testy automobilů

Test Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4×4, velice schopný SUV

Jsme u řízení Fiat 500x Cross Plus s dokončovací práce a vybavené 2,0-litrový diesel Multijet 140 hp motor spojený s 4x4 systémem a automatickou převodovkou devíti rychlostmi. Nové kompaktní rozměry SUV Fiat je umístěn jako model velmi schopný.

Variety. Je-li termín pro Fiat 500 rozsahu je to právě tato odrůda. A je to, že s příchodem Posledním členem rodiny je Fiat 500X, máme širokou škálu s nímž Fiat nabízí alternativy pro téměř všechny situace a zákazníky. Závaží, že ústředním pilířem rozsahu zůstává kultovní italské supermini pro milovníky města, máme mnoho dalších možností, jako jsou rodinné Fiat 500L, nebo dokonce více sportovní verze.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

Testovali jsme Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 bhp 4x4 Aut.

Nový Fiat 500X hit na trhu s cílem uspokojit rostoucí poptávku po kompaktní SUV s urbanites vzduchem. populárně daboval „Fiat 500 vitaminado“ po dobu jednoho týdne jsme byli za volantem Fiat 500x Fiat zjistit, jestli je to opravdu přináší to, co slibuje. Ten pocit byl velmi pozitivní, i když lepší zadat údaje.

Přestože se jedná o poměrně častý vzor vidět na silnicích ve Španělsku (a to není překvapující, protože v tomto roce již zapsáno v naší zemi téměř 7000 kusů), když se chystáte naskočit do něčeho Fiat 500x zvaného zejména svou pozornost. A to je jeho velikost. Když vidíte, v pohybu to není něco, co stojí mimo, ale musíme zdůraznit, že se jedná o skutečné SUV kompaktní rozměry.

Testování jednotka detailně

Server má šanci se dostat za volant jednoho z nejkomplexnějších verzí a vybaveny tak, aby sejdou v rozmezí Fiat SUV. Konkrétně mluvíme o 500X s Cross skončil Plus a že pod jeho kapotou má 2.0 Multijet motoru 140 hp se systémem 4x4 trakce a automatická převodovka devět-rychlostní.

Foto 1 - Fotografie Fiat 500X Cross Plus 2.0Foto 2 - Fotografie Fiat 500X Cross Plus 2.0Foto 3 - Fotografie Fiat 500X Cross Plus 2.0Foto 4 - Fotografie Fiat 500X Cross Plus 2.0

Fotografie Fiat 500X Cross Plus 2.0

Data sheet
fiat 500X
opatření4,24 (délka) x 1,79 (šířka) x 1,60 (výška) m
kufr350 litrů
hotovýCross Plus
motor2.0 Multijet 140 k a 350 Nm
změna9-stupňová automatická
trakce4x4
Kombinovaná spotřeba cyklus5,5 l / 100 km
emise CO2144 g / km
Zrychlení (0-100)9,8 sekundy
maximální rychlost190 km / h
P.V.P.29,830 €

Test Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4x4, velice schopný SUV

Jedná se o opatření Fiat 500X.

Design, který vyjadřuje jasnou zprávu

Se zahájením italské značky Fiat 500X stanovila jasný cíl zákazníky. A je to mají řidiči, kteří chtějí dostat do rukou možnost užít den v horách či na venkově, ale které se rozkládají každý den ve velkých městech asfaltu a cementu. Toto malé SUV je charakteristické svými terénními schopnostmi a venkovských kondici. Ale vše okořeněné design a image, který se hodí perfektně s městem.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

Fiat 500X návrh neponechává žádný prostor pro pochybnosti o jeho úmysl.

I když to není srovnatelné modely, pokud budeme čelit tváří 500x s 500L Trekking, možnost nejvíce „bundy“, které bychom mohli najít v rozmezí od Fiatu 500 až do příchodu „vitaminado“ modelu, vidíme pozoruhodný člověka. Při navrhování nové 500x, Fiat kluci opustil základnu uvedeného 500, ale po celou dobu jsme se snažili zdůraznit jakýkoli detail, který bude sloužit nakonec předávat více hrubý a schopný obraz.

jejich vypouklé, prominentní formy a různé obrany (Plastic), které se šíří po celém exteriéru zprostředkuje obraz modelu, který bude mít žádný problém jejich cestu po úzkých silnicích nebo asfaltu, který je v žalostném stavu. A jak uvidíme později. To je pravda. Stručně řečeno, mohu říci, že jsem upadl do designu lásky a image, která zprostředkuje nový 500x.

A to je Fiat se podařilo najít rovnováhu na půli cesty mezi obrazem SUV „čistý“ a modernost a eleganci, která vždy charakterizován jeho malou urbanita. Řekl jsem o příležitostech, kdy jsem měl možnost vyzkoušet si jiný B-SUV. Čelíme vozidlo, které se snaží vytvořit propojení mezi městskými a venkovskými života.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

Jeho moderní linie v kombinaci s údaji z čisté SUV, získat dokonalou rovnováhu.

Uvnitř není pochyb o tom čelíme Fiat 500

Zatímco jeho image v zahraničí je velmi diferencovaný z centrálního pilíře řady Fiat 500, pokud dáváme prohlídka Interiér Fiat 500X, bude existovat žádná pochybnost, čelíme čistě prostředí ‚500‘. Tvary větrací otvory, konstrukce středové konzole nebo palubní desku rychle připomínají ostatních modelů, které tvoří rodinu Fiat 500.

V našem případě a na základě končící ‚Cross Plus„Mohu říci, že jsem nic chybějící minul. oba Informační systém Uconnect Radio dotykový displej, zadní pohled kamer a různé jízdní pomůcky, jako jsou slepé varování místě, parkovací senzory nebo tempomat nám umožní vychutnat pohodlný a příjemnou cestu.

Pro milovníky hudby, říkají kvalitní ozvučení který je standardně dodáván s Fiat 500X je více než přijatelná, a to i při vysoké hlasitosti, negenerují tolik hluku různých reproduktorů rozmístěných po celé kabině.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4x4 - Interiér

Uvnitř Fiat 500X je prostornější a dynamický v porovnání s Fiat 500.

Podrobnosti jsou nabídnuta druhá připojení USB uvnitř přední střední loketní opěrky jsou vítány. Stejně jako četné lokality klouzat který bude užitečné, když budeme muset udělat to dlouhá cesta naložený zavazadly a cestujícími. Ano, musíme mít na paměti, že i když přední sedadla jsou velmi prostorné a my opravdu pohodlně (a server je jen něco málo přes 1,90 m), zadní prostor pro cestující je docela jiný příběh.

Si můžete vychutnat den v horách nebo na pláži se stává mnohem příjemnější díky svým off-road schopnostmi

A to je, jak by se dalo očekávat, že v modelu, který vyzařuje z Fiatu 500, zadní sedadla nebude tak v pohodě jako přední strana. Nicméně, vezmeme-li jako bod srovnání s malým městského vozidla, je zřejmé, že vydělá nějaký prostor pro cestující na zadních sedadlech. Dva dospělí s průměrnou výškou nesmí cestovat bez větších problémů. Něco, co se nestane s centrálním zadním sedadle. Vzhledem k tvaru sedla a prostoru, budete zařazeni do sporadického využívání dospělých nebo dětí malého vzrůstu. Udělejte si cestu několik hodin v daném místě může proměnit nepříliš příjemné utrpení, i když to není překvapením, protože je poněkud předvídatelný máme na mysli před vstupem do 500X poprvé.

Dalším „hořký“, který mě opustil uvnitř Fiat 500X je v mnoha oblastech, dokončí a použité materiály nechat hodně být požadovaný. S ohledem na cenu (doporučeno) tato jednotka sekání 30.000 eur, za použití tvrdých plastů a několik ušlechtilých materiálů může být handicapem pro ty, kteří hledají kabiny, aby předložila zvláštní nádech kvality a výlučnosti.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4x4 - Interiér

Přestože celkově interiér vyjadřuje kvalitu, dokončený v roce tvrdého plastu, které jsou roztroušeny po kabině dali negativní poznámky.

A co vaše zavazadla? Neboť ačkoli to není na vrcholu svého segmentu, 350 kubických litrů více než dost pro každý den a pro každou cestu, kterou můžeme prezentovat. Kromě toho, jak jsem se zmínil výše, cestující naleznou mnoho míst snímku.

Ano, ale schopnost naložit kostky kufru Fiat 500X může být jako v pohodě, osobně se domnívám, že hlavní vadou je, že nakládací otvor je příliš vysoké postavení, které může být obtížné zavést těžká zavazadla. Možná že snížené o několik centimetrů by pomohl snížit tento pocit.

Nové funkce, jako je disk Mood Selector zvýšení schopnosti 500X

Ve vztahu k předchozímu bodu, kdy jsme hovořili o silné a slabé stránky uvnitř Fiat 500X, ve středovém tunelu, v blízkosti řadicí páky, najdeme jeden z nejvýznamnějších technologických inovací začínajícím v italském SUV. A to je nazýváno "Pohon Mood Selector“. V podstatě otočný ovládací prvek, který nám umožní vybrat z celkového počtu Tři jízdní režimy: Auto, Sporty trakce.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4x4 - Interiér

Drive Selector Mood umožňuje volit mezi třemi jízdními režimy: Auto, sportovní a trakce.

Je to něco, co už viděl v jiných modelech FCA a nejprve debutoval v modelu rodiny Fiat 500. Pojďme diskutovat o své zkušenosti s každým z těchto tří jízdních režimech, protože jsem si vzal větší překvapení pro některé z nich:

  • auto. Jedná se o automatický režim hnací že každodenní použití. Jeden způsob, jak se dívat na celou dobu nám nabízejí řadu jako efektivní a pohodlný jak je to možné. Dalo by se říci, že to je pravda, osobnost 500X.
  • sportovní. Jedná se o režim sportovní jízdě. Nic jiného, ​​vyberte jej, uvidíte pozoruhodné změny. A zvuk vycházející z výfuku bude úplně jiný. Pokud se vám nelíbí pozornost, obávám se, že nemůže být ideální způsob, jak řídit. A dostaneme se na velkou postavu, která zakrývá Fiat 500x pod jeho osvěžující a moderní image. Kromě toho se na displeji přístrojové desky Zobrazí se velmi zvláštní informační a síly ‚G‘, ke kterému jsme vystaveni při jízdě. Zajímavý detail, ale nemusí mít mnohem více cestovat. Provoz automatickou převodovkou bude nastaven tak, aby tento režim jízdy, ale nebude čelit radikální změnu v jeho chování.
  • trakce. A konečně, musíme režim jízdy sděleného pevně vypořádat silnice v havarijním stavu a horských stezek. Režim „Traction“ je jedinečná pro varianty, které mají 4x4 trakce. Je-li aktivována, budeme všimnout, jak se lamelová spojka bude aktivní s cílem zajistit účinnou pohon kola, zatímco odpružení bude tužší. Jeho odpověď na zemi je vynikající a můžeme říci, že překračuje průměr svém segmentu. V tomto jízdním režimu, převodovka táhne co nejvíce škrty v prvních čtyřech vztazích a dokonce se zdá, že je přehnané obálky systém, auto bude vysílat důvěru a jistotu v nepříznivých podmínkách. Mimochodem, v centrálním displeji v přístrojové desce kresba dvou osách uvést sklon nechat vozidlo po celou dobu a trakce každého kola se zobrazí.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

Off-road schopnosti Fiat 500X byli příjemně překvapeni.

Jeho poznámka pole hora a město je pozoruhodně vysoká

Je to něco, co jsem se zmínil v místě, kde jsme popsali vnější design Fiat 500X, italská firma se podařilo najít rovnováhu mezi modelu určeného pro použití ve venkovském prostředí duši supermini vozidla. Tato rovnováha je rovněž převeden na chování a reakce nám nabízí při každodenním používání v některém z těchto dvou médií.

Dá se říci, že chování Fiat 500X i města a venkov nebo hora je pozoruhodné. V prvních dnech je evidentní pocit, že pozastavení je poněkud tuhý v přebytku, ale v zatáčkách a při jízdě po vozovkách s firmou zpackal odpověď, která bude nabízet kompaktní SUV Fiat bude velmi dobrá.

Fiat 500X je dokonale rozvíjí v každém terénu

Z Místo řidiče díky své poloze, budeme mít široký výhled na silnici a všechno kolem vozidla. Všechny ovládací prvky, které se točí kolem místa řidiče jsou strategicky umístěny využít jich, aniž by nadměrně byste spustili oči ze silnice.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

High zrušení pozastavení a četné obrany, ukazují, že Fiat 500X se odváží udělat cokoliv.

Kromě toho se v centrálním displeji přístrojové desky, můžete přístup k množství informací informačním systému, něco jako prodloužení ní. Například můžeme vidět skladbu hrajeme v okamžiku, kdy je vybrána spotřeby v reálném čase nebo jízdního režimu. Velmi praktickým detailem, který by měl trvat více modelů ve svém segmentu.

A vnější rozměry aby se 500X vytváří ideální vozidlo v tvář města. Problémy při hledání parkoviště a jak se asi agostas ulicích v centru města bude na stejné úrovni jako s jakýmkoliv nástrojem nebo kompaktní.

2.0 Multijet motor a automatická převodovka

Pod kapotou Fiatu 500X, které byly hnací těchto dnech jsou nejsilnější a schopný rozsahu motoru plné. Vznětový motor 2,0 l Multijet s 140 koní a 350 Nm maximálního točivého momentu spojený s automatickou převodovkou s měnič točivého momentu 9 rychlostí a pohonem 4x4 kola systému.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

Kliky dveří Fiat 500x, údaj.

Provoz převodovky je velmi rafinovaný a někdy ne si uvědomil, že to byl zapojen nový převodový poměr. Zdokonalení který je ceněn pro každodenní použití ve městě. Vaše odpověď je velmi rychlý a přestože závisí na hnacím režimu, ve kterém se nacházíme, tento přenos devět-stupňová mi zanechal dobrý pocit.

Mimochodem, tato verze 500X jsme byli testování funkce pádly řazení. Kamer, které se zdají příliš malá, což může být obtížné přechody zařízení a v mnoha případech je řidič nakonec se bez nich k tomuto nepohodlí, alespoň pokud máte značné ruce.

Spotřeba 2,0 Multijet motor může být poněkud zvýšené, ale bude chybět síla

Dalším aspektem, který musíme brát v úvahu, je motor 2.0 Multijet 140 hp hladina hluku generovaného. I když to se nestává problematické vzhledem k vynikajícímu odhlučnění prostoru pro cestující, ano, to je něco, nad to, co bychom mohli označit za „přijatelné“. Co se týče hladiny vibrací jsou velmi nízké a není to něco, aby zvážila.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4x4 - trup

Ačkoliv kmen na vrcholu svého segmentu není, nabízí významnou nosnost.

Při každodenním řízení a případné problémy, které mohou nastat, budeme postrádat nic moc. Zahrnující i odpověď dálnice / dálnice motor je velmi jednoduché a může zrychlit na požadovanou rychlost během několika sekund. Připomeňme si, že Fiat 500X je schopen zrychlit z 0 na 100 km / h za 9,8 sekundy. Maximální rychlost činí 190 km / h, ale to není příliš relevantní informace pro kupujícího, protože v žádném okamžiku ocitáme v pozici, že bude muset překonat 120 km / h.

Pokud jde o spotřebu, Fiat nastaví na více než zajímavé 5,5 litrů na 100 km v kombinovaném cyklu. Bohužel, nemám čas, aby mohl (a přístup) toto číslo. Nejlepší záznamy jsem měl s tímto Fiat 500X byly o 7,5 litru na 100 kilometrů v průměru. V každém případě můžeme popsat jako dobrou toto číslo, vezmeme-li v úvahu faktory, jako jsou hmotnost nebo je SUV s plným 4x4.

závěry

Mám měl v garáži Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 koní 4x4 Aut.9 po dobu několika dní, co mohu říci, že opustil mne mnohem pozitivnější než negativní pocity. Už jste se setkal moje očekávání? Na tuto otázku odpověděl jsem s hlasitým ANO. Jsme jednoznačně čelí jedné z nejlepších verzí vybavených plném rozsahu a ceně, ve srovnání s jinými alternativami v tomto odvětví může být poněkud přehnané, i když rovnováha dosažená Fiat s modelem, který se dokáže vyrovnat fungovala i město a horu bez mrknutí oka v obě média je velká ctnost.

Fiat 500X Cross Plus 2.0 Multijet 140 hp 4x4

Ve zkratce lze říci, že Fiat slíbil, že v souladu s novým 500X.

Pokud každý den budete pohybovat ve velkém městě a nechtějí, aby cement oběžník s „mastodont“, ale některé neděli chtějí mít možnost jít „Dům lidí“ nebo udělat malou husarský kousek ve venkovském prostředí je bez pochyb, výherní. Fiat 500X se nenechá „vyprodáno“ dokonale kruhové horské silnice a / nebo silnice ve špatném stavu plechovky. To vše spolu s moderním obrazem, praktické a technologického zařízení, se kterým bude chybět nic nechybí.

znalecké posudky

Líbilo se nám více

  • moderní design
  • dynamické chování
  • Funkce Off-road

Jsme rádi, alespoň

  • interiér dokončení
  • Odhlučnění kabiny
  • Spotřeba poněkud vysoká

Poznámka: 7.7