testy samochodów

Test Mazda CX-5 2017 do zamówień klientów

I są dwa pokolenia. Mazda odnawia swój najbardziej udany model na starym kontynencie. Zadanie podejmowane z ostrożnością opiera się na aktualizację i poprawę tego, co już wiedzieliśmy. Mam już testowaliśmy Mazda CX-5 2017 i to co znalazłem.

Po jego pierwszy występ, CX-5 wprowadza na rynek drugą generację z nowym obrazem

Mazda jest wyraźny dowód, że nie ma być pierwszym w czymś sukces. I nie płynąć z prądem oznacza bycie źle. Czas ten okazał prawo japońską markę tak podziwiany i kochany. Ich piece opuściły dużych modeli w całej historii. Ciągu ostatnich kilku lat koncentruje się na SUV-y, a dziś odnowienie najbardziej udanych z nich przychodzi do nas; Mazda CX-5 2017 miały już okazję do smaku.

Jest to druga generacja najlepiej sprzedających się SUV Mazdy na starym kontynencie, chociaż wielu może być mylony z głębokim restyling. Prawda jest taka, że ​​nie ma znaczenia, że ​​to nie ma znaczenia, bo to, co zrobili jest wziąć to, co już mieliśmy i poprawić go. Możesz myśleć, że już widać, że trudne, ale prawda jest taka, że ​​gdy produkt był już dobry, poprawić je bez psucia to nie jest tak proste jak się wydaje.

Fotografia 1 - Prezentacja Mazda CX-maj 2017Fotografia 2 - Prezentacja Mazda CX-maj 2017Zdjęcie 3 - Prezentacja Mazda CX-maj 2017Zdjęcie 4 - Prezentacja Mazda CX-maj 2017

Prezentacja Mazda CX-maj 2017

Konstrukcja KODO stało się bardziej niż życie slogan, więcej niż tylko filozofii projektowania. Stało się to podstawą wszystkiego, co tworzy Mazdę. Gdy Mazda CX-5 pojawił się po raz pierwszy w swojej historii premierę tej koncepcji jest to zwykle. Z biegiem czasu inne modele domu został dostosowany do tego, ale teraz stał się pierwszym aktualizuje go, bo to przywilej należy do jego młodszego brata, Mazda CX-3.

Nie ma znaczenia, że ​​dużo, bo to odbiera i pasuje jak ulał. Ostatni wzór już udało się przyciągnąć wielu klientów do ich wizerunku, a nowe nie mają wątpliwości, że nazywają więcej uwagi. Estetycznie mówiąc, nowa CX-5 wpada do oka. Bardziej agresywny przód i stylizowane, które podkreślają kilka małych reflektory. Ponadto nowy jest bardziej podobny do prototypu się urodził, Mazda Minagi Concept, stary. Coś, co jest rzadkością. Muszę przyznać, że mi się podoba, a dusza Czerwień to kolor, wygląda tak samo jak gwiazdy Podpis: Mazda MX-5.

Obejmują one takie małe reflektory, przód i tył

Poza przednią trudno znaleźć wielkie zmiany. Ogólnie rzecz biorąc mamy do czynienia tego samego samochodu do tylnego słupka. Nawiasem mówiąc, ta część staje się również niewielki lifting z dodatkiem nowych reflektorów, które z kolei zmuszony do zmiany pokrywy bagażnika i zderzak. Jest to bardziej wyrafinowany styl niż w ubiegłym, ale nadal doskonale pamięta go. Aby zakończyć transformację zewnętrzną należy dodać funkcje chromowane i nowe zestawy kół do 19 cali.

Zamknięte drzwi spędza trzy czwarte takie same. Nie są one radykalne zmiany, ale okazało się znaczące zmiany w stosunku do pierwszej generacji. w rzeczywistości To daje poczucie posiadania więcej jakości, dzięki odnowionej i lepiej zintegrowanych materiałów przez elementy. Efekt ten uzyskuje się głównie z wyświetlaczem rozdzielczej. Wstawiony przed niezbyt efektowny sposób, teraz dominuje w górnej części konsoli z efektem pływającego. Tak, pasuje poprawić pewne obszary, w których zmiany nie są dobre, że zmieściłaby się spodziewać.

Do tej pory nie wspomniałem, ale Mazda CX-5 trudno zmienia jej działań zewnętrznych. Jednak zostały one udało się mieć poczucie, że szerszy i przestronnym wnętrzem. Powtarzam, że jest to uczucie, bo z miernikiem w ręku nie ma żadnej różnicy. Pięć pasażerowie mogą podróżować komfortowo, jak rzeczy z nich, dzięki nośności 506 litrów co najmniej 1620 maksimum. Tylko wzrost trzy-litrowy zarobione w podwójnym dnie.

Prawidłowe wnętrze przebudowa, najlepsze materiały i technologie

Jeśli coś zawsze lubiłem CX-5 jest dla swojej technologii. Zwykle mówimy o niemieckich postępu lub stopnia wyposażenia z nich. Ale Mazda uwzględnione w jego hodowli wielu systemów z punktu początkowego. W odnowionej SUV istnieją trzy możliwe poziomy wyposażenia: pochodzenie, ewolucja i Zenith, oraz dwa specjalne pakiety zwane: Zenith Zenith Monochromatyczne tym innym estetycznej kontakcie z jego braci.

Stosunek cena-sprzęt, tym bardziej interesujące wykończenie jest ewolucja. W tym punkcie pośrednim możemy mieć jako standardowych elementów, takich jak Head-Up Display, tylnej kamery parkowania, czujnik martwego kąta, ruchu i ostrzegania tylnej wspomnianego wyświetlaczu deski rozdzielczej z siedmiu cali i Bizonia i tempomat. Jeśli chcemy więcej mamy wykończenie Zenith gdzie dodamy szczegóły, takie jak reflektory Full LED, przeglądarki, bramy elektryczne, bezkluczykowego dostępu i system nagłośnienia BOSE.

Nowa CX-5 korzysta z najnowszych osiągnięć w dziedzinie bezpieczeństwa, które obejmują obecność i-ACTIVSENSE 

W zakresie mechaniczny składa się z dwóch silników benzynowych i jeden napędowy będzie w stanie wykazać, łącznie czterech mocach. Słynne silniki SKYACTIV są obecne, i co najmniej 150 KM być umieszczone na diesel 2,2 litra. Maksymalna wartość jest ustalona przez SKYACTIV-G 2,5 194 koni wariant, który przypadkowo będzie zawsze związane z automatyczną skrzynią sześciobiegową i koła. Będzie to szczególnie interesujący, ponieważ jest nowo opracowany silnik z systemem dezaktywacji cylindrów.

I to jak normalny ujrzy CX-5 2017 ręczną sześciobiegową skrzynią biegów i napęd na koła przedniej osi. ale Mazda przygotowała również sześć stosunków automatyczna skrzynia biegów i napęd na wszystkie koła, nie blokuje różnicę. Jeśli dodamy do tego możliwe kombinacje mechaniczne i skończył, mamy łącznie 29 różnych jednostek CX-5.

Silniki SKYACTIV pokazują, że downsizing nie jest konieczne, aby zapisać

Jak mówię jest zrównoważony zakres i dostosuje się do wszystkich rodzajów klientów. Cena wywoławcza Mazda CX-5 2017 wynosi 27,270 euro. To SKYACTIV-G wersja 2.0 165 KM przekładnię ręczną, napędem na przednie koła, a sam pochodzenia. Wręcz przeciwnie, po drugiej stronie skali, 2,2 175 KM jednostka SKYACTIV-D stoi z automatyczną skrzynią biegów, napęd na wszystkie koła i Zenith białą farbą. Jego cena wynosi 42,280 euro. 

Test Mazda CX-maj 2017

Mazda jest jedynym producentem, który nie został zmniejszony rozmiar ich silników. Jej technologia SKYACTIV uczynił nam wszystkim postawić wymóg niskiej pojemności skokowej o niskim zużyciu. Nie tak, i CX-5 jest wyraźnym przykładem. I mówię to dlatego, Jeśli coś jest myśl nowej sprzedaży Mazda ma być oszczędny i wydajny, nie zapominając o istotnej wartości komfortu. Możliwie największe korzyści z samochodu na jego poprzednik. 

Jak już podjąłem decyzję nowa CX-5 daje pierwszeństwo do oszczędności i komfortu nad wszystkimi innymi cechami. I w pełni zrozumieć, dlaczego tej decyzji i konfigurację. Jest ona wymagana przez społeczeństwa i jeśli SUV to, co chcesz, to co znajdziesz w 95% przypadków. Jeśli myślę, że najbardziej bezpośrednim rywalem CX-5 będzie szybko powiedzieć, że bez wątpienia jest niemieckim; Volkswagen Tiguan.

jasne i proste informacje za pośrednictwem analogowych komorą mieszania z cyfrowym

Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Na przykład, w stylu japońskim wyraźnie wygrywa, jak niemiecka technologia są bardziej wyrównane, tak jak ma to miejsce, przestronność i komfort. Jeśli chodzi o jego zachowanie oba są bardzo podobne. Obie są przeznaczone do spokojnej i gładkiej jazdy. I wreszcie, jeśli spojrzeć na ceny, nie tak dużej różnicy, nieco tańsze CX-5.

Ale nie będę się nad gałęzie. Podczas prezentacji narodowej Miałem okazję, aby udowodnić, że a priori są przedstawiane jako sprzedaje wersje. Z jednej strony, olej napędowy SKYACTIV-D 2,2 4WD 150 KM, a po drugie SKYACTIV-G, 2,0 benzyna 2 koła 165 KM. Trudno mi decantarme po drugim, ponieważ oba mają dobre argumenty i kilka innych przebojów. Ale jeśli myślisz, że zacznę go benzyna.

Jak oni Mazda6 i Mazda3, nowa CX-5 posiada technologię G-Vectoring sterowania dla lepszej zakrętach

Hiszpania jest krajem diesel, ale zaskakująco społeczeństwo coraz bardziej odrzuca należy uznać brudne. W przypadku Mazdy I, podobnie jak wielu kolegów, mamy pochwalił bloki benzyny doskonałą wydajność, gładkość i oszczędność paliwa. Z tej okazji zrobić to ponownie przyciągnęły bardzo dobry wynik, który pozwoli Ci Plantées konieczność zakupu jednego z tych brudnych diesel zarówno zyskują uwagę.

Na korzyść wersji benzynowej, znajdę sprawne funkcjonowanie, dotknij i niskie zużycie coraz mocniej różnicę olejem napędowym. Jednak tym razem 165 koni Testowany model mam ochotę trochę bezkofeinowa. Rozumie się, że z taką mocą samochodu tego rodzaju powinny chodzić więcej niż wystarczająco, ale nie. W skali wynosi 1,380 kg. Niska wartość dla samochodu tej wielkości, więc to nie jest problem.

Jego sprawne funkcjonowanie nie sprzyja prowadzeniu, komfort niż wydajność, która jest idealnym miejscem dla tego typu samochodu

Problem zaczyna się z silnika i skrzyni biegów. Otrzymujemy moc maksymalną przy 6000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 210 Nm przy 4000 obr./min. Jest to bardzo wysoki wskaźnik wirowania, a siła zewnętrzna jest rzadkością. Za dużo. To zmusi stopniowo zmniejszać stopniowo. Wstyd o relacji tak długo zmieniać, ale tak, trzeci jest ważny dla prawie każdej chwili. Jest to endemiczny nie tylko do zmniejszenia CX-5 jest w całej branży. Tak, ma coś dobrego. Wzdłuż trasy, ponad 100 kilometrów, z dużym wzrostem i buntu drogi, średnia konsumpcja została ustalona na poziomie 6,7 litra na 100 kilometrów. Nie powinno dziwić, że bardziej efektywne jazdy mógłby nawet stracić oficjalnego zużycia marki, 6,4 litra. Doskonałe danych.

Tymczasem diesel przedstawiono wygaszacz, ale także z większą przyczepność. W tym przypadku koń 150 sama, że ​​są oczywiste. Równowaga pomiędzy wydajnością a zużyciem jest więcej niż osiągnięty w poprzednim przypadku. Ponadto jednostka testowa zawierająca automatyczną przekładnię sześciobiegową, który w pierwszej chwili pomyślałem, że to ważyć jazdy, ale w ogóle. Jest bardzo dobrze dostosowane i chociaż nie są to najszybszy box świat, prawda jest taka, że ​​nie jest leniwy lub zwiększenie lub zmniejszenie. Zakład rozważyć i naprawdę oceniam jako opcja kiedy kupić CX-5.

Jeśli mówimy o podobieństwach w siebie, powtórz wysoki komfort obu jednostek. Jest imponująca jakość jazdy samochodu, chociaż uważa premii, a nie walczyć z tymi cenami. To nie ma nic do zazdrości jego niemieckich rywali, BMW X1 i typ Mercedes GLA. Uwierz mi, nic. Czysty komfort i wysoki stopień izolacji wewnętrznej. Naprawdę jestem nadal zaskoczony przez nią. Albo przez Mazdę, który wiedział, jak czytać żądań klientów.

Za kierownicą oni wybrać wyjątkowe miejsca, bardzo komfortowy i wygodny

Z drugiej strony mam pastę umieścić obie jednostki; adres. Nie mam zastrzeżeń wobec miękkich kierunkach, ale jedno jest inny i że przepuszcza frekwencję. CX-maj 2017 r ostatecznym grzechem. W mieście, albo statecznym tempie, a nie problem, ale wraz ze wzrostem prędkości lub zmniejszyć kąt nachylenia krzywej, problemem jest to zauważalne. Tęsknię zaostrzenia kierunek w zależności od prędkości. Kierowca otrzymuje tylko informacje z kół i czasami może stworzyć jakąś niepewność. 

wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, CX-5 ewoluowała bardzo dobrze. Estetycznie jest to atrakcyjny samochód. Zamknięte drzwi odkrywa niezwykłe zmiany w technologii i wyrafinowania, chociaż niektóre tworzywa sztuczne i regulacje powinny być znacznie lepsze, gdyby naprawdę Mazda zamierza zaatakować najwyższy poziom segmentu, czyli Niemców. Aby to wszystko istnieje również duża przestrzeń i bardziej niż hojne przestronność, komfort, a przede wszystkim że może być utożsamiane z większości modeli premium.

Jeśli chodzi o zachowanie ma wątpliwości, że Mazda zdecydowała się priorytety jakość i oszczędność wywrócenie żadnych innych szczegółów. Różnice między oleju napędowego i benzyny są oczywiste. Każdy z nich ma swoje zalety. W tym przypadku chciałbym postawić na SKYACTIV-D 150 KM za najlepszą odpowiedź. Tak, oboje są winni nadmiernie miękką kierunku. Więc nie dziwi mnie, że CX-5 pozostało 40% sprzedaży Mazdy w Hiszpanii. Jest to model, który koniecznie trzeba szukać, jeśli chcemy kupić nam SUV C-segmentowy istnieje życie poza terytorium Europy.

Sprawy idą bardzo dobrze, aby przejść do CX-5, bardzo jasny i sensowny zakład dla segmentu

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

  • wygoda
  • zużycie
  • projekt
  • livability

Podobało nam się najmniej

  • wykończenia wnętrz
  • adres
  • Odpowiedź silnik benzynowy

Uwaga: 8.3