zprávy

Štěstí filtr částic a problémy Existuje řešení?

Moderní vznětové motory jsou nutné namontovat filtr částic, kontrola znečištění systému, který je zdrojem problémů pro mnoho uživatelů a výrobců. Podívejme se, co je a co je částicový filtr, když nastanou problémy a možná řešení odvozené z těchto incidentů.

V nedávné době se rozrostla mor mezi motory automobilů motorová nafta, bolest hlavy nečekané a to nejen pro uživatele, ale i pro výrobce. Je události vyplývající z filtr pevných částic zahrnující mechanickou motorovou naftu pro splnění emisních norem Euro V a nadcházející Euro VI.

Existuje jen velmi málo řidičů, kteří měli vzít svůj nový vůz do obchodu několikrát kvůli Problémy s šťastné filtrem. Kromě potíží s jít do obchodu a zůstat bez auta po dobu trvání přezkumu, zákazníci také trpí velkým zklamáním vidět, že Váš zcela nový vůz občas selže.

CO JE filtru pevných částic?

Jak již bylo řečeno, většina dnešních dieselových motorů začlenily Aktivní filtr pevných částic, také známý jako FAP nebo DPF, pro jeho zkratka ve francouzštině nebo angličtině. Jedná se o systém řízení znečištění, který umožňuje spalovat částic sazí vznikajících při některých fázích spalování, snížení úrovně znečišťujících částic, které jsou vyloučeni výfukem.

"Podívejme se, co se částicový filtr, proč a jak můžeme opravit to nepodaří."

Vysvětlil, jednoduchým způsobem, co se stane, je, že tyto pevné částice jsou uchovávány v porézních stěnách filtru a jsou eliminovány čas od času na to, co se nazývá „regenerace fáze“. V této fázi se teplota zvýší na filtru spalovat sazí a vyčistit systém. Tato regenerace cyklus se provádí častěji během prvních 1000 km střelby.

KDYŽ Problémy vznikají filtr?

Výše uvedený postup je velmi krásná a velmi jednoduché, perfektně fungovala v báječném světě teorie. V praxi to, co se stane, je, že každý řidič dává osobní i specifické použití na autě které nemusí být nejvhodnější pro dokonalé fungování FAP.

Problémy ve chvíli, kdy je automobil používán pouze pro městské trasy, kde to není možné dosáhnout minimální teplotu potřebnou pro regeneraci. Vzhledem k tomu, že teplota nestoupne dostatečně, ne saze spaluje způsobuje pokračovat v akumulaci filtr částic bez čištění až do nasycené.

Jsou také problematická krátké jízdy, ve kterém může být čisticí cyklus přerušen dokončit, protože obvykle potřebuje 10 až 25 minut (doba závisí na několika faktorech). Při každém spuštění motoru, automaticky opakování regeneraci a jako Není dost času na dokončení procesu je opakovat znovu a znovu, dokud se systém vzdá, předpokládá, že něco není v pořádku a zobrazí chybové hlášení na přístrojové desce.

Proto, pokud je to možné bychom se měli pokusit vyhnout vypnutí motoru, když se provádí proces regenerace. Některé modely mají svědka, který naznačuje, že se děje, jiní ne. Pokud není žádný svědek bude muset uchýlit k našim smyslům a snažit se vnímat volnoběhu je obvykle výraznější vibrace, zvuk motoru je chraplavý, zvyšuje okamžitou spotřebu paliva a slabý pach oleje je jasné.

V případě, že filtr je naplněn obvykle svícení v Svědek na přístrojové desce což znamená, že systém potřebuje nucené regenerace, což s sebou nese nevyhnutelné návštěvu odborníka. Vůz lze používat i nadále normálně, i když v některých případech jsou dávky sníženy proto, že elektronický systém motoru zadá nouzový režim nebo porucha Aby nedošlo k poškození filtru. Dalším důsledkem nadměrného hromadění sazí ve filtru je, že regenerační cykly jsou prováděny častěji a každý méně kilometrů, zvýšení spotřeby paliva.

Jaká řešení existují?

Pro tuto chvíli, výrobci nabízejí několik řešení Tento opakující se problém. Ve skutečnosti značky obvykle nepovažuji ji za „problémové auto“, protože dochází pouze k jedné části uživatelů, s výskytem odvozený od „zneužití“ vozidla s částicovým filtrem nainstalován.

V oficiálních dílnách, co dělají, je Vyčistit filtr rukou auta, která mají problémy s FAP. Některé značky také učinit elektronický přeprogramování řídicí jednotky motoru (aktualizace software), takže nová konfigurace regenerace filtru je lepší jízdní návyky uživatel přizpůsobit řešení, které někdy funguje a někdy ne. Jako malá útěcha, to je normální, že se tento problém mezi zárukou a mědi nic pro uživatele, ale ne vždy.

Jít mimo oficiální dílny, Řešením nejlepší praxe je někdy cestoval po silnici dovolit čisticí cyklus je ukončen automaticky. Žádná přesná frekvence nebo čas na správné regenerace FAP, ale obvykle s odstupem více než 30 minut po silnici s motorem 2000 - 2500 otáček za minutu, je obvykle dostačující.

V poslední době tam byly firmy, které nabízejí přísady slibují prodloužit životnost filtru pevných částic nebo dosáhnout účinnějšího čištění. Mnohé z nich jsou k ničemu, jiné (malá část) může minimalizovat účinky některých hromadění částic ve filtru. Zatím nevím některý skutečně účinná, takže není zrovna vhodné trasy k řešení těchto problémů.

Dalším řešením, drastičtější ale efektivní, je zrušení FAP. Některé neoficiální dílny mohou vyprázdnit filtr a přeprogramovat elektronické řídicí jednotky tak, že se nepoužívá, takže auto bude fungovat normálně a nezpůsobí problémy. Hlavním problémem této metody je, že jelikož nemůže být provedeno v úředním dílně, záruka bude ztracen. Dalším problémem souvisí pochází z etického hlediska, protože použití této metody auto bude znečišťovat více a v podstatě jde o získání opak.

Vidíte, v okamžiku, kdy tento přístup je dost nejistá, protože je technologie, která trvá několik let v našich vozech. Incidenty se antičástice filtry nejsou specifické pro výrobce, Všichni výrobci měli a mají problémy s filtrem minulost jako moderní dieselové motory je třeba ji vybavit ke splnění předpisů proti znečištění.

Teď to mít trpělivost a doufat, že výrobci uvádějí klíč dát zpět auto do provozu potřeby všech typů řidičů a ne naopak.