Motorsport

Prior, plány a trasa Baja Aragon 2017

  • 34. ročník Baja Aragón bude mať 230 vozidiel a viac ako 600 časovanej kilometrov rozdelených do štyroch etáp.
  • Piloti budú čeliť prológ v priebehu dňa v piatok, dve fázy v sobotu aj špeciálne finále v nedeľu.

Všetko je pripravené pre slávenie Baja Aragon 2017. Už piaty rok, mesto a provinciu Teruel sú prepláchnuté oslavou jedného z najvýznamnejších udalostí v kalendári rally-nájazdy v Španielsku, ale aj na úrovni kontinentu. Žiarivým príkladom je štartovej listine test, ktorý dosiahne jeho 34. ročník s rekordným počtom účastníkov. Avšak, viac ako 230 vozidiel sa spojili v rámci mení na šampionáte FIA ​​World Rally a FIM Cross-Country testu, Pre Dakar Challenge a majstrovstvá Španielska All Terrain (CERTT).

Baja Aragon 2017 má o 20% viac registrovaný V posledných rokoch je výsledkom sútoku rôznych kategórií. Avšak, 77 vozov FIA sa zúčastní tohto 34. ročníka pretekov, až 13 prioritných jazdcov pre Medzinárodnej federácii. 31 vozidiel boli registrované pre Dakar Challenge, čo je formát, ktorý umožní víťazovi priamy miesto k účasti v ročníku Dakare 2018. K nim treba pripočítať 70 motocykle a štvorkolky, 24 kočíky užiť nesúťažná špecialita Polaris Zažite 7 účastníkom za nízke a viac ako tucet kamióny.

cestovné

Epicentrum testu bude Paddock sa nachádza v Palacio de Congresos de Teruel, kde fanúšikovia môžu sledovať z bezprostrednej blízkosti do jazdca a tímy vstúpili. Každý deň bude na miesto odchodu a príchodu Baja Aragónsko, rozdelený do troch dní súťaže s 800 kilometrov, asi 600 z nich sú načasované. Piloti budú čeliť prológu menej ako 10 kilometrov v priebehu dňa v piatok malý kontakt, ktorý bude určovať štartové poradie dopredu Zvláštne dva budú hrať vo dne v sobotu.

V sobotu začne v 8:48 hod pri oslavách SS2 Perales Alfambra medzi Teruel a zvláštne, že je 216.92 kilometrov proti hodiny. Druhý úsek cesty je, Celadas - Teruel 'so svojimi 133.78 kilometrov. Jednou z veľkých inovácií v 34. ročníku Baja Aragón je, že Sobotňajší oba úseky nebudú použité ako základ pre špeciálne nedeľa, to bude úplne nová. Tento úsek nedeľnej Barrachina - Notebook Kraft Paper "bude rozhodovať o víťazovi s 184.05 meraných kilometrov. skúška trascurrirá podľa Jiloca, Comunidad de Teruel, revíry a Sierra de Albarracín.

najobľúbenejšie

Nasser Al-Attiyah, Nani Roma a Mikko Hirvonen sú tri najlepšie kandidáti na víťazstvo v kategórii automobilov, zatiaľ čo Martin Prokop, Leeroy Poulter, Xevi Pons a, Orly 'Terranova sú povolaní, aby aspoň bojovať o stupne víťazov, ako Aron Domžale. South Závodné jazdci alebo Nicolas Fuchs Môžu tiež hrať na vysokej úrovni. V španielskom kľúčmi a boj za CERTT pozadia, súboj medzi Óscar Fuentes, Cristina Gutiérrez a Rubén Gracie Je jasné zameranie záujmu. Tiež vidieť výkon Isidre Esteve so svojím novým BMW X6 upravené alebo Jesús Calleja, ktorý bude v budúcom Dakare financovaného Al-Attiyah sám.

V kategórii motocyklov Joan Barreda zdá tím poraziť. Honda jazdec Michael Metge má panošom. Avšak, cien HIMOINSA Team Racing má štyri vodiči talent Ivan Cervantes, Marc Sola, Daniel Oliveras a Rosa Romero. Joan Pedrero riadi návrhy Sherco, zatiaľ čo bude zaujímavé sledovať, kto môže robiť Yamaha Jan Brabec, Cristian Španielsko s KTM, alebo Txomin Arana Na jeho návrate k pretekaniu so svojím Husqvarna. Ďalšia vodič sledovať je Txus Puras, štvorkolky Kým všetky oči sú nastavené na José Luis Espinosa.

Poriadky 34. ročníka Baja Aragón

FechaTramoHorarioKm.
piatku 21. júlaSS1 - Prologue (Teruel)výstupné kolesá: 17: 25h
výstup auto: 18: 25h
9,30 km.
sobotu 22.júlaSS2 (Teruel - Perales Alfambra)výstup auto: 08: 48h
výstupné kolesá: 13: 30h
216.92 km.
sobotu 22.júlaSS3 (Celadas - Teruel)výstupné kolesá: 09: 28h
výkon cars: 14: 00h
133,78 km.
Nedeľa 23 júliSS4 (Barrachina - Caudete)výstupné kolesá: 08: 00h
výkon cars: 11: 20h
184.05 km.

foto: Gazoo Racing Toyota /