formule 1

Yasuhisa Arai prestáva byť zodpovedný za Honda F1

Honda oficiálne oznámila prepustenie Yasuhisa Arai ako vedúci projektu Honda vo formule 1. Váš Yusuke Hasegawa budú zaberať miesto na reštrukturalizáciu, ktorá bude s účinnosťou od 1. apríla 2016.

Druhý deň testov v Barcelone začala Hlavné zmeny v rámci McLaren-Honda Po noci plnej povestí. Japonský výrobca Honda oznámila zásadnú reštrukturalizáciu svojho oddelenia formuly 1, najdôležitejšie zmeny Odstránenie Yasuhisa Arai ako vedúci projektu pre Honda v F1. Jeho pozícia bude obsadená Yusuke Hasegawa a hoci japonská firma už dal oficiálny status na tieto zmeny sa prejavia až budúci 1. apríla 2016, s Formula 1 sezónu už začala.

Tak, Honda predpokladá výraznú zmenu v personálnej, ktorý riadi a monitoruje jeho prítomnosť v vzorca 1 s McLaren. Ako sme si povedali, Yusuke Hasegawa sa stane generálny riaditeľ a hlavný inžinier projektu Formuly 1, papier sa vráti do Formuly 1, potom, čo bol súčasťou návrhu BAR Honda v rokoch 2002 a 2006. Medzitým Yasuhisa Arai nie je úplne odpojený od Formuly 1 a presunie do úlohy Senior generálny riaditeľ, pochopením, že Primárnou úlohou Arai sa bude radiť a pomáhať pri príchode Hasegawa World.

Medzitým Yoshiyuki Matsumoto bol menovaný riaditeľom projektu dohľadu Formule 1 pri poslednej výmene podpísané predstavenstvom Honda. Variácie, ktoré neúprosne poukazujú na skutočné Arai ako hlava zlyhanie McLaren-Honda a najmä japonskej automobilky žil v jeho návrate do majstrovstiev sveta F1 v roku 2015. Avšak, charakteristické držanie tela Japonsko viedlo Mark trvá na tom, že odstránenie Yasuhisa Arai slúžiť 60 rokov, ktorí splnia Arai v roku 2017.

foto: McLaren