správy

Európska komisia je otvorená pre zníženie DPH na elektrický pohon

  • ANFAC automotive zamestnávateľ rokuje s Európskou komisiou zníži DPH (4%) alebo oslobodenie od dane pre vozidlá na elektrický pohon.
  • V Španielsku prenikanie tejto technológie je veľmi nízka kvôli nedostatku stabilného a trvalého podporu.
  • Move bola úspešná, a zomrel úspech.

Tesla Model S Amsterdam - Foto: David van der Mark (Flickr) CC BY SA

V súčasnej dobe autá na elektrický pohon Majú v Španielsku rovnaký daňový režim ako model benzín alebo diesel hybridnosti alebo nie vysielať viac ako 120 gramov CO2 na kilometer. Inými slovami, ktoré podporujú 21% DPH (všeobecne) a úsek 0% v roku VRT.

Predstavujú 0,3% na trhu nových vozidiel

Electric majú vysoké počiatočné náklady na obstaranie podľa technologické predražovanie -hlavne BATTERIES- a vyžadujú malú rúčku správou. V tých krajinách, ktoré majú zvýhodnené svoje predajné výsledky boli zaznamenané veľa, a v Nórsku je najlepším príkladom tejto filozofie.

Avšak, Španielsko má potenciál stať sa prvý európsky trh pre elektromobily. To je to, čo si myslíte, že Marco Toro, vedúci Nissan Iberia, za predpokladu, že poskytne vhodné podmienky, ako viac atraktívne daňový systém, ktorý podporuje viac priekopníkov prejsť na elektrinu. Nissan už požiadal o oslobodenie od DPH pre elektrický pohon.

Ampera-e

Tento návrh by znamenal, že elektrický Nissan nebude platiť DPH alebo daň, takže neprispievajú priamo do štátnej pokladnice, hoci s náhradnými dielmi, údržbe, súvisiacich služieb (poistenie, reklama), atď. Áno obcí by zvýšilo, aj keď len málo, u IVTM sa "číslo" alebo daň.

EÚ v tejto oblasti len Rakúsko má zníženú sadzbu DPH pre autá na elektrický pohon

Pravdou je, že elektrický majú viac či menej výhod v Španielsku V závislosti od miestnych korporácií. Existujú obce, ktoré im umožnia parkovať zadarmo v modrej / zelenej plochy, dobiť zdarma, dopravné prúd, keď je spaľovací vozidlá uzavretý, atď.

Tam stratiť výhody, ako je zníženie cien mýta. Zvyšok podnet snaha robiť výrobcov sa s agresívnou promo alebo grant / dar domáce nabíjačka. Celoštátna plán mal Move ale prakticky vypredané v priebehu jediného dňa. povzbudiť viac stabilný spôsob predaja je nevyhnutná.

Renault ZOE

Španielska asociácia automobilových a nákladných automobilov (ANFAC) rokuje s Európskou komisiou všeobecné zníženie DPH u týchto vozidiel. To si vyžaduje zmenu a doplnenie smernice 2003/96 / ES, ktorý upravuje zdaňovanie energetických výrobkov a elektriny. Znížiť DPH zahŕňa zvýšenie nižšej, čo nie je a priori atraktívne pre vládu.

Avšak, zvýšenie nižšej nemusí byť zlá vec, pretože elektrickej energie pozitívne vonkajšie: Oni neznečisťujú všade tam, kde cirkulujú a robiť žiadny hluk, a tak pomáha znížiť výdavky na zdravotníctvo. Oni tiež znížiť dovoz ropy a stabilizovať spotrebu elektrickej energie. Okrem iného poukazuje na rastúce flotilu elektrických podporuje umiestnenie nabíjanie a znižuje strach z nových zákazníkov.

V Španielsku existuje asi 15.000 elektrický tretina sú Renault. 2020 by mal mať 300.000 cirkulujúcej VO

A to je, že elektrická sú veľmi odolné voči časových vozidiel. Môžeme uviesť ako príklad Nissan Leaf prvou španielskou vodiča, aby ju vybrať, s viac ako 300.000 kilometrov to nie je ani potrebné zmeniť brzdových doštičiek, olejových filtrov a ešte menej. Samozrejme, že sa nezmenila spojka, turbo, prietokomer, ... filter častíc, pretože má nič z toho.

Nissan Leaf 2018

Alternatívou k suprimirles DPH by prijať veľmi nízke sadzby vo výške 4%, rovnaké vozidlá telesne postihnutých (PMR) alebo taxi. Ako je národný daňový systém, že by bolo spravodlivejšie. Modely by prospelo najdrahšie pozri Tesla a ďalších modelov prémiových.

Nórsko EFTA-in oblasti nie je Európska únia a dôsledky sú oveľa stimulom, trh rástol veľa, ale nové problémy sa objavujú, ako napríklad zahltenie železničného elektrického autobusu, ktorý môže Pou¾ívaná. Severská krajina mohla ustúpiť z politických stimulov alebo ťažiť obaja. Že môžete byť zlatá stredná cesta do Španielska.

Od januára do septembra 5342 boli registrované v Španielsku VO

Elektrický systém, ktorý bude mať prospech tisíce elektrických automobilov by spotreboval elektrinu, keď "prebytok" v špičkách, čo znižuje náklady na systém pre celú sieť. V Španielsku vás "prebytok" elektrina niekedy, ale nikdy zvyšky oleja. Len za to, Máte na podporu predaja týchto vozidiel, pokiaľ sú menej daní zhromažďujú na prvý pohľad.