Toyota

Power, Revolution? Toyota Aygo ďalšie bude čisto elektrický

Podľa niektorých informácií prichádzajúce k nám z britských médií, nová generácia Toyoty Aygo trpí veľkú elektrickú revolúciu. Malý supermini, ktorý je súčasťou pekný rodinný trojíc opustiť ich mechanické a spaľovanie sa stane čisto elektrický.

Toyota Aygo x-citovať

Toyota Aygo x-citujú žlto.

Ak vezmeme do úvahy, že medzi uvoľnením prvej a druhej generácie Toyoty Aygo strávil takmer desiatich rokoch si myslíme, že je príliš skoro na to začať hovoriť o tretiu generáciu malé supermini Toyota, ktorá, pamätajte, že má oveľa viac než ich komponentov Citroen C1 a Peugeot 108. a že podľa publikoval svojich priateľov Autoexpress, Aygo novej generácie bude predstavovať skutočnú elektrickú revolúciu.

Čo máme na mysli? Vzhľadom k tomu, Nová Toyota Aygo sa rozlúčime s mechanickým vnútorným spaľovaním robiť cestu pre elektromotor. Takže, bude na trh výhradne ako auto na elektrický pohon. Avšak, aby skok do elektrického trh vozidlá s ďalším Aygo, Toyota zlomiť svoj súhlas s PSA Group.

Po vyjadrení Johan van Zyl, generálny riaditeľ a prezident spoločnosti Toyota v Európe, dospela k záveru, že v segmente A, kde je Toyota Aygo je stávka japonskej firmy, stávka na mechanickú 100% elektrický namiesto použitia váženého hybridnej technológie Toyota. Navyše Zyl potvrdil, že už majú niektoré elektrické testovanie prototypov Európu.

Toyota Aygo x-citovať

Toyota Aygo x-citujú v modrej x-azúrová

Kým CEO Toyota v Európe už trochu nejednoznačné k niektorým otázkam, ak ste na priamu otázku o možnosti, že nová Toyota Aygo je elektrický a dohoda o spolupráci s prestávkami PSA Group a pri ktorých výrobné náklady sú zdieľané Aygo Citroen C1 a Peugeot 108 v rovnakej továrni. Naproti tomu Gerald Killman, vedúci výskumu a vývoja Toyota Europe bola o to veľmi jasne, takže otvorené dvere k začatiu tohto malého elektromobilu.

"Jasne vidíme možnosti Toyota Aygo moci. Avšak, ukáže až čas, kedy má zmysel začať vozidlo tohto druhu. Sme sú veľmi opatrní, o krokoch, ktoré podnikáme v tom, čo sa týka auto na elektrický pohon, ale áno, budeme rozvíjať. "

Linda Jackson, riaditeľ Citroën, bol spochybňovaný Možnosť, že sa trojica mestských automobilov, aby skok do elektrickej mobility alebo že dohoda s Toyotou sa zlomiť. V každom prípade, Jackson povedal, že v súčasnej dobe má zmysel začať auto na elektrický pohon pre mestskú mobilitu malým rozmerom a miesto ako druhý rodinný automobil. Pripomeňme si, že Toyota Aygo je v súčasnej dobe k dispozícii s 1,0l motor VTT-i s manuálnou alebo automatickou manuálu.