testy automobilů

Spotřební Test: Opel Corsa 1.3 CDTI (95 k) Část 2

Může 1.3 CDTI zůstávají nejvíce strohé modelová řada Corsa nyní, kdy tříválec 1.0 SIDI mají méně žízeň než kdy jindy? Najdete odpověď v tomto článku, po rozsáhle prováděny benzín Corsa a naftu.

V první části jsme byli v následující situaci: palivoměr označí téměř čtvrtinu, v závislosti na počítači, můžete udělat 489 kilometrů. Dost na to, vrátit ... pokud jsou oba ukazatele nelžou. A já mám před sebou převýšení 700 metrů a stoupá spotřeba ...

Vstávám do Madridu s dalšími třemi dospělými a zavazadla, takže úkolem je zajímavější. Tam byl relativní riziko, že bude muset zastavit a natankovat před příletem, ale dal jsem důvěru k 1.3 CDTI. Jsme staří známí.

Snažil se nemyslet na toto téma, budu diskutovat pomáhá řidičské Nová Corsa. Testovací přístroj neobsahoval systém Blind Spot Alert (PRBS), jsem vynechal, když jsem jedním z těch, při pohledu do zpětného zrcátka před změnou jízdního pruhu. Já jsem mít všechny přední systémy založené na kameru, tj Opel Eye.

Benditas hnací pomůcky

S uznáním dopravní značky (TSA) Musím si vzpomenout, co nejvyšší povolená rychlost signalizována. Nemůžu jen tak dát rychlost omezit auto, mohu mít také akustický a vizuální výstrahu, pokud trávím další omezení dobrovolníka. Hrát se vším, co je to těžší nám dát pokutu.

Když jsem si nepozorný v určitém okamžiku se warner vybočení z jízdního pruhu (LDW) Budu upozornit, když krok na cestě linkách, a to i v případě, že hudba je příliš hlasitá, je k ničemu. Jakmile zapadne slunce, pomocníka Luz Long (HBA) výrazně zvyšuje kvalitu vidění, se těžko oslnit několik řidičů v několika hodinách jízdy. Xenonové světlomety jsou volitelně nemyslitelné před několika lety.

Nakonec zmínil indikátoru vzdálenosti Zabezpečení (IDF), který nám pomáhá udržovat správnou vzdálenost od těch, kteří jsou před námi. Pokud se nám nedělají dobře, bereme na vědomí srážce detektorem (FCA). Blikající červená světla bude přes volant, bude auto nezastaví sám, ale příště se budeme držet ne tolik.

Diesel dosáhla první knihu skoro stejně "rychlý" 1,0 SIDI Turbo benzín

Palivoměr je stále dolů, a více než 100 kilometrů od Madridu je tam jen jeden čtverec, ale nízká autonomie lineární rychlostí, vypadá to, já to chápu. Spotřeba je velmi stabilní, nepřekročila 4,6 l / 100 km.

dorazit výstražné hladiny paliva 176 kilometrů zbývající rozsah, pak v nádrži asi 8 litrů. Nakonec jsem se dostat do Atocha, kde nízké jeden z mých společníků. Mise splněna, Stále nemusíte natankovat. Ale stále existuje několik kilometrů.

A částečné 910 kilometrů dosáhne druhý varovný hladina paliva, které už není odstraněn z obrazovky, co děláme. Mark 44 kilometrů autonomie jsou asi 3 litry v nádrži. Nyní je čas bilancovat.

V závislosti na podmínkách řidiče a dopravní se 1,0 SIDI mohou strávit stejně jako nafta, nebo méně!

Když se dostanu na čerpací stanici, mám průměrnou spotřebu 4,4 l / 100 km u počítače a kumulativním průměrem 89 km / h. Skutečná spotřeba je 4,6 l / 100 km, Nový počítač je poměrně přesné a docela rozumné průměr. A teď, co o plyn? Vstoupil první rezervu na 850 kilometrů, Rozdíl je Pyrrhovo, 60 kilometrů!

Pět dveří, motor 116 hp 1.0 SIDI stojí jen 350 eur více než 95 hp 1.3 CDTI. Je pravda, že diesel tráví o něco méně, a že je palivo levnější. Rozdíl je neplatná pro preventivní údržbou nebo opravnými pracemi. Je mi skoro říci, že CDTI 95 CV ztratil veškerý smysl.

Podle mého názoru je zcela zřejmé, nevyplatí kupovat diesel. Kromě toho benzín váží 60 kg méně, je mnohem příjemnější jezdit více a chodit přes dvě sekundy rychleji zrychlení 0-100 km / h. V případě, že příští generace Corsa, F, nemá naftu, nikdo by být překvapen. které již nepotřebujete.

Test pokračuje, dokud konečné údaje o 1,404.6 kilometrů, deklarován v průměru o 4,3 l / 100 km v účinném průměru o 79 km / h, protože jsem zvedl auto. To znamená, že 1000 kilometrů na jednu nádrž plnou až nadoraz z nedostatku pohonných hmot, 4,5 l / 100 km skutečné spotřeby. V dobrých rukou 1,0 SIDI můžete udělat totéž, ačkoli celková průměrná testu byla 5,2 l / 100 km.

Před odchodem, poslední poznámka na pneumatikách. Je pravda, že tiskové auta mají dohodu a náročné obvyklou klus, ale byl jsem překvapen tím, jak byly smažené přední kola. 20.000 km selhat, a nejsou zrovna levné (100 eur nebo více každý), v galerii můžete vidět v detailu. Vidím rozumnější o 16 sune se v tomto vozidle.

Corsa je komfortní vůz, ale městské výčnělky, které při průchodu odskočit příliš násilné na zadní nápravě. Věci tuning byly provedeny tentokrát, on neprošel generaci zbývající zkušební tisky D. odražený Corsa Turbo jsou platné pro tento test, pokud přístup k zadním sedadlům a samozřejmě, motor.