Volkswagen

Chci si koupit akcie VW, je ten správný čas?

Dopad krize emisí v Volkswagen AG, jejíž mateřskou společností VAG říše, vážně ovlivnil její cenu. To má svou pozitivní stránku, protože se jedná o princip atraktivní hodnota výrazně snížit cenu.

Graf pro Volkswagen ve Frankfurtu od roku 2011 - Zdroj: Bloomberg

Lavina negativních informací vždy ovlivní pověst společnosti, a proto jeho cena akcií. Volkswagen dlouho byl velmi atraktivní hodnotu pro jeho ziskovost a zdraví, Je to jeden ze tří největších výrobců na světě.

Ve skutečnosti došlo ke kuriózní epizoda v říjnu 2008, kdy akcie vyšplhaly na rumorearse že Porsche by masivní akvizici 75% akcií. Volkswagen jen přišel mít hodnotu nad IBEX-35 celek, tedy 35 nejhodnotnějších firem ve Španělsku.

Volkswagen dosáhl 1,000 eur za akcii

Burbujístico epizoda, že hodně se naučil, bylo mnoho lidí, kteří se stali milionářem a byl zničen během několika hodin. hodnota "doprava" Tato společnost je na 150-200 eur. Až do roku 2015 se hodnota měla rezistenci na 200 eur, to znamená, že nepřišel přes něj.

Martin Winterkorn, vyhledávání pozemní slib citát: DE

V průběhu roku 2015 překročena hodnota 200 eur, a to k 254.99 eur, Během dubna a nejvyšší za posledních pět let. Dlouho předtím, než krize emisí, Volkswagen už začal ztrácet páru. V červenci, on ustoupil 200 eur, ztrácí veškerý pokrok od února.

Když společnost nemá objevit další skandály bude čas na nákup "silný"

V srpnu a září výrazně snížila hodnota na trhu vzala v úvahu, například klesající počet studentů v nejdůležitější čínský trh pro Volkswagen. Vypuknutí krize v emisích USA během víkendu, první pracovní den klesla.

Hodnota má přijít k poklesu na 95 eur, něco, co neviděl od roku 2011. Je obtížné určit, zda můžete jít zase zpátky dolů, ale můžeme uvažovat o rozumné zmínit 100 eur jako podporu. To znamená, že je to částka, která nebude snadné spadnout. Dosud neoznámil další dividenda, pravděpodobně nebudete muset platit náklady krize.

Podle 34 analytiků oslovených Financial Times, Klíčovým rady ohledně Volkswagen "zachovat", Není prodat stávající akcie. Za druhé, je vhodné "podvážení"Sázková na snížení hodnoty. Před dvěma měsíci, většina analytiků doporučuje "koupit"A za druhé, "zachovat",

Ve střednědobém horizontu, Volkswagen se vyjít z krize, protože má obrovské finanční sval, a může půjčovat těžce zaplatit až 40.000 milionů eur krize bude zahrnovat emise. Na rozdíl od General Motors a Ford na konci roku 2008, Riziko bankrotu je daleko, i když to není nepravděpodobné scénáře.

Můj osobní poradenství, a já nejsem finanční analytik, které jdou stejným směrem jako ty odborníky. Která má akcie, které nejsou likvidovat pozice (prodej), pokud není okamžitá potřeba likvidity obnovit. Dlouhodobá hodnota se musí vrátit do 150-200 eur, nebo dokonce více, a bude vyplácet dividendy. Taška je někdy otázkou trpělivosti, nebýt impulsivní.