Volkswagen

sprzedaż samochodów Hiszpania – grudzień 2016: Volkswagen Golf wraca do królować

  • Zgłoszenia na hiszpańskim rynku wzrosła o 9,2% w grudniu.
  • Volkswagen Golf to zwycięstwo, które nie mogły w zeszłym roku i pół zauważyć.
  • Renault daje cios na stole, z modeli Clio i Megane jak wybitne.
  • Podłoga Hyundai Tucson stoi Nissan Qashqai.

Pola powraca na szczycie klasyfikacji tuż zanim dotrze do odnowienia

Sprzedaż samochodów w Hiszpanii 2016 zakończeniu dodawania prawą stopę 97,420 więcej jednostek w grudniu. Jest to największa objętość osiągnięty w ostatnim miesiącu roku od 2007 roku i wzrost o 9,2% w porównaniu do grudnia 2015 roku narastająco osiągnęła 1,153,654 sztuk, dobra figura odzwierciedla wzrost o 10 , 8% w porównaniu do 2015 roku.

Grudnia pozostawił nam nowego lidera na czele rankingu. Jest to Volkswagen Golf, że pomimo swojej ogromnej popularności, nie udało się pozycjonować się w pierwszej kolejności od lipca 2015. Niemieccy kompaktowe korzyści z bardziej atrakcyjnych cen na obecnym modelu ze względu na rychłym przybyciu w ciągu kilku tygodni restyling.

Dwie pozostałe pozycje honorowymi są dla modeli Renault, marka, która podpisała doskonały wynik w krajowym rynku dzięki aktualizacji swoich flagowych modeli. Renault Clio srebro i zawiesza Renault Megane, lider w październiku, wziął najwyższym stopniu podium.

10 najlepiej sprzedających się samochodów w 2016 roku

Walka w segmencie SUV jest bardziej równy niż kiedykolwiek i wykazano, że przez obserwację Hyundai Tucson i Nissan Qashqai zajmują czwarte i piąte miejsce odpowiednio. Wydaje się, że bezwzględny japońskiej dominacji w swojej kategorii w końcu znaleźć model, który może sprawić, że rzeczy trudne.

Bardzo poszukiwane modele zwykle zostały zdegradowane do bardzo dyskretnych pozycjach w tym miesiącu. To był przypadek Seat Ibiza (10), przy czym Opel Corsa (12) lub Volkswagen Polo (13). Jednak najbardziej oczywistym przykładem jest Seat Leon, od 2016 roku model najlepiej sprzedających się musiał zadowolić się 16. miejscu, że wie niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę jego najgorszy wynik od roku był czwartym czerwca.

Wśród producentów, Renault Zajęło pierwsze miejsce z dużą różnicą na Nacinacze ogromny wzrost o 55% w porównaniu do grudnia 2015 r. Peugeot i Volkswagen Mieli trudne walki o drugie miejsce, które było dla marki Lion. Aby podkreślić ogromny skok naprzód z Hyundai który pozwala na dotarcie szóste miejsce i rekolekcje siedzenie (-23%), który pozostaje w łagodnym ósmym.

Sprzedaż według modelu

100 najlepiej sprzedających się samochodów w Hiszpanii w grudniu to:

Ranking dic'16ModeloVentas dic'16Ventas 2016Ranking 2016
1Volkswagen Golf2664253606
2Renault Clio2615253665
3Renault Megane26141973912
4Hyundai Tucson23791941614
5Nissan Qashqai2360252077
6Dacia Sandero2133250708
7Renault Captur21211968313
8Peugeot 200820371694018
9Peugeot 3081956235089
10Seat Ibiza1890319362
11Peugeot 20818822159610
12Opel Corsa1867269043
13Volkswagen Polo1626254244
14Toyota Auris16251799715
15Opel Astra15572085211
16Seat Leon1465336531
17renault kadjar13711297124
18Ford Focus13661602719
19Opel Mokka12511697217
20Ateca Seat1215541772
21Volkswagen Tiguan11581208529
22Hyundai i2011471133330
23citroen C311071267425
24Dacia Duster10821265326
253008 (2 gen)10192481109
26Toyota Yaris10121395720
27Kaktus Citroën C49531115231
28Hyundai i309531036533
29Ford Kuga949950038
30Nissan Juke9421245328
31Kia Sportage9231708216
32Ford Fiesta9111246627
33Citroën C4 Picasso9091387921
34Audi A38511337322
35Mercedes Klasa A829955237
36Mercedes GLA828764153
37Mitsubishi ASX798599666
38MINI (oprócz Countryman)786896741
39Fiat 500X778832447
40Volkswagen Touran741754954
41BMW X1741712056
42Volkswagen Passat740918940
43Fiat 5007201326123
44Volvo XC60720556069
45Fiat 500L709956136
46Kia CEE'D7001080832
47Nissan Micra688500575
48Kia Rio6861025834
49BMW serii 1685846945
50Nissan X-Trail678649161
51Fiat Tipo678493976
52BMW serii 3669815648
53Audi Q5652548670
54Toyota RAV-4651777551
55Skoda Octavia622650060
56Mercedes C klasa609695357
57Renault Scenic587631863
58Audi Q3583840846
59Ford C-Max577580468
60Citroen C-Elysée562682458
61Citroën C4553960735
62BMW 2 / G Tourer527644262
63Ford Ka +5241913125
64Opel Insignia513768352
655008512504174
66Ford Tourneo Courier503585567
67Opel Zafira Tourer497884343
68Range Rover Evoque496601465
69Skoda Fabia494861844
70Renault Talisman477319197
71Audi A1475929239
72Audi A4473807849
73Nissan Pulsar458471377
74Mercedes GLC452545571
75Fiat Panda450891942
76Jeep Renegade439531273
77Toyota C-HR439656182
78Kia Carens432731855
79CX-5431660859
80Ford EcoSport410398281
81CX-3407447579
82Suzuki Vitara407377684
83Toyota Verso340603364
84Mazda3333344788
85Volvo V40333296198
86Dacia lodgy326328893
87Dacia Logan298359087
88Mercedes Klasa E2932610105
89Peugeot 508286451478
90Ford Mondeo286337791
91Honda CRV285366885
92Mercedes Klasy B275394982
93BMW Seria 52652281115
94Volkswagen Golf Sportsvan260333492
95Hyundai i10258340790
96Skoda Yeti2582699103
97Land Rover Discovery Sport2532103122
98Audi Q2251543191
99Honda HRV2392862100
100Skoda Spaceback235326596

Sprzedaż przez Brand

Zgłoszenia osiągane przez producentów są:

Ranking dic'16MarcaVentas dic'16Ventas 2016Ranking 2016
1Renault10125905391
2Peugeot7870835514
3Volkswagen7601890813
4Opel6152894032
5bród5828659946
6Hyundai55625091612
7Nissan5298571198
8siedzenie4877777515
9Citroën4846652007
10Toyota4595556969
11Mercedes39754714814
12BMW39024442016
13Dacia38394460115
14Audi37385168111
15Fiat34614815013
16Kia32315342010
17Skoda18322427917
18volvo15341340719
19Mazda14441828418
20Mitsubishi1063937023
21MINI9781129320
22land Rover9081027221
23proca829948422
24jeep648694424
25Suzuki622580426
26SsangYong420387128
27mądry390614925
28Lexus388560227
29jaguar357365829
30Alfa Romeo334319030
31Subaru219202532
32Porsche216223231
33Infiniti127123633
34Abarth9172234
35Lancia4352235
36Maserati2628236
37Tesla235739
38Mahindra1210037
39Ferrari56838
40Bentley45240
41Lamborghini32041
42Aston Martin21642
43lotos1643
44Cadillac1349