Motorsport

Test nové vzorce E, mezi úspěchem a diskuse

  • Existují určité obavy spojující piloti provádějící test druhé generace vozu vzorce E.
  • Nicméně, nový prototyp nepřestane házet dobré zprávy a jen zkušební pár dní, je již vyšší než aktuální auto.

Oslava první zkušební druhé generace vozu vzorce E se zastavila reakce. Nicméně, První kilometry Spark SRT05e zanechali dobrý pocit na konkurenceschopné úrovni, ale i oni vyvolala nějakou polemiku o piloty, kteří provádějí tyto testy. Ve skutečnosti, několik týmů a řidiči v Formula E vyjádřili určité obavy, že vývoj vozu testování sezónu 2018-19 že jsou vodivé piloti, které jsou spojeny s Audi a Porsche, dvě ze společností, které mají účast na události z ‚Období pět‘.

Během prvního testu Spark SRT05e učinili jejich velitele Frédéric Makowiecki, Porsche tovární jezdec GT, a Benoît Tréluyer a Adrien Tambay, pilot a bývalý Audi řidič továrny. To vytvořilo nějaké podezření, jako jsou závodníci, kteří se domnívají, že Porsche a Audi byli schopni sbírat nějakou výhodu a poznatky z těchto testů, ale mnohem Frédéric Makowiecki dělal vzhled v těchto testech na žádost Michelin. Ve skutečnosti je řidič Porsche spolupracuje s francouzskou firmou pneumatik za deset let.

Za totožnosti zkušebních pilotů, Spark SRT05e narodil pravou nohu. Ve skutečnosti, jiné zvěsti naznačují, že auto má válí rychleji rovný sílu než stávající auto. Jen s hrstkou dnů testování ve Španělsku a Francii, nový prototyp prokázal své výhody, do té míry, snížení doby současného vozu válcováním Mahindra hnacího ústrojí s 200 kW. Testy byly provedeny na okruhu Ecuyers v Monteblanco a Guadix, Spark scénářů, kde již měli předchozí reference.

foto: FIA vzorec E