formuly 1

“Prečo by som súťažiť v Indy 500”. List od Fernando Alonso

  • Španielsky jazdec sa snažil vysvetliť dôvody, prečo sa rozhodol pustiť sa do dobrodružstva Indianapolis 500.
  • Fernando Alonso sa pozerá na určenie aspektov svojej kariéry a ponorí sa do jeho pocitov až podrobne uvedené dôvody, ktoré ho presvedčil, aby sa ponoriť.

Rozhodnutie Fernando Alonso súťažiť v 500 míľ Indianopolis To bolo vášnivé debaty vo všetkých fórach stanovisko vzťahujúce sa k motoru svete. Od fanúšikov v tlači, prostredníctvom protagonistov Formule 1 a IndyCar, každý má svoj názor o vhodnosti rozhodnutia.

Fernando Alonso, že nebude prítomný na Monaco Grand Prix Formuly 1, chcel vysvetliť v liste zverejnenom The Players Tribune, je médium, v ktorom športovci z celého sveta písať slobodne, dôvody, ktoré ho viedli k súťažiť Indy 500. 

Za týmto účelom preskúmala jeho začiatky v súťaži, rovnako ako niektoré kľúčové skutočnosťou v ich výcvik pilotov a hity ako Grand Prix San Marína v roku 2005, ktorý zabezpečil víťazstvo po trýznivé spore s Michaelom Schumacherom. Potom sme prepísať list v plnom znení, urobte si pohodlie.

Prečo by som sa súťaží v Indy 500

Prvé auto, ktoré som bežal nebol postavený pre mňa. Bolo to pre moju sestru.

Môj otec chcel, aby spustenie v motokárach, ako robieval. Takže v našej garáži, postavil úplne od začiatku. Jediný problém bol, že ona bola dievča osem rokov nebol záujem zamestnávať svoje víkendy v súťaži o karting obvodov severnom Španielsku.

Tak som išiel s ním, keď mal tri roky. Motokára bol trochu veľký na prvom mieste, nemohol dosiahnuť na pedále, ale nastavenia sedadla, pohyboval pedále a všetko začal padať na svoje miesto.

Miloval som jazdy, ale aj trávi čas s rodinou. Moja matka, otec, sestra a ja išli do rôznych okruhov a strávených víkendov tam. Každý deň bežal niekoľko hodín a potom hral futbal v rámci španielskeho slnka s mojimi priateľmi. Tieto dni sú stále so sebou zakaždým, keď idem na trať.

Naučil som sa veľa o jazde v tej dobe, ale čo je najdôležitejšie, som sa naučil veľa o sebe.

Som bežec. Vždy som bol a vždy bude

Milujem beh. Beh naozaj. A tak to je dôvod, prečo 28. mája, najväčší víkendu motošportu Nebudem sa svojím tímom do formuly 1 Veľkú cenu Monaka. Budem v Indianapolis. Súťažiť na Brickyard. Vzhľadom k tomu, musím byť. Indy 500, je jedným z najväčších športových podujatí. Všetci jazdci na svete to vedia. Musím tam byť. Pretože som bežec.

Vždy som bol a vždy bude.

Karting je najčistejšia forma konkurencie. Jedná sa o zložité pilotovanie malé obvody s množstvom predbiehania a bitiek. Ako vodič, naučíte umenie konkurenciu. Ako som už povedal, Môj otec vybudovali motokáru a väčšina našich peňazí sa chystá na cestovné výdavky, takže kart mala trvať minimálne niekoľko rokov. Dokonca aj pneumatiky museli vydržať, mali sme len hra.

Ale tieto problémy pomôže naučiť.

V závode, počas jedného z mojich prvých pár sezón, pršalo. Ten deň, som videl dážď pneumatiku prvýkrát. Bol v inom aute vedľa mňa na grile. Naozaj som nemal tušenie, čo to bolo. Pneumatík účastníkmi boli oveľa tvrdšie a poskytuje lepšiu priľnavosť za mokra.

Bežal som sa slicky (suché) v daždi, to je všetko, čo sme mali. Ale nebolo to divné, pretože to bolo všetko, čo som vedel. Lietal s nimi niekoľko rokov vedel, čo by mohli robiť. Muselo to byť opatrnejší a presnejšie. Bol som len šesť rokov, ale prispôsobené v reálnom čase. Vytiahol širšie pri vchode do kriviek narovnať rýchlejšie a dať silu pred. prispôsobený som sa, pretože som musel. Naučil som sa a vyrástol, ho milujem.

Keď som ju vzal vážnejšie, som tiež začal sa dozvedieť viac o koľaje, kde dostihy. Užíval som si učenie okolnosti každej stope, Chcel som vedieť všetko o každom krivka pred jazdiť motokáry.

Keď mal 13, bol som rýchlo zlepšuje a začal tráviť čas v Taliansku pracovať s staviteľa motora a učenia všetko, čo mohol. Kým tam som začal mať komplexné pochopenie môjho motokár. Okrem toho som vynechal školu, keď som bol v Taliansku ... a ja sa to páčilo. Hľadal iný druh poznania.

V roku 1996 som vyhral Svetového pohára juniorov Karting. Za to, že moja rodina a ja myslel, že sme mali nejakú budúcnosť v súťaži.

Ale to, čo by sa v budúcnosti?

V 90. rokoch v Španielsku, Formule 1 a konkurencia všeobecne nebol veľmi populárny. Naša krajina miloval futbal a motocyklové preteky. Nevedel som nič o veľkých európskych šampionátov. Ja ani neviem, kto to bol Michael Schumacher. Proste bežal.

V roku 2000, dal som skok do F3000 v Európe. My súťažiť v niektorej z najviac historických okruhov, ako je Spa alebo Monaco- sveta a moje oči boli otvorené do histórie motoristického športu. Kedysi som si myslel, že motokár v Španielsku bolo všetko. Ale on bol v Monaku a otvoril sa predo mnou nový svet. Medzi preteky sa pozeral na chlapca, na ktorom on počul vo výbehu. Chlapci ako Schumacher, Ayrton Senna a Alain Prost. A čím viac som sa dozvedel o nich, motivované ma. Chcel som dosiahnuť túto úroveň.

O rok neskôr som sedel vo vozidle Formule 1 prvýkrát. Po mojej prvej sezóne s Minardi som testovací jazdec pre Renault. O rok neskôr som sa stal oficiálnym ovládač pre nich. V roku 2003 som dostal prvú pole position a stupňa víťazov v Malajzii a moje prvé víťazstvo v Maďarsku.

Spomínam si všetky výhry a šampionáty, iste. ale Niektoré z nich, ako prvé víťazstvo, sú zvláštne. Sú to preteky, ktoré si pamätajú všetko, aj to, čo som mal raňajkách v hoteli. To sú tie, ktoré milujem.

O pár rokov neskôr, v apríli 2005, mal som ďalší z týchto pretekov.

Bolo to v Grand Prix San Marina v Imole (Taliansko). kvalifikoval som sa na druhé miesto za Kimi Räikkönen včera. Ale v nedeľu ráno, môj tím, Renault, mal problém s naším vozidlom. Jeden valec naše V10 nefungovalo. V podstate sme mali 9-valec motora a pol, čo nie je ideálne. Vypnite a v podstate boli pomalší. Uvažujeme o výmene motora za novú, ktorá by za predpokladu penaltu a že nás poslali späť na štartovom rošte. Alebo by sme mohli ísť s ním a vziať k dobru žiadny výsledok, ktorý sme dostali.

Rozhodli sme sa držať sa ho.

Hneď po deviatich kolách v závode Kimi odišiel s problémom v smere vášho automobilu. Viedol som nasledujúcich 50 otáčok. Voz bol dobrý. S trochou menej energie, než je obvyklé, ale to bolo v rytme. A chýba 12 kôl ísť a stále vpredu, išiel som do boxov pre nové pneumatiky. Keď som sa dostal späť na trať, pozrel som sa do zrkadla a všetko, čo som videl, bola červená žiara. Red Ferrari. Michael Schumacher ma tlačí. Mal väčší výkon, ktorý deň a ... jo, bolo to naozaj rýchlo.

Ale ja som veril svoje spomienky, čo sa naučil. Vedel som, že trať. Vedel, že to auto.

prispôsobený som. Snažila som sa ho udržať za sebou za každú cenu. Bola to bitka ako psychicky, tak fyzicky. Michael sa mi blíži každých niekoľko kriviek, sa snaží dostať mladý chlapec urobil chybu.

Ale neurobil som to. Stál som na víťazstvo, a dokonca aj dnes, možno môj obľúbený závod. Alebo je aspoň tam (je to ťažké mať len jeden). Pamätám si veľmi dobre, pretože môj tím a ja prekonanie problémov v dopoludňajších hodinách a používať všetku našu schopnosť dostať, že víťazstvo. Nebolo to ako akýkoľvek iný kariéru, ktorá má poháňanú. Bolo to úplne nové.

Teraz je čas na niečo nové. Nová trať. Nové auto. Nový svet.

Premýšľal som o Indy za pred štyrmi alebo piatimi rokmi. Videl som nejaké preteky, ale nevedel nič o šampionáte. Vedel som, že nejaká mená a tímy, ale v podstate je to všetko nové informácie ku mne. Takže som späť to, čo mám rád učenie. Všetci z tímu McLaren-Honda-Andretti, ľudia som sa stretol počas svojho pobytu v Spojených štátoch, majú veľa pomohlo.

Jediní ľudia, ktorí nemajú príliš pomohli boli ostatní F1 vodiča, pretože sú žiarliví. Hahaha. Len si robím srandu, srandu (nie úplne). Oni boli veľkou oporou a zaželal mi veľa šťastia. Sme skupina viazaná na výbehu všeobecného vzorca 1. To znamená, že veľa, keď jeden z nás robí dobre v inom šampionáte. Keď Nico Hülkenberg vyhral v Le Mans v roku 2015 World Endurance bola dobrá správa pre každého.

Je ťažké minúť Monaco Grand Prix, ale tradícia v Indy je príliš obrovský. Počúvam každému, s kým hovorím. Teším sa na obrady pred pretekmi a na životné prostredie. Tu som, veterán pilot, ale všetko je pre mňa nové. Hymnus okruh, závod: Som veľmi vďačný za skúsenosti. Pokúsim sa teraz svoj čas z auta čo najviac. Vzhľadom k tomu, keď príde závod bude čas ísť.

Vďaka skúšobným simulátore, cítil som vedel, že auto pred skúškou minulý týždeň v Indy (3. mája). Ale akonáhle som urobil, to bola jedna vec, čo som nebol pripravený: silu, pocit moci bez filtrov. Indy autá sú o niečo jednoduchšie ako Formule 1, takže sú čistejšie. Tu je menšia mechanická priľnavosť, takže zrýchlenie je trochu agresívnejší. Trvalo mi nejaký čas, aby sa cítili dobre, ale tím odviedol skvelú prácu prípravy. Najväčšia vec, ktorú som sedel za volantom, je čistý emócie. Som nervózny 28. mája.

Ako môj prvýkrát v motokáre, toto auto nie je postavený pre mňa. Nebol som zamýšľal pilot, ale budem robiť všetko, čo môžem, aby ľudí, ktorí si vybudovali pyšný. A možno je to začiatok novej cesty pre mňa tiež.

Dovoľte mi, aby som niečo jasné. Nejdem na dovolenku týždeň alebo len tak pre zábavu: Som pretekár a prišiel som beží. Predovšetkým dúfam, že to je zážitok môžete mať po zvyšok svojho života. Dúfam, že pocity, ktoré mám a čo vidím vo svojej mysli, aby zostali navždy.

A dúfam, že na konci tých 500, ktoré ste sa naučili niečo, čo ste nevedeli skôr.

Fernando Alonso

foto: IndyCar | Fernando Alonso