správy

Ak chcete účtovať auto na elektrický pohon doma, mali by ste vedieť, že …

Pred rozhodnutím, či účtovať auto na elektrický pohon v garáži, musíme vziať do úvahy niektoré podrobnosti o sile a náklady bude. Ktorá musí byť vykonaná pred niekoľkými čísel.

Reload domov je veľká výhoda elektrických automobilov, a to ako pre pohodlie, ako je čistenie a nákladov

Elektrické autá môžu byť účtované na akýkoľvek konektor majúci určité technické charakteristiky (Od krajine), ale tam sú niektoré malé úvahy brať do úvahy. Ako oveľa rýchlejšie chceme zaťaženie, tým viac budete musieť ponoriť do technických problémov.

Ak máme dom s vlastnou garážou bývanie, budeme určite mať výstup 10 zosilňovače, čo by maximálne 2,3 kW energie. Než budeme pokračovať, mali by sme pamätať si základný vzorec, pokiaľ ide o elektrinu:

P = I x V, alebo sila rovná súčinu intenzity (zosilňovače), napätím

Napríklad pri 16 zosilňovačov a 230 voltov dôjdeme 3680 watt, alebo 3,68 kw (KW). Rýchlosť, s akou účtovať auto na elektrický pohon závisí na napájanie záťaže, a to v poradí intenzity ako je napätie "konštantný",

Ak máte výkon 3,68 kW, znamená to, že zakaždým, keď sme sa znovu o niečo menej ako 3,68 kWh, pretože tam zvážiť malé straty v tomto procese. Za každú celú hodinu, ale násobia. V 10 hodín budeme mať účtované o niečo menej než 36,8 kWh. Jednoduché, nie?

Elektrické autá môžu mať alebo malý nakladač pre príležitostné použitie, alebo špecifický konektor pre nabíjanie bodov určených na tento účel. V niektorých prípadoch, občasné použitie nabíjačka sa predáva samostatne a nie je súčasťou zariadenia.

Príležitostné topánka nie je tak rýchly, ako špecifické, a môže bežať naozaj pomaly. Napríklad, ak pracuje na 6 zosilňovačov, musíme 12 hodín na dosiahnutie 16 kWh. Ak budeme hovoriť o Nissan Leaf s väčšou batérie (30 kWh), v tých 12 hodinách nie sú recargaríamos ani z polovice, ale bude viac než 100 kilometrov autonómie.

Ideálne je mať určitý bod dobitie s 16 ampéry a 3,68 kW

V závislosti na inštaláciu, bude potrebných viac či menej práce a zmeny v elektrickom obvode. Hrúbka drôtov, napríklad, je faktorom. Nariadenie upravujúce to všetko sa nazýva TC-BT-52, nariadenie Low Voltage elektrotechnickej prijatá v minulom roku. Všetky zariadenia musia byť vykonané kvalifikovaný personál, Nie je to niečo, čo môže urobiť jeden pár popoludní ísť do IKEA.

Body dobíja rýchlo a dúchadlá neboli určené pre domácich užívateľov, pretože jeho vysokej cene. Jej cieľom je riešiť špecifické problémy mobility, ktoré nie sú pre bežné užívanie a pokračuje

Môžeme inštalovať nabíjací bod v priestore garáží kolektíve, informuje písomne ​​prezident spoločnosti, ako je stanovené v opatreniach Zákon 19/2009 stavebných a procesné zefektívnenie prenájmu a energetickej účinnosti budov. V prípade nutnosti sekundárnej počítadlo, je nutné tiež súhlas majiteľov domov.

V závislosti na prípade každého, samostatný čítač je inštalovaný (niekedy s druhou zmluvy), alebo môže byť odvodená z hlavného čítača čiaru k nabíjačke. To by sa mali poradiť s kvalifikovaným elektrikárom, pretože tieto zariadenia môžu iba im. Cena je závislá na Čo musíte urobiť v každom prípade.

V každom prípade sa obyvatelia predpokladajú tieto náklady

Vonku do úvahy náklady na vlastného uhla dobíjanie, v závislosti na ich účinnosti, bezpečnosti opatrenia a typy konektorov. Najzákladnejšie sú Schuko konektor (jeden v každej domácnosti), iní majú eurovidlicí MENNEKES (alebo typ 2) a ďalšie Yazaki (alebo typ 1). Orientačná cena sa pohybuje medzi 500 a 1500 eur.

Niekedy budeme mať problémy nakladania naše auto preč, pretože videl náš priateľ Fran Valle testovanie Audi A3 e-tron

Náklady zmluvy a elektriny

Len málo ľudí si prečítať v hĺbke sieťový účet, a mal by tak urobiť. V mojom prípade som sa zmluvne 3,45 kW s časovým diskriminácie v platení najvýhodnejším kurze každú kWh spotreby u 0.067189 eur. Každý kilowatt výkonu dostupného ma stálo 3.503605 eur. 3,45 kW pre platobné 12,09 eur za mesiac a elektrických spotrebných daní sú oddelené. To je na dobu určitú.

S týmto výkonom nemôžem nabitie na 16 ampérov, preskočiť magneticko diferenciál (alebo "vodiče") Presahujúce 3,45 kW. A 10 zosilňovačov, ak by ste mohli dobiť, 2.3 kW, ak nie súbežnosť s iným spotrebičov kilowatt alebo čokoľvek iného. Preto, aby sa účtovať 16 ampéry potrebujú viac zmluvne silu. Dom zvyčajne najal viac energie, 16 zosilňovače nie sú problém.

Elektrický automobil spotrebuje asi 12-14 kWh na 100 km

Bez časového obmedzenia, že 30 kWh Nissan Leaf mohla dobíjať s 3,82 eur, s výnimkou strát. Nočná sadzba by sa znížil na 2 eurá. Tam je dokonca nižšie sadzby, supervalle, ktoré mi nie sú vítané. to je premenná termín, čo sme zaplatili za spotrebu.

Ak sa vrátime k príkladu 10 ampérov, aby sa dosiahlo energie na 100 kilometrov, v priemere (13 kWh) bude potrebovať asi šesť hodín a bude stáť 0,87 eur. Žiadne časové obmedzenie, nedosiahne 2 euro. Že cena je nedosiahnuteľný pre akýkoľvek automobil so spaľovacím motorom, ale používať plyn.

Preto je dôležité vidieť účet, aby sa odhad toho, čo by nás stálo dobiť. V prípade potreby druhej zmluvy na dobu určitú alebo zmluvne moc by sa platí zvlášť.

Keď videl, že chápete, že že nie je možné umiestniť Fast Charge bod doma (Vyžaduje 40 kW), ak máte veľmi zdravé bežný účet. Boli by 140 eur mesačne iba zmluvne elektrárne, aj keď je vozidlo ani raz nie je náboj.