formule 1

Slovník Formule 1: Části o F1 a pneumatik

V první části našeho slovníku Formule 1 kontrolujeme základní pojmy a nástroje používané navrhnout a vyvinout auto. V této druhé splátky jsme pitvat nejdůležitější částí automobilu -Mnoho z nich souvisí s aerodynamicky a vše, co souvisí pneumatik.

Když přijde k pochopení tak složitý a neustále se vyvíjející disciplíny jako je Formule 1, je důležité, aby se seznámili s různými podmínkami, které popisují různé části vozu, nebo v případě pneumatik, některé situace způsobit různé efekty. Po přezkoumání základní pojmy a nástroje používané projektanty, inženýry a mechaniky v předchozí kapitole, pojďme do samotného vozu.

Části F1

Přední křídlo: Tvořený různých rovinách, klapky a winglety, je hlavním prvkem v definování aerodynamickou účinnost vozu, jak je řídí proudění vzduchu kolem auta. Kromě generování přítlak na přední nápravě, dostanete tok je tak čistá, a co nejúčinněji, aby se zabránilo významné turbulence vytvářené auto: o pneumatikách a závěsných ramen.

Nosník křídla: spodní stavba zadní křídlo, které působí jako profilu podobný tomu, jak to dělá hlavní vyšší režim. Obecně platí, že běží celou šířku zadního spoileru a někdy, je rozdělen na dvě části, aby se ve stejné výšce jako rázuvzdorného struktury.

člun: Užíváte prvek aerodynamický průtok pod nosem a je směřována prostřednictvím různých prvků přítomných mezi předním křídlem a pilotní kabina. Krmivo pontonů a částečně, fond je za stejných, podporovaný boční deflektory.

Brzda po drátě: Systém je působící na zadní kola a elektronicky moduluje brzdění získat co nejjednotnější, bez ohledu na stav nabití systému pro rekuperaci energie, které jsou součástí pohonné jednotky.

Cascades: Sada letadel umístěných ‚kaskáda‘ bok po boku v přední křídlo.

Brzdové potrubí: Prvek, který chladí kotouče a brzdové destičky. Jeho velikost je velmi důležité, protože uhlíkové brzdy musí pracovat za velmi specifických teplotách. Také způsobuje spoustu táhnout. V posledních letech se prohloubila jeho použití jako generátor load aerodynamika.

Deflektor / Barge board: Channeling aerodynamický panel používaný inženýry, aby se pokusili dostat vzduch tak čistá, jak je to možné, aby pontony.

Původní Foto: Auto Motor und Sport

difuzor: Prvek používaný po celá desetiletí, se stalo ústředním bodem v posledních letech díky své aerodynamické vylepšení. Toto je prvek, umístěný v zadní části vozu pozadí -under zadku spoilerem urychlující aerodynamického toku úpravou tlakový rozdíl mezi horní a spodní části vozu. Čím větší velikost a získat více vzduchu, větší přítlak generovaný. také To vytváří malý odpor vzduchu, se stal jedním z výhodných inženýrů prvků.

DRS: Systém pro snížení aerodynamického odporu, nebo Drag Reduction System pro jeho zkratka v angličtině. Sekundární rovinou zadního křídla může měnit jeho polohu na snížení odporu v přímé a auto dostane rychleji tip. Postupně se uložila hydraulického ovládacího mechanismu.

čelní desky: boční panel předních a zadních křídel. Jeho hlavní funkcí je, aby utěsnění vysokotlaké oblasti vzduchu proudícího v horní části klapky vzhledem k chodu pod, který je nízký tlak. V případě předního křídla, také slouží jako aerodynamický toku přesměrování mimo přední kola a směrem ke dnu pontony.

ERS: Systém rekuperace energie nebo System Recovery Energy pro jeho zkratka v angličtině. Je integrován do nových pohonných jednotek, kromě tradiční spalovací motor má dvě systém rekuperace: úhlového (MGU-K) a další teplo (MGU-H). Oba jsou doplněny o vedení skladování jednotky a elektronickými ovládacími prvky.

klapka: Pevné nebo kloubové zařízení je obecně část křidélek a jehož hlavní funkcí je tvořit povzbuzení (přítlak).

Gurney Flap: malý aerodynamický nástavec, který vytváří vakuum, za ním, nutí průtoku pod naplnit, čímž se generuje přítlak. Toho je dosaženo, protože poté, co chlopně dva víry rotující generované každé v jiném směru, což způsobí horní a dolní tok ‚sloučení‘. Dan Gurney byl první používat to v motoristickém sportu v roce 1971.

Vortex generátor: Kus malé obvykle umístěny na pontón- generující turbulence v aerodynamické proudění proudícího směrem dozadu a která, se současným trendem těla rychle klesat, Musíte být urychleno udržet svou aerodynamickou účinnost.

Sání / Snorkle / Vstup: Otvory pro sání vzduchu, obvykle se nachází na pilota a vzduchu přiváděného do motoru a převodovky. To je také nazýváno tak na další přívody vzduchu, jak se používá podle již zakázaných kanálů F. Jeho vzhled a velikost je mnohem důležitější, než se zdá, že musí být dostatečně ochladí, ale ne příliš velké, aby nezpůsobovaly nadměrné drag.

Slovník Formule 1: Základní pojmy a nástroje

KERS: Systém rekuperace energie nebo Systém Kinetic Energy Recovery pro jeho zkratka v angličtině. To bylo představeno v roce 2009 ve formuli 1 a v podstatě to, co dělá, je obnovit energii generovanou pohybem klikového hřídele Když není používán pro urychlení auto.

MGU-K: KERS, který nahrazuje předchozí KERS.

MGU-H: Systém rekuperace tepelné energie, který se živí rychlosti plynu ze spalovacího výfuku cirkulující.

Monkey Seat: Malé křídlo, který je umístěn pod hlavní rovinou zadního spoileru a na nebo proti centrum výfukové trubky. Jeho úkolem je vytvořit dodatečný přítlak.

Morro / Nos: nejpřednější část vozu (výjimečně pouze k hlavní rovině předního křídla), které rozděluje aerodynamického proudění, navíc k pohlcování energie při čelních nárazech. Nejvyšší je navržen tak, že čím vyšší je aerodynamický proud tekoucí níže, zvýšení kapacity přítlak.

Ponton / sidepod: boční konstrukce, navíc k zajištění bezpečnosti na dopady, udržuje uvnitř radiátorů, hmotnosti a jiných prvků obecného vzorce 1, jako je baterie systému na výrobu energie nebo unikne. Plní také aerodynamickou funkci a formy do značné míry určuje účinnost zadní straně, včetně difuzoru.

Táhlem: Závěsné vzpěry, ve které tahání pohyb je generován. lehčí systém s nižší těžiště a aerodynamicky efektivnější.

Táhla: Závěsné zdvihátka, ve které je vytvořen kompresní pohyb. systém snazší navrhnout a reglar, Kromě toho, že odolnější.

slot: Zářez, díra nebo otvor ve spodní části realizován, tělo nebo kdekoliv jinde v autě a které mohou mít celou řadu funkcí. Z jednoduchého chlazení s cílem přispět k lepší aerodynamické mapě přes turbulence snížení nebo přesměrování toku od částí, které vytvářejí odpor.

Sněhový pluh: Jeho doslovný překlad je ‚sněžný pluh‘ a McLaren používal pod nosem od roku 2010 až do poloviny roku 2012. Jeho úkolem je usměrňovat tok, který běží podél horní části stávajícího kanálu pod nosem, jako člun miniaturizované. Tento prvek umožňuje odstranění soustružení lopatkami.

Rozdělovač / Tea Tray: Prodloužení spodní části vozu, který létá v rámci pilotního kokpitu. Rozdělte aerodynamický tok, který prochází pod podlahou a v oběhu na člun na pontony. To může být také použity na místo štěrku Flexibilita je regulována FIA. Tahem také je jednodušší tím, že přední křídlo je nejblíže k zemi výhodu, ale v případě, že je příliš tvrdý nesplní své další funkce: chrání spodní a podvozek pian a výmolů.

Původní fotografie: Auto Motor und Sport

Otočení lopatky: Jedná se o menší a vyspělejší deflektor, obecně mezi koly a skořepiny, někdy integrovaných do závěsných ramen. Jeho funkcí je nasměrovat aerodynamického proudění na požadované místo.

Foukané matice: Část proudu vzduchu vstupujícího do brzdových vedení opět stoupá uvnitř matice, čímž se snižuje odpor a zlepšení rovnováhy Tlak kolem kola. Znamená to také zlepšený tok výkonu proudí na pontony a difuzorem.

Turbo: Systém, prostřednictvím turbíny, pohání hřídel spojený s koaxiálním plynového kompresoru. Tato akce vynutí zvýšení výkonu, vzduch se přivádí do válců při vyšším tlaku.

podříznutí: Zúžení pozoruhodný ponton v jeho přední části, probíhající směrem k zadní části vozu.

křidélko: Malý spoiler, který technici používají ke generování přítlak aerodynamický průtokový kanál nebo čistší cestu.

Wishbone: Zavěšení trojúhelníkovými rameny.

pneumatiky

aquaplaningu: Ztráta kontroly nad vozidlem v důsledku průchodu zatopené oblasti, kde se pneumatika ztrácí kontakt s asfaltem při není schopen evakuovat vody dostačující.

Běhoun: Pneumatika styčná plocha s asfaltem. Větší prostor, uchopení, ale také táhnout.

puchýře: Přehřátí na vnitřní straně pneumatiky, což způsobuje, že kaučuk oddělit od tělesa a puchýřů v běhounu. Příčiny oteplování může být více: příliš agresivní hnací zrychlení nebo brzdění, velmi vysoký tlak na rychlost pneumatiky rohy a / nebo dálkových nebo dokonce špatná volba sloučeniny k použití nebo chybné nastavení.

Převýšení: Pneumatika sklon vzhledem k vertikální osou tak, že když je křivka, příslušný běhounu je vyrovnaný a je v kontaktu s asfaltem jak je to možné. Větší kontaktní plocha grip, ale také zvýšené riziko vzniku puchýřů přehřátí.

pouzdro: Tkanina nebo struktura pneumatiky rigidizing a konzistence. Dezén překrývající směrem ven.

Caster: podélný sklon, který má otočný hřídel, který umožňuje otáčení kol adresou. V případě, že záloha je velký řízení se stává pevnější, ale zpomaluje reakce. V případě, že záloha je malý vytvoří rychlý směr ale nervózní.

fládrování: Když je teplotní rozdíl mezi asfaltem a pneumatikou je přímo, kaučuková pneumatika bude následovat, je přilepena na trať. Ale v případě, že lyžiny pneumatiky přesahující studeném asfaltu, nebo šlapat mnohem přehřívá pro jiné reasons-, pasta taje, ale z toho nevyplývá, pneumatiky a způsobuje menší čipy, které drasticky snižují přilnavost.

kuličky: Gumové čipy vyplývající z běhounu pneumatiky třením s asfaltem. Obecně platí, že větší nebo menší přítomnost asfaltu je dána tvrdostí tvořící sloučeniny gumy. Je-li příliš měkké pneumatiky, větší čipy ulomit a přilne méně gumovou asfaltu, ačkoli to závisí na více faktorech, týkajících se teploty a pneumatik konstrukce.