formule 1

Slavný „Alonso je rychlejší než vy“ změněn na Massa, uznává Smedley

  • Kariéra Felipe Massa podstoupil radikální změnu po jeho havárii maďarského Grand Prix 2009.
  • Po uzdravení, Brazilec musel vypořádat s příchodem Fernanda Alonsa a objednávek týmu v Německu určitě změní, když říká, že byl jeho závodní inženýr a autor Řazení: Rob Smedley.

Sportovní kariéra Felipe Massa Prošla mnoha vzestupy a pády, upozorňovat na negativní následné havárii v maďarské Grand Prix ferrarista času.

Čas, který se shodoval s Fernandem Alonsem, který nabídl mnohem vyšší výnos a Brazílii, v souladu s jeho závodní inženýr v té době a později šel s ním do Williams, Rob Smedley, Víno silně ovlivněn týmových příkazů uložených v Německá Grand Prix 2010.

„Myslím, že se s obtížemi od té doby, protože to bylo docela v klíčovém okamžiku, kdy pochopil, co se tým zaměřil. Ať už právem či neprávem, já neříkám, že se soustředí na Fernando (Alonso) bylo dobře nebo špatně, nebudu komentovat. "

„A myslím, že Fernando je skvělý jezdec, byl jsem zaznamenal mnohokrát řekl, že Fernando je dobrá. Takže si mohl argumentovat, že to byl správný přístup, ale myslím, Jakmile Felipe (Massa) Rozumí se, že to bylo pro něj těžké ji přijmout. "

Smedley uznávaným citoval Motorsport, že poté, co dal rozkaz, Prošel obtížných momentech Ferrariprotože to dal jasně najevo, že nesouhlasí, něco nepochopil Felipe Massa a udělal z něj pochopit, že tým byl zcela zaměřen na španělského pilota.

„Osobně si myslím, že to není to pravé a možná je to jasně v mém rozhlasové zprávy, která nesouhlasila. Dorazili těžké časy pro mě po tom. Myslím, že existují lepší způsoby, jak to udělat, abych byl upřímný. Rozdíl mezi těmito dvěma nebyl tak velký, pokud jde o závodním tempem. Tam byly části závodu, ve kterém Felipe byl rychlejší a tam byly části, které Fernando byl rychlejší. "

„A myslím, že to, co Filip našel opravdu těžké pochopit, byla skutečnost, že přijde z ničeho. Dohodli jsme se na strategii, jsme věděli, jak to bude vyvíjet a nevyvíjí dobře, myslím, že jsem zjistil, že všichni velmi matoucí. Víte, že jste v této situaci, soutěží, vede závod. Myslím, že se odtáhla od Vettel v té době. Myslím, že to bylo obtížné pro něj ... Proč to děláme? Je Německo, nejsme v posledním závodě sezóny. Byli jsme v midseason, co se děje?"

Současný vedoucí konstrukčního týmu Williams Grand Prix si myslí, jeden z velkých problémů je, že pravidla byla měněna bez předchozího upozornění a to způsobilo, že Massa nebyl schopen přijmout novou situaci přirozeně.

„Když jsou pravidla na stole a jsou jasné, v pořádku. Ale pokud se na změnu pravidel uprostřed hry a nevědí, že se změnily, zatímco jiná skupina lidí je známo, že se změnily, myslím, lidé zjišťují, že je obtížné vyrovnat se s. "

Smedley věří Massa na Ferrari Alonso nebyl jeho nehoda

foto: Scuderia Ferrari