Motorsport

Brendon Hartley, majster sveta Toro Rosso

  • Dvere všeobecného vzorca 1, ktoré boli otvorené pre Brendon Hartley po triumf s Porsche Motorsport v WEC.
  • S dvoma titulmi svetového šampióna sily a víťazstvo v pretekoch 24 hodín Le Mans pozemky Brendon Hartley v Toro Rosso.

Brendon Hartley nemohol tušiť kedy bol, vyhostený 'Red Bull Junior Team, najnáročnejšie mladých vodičov tam Program, aby bol pohyb Bolo by to len prvý krok smerom k vzorca 1. Niekedy najkratšiu cestu k cieľu nie je rovná a na Novom Zélande má sprísniť od obežnej dráhy Red Bull upozorniť na tímu, kde vyrastal. teraz, Hartley debutoval s Toro Rosso a je silným kandidátom byť pilotom Faenza tímu v sezóne 2018, to všetko s dvoma titulmi majstrovstvách sveta pod jeho silou pažou.

Málo alebo vôbec nič zostane z tohto pihovatý chlapca 18 rokov ktorý vo februári 2008 mal svoje prvé skúsenosti s F1 s Toro Rosso STR3. Jeho nástup do predsálí kategórie bolo zavŕšené v roku 2009, kedy bol zvolený Hartley rezervný jazdec Red Bull a Toro Rosso. Avšak, problémy s superlicense, vznikom Alguersuari a Ricciardo na obežnej dráhe tímu a diskrétne výsledkov Hartley v F3 a najmä v Formula Renault 3.5 odsúdený na Novom Zélande. On bol vylúčený od mladých vodičov programu Red Bull v polovici roka 2010.

Potom, čo súťažiť s Charouz Racing v roku 2011 Formule Renault 3.5, Brendon Hartley ukončil etapu v autách a preorientuje svoje úsilie na svetovom odporu. Debutoval v WEC s Oreca 03-Nissan Murphy Prototypy v roku 2012, rok v ktorom hral tri kolá súťaže v LMP2, Podieľal sa na prvých 24 hodín Le Mans a tiež debutoval v európskej Le Mans Series (brestov). S podobným programom, ktoré vstúpili svoju prítomnosť v čom je teraz IMSA, Skončil konsolidácie vo svete odporu v roku 2013.

Ich dobrá práca upútala pozornosť Porsche Motorsport, ktorý sa pripojil Brendon Hartley, aby to jeden z pilotov novorodenca LMP1 programu. Nový Zéland bol teda jedným z tých, ktorí odpovedali na debut Porsche 919 Hybrid. On sa spojil s Timo Bernhard a Mark Webber, kolegovia, ktorí zostávajú až do odvolania austrálskeho v roku 2016. O tri roky, kedy Hartley spojil s dvoma osem výhier a sedem umiestnenie na stupňoch víťazov, výsledky, ktoré mu vynieslo do opúšťať majstra sveta v roku 2015. Počas tohto obdobia, Timo Bernhard a Earl Bamber, vyhral jeho prvá 24 Hodín Le Mans, Pri pridávaní druhý titul.

S dvoma titulmi svetového šampióna sily a víťazstvo v 24 hodinách Le Mans, brány vzorca 1 sa konečne otvorené Brendon Hartley, Som nahradí Pierre Gasly v Grand Prix USA a stal sa jedným z dvoch oficiálnych jazdcov Toro Rosso v Mexiku. Vpredu má dve pretekoch Veľkej ceny pred koncom sezóny, aj keď je veľmi pravdepodobné, že Hartley je jedným z hnacích motorov Toro Rosso v roku 2018. A, šťastný 'končiace na príbehu, ktorý začal s takmer neplatné výpovede. Čo všeobecného vzorca 1.