Motorsport

Jost Capito se vrací poté, co prošel McLaren, Volkswagen

  • Po krátkém a neproduktivní krok za McLarenem, Jost Capito se vrátí k Volkswagen, která byla jeho domovem.
  • Jost Capito je generální ředitel departamente vysoce výkonné Volkswagen a centrálních částí a doplňků.

Volkswagen Motorsport Jost Capito odešel předními dveřmi. Pod jeho vedením se německá značka podařilo ovládnout s železnou pěstí a hromadí čtyři tituly ovladače WRC a výrobci Volkswagen Polo R WRC, která se stala jeho vlastní právo v jednom z nejúspěšnějších vozů historie World Rally Championship. Nicméně, Capito se rozhodli řešit novou výzvu a připojil McLaren F1. Jeho průchod britskou konstrukci byl méně úspěšný a pouhých pět měsíců později a téměř bez vynaložení výkonnému řediteli, opustil loď. Nyní zpět k Volkswagen, což bylo každý jeho léta.

Volkswagen Motorsport mimo královské třídě World Rally Championship a R WRC 2017 Polo sedá prach v garáži podpisu, nutně role Jost Capito bude měnit v rámci německé firmy. Nicméně, Volkswagen Motorsport byl zředěn a hodně z jeho zaměstnanců byly přemístěny V projektech ‚závodní klienta‘ Volkswagen Golf GTI s TCR nebo budoucí Volkswagen Polo R5. Převod zaměstnanců do týmu PSRX Volkswagen Švédska a Johan Kristoffersson Petter Solberg ve Světovém Rallycross byl také pozoruhodný.

Ačkoli jistě Jost Capito je aktivní součástí různých značek sportovních projektů jako přímý důsledek jeho zkušeností v WRC a svět motorsportu, Volkswagen úkol od konkurence. Ve skutečnosti, Volkswagen vydal krátké prohlášení, ve kterém vysvětluje, že Jost Capito bude generálním ředitelem Volkswagen R GmbH a Volkswagen Zubehör GmbH. Tyto dva názvy pracoviště definovat vysoce výkonné značky a marketingové příslušenství vozidel na celém světě. Nahrazuje tuto pozici Ulriche Riestenpatt GT. Richter.

foto: Volkswagen Motorsport