zprávy

Vodík ve srovnání s moderními elektrickými bateriemi, kdo vyhraje?

  • Vodík palivový článek postupuje mnohem pomaleji komerčně mluvení.
  • Různé elektrické modely homologované a autonomních oblastech nad 300 kilometrů.
  • Investice nutná ke spuštění vodík je mnohem vyšší, a náklady jsou vždy vyšší.

Model vodíku tankování se blíží nejlepší, co jsme si zvykli olej. To není možné tankovat doma, ale na místech schválených k tomu, hidrogeneras

Dvě technologie se bude bojovat v budoucnu hegemonii silnic, elektrický a ti vodík, i když tam bude hybridní a elektrické generátory jako modely olejům a plynové motory dělicích a syntetické / biologických paliv. Benzínu a konvenční motorové nafty jsou stále více budoucnost barvy oleje. Důvodem jsou především na životní prostředí, a nikoliv nedostatku ropy.

Samospráv o auta na elektrický pohon jsou prudce roste v posledních měsících. Baterií optimalizované návrhy podaří získat větší hustotu energie beze změny livability, kufr nebo vnější rozměry vozidel. Autonomies homologované v mnoha případech vyšší než 250, 300 a 400 kilometrů. Znamená to, že již můžeme cestovat? Nechceme spustit.

Zvyšuje kapacitu baterie dobít rychlost není

Schválení je nesmírně výhodné podmínky pro elektromobily. Například Renault ZOE z.e. 40, který akredituje 400 kilometrů s 41 kWh baterií bude trvat v průměru asi 10 kWh / 100 km. Mimo město To je v průměru nemožné se dostat normální rychlostí pokud je to z kopce. V rámci realistické akci jsou 200-300 kilometrů, dosahující 120 km / h, klimatizace a hnací použitím zcela normálním způsobem.

Rychlé nabíjení síť je nezbytná k tomu, aby na dlouhé vzdálenosti cestování

Autonomie je velmi variabilní v závislosti na podmínkách použití, bude elektromotory "Bush" dosáhnout rychlosti na dálnicích, maximální účinnost je dosaženo při nízké rychlosti a nízké rychlosti. Pro normální, je tam jen jeden převodový poměr, a nesmyslné put "pochody" elektrický. V podstatě jen budeme měnit akceleraci, nikoli nezávislost, a byl by váhu a mechanického tření. Nezajímá.

Kolik elektrický sporák = vysoká cena

Opel Ampera-e, což je nejslibnější generalist, pokud jde o autonomii, mohou dosáhnout 400 kilometrů skutečné autonomie. Je nezbytné, aby cestování použít rychlé nabíjení bodů, které prodlužují dráhu, ale dělají to možné. To vyžaduje veřejnou síť, která dnes je téměř neexistující.

Ještě slibnější cestovat vodík je plněn palivem, v minutách a samosprávy jsou lepší. Hlavním problémem této technologie je, že vše je stále velmi drahé znějící vodík: Auta, palivové články, jízda na koni "hidrogeneras", Získání vodík sám (ne volné), atd. Teď jen to dává smysl použít vodík ve velmi specifických oblastech světa.

Toyota naděje "massify" Mirai příštím desetiletí, ale bude i nadále velmi nízký objem (asi 30.000 ročně)

Několik společností jízdy, vlastní "kapesní", Instalace hidrogeneras vytvořit síť veřejných doplnění paliva. Když tam je dost pokrytí, průkopníci jsou povzbudivé. V opačném případě je to trochu hloupé utratit částku rovnající se dvojná nebo trojná běžný automobil, který může jít kamkoli. Ve většině případů, Nyní průkopníci tankovat "zdarma", ale zaplatit značnou měsíční poplatek.

Nyní využít elektrický

Bude jednodušší montáž rychlé nabíjení sítě pro elektromobily hidrogeneras síť. Aby k tomu mohlo být rychlejší, ropný průmysl bude muset dostat do česneku a předvídat nevyhnutelné, pokud ne, jednoho dne budou muset vypít svůj rafinovaný olej. Není to tak jednoduché, jak uvedení vkladu a dvojici čerpadel, skladování vodíku je komplikované a nákladné, že je bezpečná. A to je to, že je to bezpečné.

Podle mého názoru, To se nebude ukládat žádnou technologii nad ostatními, jako výhody a nevýhody se nepřekrývají, elektrický mají některé výhody a vodík jsou jiné. Je zřejmé, že na krátké a střední dosah elektrické skončit zajímavější, a to zejména v případě, překročí 30-40 kapacitu kWh baterie lze nabíjet na 80% v roce 15-30 minut. Meziměstská vodík, pokud nižšími náklady, bude lepší než jakékoliv současné nafty.

auta Tesla jsou high-end, neměli bychom zapomínat, že malý detail

Donedávna míru autonomie znamenal mnoho bank (větší váhu, objem) a specializované platformy pro auta na elektrický pohon, Tesla case. Postupně se obecně velikost a kompaktní modely dosahují autonomii více než slušná, ale opět, vidět, v jakých podmínkách. Neočekávejte, že rušivé skoky v technologii baterií.

Uprostřed příštího desetiletí automobilů vodíkového palivového článku začne být ekvivalentní k čistě elektrických ceny, ale jeho přijetí do značné míry závisí na silné veřejné a soukromé investice: žádná síť není nic dělat. Chudý, elektrická lze pomalu vložena do stávající infrastruktury nebo nízké investice, rychlé nabíjení znamená vyšší náklady.

Například, rychlé nabíjení bodem pro městskou radou může stát více než 40.000 eur jen na místo a zaplatit dodavatele elektrické energie o 5000 eur ročně za předpokladu, že nikdo používat! Měli byste přidat spotřebu energie, ke kterému je smluvně, tj dostupnost. Začnou klást větší zatížení body, když vidíte obchodní model, který.

Síť vodíkového palivového systému začíná být zajímavé v místech, jako je Kalifornie nebo v Japonsku, kde se investují tisíce dolarů / eur

Jinými slovy, bude dobíjení nebude zadarmo, není levná

V žádném místě, jako je doma, říkají. Totéž lze říci o překládky pro auta na elektrický pohon, za cenu, která může přesáhnout dvakrát nebo třikrát, aby tak učinily v pohodlí garáže. Bude stále levnější než dělat dinosaurů džus, nebo v horším případě za podobnou cenu. Spotřebitel je ochoten cestovat do že v případě, že každodenní rutiny života a šetří až 80% na pohonné hmoty.

Pro vodík tankování je ekonomický, musí být sériově vyráběných a ekologicky, bez tahání fosilních paliv nebo energeticky neefektivní procesy. Že stále ještě nebyl vyřešen v masovém měřítku. Dosažení hojné a obnovitelných zdrojů energie pro auta na elektrický pohon je mnohem blíže k dosaženo. Kromě toho je přebytek systému bude odpad mnohem méně, jak zvýšit flotilu elektrických vozů.

Elektřina přišel, aby zůstali, a je nezastavitelný

V budoucnu nebudeme mluvit o benzín nebo naftu, hovoří o zástrčky nebo palivového článku. Žádný systém je lepší než ostatní, které se vzájemně doplňují. Města se stává klidnější a čistší, Jako staří spalovací motory jet umlčet své úniky. 2030s bude velmi velmi odlišné od dnešního dne, a uvidíte.