Motorsport

Test novej vzorca E, medzi úspechom a diskusie

  • Existujú určité obavy spájajúcej piloti vykonávajúci test druhej generácie vozidla vzorca E.
  • Avšak, nový prototyp neprestane hádzať dobré správy a len skúšobný pár dní, je už vyššia ako aktuálna auto.

Oslava prvé skúšobné druhej generácia vozidla vzorca E sa zastavila reakcia. Avšak, Prvé kilometre Spark SRT05e zanechali dobrý pocit na konkurencieschopnej úrovni, ale aj oni vyvolala nejakú polemiku o pilotov, ktorí vykonávajú tieto testy. V skutočnosti, niekoľko tímov a vodiči v Formula E vyjadrili určité obavy, že vývoj vozidla testovanie sezónu 2018-19 že sú vodivé piloti, ktoré sú spojené s Audi a Porsche, dve zo spoločností, ktoré majú účasť na udalosti z, Obdobie päť '.

Počas prvého testu Spark SRT05e urobili ich veliteľa Frédéric Makowiecki, Porsche továrenský jazdec GT, a Benoît Treluyer a Adrien Tambay, pilot a bývalý Audi vodič továrne. To vytvorilo nejaké podozrenie, ako sú pretekári, ktorí sa domnievajú, že Porsche a Audi boli schopní zbierať nejakú výhodu a poznatky z týchto testov, ale oveľa Frédéric Makowiecki robil vzhľad v týchto testoch na žiadosť Michelin. V skutočnosti je vodič Porsche spolupracuje s francúzskou firmou pneumatík za desať rokov.

Za totožnosti skúšobných pilotov, Spark SRT05e narodil pravú nohu. V skutočnosti, iné zvesti naznačujú, že auto má váľa rýchlejšie rovný silu než existujúce auto. Len s hŕstkou dní testovania v Španielsku a Francúzsku, nový prototyp preukázal svoje výhody, do tej miery, zníženie doby súčasného vozidla valcovaním Mahindra hnacieho ústrojenstva s 200 kW. Testy boli vykonané na okruhu Ecuyers v Monteblanco a Guadix, Spark scenárov, kde už mali predchádzajúce referencie.

foto: FIA vzorec E