú problémy a možné riešenia odvodené z týchto incidentov.

V nedávnej dobe sa rozrástla mor medzi motormi automobilov motorová nafta, bolesť hlavy nečakané a to nielen pre užívateľov, ale aj pre výrobcov. Je udalosti vyplývajúce z filter pevných častíc zahŕňajúce mechanickú motorovú naftu pre splnenie emisných noriem Euro V a nadchádzajúce Euro VI.

Existuje len veľmi málo vodičov, ktorí mali vziať svoj nový voz do obchodu niekoľkokrát kvôli Problémy s šťastné filtrom. Okrem problémov s ísť do obchodu a zostať bez auta po dobu trvania preskúmania, zákazníci tiež trpí veľkým sklamaním vidieť, že Váš úplne nový automobil občas zlyhá.

ČO JE filtra pevných častíc?

Ako už bolo povedané, väčšina dnešných dieselových motorov začlenili Aktívny filter pevných častíc, tiež známy ako FAP alebo DPF, pre jeho skratka vo francúzštine alebo angličtine. Ide o systém riadenia znečistenia, ktorý umožňuje spaľovať častíc sadzí vznikajúcich pri niektorých fázach spaľovaní, zníženie úrovne znečisťujúcich častíc, ktoré sú vylúčení výfukom.

"Pozrime sa, čo sa časticový filter, prečo a ako môžeme opraviť to nepodarí."

Vysvetlil, jednoduchým spôsobom, čo sa stane, je, že tieto pevné častice sú uchovávané v poréznych stenách filtra a sú eliminované čas od času na to, čo sa nazýva "regenerácia fázy". V tejto fáze sa teplota zvýši na filtri spaľovať sadzí a vyčistiť systém. Táto regenerácia cyklus sa vykonáva častejšie počas prvých 1000 km streľby.

KEĎ Problémy vznikajú filter?

Vyššie uvedený postup je veľmi krásna a veľmi jednoduché, perfektne fungovala v skvelom svete teórie. V praxi to, čo sa stane, je, že každý vodič dáva osobné aj špecifické použitie na aute ktoré nemusia byť najvhodnejšie pre dokonalé fungovanie FAP.

Problémy vo chvíli, keď je automobil používaný iba pre mestské trasy, kde to nie je možné dosiahnuť minimálnu teplotu potrebnú pre regeneráciu. Vzhľadom k tomu, že teplota nestúpne dostatočne, nie sadze spaľuje spôsobuje pokračovať v akumulácii filter častíc bez čistenia až do nasýtené.

Sú tiež problematická krátke jazdy, v ktorom môže byť čistiaci cyklus prerušený dokončiť, pretože zvyčajne potrebuje 10 až 25 minút (čas závisí od viacerých faktorov). Pri každom spustení motora, automaticky opakovanie regeneráciu a ako Nie je dosť času na dokončenie procesu je opakovať znovu a znovu, kým sa systém vzdá, predpokladá, že niečo nie je v poriadku a zobrazí chybové hlásenie na prístrojovej doske.

Preto, ak je to možné by sme sa mali pokúsiť vyhnúť vypnutie motora, keď sa vykonáva proces regenerácie. Niektoré modely majú svedka, ktorý naznačuje, že sa deje, iní nie. Pokiaľ nie je žiadny svedok bude musieť uchýliť k našim zmyslom a snažiť sa vnímať voľnobehu je zvyčajne výraznejšie vibrácie, zvuk motora je chrapľavý, zvyšuje okamžitú spotrebu paliva a slabý pach oleja je jasné.

V prípade, že filter je naplnený zvyčajne svietenie v Svedok na prístrojovej doske čo znamená, že systém potrebuje nútenej regenerácie, čo so sebou nesie nevyhnutné návštevu odborníka. Vozidlo je možné používať aj naďalej normálne, aj keď v niektorých prípadoch znížia dávky preto, že elektronický systém motora zadá núdzový režim alebo porucha Aby nedošlo k poškodeniu filtra. Ďalším dôsledkom nadmerného hromadenia sadzí vo filtri je, že regeneračné cykly sú vykonávané častejšie a každý menej kilometrov, zvýšenie spotreby paliva.

Aké riešenia existujú?

Pre túto chvíľu, výrobcovia ponúkajú niekoľko riešení Tento opakujúci sa problém. V skutočnosti značky obvykle nepovažujem ju za "problémové auto", pretože dochádza len k jednej časti užívateľov, s výskytom odvodený od "zneužitie" vozidlá s časticovým filtrom nainštalovaný.

V oficiálnych dielňach, čo robia, je Vyčistiť filter rúk autá, ktoré majú problémy s FAP. Niektoré značky tiež urobiť elektronický preprogramovanie riadiacej jednotky motora (aktualizácia software), takže nová konfigurácia regenerácie filtra je lepšie jazdné návyky užívateľ prispôsobiť riešenie, ktoré niekedy funguje a niekedy nie. Ako malá útecha, to je normálne, že sa tento problém medzi zárukou a medi nič pre užívateľov, ale nie vždy.

Ísť mimo oficiálnej dielne, Riešením najlepšie prax je niekedy cestoval po ceste dovoliť čistiaci cyklus je ukončený automaticky. Žiadna presná frekvencia alebo čas na správne regenerácie FAP, ale obvykle s odstupom viac ako 30 minút po ceste s motorom 2000 - 2500 otáčok za minútu, je zvyčajne dostačujúce.

V poslednej dobe tam boli firmy, ktoré ponúkajú prísady sľubujú predĺžiť životnosť filtra pevných častíc alebo dosiahnuť účinnejšie čistenie. Mnohé z nich sú k ničomu, iné (malá časť) môže minimalizovať účinky niektorých hromadenie častíc vo filtri. Zatiaľ neviem niektorý skutočne účinná, takže nie je práve vhodné trasy k riešeniu týchto problémov.

Ďalším riešením, drastickejšie ale efektívne, je zrušenie FAP. Niektoré neoficiálne dielne môžu vyprázdniť filter a preprogramovať elektronické riadiace jednotky tak, že sa nepoužíva, takže auto bude fungovať normálne a nespôsobí problémy. Hlavným problémom tejto metódy je, že keďže nemôže byť vykonané v úradnom dielni, záruka bude stratený. Ďalším problémom súvisí pochádza z etického hľadiska, pretože použitie tejto metódy auto bude znečisťovať viac a v podstate ide o získanie opak.

Vidíte, v okamihu, keď tento prístup je dosť neistá, pretože je technológia, ktorá trvá niekoľko rokov v našich autách. Incidenty sa antičastice filtre nie sú špecifické pre výrobcu, Všetci výrobcovia mali a majú problémy s filtrom minulosť ako moderné dieselové motory je potrebné ju vybaviť na splnenie predpisov proti znečisteniu.

Teraz to mať trpezlivosť a dúfať, že výrobcovia uvádzajú kľúč dať späť auto do prevádzky potreby všetkých typov vodičov a nie naopak.