testy samochodów

Test 350d Coupe Mercedes GLE, superlatyw SUV

Mercedes GLE Coupe niezapomniany przeszło przez nasze ręce. Niemiecki SUV z barwnikami sportowych ma potężny i ekskluzywny wizerunek. Wycisnąć tylko turbodiesel wersję zakresu, który cieszy się mechaniczną 3,0 V6 258 KM.

Pakiet AMG zapewnia bardziej agresywny wygląd

W ostatnich latach Mercedes jest radykalna zmiana w jego obrazie. Modele o klasycznym kroju ewoluowały do ​​zaoferowania o wiele bardziej nowoczesne, odważne i atrakcyjne, aby osiągnąć nowy projekt klientów. W dążeniu do tego celu, niemiecka marka również odważył się nowych segmentów, takich jak tzw Sport Utility Coupe (Ie SUV ciała coupe) z GLE Coupe pierwszym przykładzie poprzedzająca GLC coupe.

producent Stuttgart było jasne, że ich wejście do tej kategorii powinny być tępe. Tak więc, nie jest zaskakujące, że Mercedes GLE Coupe jest znakomita pod każdym względem. Głosi się Król ekscesy z dumą i zasługi z zamiarem nie pozostawia nikogo obojętnym.

Nasza jednostka testowa jest GLE 350d Coupe 4MATIC, jedyny zakres wariant wysokoprężny, a także dostęp do wersji z ceną wywoławczą 79,475 euro. Nawet ubrana w srebrze zastrzeżone The GLE Coupe stroni dyskrecję. to SUV pragnie zachować oraz pożądane zazdrość iw związku z tym zwraca uwagę, gdziekolwiek się krążenie. To ma wiele do zrobienia jego herkulesowe wymiary: długość 4,90 m wysoki i 1,73 m i zrobić wyraźne ich proporcje chociaż 2.00m szerokość GLE Coupe są najbardziej imponujące.

Miękki dach następuje spadek wzór Coupe Sport Utility

Szerokość osiąga 2.13m zwierciadeł są liczone, co Zmusza nas dwa razy pomyśleć, zanim wyruszą wąskie uliczki. Ten nieproporcjonalny poziom komplikuje również rzeczy, gdy ze znalezieniem miejsca parkingowego w akumulatora samochodowego publicznego.

Pojawienie się GLE Coupe jest naprawdę super, zwłaszcza jeśli wyposażyć Pakiet AMG Linia zewnętrzny bardziej widoczne zderzaki. Posiada chromowane profile, aby zachować elegancję. Na osadzeniu, chromowane wykończenia wokół dna symulowane ucieczek, od przecieków prawdziwy są one ukryte.

Wykończenie zewnętrznej pakietem sportowym umieścić to ogromne aluminiowe felgi AMG 21 calowy tytanowy szary, kucia opony o rozmiarze Epic 315/40 R21 osiągnięciu tylną oś. Lista elementów opcjonalnych znaleźć kół do 22 cali.

Wyloty chrom wydechowe są fałszywe, prawdziwe ukryty podwozia

Oczywiście jest również dostępny Pakiet AMG Wewnętrzna Lina, jak to jest w przypadku tej jednostki. Ten pakiet sportowy trzy-ramienna kierownica wielofunkcyjna, dywaniki i konkretnej, bardzo ładne, ale nie jest szczególnie wygodne fotele przednie sportowy design uwzględnione, ponieważ mają poduszki zbyt mocne i szczelne. Tak, mają regulację elektryczną i znaleźć odpowiednie stanowisko jest proste.

Stanowisko kierowcy jest wysoki, pozwalając obserwować ruch wokół nas w dominującej mody. Widoczność jest bardzo dobra, a nawet nachylona tylna szyba ma rozsądny pogląd. Oczywiście, to kret i zobacz końce pojazdu podczas manewrowania w ciasnych przestrzeniach jest trudne.

Z takiego konturu jest oczywiste, że to jest wliczone w standardzie Pakiet parkowania z kamerą 360 °. W tym Aktywny asystent parkowania z Parktronic, tak aby automatycznie steruje pojazdem poprzez parkowanie biorąc na kole kierownicy i hamulców. Służy on zarówno do manewru parkowania do odparkować, w trybie online lub baterię. Ponadto, Średnica toczenia jest niska na samochód tej wielkości i to jest doceniane.

Wystrój wnętrz z GLE Coupé zdezaktualizowało

Pakiet zawiera także parkowanie cztery kamery, które umożliwiają konfigurację kamery 360, idealny podczas manewrowania. Można zobaczyć Pełna rzutem perspektywicznym pojazdu -obraz jest zdefiniowany tak też nie jest bardzo przydatne w niektórych sytuacjach i kilka szczegółowych widoki z każdej z kamer.

Obrazy z kamery 360 wyświetlane są na ekranie systemu infotainment. Ten stały wyświetlacz 8-calowy zapewnia dobrą rozdzielczość i zawsze wygląda dobrze nawet wtedy, gdy słońce świeci bezpośrednio na ekranie. Nie dotykać, jest obsługiwany za pomocą dotyku powierzchni sterującej znajduje się między przednimi siedzeniami. System zarządzania multimediami jest nieintuicyjne, To potrzebuje czasu na dostosowanie się do zapoznania się z nim.

Deska rozdzielcza ma przestarzały wygląd w porównaniu z najnowszych modeli Mercedesa, ale tak, silnych i dobrych ustawień wyglądu. Niektóre listwy skrzypieć naciskają na nich najbardziej oczywistą sprawę stropu lampy sufitowe. Wydaje się to być powodem, że niektóre dźwięki są postrzegane, choć może to być osobliwością tej konkretnej jednostki.

Fotografia 1 - Zdjęcia Mercedes GLE 350d Coupe TestZdjęcie 2 - Zdjęcia Mercedes GLE 350d Coupe TestZdjęcie 3 - Zdjęcia Mercedes GLE 350d Coupe TestZdjęcie 4 - Zdjęcia Mercedes GLE 350d Coupe Test

Zdjęcia Test 350d Coupe Mercedes GLE

Jednostka testowa stanowi część wyposażenia przestrzenny system audio Harman Kardon Logic 7 Opcja, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku z 14 głośnikami i wyjściowa moc 830 watów. Na liście dodatków Mercedes-Benz jest również dostępna układ grupowy & Olufsen BeoSound AMG dla smakoszy.

Przestronności jest podobny do Mercedes GLE, więc jest dość przestronne. Główną różnicą znajduje się na wysokości tylnych siedzeń, który jest nieco niższy od spadającego dachu. mimo tego dwóch pasażerów wysoki iść dobrze w tylnej ławce, których wsparcie ma regulację pochylenia. Tylny centralny plac przeznaczony jest do okazjonalnego użytku, o znacznie mniej wygodne niż reszta jego formach. Ewentualnie drugi rząd siedzeń może mieć swój własny system sterowania.

Raz wewnątrz jesteśmy wygodne, ale dostęp do wnętrza jest skomplikowana. Mieszkanie znajduje się na bardzo dużych wysokościach i nie podnieść nogi do wznoszenia wewnątrz. Brak uchwytów na każdym drzwi chwycić. Z tyłu również powikłanie, że nie ma miejsca na obszerne nadkola dodanych. Wyjście jest również nieco zagrożona, ponieważ ziemia jest daleko. Wejść i wyjść z samochodu może być trudne dla osób starszych lub osób niepełnosprawnych, młodych dorosłych i dzieci o małej postury. Istnieje opcjonalne kroki boczne, które są warte rozważenia.

przestrzeń ładunkowa jest bardzo opłacalne, ale jest niedostępny

Bagażnik ma pojemność 650 litrów, objętość bardzo hojny, ale mniej niż 40 litrów GLE. Obciążenie jest podzielony na dwa poziomy, a pod podłogą są bardzo duży przedział czy koło zapasowe nie jest wyposażony. Wysokość ładowania jest bardzo wysoka a jeśli coś jest umieszczony w dolnej części tułowia jest trudne do osiągnięcia. Brama posiada elektryczny napęd standardowy.

Silny w każdym calu

GLE 350d Coupe Ciesz wyrafinowane Silnik 3.0 V6 turbodiesel Wykazano, że gładka w każdej chwili. Jego zastosowanie jest bardzo ładne i brzmi ładnie, ale nie zauważył, ponieważ let kabina cieszy się doskonałą izolację akustyczną. W ten sposób możemy poruszać cicho nawet przy dużych prędkościach.

Silnik ten rozwija 258 KM. Ale jego władza nie jest imponująca, ale maksymalny moment obrotowy z 620 Nm brutalnego zaledwie 1600 obr./min. Idzie od 0 do 100 km / h w 7,0 sekundy, a liczba ta już chciał wiele samochodów sportowych, pokazując moc jest przytłaczający i sprawia, że ​​dobry mecz z 9G-Tronic automatyczna zmiana który, jak sama nazwa wskazuje, ma 9 relacje. Zmiany są wykonane precyzyjnie, niemal niezauważalnie, a zawsze zachęcić mechaników, aby przejść w dół zakrętów chyba że domagają z pedału gazu.

GLE 350d Coupe jest tylko wersja przedziale napędowym

Zawieszenie GLE Coupe mocniejsze niż tradycyjne ciała i GLE zauważalne. Mercedes z zamiarem jest to, że samochód z ciałem coupe ma sportową dynamiką, nawet kosztem odjęcie jakiś komfort jazdy. Kołysze się zauważalne, ale nie zbyt oskarżonych, dając nieoczekiwany do tego zwinność zbiornik 2260 kg obciążeniu.

niewątpliwie, Warto strój pakiet Airmatic, który daje niemieckiego modelu uniwersalności. Pakiet ten obejmuje zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnym tłumiących ADS PLUS dzięki czemu można zmieniać prześwit i zawieszenie kół o kolorze sytuacji na drodze. Mercedes oferuje także aktywne stabilizatory zwanych Aktywny system Curve Obiecuję, że w celu ograniczenia ruchów ciała.

Dynamiczne tryby napędowe Wybierz Możesz być wybrany poprzez system infotainment i wygodnie za pomocą przełącznika na konsoli środkowej. Każdy program dostosowuje charakterystykę silnika, zmianę oraz kierunkowskazów i zawieszenie jeśli wyposażyć Airmatic-.

System multimedialny jest uruchamiany z kontroli, który łączy kluczy, wybieraka obrotowego i dotyku powierzchnią

Wszystkie wersje GLE Coupé zawsze montowany 4MATIC stały napęd na wszystkie koła. Choć najlepiej jest unikać jazdy off-road. Wysokość tego ciała zaprasza firmę zawieszenia ale jest nieco niewygodne, a przede wszystkim ogromne rozmiary kół i opon niskoprofilowych ograniczają możliwości off-road.

Autostrada jest ulubionym terenem GLE 350d Coupe. Tutaj pojawia się wspaniały pewność siebie sportowy Mercedes SUV i może iść na wysokich szybkościach Niezrażony z push lokomotywa. Opcjonalne elementy, takie jak aktywny tempomat Distronic lub HUD poprawić wrażenia z jazdy.

Połączone zużycie zatwierdzonym GLE 350d Coupe się w zakresie od 6,9 do 7,2 l / 100 km, mierzonej od opony zamontowane. Zapomnij o te dane. W mieszanym użytku Zużycie paliwa wynosi od 10,0 do 10,5 l / 100 km. Jest to wysokiej jakości, ale mamy potężny silnik V6, który porusza się 2,3 tony podkuwają z ogromnymi oponami. Fizyka nie wierzy w cuda.

Kamery wokół pojazdu są użyteczne w manewrach

Jeśli tylko przejazd przez drogi i wykonać płynną jazdę możemy pozostać około 8,5 l / 100 km, chociaż możemy zarysować kilka dziesiątych jeżeli skorzystał z tryb struganie featuring 9G-Tronic. W tym przykładzie wykonania, który działa automatycznie, silnik jest odłączony od skrzyni biegów do zmniejszenia retencji i postęp pozwoleniu bezwładności ( „pływają”).

Miejskie Trasy w GLE Coupe jest poza jego naturalnym siedliskiem i również zauważyć w jego skuteczność. Niemiecki model jest wyposażony w funkcję ECO Start-Stop automatycznie wyłącza się silnik, gdy pojazd ale wciąż zużycie detiene- wznosi, często przekraczająca 14 l / 100 km lub więcej.

GLE Coupe jest niemożliwe, aby przejść niezauważone

Prawdą jest, Mercedes GLE Coupe jest fantazyjny samochód i jako taka nie jest najbardziej racjonalny zakup może być wykonane, ani ma być. Tradycyjny ciało GLE jest znacznie bardziej praktyczne w każdym calu, ale ten model z powietrzem coupe, którego głównym rywalem jest BMW X6, przynosi silny wizerunek które będą cenione przez potencjalnych klientów.

Nie więcej kombinacje diesel, ale Wersja GLE 350d Coupe jest doskonałym wyborem. W tym wariancie niezapomniany niemiecki SUV mają wyjątkową wydajność przy zużyciu paliwa, które choć wysoka, nie są szaleni. Superlatyw model, który będzie pragnienie tych, którzy chcą cieszyć się wielkie zróżnicowanie i wyłączności wśród premii SUV moment.

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

  • Obraz, wspaniały projekt
  • Osiągi silnika
  • Pakiet parking z 360 ° seriach

Podobało nam się najmniej

  • Jego olbrzymie wymiary umniejsza praktyczność
  • Wysokość załadunku bagażnika usta
  • wysoka cena

Uwaga: 7.5