zprávy

Výhody a nevýhody poradenství přeprogramování ECU

Analyzovat, jaké jsou výhody a nevýhody přeprogramovat svůj vůz na zvýšení výkonu motoru ovlivní spotřebu paliva a spolehlivost?. Řekneme vám, jaké problémy budete muset přeprogramovat ústřednu a co byste měli zvážit tvář ITV a pojištění Stojí to za to?.

přeprogramování ústředny Je běžné, že dávka vyšší výkon našeho vozu řešení. V první části tohoto článku jsme vám říct, co to je a pak se pokusit vyřešit pochybnosti, které mohou vzniknout před provedením této změny.

Začali jsme s otázkou obtížné odpovědět Co se prostřednictvím změn může snížit spotřebu paliva? Ano i ne. Jsme si vědomi toho, že pokud budeme mít více energie budeme mít vyšší výdaje paliva, protože někde musí odejít. Ale po přeprogramování vyšší točivý moment dosahuje při nízkých otáčkách, takže to může cirkulovat v dlouhých pochodech déle, něco, co je ku prospěchu spotřebitele.

Takže ano, konzumace může jít dolů, ale ne proto, že motor stráví méně samo o sobě ale proto, To nám umožňuje zefektivnit jízdu protože potřebují méně spoléhat na nižších převodových stupňů. V žádném případě nečekejte, že velké rozdíly ještě výraznější turbodiesel auta, které již mají velký minimum kolem par.

Samozřejmě, mají navíc dávku síly podle pravého pedálu může povzbudit některé řidiče jet rychleji, což bude mít za následek vyšší spotřebu. Závěr je stejný jako předtím, záleží na stylu jízdy. Učiníme-li linka více veselý, spotřeba bude vyšší s přeprogramováním bez něj.

Další častá otázka Proveďte přeprogramování poškozuje životnost motoru? To záleží na tom, jak agresivní přeprogramování. Logicky novela zvýšit původní výkon 50% bude mnohem škodlivější než nárůst o 10% z důvodu požadujeme další mechaniku.

Standardní reschedulings obvykle hladký a hrát s okraji továrně To nabídnutý výrobcem, takže nemusíte mít podstatně ovlivnit spolehlivost. Jak jsme již uvedli, když hovoříme o spotřebě, hodně o výsledku závisí na tom sám řidič: agresivní hnací vystaven většímu namáhání mechanickému (s nebo bez přeprogramování) a zkrátit životnost. Moraleja, proveďte kaffir a auto bude trvat déle.

přeprogramováním Má oficiální automobil tovární záruka je ztracen, nebo mají problémy s ITV nebo pojištění? Teorie zní ano. Zvýšený výkon je zásadní reforma, takže to je změna, která musí schválit a zahrnout do listu (tj papírování a dodatečné náklady). Máte také informovat pojištění a samozřejmě znamená ztrátu záruky ze strany výrobce vozidla (pokud je provedena změna v oficiálním dílně).

V praxi je velmi obtížné mít žádné problémy v tomto ohledu protože to je prakticky nezjistitelné: žádné fyzické úpravy pouze na úrovni softwaru. V každém případě, pamatujte, že přeplánování je reverzibilní a můžete vždy vrátit k původnímu nastavení, pokud je to nutné.

Přeprogramování ECU: celá pravda

osobní zkušenost

Před několika lety jsem šel do renomovaného odborníka provést přeprogramování své auto. od té doby Byl jsem mnoho lidí, kteří se mě zeptal, o své zkušenosti a vyjádřila pochybnosti před přijetím tohoto úkolu pustit do činění s vaším autem. S těmito liniemi doufám jasné nejistoty.

Vůz se přitom jedná o Seat Leon Druhá generace. medvědi 2.0 TDI motor s 140 hp Před rekonstruuje, to tedy ne nést Injektor čerpadlo, ale i je spojen s manuální změny.

To je obyčejný motor, se zvyšoval nejen v několika modelech sedadel, ale i ostatní značky skupiny VAG, takže workshop dříve přijatých návštěvy z několika desítek modelů se stejným motorem. Ze zkušeností jsem zvolil hromadí podle části A standardní přeprogramování, měli již více než osvědčil. Před a po přeprogramování, což Byl vyroben OBD, se dostal do banky porovnat výsledky.

I mají barevné grafiky, aby to srozumitelnější. Čárkovaná modrá čára je síla série a červené energie po přeprogramování, jejich hodnoty se projeví na levé ose znázorněné na kW. Přerušovaná čára je dvojice žlutá zelená originální a točivého momentu motoru po přeprogramování, s hodnotami odráží přímo do Nm. Osa spodní jsou otáček za minutu motoru.

Seat homologaba 140 koní a 320 Nm točivého momentu pro tento model. V mé jednotky, první byla zahájena v bance nabídla 115 kW (156 k) a 356 Nm v tomto pořadí. Po přeprogramování ECU dosáhl 131 kW (178 k) výkonu a 399 Nm.

TDI 2.0 je známo, že poskytují výkon prudce kolem 2000 otáček za minutu (známý kop funkce), ale v rámci tohoto režimu je malá pevnost a měl by gear dolů. Po přeprogramování, rozdíl byl pozoruhodný. Motor živější a silnější patrný, ale to je také poněkud měkčí a použitelné ve městě. kop Bylo změkl, čímž dodávka a progresivnější výkon zespodu. Při asi 1800 otáčkách za minutu již začíná pociťovat tah.

S novým elektronickým řízením utrácet méně paliva, protože můžu jít na dlouhých pochodech bez problémů. Nyní je možné, aby se více účinné řízení nemůže být jistý, jestli dělá stejný typ řízení před konzumací by byla stejná nebo méně, ale Jsem si jistý, že by neměla být větší.

O spolehlivosti, více než 100.000 kilometrů cestoval od té doby, a stačí říct, že počtu mimořádných událostí k dnešnímu dni bylo přesně nula. Je to už několik úředních recenze od a nikdy nebyly zjištěny podivné známky opotřebení nebo poškození jakéhokoliv druhu.

Další otázkou je, zda se často auto mi zjistit více černý kouř než je obvyklé, něco, co se nestane za normálních podmínek, ale Ano šlápnutí na plyn. V každém případě, nikdy jsem neměl problémy na ITV zákalu testu, který měří hladinu kouř z výfuku.

Tak jsem získal výkonnosti, hladkost a také těšit na širší škálu užitečných otáček. Nemohu být spokojen s přeprogramováním a jistě v budoucích vozů může mít opakovat. Samozřejmě, moje doporučení je vždy jít k profesionálům renomovaných odborníků nabízející zajištění.