testy automobilů

Skoda Karoq test, když hodíte bezpečnou sázku

Rozsah SUV stále stoupá a je nyní Škoda, který bude přidání nového člena do své rodiny vyvýšených modelů, zahajuje tímto způsobem svou sázku na segment C-SUV postavit se svým dvojčetem, Seat Ateca. Řekněme to na zkoušku.

Skoda Karoq podél sicilského pobřeží, nepřekonatelná kombinace

Skoda zahajuje své sázky, a spustí do sázka na jistotu. Vedlo k silnějšímu každém časovém úseku, a že tento trend je nezastavitelný SUV. Každý jeden z značek potřebujeme delší ne, ne-li málo. Čím více, tím lépe. A značka ukázala své karty, opět ukazuje, že vědí, jak velký vůz čelit proměnlivosti takový přeplněném trhu v současné době. 

Skoda Už nám ukázal loni Kodiaq, svůj závazek zaměřený na D-segmentu SUV. S tímto prvním členem otevřely dveře SUV pro české značky. Tyto Kodiaq díky svým velkým rozměrům, udělali kopat hluboké pole velké, tedy soutěžit s Nissan X-Trail, Tiguan Allspace, Kia Sorento nebo 5008. Počínaje tímto způsobem, cesta, z níž Téměř o rok později, můžeme popsat jako skutečný vítězství

Ale samozřejmě, že výrobce checho nebude stát s jedinečným modelem v jeho dosahu sobreelevada, a před několika měsíci, značka nám ukázal v minulosti Frankfurt Auto Show její nový model navržen tak, aby postavit se nájemníků segmentu C-SUV. Skoda Karoq I přišel. 

Naše Karoq zahrnuty 4x4 s pohonem všech kol

Z místa své prezentaci jsme mohli vidět Skoda Karoq s velmi podrobně, kde Mohli bychom nahrávat video ukazující, všechno dohromady, v něm vyjadřujeme souhlas modelu. V zákulisí bychom mohli hovořit o den, kdy by procházejí rukama motor.es týmu, by se těším, že to vyjde. V den, kdy má přijít, a nebyly zklamáni vůbec. 

Robustní a velkorysý mimo

Jakmile budete mít přední Škoda Karoq, opravdu Vypadá velký, svalnatý a robustní, perfektní adjektiva pro automobil této kategorie. To nám dává velmi atraktivní doplněk k vytvoření nám nastavit vizuální iluze, že je automobil, který umí všechno. Tato iluze není iluze, když jsme na váš povel. Karoq ukazuje, že ano, že to všechno

Foto 1 - Karoq Škoda 2.0 TDI 150PS StyleFoto 2 - Karoq Škoda 2.0 TDI 150PS StyleFoto 3 - Karoq Škoda 2.0 TDI 150PS StyleFoto 4 - Karoq Škoda 2.0 TDI 150PS Style

Karoq Škoda 2.0 TDI 150PS Style

Začněme tím, že analyzuje jeho impozantní předek. to přijde Dominantou znaku mřížky dvojité svislé čáry Škoda, tentokrát v černé barvě, takže to více agresivní vzhled. Na každém konci roštu a pouze oddělen malou chromovanou lištou, jsou dvě samostatné Full LED technologie světlomety. Jak jsme viděli v Kodiaq, přímo na dno světlometů jsou vytvořeny neboNAS menší otvory, které pojmou mlhovými světly.

Velmi atraktivní a svalnatý estetický

Finalizace spodní najít nárazník s designem, který má velký otvor pro chlazení motoru. Samozřejmě to všechno přijde obrovské fronty předsedá logem značky Na bráně kapotou. 

Pokud jde o bočním pohledu, jsme našli linie vedoucí od konce světlometu tak, aby odpovídala zadní, čímž poskytuje tolik svalů jako celek. o Široké podběhy kol potažena černým line-plastovým povlakem, který slouží jako Défense, která obklopuje celý vůz jeho spodní oblasti, nás opustí s velmi atraktivní strany. 

Zadní řádně vykonávat svůj cíl zvýraznit svůj rozměr šířky. Vyznačující se tím, horizontální linie, které vymezují ze zadního okna na spodní nárazník, procházející mezilehlou zónou kde najdeme světlomety s technologií LED. to jsou vytvořen jako C, klasický Skoda, dává pocit balicí oblast reverzní světla a bliká. 

Celá přední jezdci v čele s malými antinieblas

Pojďme se podívat a uvidíme, co nám říkají jejich čísla a zkontrolujte, zda je to tak jako jeho bratr, Ateca Seat. Karoq To má celkovou délku 4,382 mm, výška 1,603 mm, šíře 1,841 mm a bitva 2,630 mm. To umožňuje vyšší 2 mm, 19 mm delší, identický co do šířky a kratší než Ateca 8mm boje. Její rozměry jsou prakticky totožná, ale čeština je minimálně kompaktnější než Španělsku.

A teď dovnitř

Péče interiéru zvýrazněné středové konzole rozdělena do 3 vertikální úrovni, kde na vrcholu předsedá sestava velký dotykový displej s ovládáním gesto (K dispozici pouze pro systém Columbus), to je prodáván s 3 různými složkami, kde dva z nich jsou navigační systémy. Za prvé, najít bolero, což dává interiéru krásný sadu estetickým designem konzervatoři. To může být doprovázeno dvěma různými navigačními systémy. první Systém nazvaný Amundsen I je zahrnuta v rozsahu 8 palců. A jedna sekunda Systém nazvaný Columbus zvětšit jeho velikost, dokud 9,2 palce

Jak jsem uvedl výše, funkce gestická ovládání, můžete zahrnout pouze informační systém Columbus. Toto pracuje tím, že zachytí pomocí pohybů fotoaparátu rukou, která dělá řidiče proti tomuto systému. Což nám dává možnost navigace stejné menu a navíc funkce jako ovládání hlasitosti nebo objednávky ke změně titulu

Vnitřní vyroben z kvalitních materiálů vznešené

Pokračování na střední úrovni středové konzole, jsou Klimatizace s funkcí péče, schopny přizpůsobit ovládání klimatizace s zóny auto duální a technologií, a tento nástroj, jeho hlavním rysem je vyčistit vzduch uvnitř prostoru pro cestující. V situaci, kdy konzole zahrnující tuto oblast, najdeme i tlačítka, která aktivují vyhřívaná sedadla. Obě utility Air Care jako vyhřívání sedadel naleznete v katalogu doplňků. 

Na třetí úrovni můžeme nalézt posunovač, manuální nebo automatická (Budeme mluvit konkrétněji pod nimi) a nachází se mezi tímto a kontrolovat vzduch, najdeme malá mezera skluzavka, kde si můžeme vybrat namontovat bezdrátový mobilní nabíječka.

Škoda Karoq se výrazně liší od konkurence s vynikající kvalitou povrchové úpravy

Na přístrojové desce se musí zmínit o doplnění sortimentu Škoda od známého virtuální obrazovce, která nahradí analogové měřidla. Karoq bude první model české značky začlenit tento systém, přidáním za volantem. Tato obrazovka má 4 druhy různých konfigurací kombinovat chuť a je třeba ovladač:

  • Klasické architektury: To představuje otáčkoměr a rychloměr do kruhového tvaru, která vystupuje ze centrální prostor lze individuálně nastavit, například vyčnívající malou mapu nebo spotřebu auta GPS informace v reálném čase.
  • rozšířená konfigurace: Hlavní obrazovka se vztahuje na všechno, a ve kterém se například může umístit mapy GPS až po velké. 
  • Moderní architektura: Velký, soustředěný obrázek ukazuje mapa GPS na více než značné velikosti. Sdílení prostor na displeji, vpravo a vlevo, kde najdete otvory pro zobrazení osobní informace, jako je rychlost, otáčky, navigační obrazovky s piktogramy, dopravní rozpoznávání znamení, atd ...
  • Základní konfigurace: Dvě velké obrazovky ukazují zvolené informace, jako jsou rychlost a rozsah nebo rychlost. Každý prostor je plně přizpůsobitelné.

Skoda Karoq On je dvojče Ateca Seat

Interiér prostornost mohl kvalifikovat jako opravdu dobrý přední sedadla obejmout své výjimečně cestujících. S prostorem pro nohy a hlavu v zadní části. Na zadních sedadlech mají možnost včlenění systém VarioFlex. Tento systém přijde jako možnost pro dokončovací práce Ambice a stylu, s extra 340 €. S ním schopnost zvyšuje kufru 588 litrů. Budeme mít také vyšší míru univerzálnosti při sklopení zadních sedadel v poměru 40:20:40. Také jsme dát možnost, aby jim odpočinout až 13º, s cílem zlepšit komfort nebo zvýšit objem zavazadlového prostoru. Tyto tři místa budou moci být zcela odstraněny, čímž se zvyšuje zavazadlového prostoru k 1810 litrů. Aniž by systém VarioFlex schopnosti bota bude mírně snížen na 521 litrů se sedadly v normální poloze a 1630 litrů jednou plegamos míst.

Nemůžeme ukončit tento oddíl, aniž by za zmínku dvě věci: Velké množství úložných prostorů dovnitř. Bezpočet zapnout, když přestaneme je přezkoumat, tam opravdu mnoho. A druhá věc, kterou si uvědomit, je velké panoramatické střešní okno, která prochází jeho povrchu, téměř od čelního skla směrem dozadu, což interiéru pocit volnosti a působivým jasu. 

Volitelné sedadla se systémem VarioFlex jsou vysoce doporučeno zakoupit 

Škoda dokončí pro Karoq

pro Karoq, Značka nabízí dva typy povrchových úprav: základní jeden volal ctižádost a horní nazvaný styl. Oba jsou ve skutečnosti dobře vybavené jako standardní, navíc k mít rozsáhlý seznam doplňků, se kterými se zlepší naše zkušenosti s vozidlem. Sejdeme dvou provedeních:

A opravdu pohodlné a obepíná pojme

ambice skončit To je charakterizováno tím, že nabízí jako standardní řadu zařízení, mezi nimiž bychom zdůraznit následující: Denní světlo technologie LED obě přední a zadní světla, 17 palcová kola, Malý kožený paket Volant a hlavice řadicí, zadní parkovací senzory, kamera couvání Informační systém Bolero (8 palců), vyhřívaná zrcátka a elektronické nastavení Light Assistant. Ten pomáhá řídit auto osvětlení funkce, jako je například osvětlení kolem vozu vstupovat nebo viditelnosti exit a automatické přepínání světel, když to považuje za nezbytné systém z důvodu nedostatku světla. 

styl zakončení Jedná se o špičkový model, a dodává vozu stejné vybavení jako základní dokončovací Ambition pouze přidání trochu víc, protože by to mohlo být: 18 palců kola, chrom vnější obal, Full LED světlomety Technologie AFS (čelní osvětlení přizpůsobí různým jízdním podmínkám tím, že mění tvar světelného svazku) Amundsen browser (8 palců), virtuální pedál pro otevírání zadních dveří a parkovací senzory, vpředu i vzadu. 

Jak můžeme vidět Karoq zvýrazněn velkým standardem na obou povrchových úprav. Jeho řada bonusů nemůže katalogu je krátká, protože to může najít další zařízení, jako jsou sedadla a vyhřívaný volant, zadní sedadla VarioFlex, 19 palcová kola, panoramatické střešní okno, Informační systém Columbus s 9,2-palcový dotykový displej, nebo slavný Digitální Přístrojový panel, To ještě není k dispozici, budeme muset počkat do roku 2017 koncem tohoto roku nebo počátkem 2018.

Klasický design chladiče s čistě Skoda

Tyto pohonné Škoda Karoq

V současné době najdeme celkem 4 motory k dispozici ve svém katalogu, dva benzín a dva dieselové. Počínaje benzín, my, model přístup, vrtule 1,0-litrový tříválec TSI dodávat energii z 115 koní a maximální točivý moment 200 nm. To může být vybaven manuální převodovky 6stupňová automatická nebo DSG 7 vztahy. Pro tento motor nemůžeme rozhodnout, aby byly vybaveny pohonem všech 4 kol. 

Na nejvyšším figurovat v rozmezí benzinu najdou 1,5 TSI motor s 150 koní a maximální točivý moment 250 Nm dodáno mezi 1500 a 3500 otáček. má technologie ACT (Technologie Active Cylinder), který odpojí 2 ze 4 válců, když je systém chápe, že nepotřebujeme plný potenciál motoru, například při dlouhých jízdách po dálnici s plynulou rychlostí. Díky tomuto systému můžeme ušetřit celkem 0,5 litru paliva na 100 km. To se aktivuje, když uděláme otáčky motoru mezi 1250 a 4000 ot./min, 25 až 100 nm točivého momentu a rychlosti až 130 km / h. S tímto motorem můžeme začlenit front nebo úplné, a 6-stupňovou manuální převodovkou nebo DSG 7. 

Značka se zavázala k motoru 1,5 TSI 150 kW a automatickou převodovkou DSG 7 Vztahy

za odstavcem motorová nafta, Také jsme našli dvě identické Možnosti napájení sourozenci benzín. V prvním kroku jsou 1,6 TDI s výkonem 115 koní a maximální točivý moment 250 Nm. Jen aby zjistil, tento pohon předních kol motoru, ale může vybavit manuální převodovka 6 vztahů a s automatickou převodovkou DSG. 

Můžeme začlenit zadních sedadel VarioFlex systém, který zvyšuje komfort a objem zavazadlového prostoru

Jako vyvrcholení, máme motor 2,0 litrů dodávající 150 koní a 340 Nm mezi 1750 a 3000 otáček za minutu. Tento motor integruje systém SCR (Selektivní katalytická reakce) vstřikování chemické látky zvané močoviny ve výfukovém systému, což způsobuje chemickou reakci, která odstraní škodlivé oxidy dusíku ve výfukových plynech. Tento motor může být vybaven 4x4 trakce nebo přední, tak i manuální 6-vztahy nebo 7-stupňová automatická DSG.

Ceny a dostupnost 

Chcete-li znát všechny ceny, které si můžete koupit tento model, můj partner Antonio On vytvořil skvělý průvodce s nímž můžeme vidět všech úprav, Extra a motory, které budou začleněny do Karoq

Opravdu dobrý jízdní poloha

Skoda Karoq, driving test

Začali jsme den testování přistání na letištní ranvej v Palermu, hlavním italském ostrově města Sicílie. Tam provádíme distribuci vozidel. Klíče od mého sedla jsem zamířit k parkování, Po několika technických vysvětlení podle operačního značky, dostat směr jih ostrova, kde se nachází místo setkání. 

Jednotka v pochybnost byl Skoda Karoq Quartz Grey Metallic, který má zvláštní výdaje 535 €, ale cítím se opravdu dobře toto SUV. Pod kapotou udržet 2.0 TDI motor, Caha manuální převodovka 6 rychlostí a trakce na 4 kola. Povrchová úprava obsahující tento vůz byl nejvyšší, tzv styl

Poté, co sedí u kormidla, upozorňuje na vysoká úroveň kvality dosáhnout s tímto modelem, v Skoda Mají výrazně vyvíjely v tomto ohledu nyní nabízí opravdu výjimečnou kvalitu. Velmi příjemný na dotek materiály, jako je kožený volant a hlavice řadicí páky změní strukturu svých sedadel nebo jejich plastovým polstrováním.

Pokud bychom začlenit systém VarioFlex, spouštěcí zvyšuje kapacitu na 588 litrů

Vyrazili jsme, ale i když se nám to líbí, a my víme, že každé srovnání kulhá, v tomto případě také povinné, a podvědomě Začneme porovnávat tento vůz s jeho bratrem, Ateca Seat. A je to, že navzdory jejich podobnosti, jsou automobily Mají pocit, opravdu jiný. Karoq je určen pro velmi odlišný druh zákazníků. Je toho názoru, mnohem měkčí a hladší než Seat, kromě toho nemají jistotu, že pokud máte Ateca když čelí úsek křivky. 

Samozřejmě, že toto nedává to horší Karoq, daleko od něj. Mohli bychom ho definovat jako jiné nákup, ale nikdy méně doporučená. český To vyniká dobrou práci při tvorbě celé auto, a kvalita materiálů, kvalita, bohužel, v Ateca je snížena.

Karoq cítíte realmente pohodlná při dlouhých jízdách, měkké v jejich tlumení. Špatných silnicích italský ostrov, plných výmolů, jsou sotva znatelné v tomto SUV, a mohu vás ujistit, že je něco, co ocení slušně. Jedeme na režim jízdy normální, Je správné, silnice, jako je tento, protože stává přemrštěné pohodlí, aniž by byla obětována přesnost v jejich směru, dynamické agility a citlivost na sešlápnutí pedálu plynu. Ale jak jsem řekl dříve, tento vůz není nejoptimálnější čelit klikaté cestě křivky vysokou rychlostí as vyvažování vaše tělo bude stále jasnější,. Jedná se o vůz jít ticho, těší trasu a se sportovním charakterem nepostřehnutelný.

Velký displej 9,2-palcový displej je prostě velkolepé, jak v viditelnosti a plynulosti

1,6 TDI 150 hp všiml velmi živé, je velmi silný. Je to vrtule reaguje vcelku dobře při nízkých otáčkách a dlouhé pochody, ale ano, tak dlouho, jak jsme přešli práh 1500 otáček za minutu, odtud auto se pohybuje jako ryba ve vodě

vložte režim jízdysport očekával nějakou změnu s ohledem na jeho Stabilita v zatáčkách. téměř nepostřehnutelné. Znovu jsem dal v normálním režimu a jít svou cestou. Předjíždění vykonávat příležitostné otestovat schopnosti tohoto TDI, a jak se očekávalo, nezklame a chová tak, jak má. Manuální převodovka je něco, co by zrušil při nákupu auta tohoto typu, je náhlý, má velmi dlouhou cestu a dopravuje málo. Není to doporučená volba, zvláště proto, že DSGje to opravdu úžasné.

Je čas na můj partner, jsme přešli míst a usadit se na sedadle pilota, což je skutečnost, která vede ke mně dále testovat informační systém zahrnující naše Karoq. Jedná se o systémColumbus, což je nejvyšší úroveň, je to, že tato obrazovka vypadá opravdu dobře, kromě toho, že je tekutost, že více poslouží mnoha současných telefonů. 

Velká panoramatická střecha poskytuje vynikající jas

Přijeli jsme na místo setkání, kde kdysi naplníme žaludek, jsme se dostali zpátky na trať po cestě jsme se rozhodli udělat. Vzali jsme vedeni silnici GPS a dosáhnout pláž, kde bychom mohli rychle vylíčit tento vůz, měli jsme málo času, tak jen po silnici vrátil k vrácení vozu, čímž se uzavírá první kontakt s Skoda Karoq.

Na druhý den jsme začali brzy, v 8 hodin ráno a byli jsme pryč znovu ve směru na letiště Palermo na našem návratu do Španělska. Na trase Základní dálniční jízdy, ale také bychom vrátit silnice. A aby se vyrovnala TDI motor pokusil o den dříve, hrál usednout za volant motoru, ve kterém více naděje uloženého značku z hlediska tržeb, 150 k 1,5 TSI s DSG, zcela v rozporu s prvním dnem. 

Vyšli jsme na cestě do Palerma. První věc, která se vynořila v Tento motor je radost a energie daleko přesahuje TDI, Má dobrou rychlost stoupání, s nimiž tento vůz cítí opravdu pohodlně. 

Jeho impozantní estetický, zamilovat mnoho

DSG je nejvíce žádoucí, když tento vůz. Je to opravdu úžasné, a jakmile dal testovat oba přenosy, jediný závěr můžeme dosáhnout, je, že manuální převodovka klesá rychlým tempem. DSG je jasně lepší proti jasné rozpadu manuálu. 

Bereme dálnici, a konečně můžu vyzkoušet tento Karoq na ostatních komunikacích. Pokračovat v pochodu a vložte Režim jízdy ECO, V tomto režimu se auto nastavené parametry, aby posílily minimální spotřebu paliva a provoz. Pochody jsou zkráceny, automatická převodovka se provádí při nízkých otáčkách

Proto hnací nese volal svíčka efekt, který poté, co jsme se odlepila od škrticí klapky, rychlost zůstane stabilní po krátkou dobu, čímž se šetří spoustu paliva.

ACT systém odpojí 2 ze 4 válců, čímž se šetří spoustu plynu

Tento motor má technologie ACT (Technologie aktivní válec), s níž udržuje špičku plynu plynu a udržování vozu kontinuální rychlostí, tento systém znemožní dva ze čtyř válců. Prostřednictvím tohoto mechanismu, značka zaručuje, že můžeme ušetřit až půl litru paliva na 100 km. Bohužel, cesta není tak dlouho a musím vyzkoušet více věcí. Pořád tudy asi 20 km a má za následek Průměrná spotřeba 5,9 litrů na 100 km, těžký případ s motorem tohoto kalibru as touto úrovní výkonu.  

Na stejném úseku silnice I testování účinnosti Systém Lane Assistant. toto Ukazuje mírně rušivé V některých zatáčkách, ale trpí přehnaně nepříjemné. Dokonce opouštět kolo přejít na sebepoznání, to On nás vede zcela správně po železnici splatnosti když budu muset čelit komplikovaným křivky. 

Křivky začnou, změnit režim SporT. 1,5 TSI Karoq a reagovat s radostí, mohli bychom dokonce odvážit říci, že s tímto motorem můžeme mít Mírný pocit potěšení z jízdy. Sekvenční posun, s použitím pádla za volantem reaguje velmi dobře. Dotek a změna je vnímána rychle, živý. Jako podnět poté, co tento druh zážitku: Neměli byste se podívat na spotřebu vozu, protože to je docela zvýšena. 

Tyto Karoq být vybaveny koly 17 až 19 palců

Přijel jsem na našem konci trasy, vypnout motor Karoq a já předal klíče k jedné z osob odpovědných za Škoda. S dobrou chutí odejdu což bylo mým společníkem na cesty na několik hodin.

závěr

Skoda KaroqByl to jasný a sázka na jistotu pro české značky. Vozidlo s úžasnou kvalitu povrchové úpravy a hladký průběh velmi dobrá, kromě začlenění tech průmysl, jasný úspěch, protože mnozí kupující chtěli mít nejnovější technologie. V Karoq najdete ji. 

Značka má prodejní plány, v nichž jsou jejich velké naděje předpoklady pro 1,5 TSI motor 150 k DSG hnacího kola 4 kol a vysoká zařízení. Nemůžeme souhlasit s Čechy. 1,5 TSI To je ten, který se mi líbil Za normálních jízdních podmínek, navíc reagovat velmi dobře na klikatých silnicích. Škoda zvolila tuto kombinaci a zde server jej podporuje jako sázka na jistotu. 

Karoq auto Zdálo se nám opravdu vynikající

Máte-li zájem o vyzkoušení Karoq, Značka nabízí zúčastněným stranám výzvu Karavanaq. Jedná se o model, flotila, která se bude vztahovat na různé ústupky v naší zemi, dává lidem možnost vyzkoušet si auto, než přejde veřejné dražby. Můžete si objednat přes Karoq karavanaq.es.

Skoda udělal svůj domácí úkol. Ukázal světu C-segmentu SUV, který bude vyčnívat a jistě stane novou prodejní pro značku v České republice. Je to vůz, který můžeme stěží problémy. zvýraznit jen tak zlepšila své zatáček, ale můžeme zvážit to nevýhodu jako takové, jednoduše adaptovat na jiný typ jízdy, klidnější. a Ateca předním sedadle, není vyhrát, ale neztratí, můžeme definovat jako samostatné nákupy a pro lidi s různými typy řízení. Jak dobré jsou dobré možnosti.

znalecké posudky

Líbilo se nám více

  • Kvalitní materiály
  • uvolněná jízda
  • Velmi atraktivní design

Jsme rádi, alespoň

  • velmi měkký polštářek pro zatáčkách

Poznámka: 8.1