formuly 1

Technické pravidlá 2017 F1 Formula 1: klávesy a filozofia

  • V roku 2009 došlo k radikálnej zmene pravidiel, ktoré tímy môžu vyvíjať vývoj voľnejšie.
  • Zavedenie nových hybridných hnacích plynov v roku 2014 nebol sprevádzaný významnými zmenami aerodynamicky.
  • Preto je rozsah tejto výzvy, ktoré formuly 1 tímy budú čeliť v roku 2017, je bezprecedentné v rozsahu, v akom tohto storočia.


Tri až päť sekúnd na kolo. To je cieľ, že zákonodarcovia sa snažia dosiahnuť zavedením nového nariadenia. Rýchlejšie v zákrutách, vyššia estetická agresivitu a hlavne väčšie emocionálne spojenie s fanúšikmi.

Hoci tam boli aj zmeny v predpisoch športových a hlavne o motory v systéme tokens-, nové technické predpisy Formule 1 pre sezónu 2017 bol dôkladne prepracovaný, aby sa zvrátiť trend posledných rokov že kúsok po kúsku, on bol vedúci k nedostatočnej spojenie s fanúšikmi, ktorí majú pocit, že autá nie sú rýchle, ani pekný, ani hlučné.

Slovník Formula 1: Časti o F1 a pneumatík

Aj keď tento posledný bod si kladie za cieľ riešiť v budúcnosti FIA a skupina Strategy, ktorí už načrtol nové predpisy v platnosti, sa pokúsili zlepšiť prvé dva s hlbokým prestavbe z pojazdné previesť autá do niečoho úplne iného.

Iste najviac charakteristickým prvkom sú nové pneumatiky, ktoré značne rastú, ale keď vieme, že výskyt nových vozidiel do konca februára, to je celkom možné, že celá volať našu pozornosť. Širší podvozok, krídelká, difuzér ... všetko, čo rastie na novej etapy že Formula 1 sa musí vysporiadať s obmedzenými zdrojmi. Nie kvôli nedostatku rozpočtových, ale obmedzenie na nariadenie ustanovuje skúšky a simulácie, a to buď v aerodynamickom tuneli, alebo prostredníctvom Computational Fluid Dynamics.

pneumatiky

Medzi v prípade prednej, a 30% v prípade traseros- 25%. Takže sa stali pneumatiky Pirelli splniť úlohu udržať na ceste do nových vozidiel.

Obrázok 1 - Pirelli F1 2017Obrázok 2 - Pirelli F1 2017Obrázok 3 - Pirelli F1 2017Obrázok 4 - Pirelli F1 2017

Pirelli F1 2017

Predné, ktorý prešiel 245 až 305 milimetrov, zatiaľ čo zadné zvýši na šírku 80 mm, aby zostali v efektnej 405 mm. A áno, je priemer ráfika zostáva nezmenená v dnes už klasickom 13 palcov.

suspenzie

Ak chcete zmeniť rozmery pneumatík a podvozku, a úrovňami prítlaku, budú tiež predefinovať suspenzie. V tomto ohľade existujú dve hlavné prekážky. Na jednej strane, Celková šírka bez monoplaza- pneumatiky, môže byť väčšie ako 200 cm, zatiaľ čo uhol závesných ramien používa sa ako viac-profilu nesmie byť vyššia ako 10 stupňov vzhľadom k referenčnej rovine (podlahe vozidla).

Všimnite si tiež, že zvýšenie veľkosti pneumatík, ktoré sú prvkom suspenzie viac v prípade monoplazas- a prítlak sily inžinierov prepracovať byť odolnejšie s väčšiu kapacitu tlaky ložiskové so značnou rýchlosťou nárastu v zákrutách.

predný spojler

Tento prvok je zásadný pri stanovení aerodynamický kvalitnú prácu, že rôzne prvky vozidla vykonaná. Jedná sa o prvú časť, ktorá sa dotýka vzduch, potom cestujú telo, ako zhora aj zdola.

Za účelom dosiahnutia cieľ zlepšiť tri až päť sekúnd na kolo násobku vzorca 1, zvýšil prítlak predné krídlo môže vytvárať. Že boli modifikované, a to ako v rozmeroch a dizajne a majú špecifikovaných tolerancií deformácii.

Predné krídlo, kde to všetko začína

Celková dĺžka vzrástla od 1.650 metrov do 1800, čo umožňuje väčšiu pracovnú plochu. V strednej časti, tzv Y250 (250 mm na každú stranu od stredovej osi vozidla), ktorý nie je väčší než strednej časti, ktoré nemôžu byť generovaný prítlak, zostáva rovnaký, ale mení tvar v rovine hlavné, teraz Má šípku byť povinne uhol 12,5 ° okolo priečnej osi.

Čo sa týka koncových doštičiek a predné krídlo boxov, predpisy bráni prerazenie pneumatiky do iných áut, čím sa definuje hrúbka a tvar určitých prvkov v závislosti od ich polohy. Ukončenie skúške ohybom, aplikačné a bodové zaťaženie zostáva nezmenená (1000 newtonov), ale Teraz tolerancia 15 mm nechá na mieste 10 2016. Tak je možné vytvárať väčší prítlak. Rovnako tak v ohybe bočných klop uvoľňuje 2 mm, sa môže dať celkom 5 až aplikovať zaťaženie 60 Newtonov.

Dĺžka vozidla a zadný spojler

V dôsledku zmeny rozmerov zadný spojler, auto rastie v tom, čo sa týka dĺžky. Od osi zadných kolies, teraz musí byť 71 centimetrov na vzdialenejšom konci krídla, takže auto rastie 11 centimetrov rešpekt vo vzťahu k roku 2016. Na prednej strane je opatrenie stanovené v predpisoch je 1,20 metrov.

Rekreácia produkoval Nicolas Perrinn.

Pokiaľ ide o zadné krídlo, filozofia zmení úplne, výrazne znižuje jeho výšku a rozšírenie poskytovať auto s oveľa vyššími úrovňami prítlaku. Na svojej základni, musí byť spojler meria 84 centimetrov, ale od 25 centimetrov nad difúzorom, šírka sa zvyšuje až na 95 cm, že koncové platničky a tým sa prijíma viac kľukatý a agresívny vzhľad.

Výška je však znížená na 80 centimetrov Stay, Pätnásť menej ako v roku 2016. Okrem toho, v dolnej časti hlavnej rovine krídla rastie od 20 centimetrov až 25, a to aj zvýšenie jeho aerodynamický vplyv.

difúzor

Čo možno je najväčší generátor prítlaku automobilu, bez toho, aby preto ťahať bude zvýšená relevantne, ale tiež rastie, aby sa prispôsobili novým opatreniam vozidla, a to najmä s zadný spojler sa vzťahuje.

Difúzor: zásadný aerodynamický prvok

Jeho šírka je o 25 mm na každej strane, celkom 1050, ale jeho výšky, a tak sa nič menej, než 50 mm pre celkom 175. Okrem toho, jeho hĺbka rastie od 35 cm do 52,5, pretože teraz máte možnosť spustiť 175 mm pred odvolaním na zadnú nápravu v roku 2016 znamenalo začiatok.

Tieto opatrenia priznať tento prvok oveľa väčšiu úlohu v roku 2017 a v spojení s novou krajinou a krídelká, dávajú vozidlu veľa prítlaku oveľa vyššie.

bargeboards a bočné deflektory alebo pontónov

minimalizovať prítlaku úrovne, aby zabezpečili, že vozidlá boli pomalší: s regulačným zmeny zavedené v roku 2009, naopak v tomto roku s pokúsili. Za týmto účelom, značne by obmedzila bargeboards. Aj keď v posledných rokoch sa tieto prvky značne vyvinuli z ruky Mercedes, V roku 2017 budú mať významnú úlohu vďaka otvorenejší politiku rozvoja.

Môžu byť väčšie, aby bolo možné začať oveľa bližšie k predným kolesám -430 mm za osou kolesa delanteras- Musí mať maximálnu výšku 475 mm. Na oplátku, predné z pontónov nesmie obsahovať žiadny prvok tela a jej vonkajší okraj má byť oneskorený o 15 ° k priečnej osi vozidla. Táto posledná zmena je spôsobená iba na estetických záležitostiach, s ktorými si kladie za cieľ dosiahnuť viac agresívny vzhľad.

Generátory vírov, čo sú a ako fungujú?

Pôda a Splitter

Rozmery podlahu vozňa, sa zmenili, aby sa prispôsobila väčšie auto a urobiť to tak, že v tomto roku sa budeme vidieť, ako sa strany dna vyčnievajú pod pontóny. Od tohto roku, podlaha bude mať šírku 1.600 metrov (20 centimetrov viac, ako v roku 2016), čím sa zvyšuje aerodynamický efekt vytvorený v spojení s pontóny a rozdeľovača. na oplátku Dĺžka stratil 10 cm v prednej časti uvedeného rozdeľovača. Pre kompenzáciu tohto posledného bodu test predchádzajúceho dodatku pôdy v ohybe s oneskorením, pokiaľ ide o polohu, zostávajúce nezmeniteľný tolerancia 5 mm aplikovať 4000 newtonov sily.

Čo je to Rake?

Kamery na palube

Esteticky, jedna z najvýraznejších zmien na rozdiel od tých, ktoré už bolo uvedené, bude nová umiestnenie televíznych kamier, s ohľadom na nose, už nemôžu byť umiestnené nad výškou tela, pretože znižuje minimálna výška a maximálna znížená vytvoriť regulačný úsek nikdy nepresiahne výšku nosa štruktúry. To, spolu s zníženie iba 1,5 cm podpier, aerodynamicky nemožné, aby si s nimi hrať.

Kamery umiestnenej v hornej časti krytu motora tiež musí dodržiavať pevnú štruktúru, neschopný dostať jeho frontu v roku 2017 na menej ako 28 cm od konca kokpitu.

závažia

V dôsledku nových rozmerov, vozidlo by mal byť v zásade 20 kilogramov ťažšie v roku 2017, a dosiahol tak 722 kg. To tiež ovplyvnené rozloženie hmotnosti, že predná náprava 328 kilogramov a zadné 387.

Ale prvý týždeň v februári sa FIA rozhodla zvýšiť až na 728 kilogramov paliva a posádky kompenzovať prírastok hmotnosti pneumatík Pirelli. Predný váži 1 kg tohto roka. viac než 2016, zatiaľ čo zadné hmotnosť 1,5 kg. viac ako v predchádzajúcom období.

prevodový pomer

V roku 2014 začala obmedziť nerozlišujúce pomery meniť rýchlostné stupne prevodovky, čo umožňuje jednoduchú zmenu za sezónu. Ale v roku 2015, táto výnimka bola odstránená a tímy presunutá byť nútený vybrať jeden prevodový pomer pre celú sezónu bez ohľadu na okruhy, v ktorých súťažil.

Rekreácia produkoval Nicolas Perrinn.

V roku 2017 si môžete opäť vykonať zmenu, opustením predchádzajúceho výberu eliminované, ak je prevodovka v pochybnosť je v cykle života šiestich závodoch, ktoré majú spĺňať predpisy.

Bŕzd a palivového

Jedna zmena, ktorá je priamym dôsledkom zvýšenej rýchlosti zatáčania, hmotnosti a rozmerov vozidla, je hrúbka brzdových kotúčov, ktoré Bude to trvať 28 až 32 milimetrov.

Predpisy sú tiež nastavené na pohonné hmoty. Z tejto sezóne, palivová nádrž vzrastie na 105 kg kapacity (hoci toku 100 kg / hod zostávajú nezmenené) a dodávatelia môžu používať iba päť rôznych špecifikácií v priebehu celej sezóny, s použitím iba dvoch z nich počas rovnakého víkendu Grand Prix.

20162017
pneumatikyvpred245 mm305 mm
nohavice325 mm405 mm
celková šírka1.800 mm2.000 mm
predný spojleršírka1650 mm1.800 mm
zadný spojlervýška950 mm800 mm
šírka750 mm840-950 mm
pôdašírka130-140 mm140-160 mm
difúzoršírka1000 mm1.050 mm
výška125 mm175 mm
závažia702 kg728 kg