formule 1

Přezkoumání bylo legitimní Hamiltonův výkon v Abu Dhabi?

  • Lewis Hamilton potřeboval vyhrát Grand Prix a Nico Rosberg neměl stoupnout na pódium, kdyby chtěl být korunován mistr již počtvrté.
  • Když bylo jasné, že tempo mercedesu byl mnohem lepší, když zpomalila pochod dát volby na Max Verstappen a Sebastian Vettel předjíždět jeho spoluhráč a titulní soupeře.

výkon Lewise Hamiltona ve Velké ceně Abu Dhabi vedla Mercedes do stavu paniky, že je obtížné pochopit,. Toto Wolff trval na tom, ve dnech před rozhodující víkend sezóny, že prioritou Mercedes by nebyl v rozporu s usnesením šampionátu. Ale v okamžiku pravdy, to bylo přesně to, co jsme se snažili dělat.

Po skončení prvního kola, Lewis si uvědomil, že jediný způsob, jak udržet při životě jejich názvu bylo zpomalení tempa pro Red Bull a Ferrari neztratila kontakt s Mercedes. To znamená, bude mít možnosti, které Nico Rosberg zůstávají mimo stupně vítězů: Potřeboval jsem Hamiltona aby se stal mistrem dlouho, jak vyhrát závod.

Tak britský jezdec tištěný velmi přijatelnou míru, která dovolila, mimo jiné, že Max Verstappen byl znovu zapojit do boje o stupně vítězů po prvním rohovém spinu.

Později, když nastala poslední zastávky v boxech, Hamilton zpomalil ještě více, dotlačil podobný start závodu s plnou nádrží časů. Verstappen, který zvolil taktiku zastávky a musel dokončit závod na měkkých pneumatikách osm kol více použitých než Rosberg, smířit jak tempu a Vettel, který přišel velmi rychle s supersoft po velmi dlouhou střední relé, začátek být na obtíž.

"Lewis ani na vějičku a rozhodl se neuposlechnout svého inženýra a Lowe"

Jde o to, že Mercedes se snažil, aby mu věřit, že celý svět včetně přípravků Hamilton Sebastian Vettel představuje hrozbu pro aspirace Mercedes vítězství. samozřejmě, Lewis ani na vějičku a rozhodli ignorovat radu svého inženýra a Paddy Lowe zvýšit tempo ve druhém kole, a tím chránit řidiče Ferrari.

Mercedes věděl, jak jsme všichni věděli, že Hamilton měl mezi jedním a dvě sekundy uložen a že pokud Vettel náhodou chtěli Verstappen a was- a pak udělat to samé s Rosberg, Hamilton bude mít pokoj zbyly udržet pod kontrolou, nebo dokonce opustit. Hamilton prošel možnosti, jak vyhrát závod a bylo zřejmé, že jak autem a stavem pneumatik, Lewis byl schopný odrazit jakýkoli že ho před sebou.

Ale i kdyby tomu tak nebylo, Mercedes nemusel získat vítězství na mistrovství rozhodli stavitelé. Alespoň ne na úkor porušení jeho slibu nebude zasahovat do boje o titul. Vzhledem k tomu, to líbí nebo ne, nutí Lewise Hamiltona, aby urychlila a tím umožnit Nico Rosberg a Vettel uniknout z Verstappen, měl zasahovat do boje o titul.

"Vidíme to samé každý rok v Monaku, byť z různých důvodů"

Tam je také otázka údajného nekalého ze strany Lewise Hamiltona zpomalit tempo úmyslně. Větší či menší míře, je to, co nám tato nová Formule 1 nabízí každý víkend a shodně i když z různých důvodů, vidíme každý rok, že jsme Monaco Grand Prix v suchu. Na ulicích knížectví, Rok co rok vidíme jako vedoucí kolo rychlostí velmi ostrý, aby nemuseli jámy, dokud si můžete dovolit jít zpět na trať, aniž by provoz a mimochodem, aby jednu zastávku. Rytmy, stejně jako Hamilton v Yas Marina, který se může stát jeden, dva nebo dokonce tři sekundy rychlejší, než je obvyklé pro automobily hlavy (někdo vzpomenout na rok, kdy Timo Glock byl pilot více fast track s Marussia?).

Stručně řečeno, co dělalo Lewise Hamiltona na trati byla taktika neviděl, ale nikdo se zdálo nesportovní a, samozřejmě, není vůbec nebezpečné. Další příběh by být vrácena pět nebo deset sekund pomalejší nebo provádět náhlé pohyby ve stylu Marco Melandri a Emilio Alzamora v roce 1999 v Buenos Aires (jeden má několik let, co můžeme udělat). Co bude dál? Požádejte ho, aby opustit Nico Rosberg Lewise Hamiltona, když se láme motor v Malajsii?

Pokud jde o mě, Lewis Hamilton by měl litovat jen jednu věc: že neuposlechl příkazy týmu. Vzhledem k tomu, podle mého názoru byly zcela neopodstatněné a nemístné. A ano, myslím, že Lewis měl plné právo bojovat o titul v oblasti regulace a etické hranice. Ale v případě, že tým, který platí a dává stroj, který vám dává v pozici, aby si tento prestižní titul, řekne vám, že se první dvě kola vpřed, přijdete do boxů a opustit závod, musíte.

Pak, když se vám nelíbí, a / nebo ztrácejí důvěru v týmu, můžete chytit dveře a jít. Ale pak. Věci sportovní vybavení.

foto: Mercedes AMG F1