testy automobilů

Ford Focus 1.0 EcoBoost Test (II): Motor, spotřeby a chování

Jako motor EcoBoost bylo oznámeno, byli jsme překvapeni mnoho: 125 hp na litr, jen tři válce a schválený reálné spotřeby skandál (tak nízké). Zaměřit se v roce 2015 je 1,0 EcoBoost motoru není nová, a to bylo zahájeno dříve, ale vy jste prodloužily vývoj změn utratit méně. Je to opravdu tak?.

výmluvy zmenšování Jsou dobře známé: hmotnost motoru, méně mechanického tření se sníží méně daně jsou placeny, výhody jsou udržovány s turbodmychadly a velmi nízká spotřeba je homologována. Zatím teorie.

Už hrál tento motor v nižších modelů Fiesta a Ecosport, kde tříválec je malá poznámka, jak vibrace a zvuk. Nicméně, důraz je jiný příběh. Motor je tak dobře izolovaná, že laik by pravděpodobně ani nevšimnete rozdílu s čtyřválcovým, pokud není opatrný. A právě to zní.

To nemá upřesnění motoru, který nahrazuje, ale rozhodně dává Pego

Musím se přiznat, že jsem nebyl vždy vědomi času na přestat&start vypnul motor, a pokud ne, 3000 RPM až tak daleko, jak hluk je velmi tiše. V aspektu komfortu, schvaluje. Včas, přichází jako první, a pokud se nám nepodaří dotknout, můžete si dát nějaké otravné trhne v čele, ale nic neobvyklého.

Ford inženýři vylepšený podvozek s cílem zlepšit jejich chování mírně zakřivené a pohodlnější

před restyling Focus už měl vynikající výkon, a rovnováha mezi pohodlím a sportovního charakteru velmi dokonalý. S několika vylepšení jste udělali, to je ještě lepší, a ve skutečnosti, i nadále ohromit. Na hoře, že podlahové "útok" I skončil házení méně energie jít rychleji, auto se štěpil dokonale.

Zadní náprava je velmi reaktivní, ale velmi učenlivý

Nemám absolutně nic vytknout v této kapitole, je-li něco v kabině jsou si povšimli kola, ale ani nepříjemné, ani proti mysli ty, kteří milují jízdu. pneumatiky -Goodyear testovány jednotky EfficientGrip Performance 215/50 R17 lze jen těžko uspokojivý v žádném případě.

Jen mějte na paměti jednu věc před testováním Focus vážně, a odpojte pruh vedení asistenta, nebo můžeme zbláznění. Můžete zanechat svůj vůz takhle a nic jiného měnit v příští generaci, výhry a přesvědčí, a oni mohli jít všechny kompaktní stejně.

Výsledky počítačové na konci testu, jsou dobré, ale nezaznamenává

Je pravda, že spotřebuje jen 4,7 l / 100 km?

Ne. Při sběru tohoto parkoviště Ford tisku, že měl méně než 3000 km, pak jste na scéně. Cestoval jsem s ním více než 600 kilometrů, aniž by dosáhla rezervy, podle počítače, jsi to mohl udělat s vkladem téměř 775 kilometrů. To se může zdát hodně, to ano, ale velký vklad, 55 litrů.

Počítač měl průměrnou spotřebu 5,8 l / 100 km, První den byl mírně nad 7 l / 100 km. Vzhledem k chybě počítače, který je obvykle 0,4 - 0,5l / 100 km směrem nahoru, jsou přibližně 02.06.-03.06. l / 100 km

To je v pořádku pro benzín, ale žádný z nich není záznam brutální spotřebu

Nejlepší na tom jsem si vzal byl 4,2 l / 100 km, po většinu času po dálnici, mezi 100 a 130 km / h, aniž by jediný výbuch rychlosti a v momentě inspirace za volantem s příznivými dopravních podmínek. Ve skutečnosti, v některých linkách mohl jít přes 120 km / h se na okamžik pod 4 l / 100 km. To se zdá nemožné 1,6 atmosférický.

1.0, EcoBoost je nejmenší úsek na této úrovni energie benzinu, ale v neposlední řadě konzumovat

Ve vší počestnosti, tento motor stráví o něco méně než 1,6 Ti-VCT, protože Podlaha má velmi nízkou spotřebu. Jinými slovy, pokud pojedeme s malým zatížením urychlovače, na velmi stálým tempem, spotřeba je velmi nízká. To udrží jen velmi málo klesající posun, takže můžete urychlit hodně setrvačnost 0. spotřebou prostředky nebo tvrdé úsilí, a začne polykání, ale spíše, negovat výhodu malého posunu, protože je příliš těsný.

Trik je v tom jet velmi hladce, a přesto je nemožné 4,7 l / 100 km pro celý vklad

Ach bože, my ne vždy mít vše v náš prospěch, jak jezdíme. Je tedy velmi citlivý k použití, jak se to stane pro většinu menších přeplňovaných motorů. Připadá mi nejzajímavější 1,6 Ti-VCT, to prodávalo převedeny na LPG. Testovali jsme, co výsledek dává C-MAX a nás přesvědčil.

Připadá mi to velmi snadné ospravedlnit nákup ekvivalentní diesel, 1,6 TDCi 115 k, protože vím, že za to, že to je snadné pomocí blízkých až 5 l / 100 km, a jsou jen 1000 eur. Nicméně, pro spotřebu benzínu jsou velmi rozumné, ale řidič musí udělat svůj díl.

Boca Tankování "inteligentní" (Easyfuel). Když se naplnil a zazní první "klepání" již nemusí trvat. Má adaptér, pokud máte naplnit karafu

Někteří si myslí, že jednoduše sledovat posun směry převodový vznikající v palubní desce. Ne. Zjistil jsem, ne jeden, ale hned několikrát, že některé rampy s nižší spotřebou pomocí nižší převodový stupeň a zvedání nohy. Od 1400 otáček za minutu, Tento motor poskytuje 170 Nm, pokud budeme šlapat trochu, načte, ale je mnohem pohodlnější než 2000 otáček za minutu.

80 až 120 km / h ve 4. trvá 10 sekund, velmi dobré výsledky

Tuk výhodou EcoBoost 1,6 Ti-VCT je nežádá moc podřazování, Díky turbodmychadlu je velmi tvrdohlavý. Expertem na efektivní řízení může dojít ke ztrátě 6 l / 100 km pro celý vklad, ale samozřejmě, nesmí překročit 3000 ot./min na cokoliv a to bez udání acelerón.

Mám jiný důvod, proč doporučí tricilíndrico, je to, o čemž svědčí TÜV, tento motor, jako někteří konkurenti, To vydává mnoho částic, a žádný filtr, takže jeho ekologického rázu je velmi diskutabilní. Nebudeme-li uvažovat o ničem z toho, ano, to je hnací motor příjemně a tak jsem se přiznat otevřeně.

GoodYear EfficientGrip 215/50 R17 pneumatiky Performance. Jsou filmu a pomáhají udržet spotřebu pod kontrolou

Celkově lze říci, Focus je radost za volantem, a myslím, vhodnou alternativou k Premium Compact vyšší cena. To je vysoko nad několika konkurenty s horším obecném pocitu z jízdy, interiér horší nebo velmi špatný stáří jako v letech projít.

Diesel proti EcoBoost se může pochlubit, že jsou méně nápadné a zpříjemní jízdu v obecně, jak dobře izolovaná to je. Velmi vhodné pro alergiky na vznětové motory, ale nic dělat čísla se TDCi je zajímavější dlouho před dosažením 100.000 km.

Stručně řečeno, To má dobrý motor, ale mají alternativní čtyřválec méně utrácet, aniž by příliš daleko, 1,4 TSI o VAG- skupiny a mající model LPG a TDCi, se nedoporučuje pro každého, kdo jasně motoru. Mimochodem, kdo ji vybírat, nebudete zklamáni.

Stručně řečeno, zajímavou alternativou k TDCi, ale ne pro všechny

V další a poslední části, budeme vysvětlovat, jak je nová řada a jaké doplňky jsou mnohem zajímavější ...