testy samochodów

Ford Focus 1.0 EcoBoost Test (II): silnika, zużycie paliwa i zachowanie

Ponieważ silnik EcoBoost ogłoszono, byliśmy zaskoczeni wiele: 125 KM na litr, tylko trzy cylindry i zatwierdzony zużycie prawdziwy skandal (tak niska). Skupić się w 2015 roku, silnik 1,0 EcoBoost nie jest nowy, a to był zamontowany wcześniej, ale zostały wydłużone rozwój zmian wydać mniej. Czy rzeczywiście tak jest?.

usprawiedliwienia dla downsizing Są one dobrze znane: masa silnika, tarcie mniej mechaniczna jest zmniejszona, mniej podatków są wypłacane świadczenia są utrzymywane z turbo i bardzo niskie zużycie jest homologowany. Do tej pory teoria.

On już grał ten silnik w niższych modelach Fiesta i Ecosport, gdzie silnik trzycylindrowy jest mała uwaga, zarówno wibracja i dźwięk. Jednak Focus jest inna historia. Silnik jest tak dobrze izolowane że laik prawdopodobnie nie zauważysz różnicy z czterocylindrowym, jeśli nie jest ostrożny. I tak to brzmi.

To nie musi udoskonalenie silnika, który zastępuje, ale na pewno daje Pego

Muszę przyznać, że nie zawsze był świadomy w czasie stop&początek wyłączył silnik, a jeśli nie 3000 obr./min aż tak daleko, jak hałas jest bardzo cicho. W aspekcie komfortu, zatwierdza. Punktualnie wracającego po pierwsze, a jeśli nie dotykać, można podać kilka denerwujących szarpnięć z przodu, ale nic nadzwyczajnego.

Ford inżynierowie manipulowane podwozia, aby poprawić swoje zachowanie lekko zakrzywione i bardziej komfortowe

przed restyling Skupienie już znakomitą wydajność, równowagę pomiędzy komfortem i sportowy bardzo osiągnięte. Z kilkoma ulepszeniami Ci zrobili, to nawet lepiej, w rzeczywistości, nadal zadziwiać. W górach, że podłogi "atak" Skończyło się wyrzuceniem mniej energii, aby iść szybciej, samochód został całkowicie strawiony.

Tylna oś jest bardzo reaktywne, ale bardzo uległe

Nie mam absolutnie nic do zarzucenia w tym rozdziale, jeśli coś w kabinie są zauważyłem pewne koła, ale ani przykry ani podobają miłośników jazdy. opony -Goodyear badane jednostki EfficientGrip wydajność 215/50 R17 może wcale nie być zadowalająca w jakikolwiek sposób.

Wystarczy pamiętać o jednej rzeczy przed badaniem ostrości poważnie i odłącz asystenta utrzymania pasa ruchu, czy możemy prowadzić cię do szału. Można zostawić samochód i tak niczego nie zmieni w kolejnym pokoleniu, wygrywa i przekonuje, i mogli przejść całą wypraskę, jak również.

Wyniki komputerowe na końcu testu, są dobre, ale nie nagrywać

Czy to prawda, że ​​zużywa tylko 4,7 l / 100 km?

Nie. W trakcie zbierania tego parkingu Ford prasy, miał mniej niż 3000 km, to jesteś na planie. Podróżowałem z nim ponad 600 kilometrów bez dotarcia do rezerwy, zgodnie z komputerem, można zrobić ze złoża prawie 775 kilometrów. To może wydawać się dużo, tak, ale duży depozyt, 55 litrów.

Komputer miał średnie zużycie 5,8 l / 100 km, w pierwszym dniu nieco powyżej 7 l / 100 km. Biorąc pod uwagę błąd komputera, który jest zwykle 0,4-0,5 l / 100 km w górę, są około 6.2-6.3 l / 100 km

To jest dobre dla benzyny, ale nie jest brutalny rekord zużycia

Najlepszą częścią wziąłem były 4,2 l / 100 km, przez większość czasu przez autostrady, pomiędzy 100 a 130 km / h, nie dając pojedynczy impuls prędkości w chwili natchnienia za kierownicą z korzystnych warunków drogowych. W rzeczywistości, w niektórych liniach może przejść ponad 120 km / h, z natychmiastowym poniżej 4 l / 100 km. Że wydaje się niemożliwe z 1,6 atmosfery.

Porcję 1,0 Ecoboost najmniejsza segmentu w tej benzyny poziomu mocy, ale nie mniej zużywa

Szczerze mówiąc, to silnik spędza nieco mniej niż 1.6 Ti-VCT, ponieważ Podłoga ma bardzo niskie zużycie. Innymi słowy, jeśli jedziemy z małym obciążeniem akceleratora, w bardzo stabilnym tempie, zużycie jest bardzo niskie. Zachowuje się bardzo małą wyporność w dół, dzięki czemu można znacznie przyspieszyć bezwładność 0. Przy zużyciu środków lub twardych wysiłków i zacznie połykania ale raczej, negując tę ​​zaletę małej pojemności skokowej, ponieważ jest zbyt napięty.

Sztuką jest, aby prowadzić bardzo płynnie, a jednak jest to niemożliwe do 4,7 l / 100 km dla całego złoża

Och, nie zawsze mają wszystko na naszą korzyść, jak jedziemy. Jest zatem bardzo wrażliwy w użyciu, jak to się dzieje w większości małych silników turbodoładowanych. Uważam najciekawszy 1.6 Ti-VCT, że sprzedał gazowym LPG. Badaliśmy, co daje wynik C-MAX i przekonała nas.

Uważam, że bardzo łatwo uzasadnić zakup równowartość diesel, 1.6 TDCi 115 KM, bo wiem na pewno, że to jest łatwe do środków zbliżonych do 5 l / 100 km, a tylko 1000 euro. Jednak dla konsumpcji benzyny są bardzo rozsądne, ale kierowca musi wykonywać swoją rolę.

Boca Tankowanie "inteligentny" (Easyfuel). Gdy wypełniony i brzmi pierwszy "klekot" Już nie nalegać. Posiada adapter jeśli trzeba napełnić dzbanek

Niektórzy uważają, że wystarczy wykonać zmiany biegów kierunki pojawiające się w desce rozdzielczej. Nie. Znalazłem nie jeden, ale kilka razy, że niektóre podjazdy z niższym zużyciu stosując niższy bieg i podnoszenia stopy. Od 1400 obr./min, Ten silnik dostarcza 170 Nm, jeśli będziemy kroczyć trochę, pobiera, ale jest bardziej komfortowy ponad 2,000 RPM.

80 do 120 km / hw 4 trwa 10 sekund, bardzo dobre wyniki

Fat zaletą EcoBoost o 1.6 Ti-VCT jest nie zadać wiele zmian biegów, Dzięki turbosprężarce jest bardzo uparta. Ekspert w efektywnej jeździe może stracić 6 l / 100 km dla całego złoża, ale oczywiście, nie przekracza 3000 rpm na nic bez podania acelerón.

Mam jeszcze jeden powód, by nie polecić tricilíndrico, jest to, że, jak wykazano przez niemiecki TÜV, ten silnik, jak niektórzy konkurenci, emituje on wiele cząsteczek, i żaden filtr, więc jego ekologiczny charakter jest wysoce wątpliwa. Jeśli nie uważamy nic z tego, tak, to jest to przyjemny silnik napędowy i tak muszę przyznać otwarcie.

Goodyear EfficientGrip 215/50 R17 opony wydajności. Są filmu i pomaga utrzymać pod kontrolą zużycia

Ogólnie rzecz biorąc, Focus jest rozkosz za kierownicą, i myślę, ważna alternatywa dla Premium Compact wyższa cena. Jest to znacznie powyżej kilku zawodników z gorszym ogólnym czuć jazdy, wnętrze gorsze lub bardzo złe starość miarę upływu lat.

Diesel przeciwko Ecoboost może pochwalić się mniej widoczne i bardziej przyjemny do jazdy w ogóle, jak dobrze izolowany jest. Bardzo korzystne dla uczulonych na silnikach wysokoprężnych, ale nic zrobić numery, TDCi jest bardziej interesująca długo przed dotarciem do 100.000 km.

W skrócie, Ma dobry silnik, ale mając alternatywę czterocylindrowy wydać mniej bez zbyt daleko idące, 1.4 TSI z grupy VAG- oraz o modelu LPG i TDCI, nie jest zalecane dla osób wyraźnie silnika. W każdym razie, kto go wybrać, nie będzie rozczarowany.

W skrócie, interesującą alternatywą dla TDCi, ale nie dla wszystkich

W następnej i ostatniej części, będziemy wyjaśniać, w jaki sposób nowy zakres i jakie dodatki są bardziej interesujące ...