Motorsport

Dakar položka v zozname 2016

Pri prezentácii Dakaru 2016 v Paríži odhalili zoznam prihlásených zo štyroch kategórií prítomných v nájazde. 354 súperiace vozidlá celkom divividos 143 motocyklov, 110 automobilov, 55 nákladných automobilov a 46 štvorkolky.

354 vozidiel a 556 účastníkov, ktorí sa zúčastňujú Dakar
2016
. To sú veľké počty pre budúci vydanie nájazdu Najťažšie
world, multidisciplinárny kategórie, ktorá odráža extrémne tvrdosti
motorsport. Tento rok bude celkom 60 národností v
Dakar, u ktorých došlo 53 pred rokom. Lesotho bude mať prvého účastníka
V teste, ktorý sa bude konať medzi 2 a 16. januára 2016 v
Argentína a Bolívia. Sú jediné dve krajiny, ktoré bude hostiť preteky po
Vynútené straty Peru a Čile.

cars

110 vozov bude súťažiť v Dakare 2016. Samozrejme, že všetka pozornosť je na súboj medzi veľkými tímami prítomných. X-Raid sa Liza Mini All4 Racing dvanásť, Toyota Hilux celkom osem V8 a Peugeot 2008 bude mať päť DRK na ihrisku. Sú hviezdy a obľúbené bojovať o konečné víťazstvo. Nasser Al-Attiyah časť ako víťazi, Ale pred bude súperiť s likes Giniel de Villiers, Stéphane Peterhansel, Carlos Sainz, Nani Roma, Yazeed Al-Rajhi, Vladimir Vasiljev, Orlando Terranova, Robby Gordon a Sébastiena Loeba, nové mediálne hviezdy testu.

v tejto trojcestný bitka, nezanedbávať výkonnosť, ktorú môžu dostať mať Renault Dacia, Ford Ranger a rôzne verzie kočíka. Medzi 110 vozy vstúpil celkom 11 Španielske účastníkov v ôsmich rôznych posádok. To zodpovedá piatim pilotov a šesť spolujazdcov. Medzi prvými nachádzame Carlos Sainz, Nani Roma, Xevi Pons, Xavi Foj a Rubén Gracia, zatiaľ čo druhý pilot Lucas Cruz sú prítomné, Alex Haro, Diego Vallejo, Rafael Tornabell Óscar Montano a Joan Rubí

Pozrite sa na všetkých účastníkov v kategórii automobilov.

vozíky

Púštna slony opäť protagonisti. 55 nákladné autá budú súťažiť v Dakare pri hľadaní víťazstvo. Kamaz vojaci sú favoritmi na víťazstvo, keď vynechal názov len raz, pretože raid koná v Južnej Amerike. Úradujúci šampión série je Ayrat Mardeev. Avšak, Iveco posilnila svoj záväzok a Gerard De Rooy spojila svoje sily s Aleša Lopraisa, aby sa pokúsili zastaviť ruskú nadvládu.

Celkom päť nákladných automobilov bude mať španielsku reprezentáciu. V kamióne Gerard de Rooy pretekanie Moisés Torrallardona robí prácu druhého pilota. V rovnakom stĺpika, Aleš Loprais si istí, výkon Ferrán Marco. Tretí Iveco v bežiacom posádka sa skladá zo 100% španielčine a. Pep Vila je u riadenie tohto Iveco Sprevádzal som od Xavi Torres a Marc Colome. National je tiež úplne v súťaži MAN Jordi a José Luis Chovateľ Juvanteny. Posledným Španielčina je Charly Rodríguez, spolujazdec Michel Saumet.

Pozrite sa na všetkých účastníkov v kategórii kamiónov.

motocykle

143 kolesá vziať štart do Buenos Aires. S absenciou Marc Coma -V personálu Dakar- a Cyril Despres -V cars- kategórie hľadá nového šampióna a to predovšetkým, generačný level shift. Sedem piloti zúčastňujúce sa Dakaru 2016 dosiahol na stupne víťazov: Paolo Gonçalves Toby Cena, Helder Rodrigues, Ruben Faria, David častejšie, Jordi Viladoms a Olivier Pain. Sú jasné kandidátmi zdedí, 1 'z Dakaru, s povolením od Pablo Quintanilla a Joan Barreda, ktorí neboli na stupňoch víťazov, ale preukázali svoju rýchlosť a hodnotu.

Celkom bude 16 španielskych jazdcov v kategórii motorke. Zmieňujú sa Joan Barreda a Jordi Viladoms, plus Laia Sanz, Joan Pedrero Gerard farres, Txomin Arana, Armand Monleon, Ivan Cervantes, Dani Oliveras, Marc Sola, Antonio Gimeno, Rosa Romero Carlos Fernández, Domingo Fernandez, Enric Marti, José García a Julián García.

Pozrite sa na všetkých účastníkov na cyklistické preteky.

štvorkolky

46 štvorkolky sú Dakar 2016. Kategória zaznamenala zvýšenie konkurencieschopnosti v posledných rokoch a top vodiči musia dostať k veľmi vysokým priemerom. Poľský jazdec Rafal Sonik obhajuje titul a ich hlavné súperi sú čílskej Ignacio Casale, Jeremias González a Mohammed Abu-Issa, s povolením z niektorých juhoamerických vodičov. Avšak, novinkou je návrat Marcos a Alejandro Patronelli. Obaja súťažiť na príslušné Yamaha, voľba priorít najsilnejších jazdcov.

Traja španielski jazdci súťažiť vo štvorici v budúcom Dakare. Veľkou absencia je, že José Luís Espinosa, známy ako 'The Black Knight'. Tentoraz sa nemôžete zúčastniť najťažšie nájazde na svete, takže budete musieť dať oddych nútení Alberto Prieto, Eduardo Marcos a Covadonga Fernández. História tohto Femina je docela zvláštne, pretože Asturian založený vo Venezuele bude súťažiť mochilera robí prácu svojho manžela, Eduardo Marcos Echamiz sám.

Pozrite sa na všetkých účastníkov v kategórii štvorkoliek.

foto: Red Bull Content Pool