testy samochodów

2017 Test Mazda3, świat poza starym kontynencie

Po doznaniu niewielki upgrade Mazda3 jest w społeczeństwie i już miał okazję spróbować. Nie trzeba dodawać, że jest to wybór ponad segmentu C, wybory, które umieścić w poważnych tarapatach do rywali naszego starego kontynentu.

Kompaktowa Mazda3 otrzymuje nowy przód, ze zmodyfikowanym kratką

Trochę lepiej i dużo dobrych i złych. To musi być pomysł mieli od Mazdy podczas aktualizacji jednego z jego podstawowych filarach. Japończycy postanowili nie ryzykować, gdy rozpoczęcie nowego Mazda3. Przepis został słówko, z kilku składników, ale tak, poprawiły wynik końcowy. Mechaniczny ewolucja i dynamiczne estetyka.

I to, że gdy stoisz przed 2017 Mazda3 pierwszą rzeczą, którą doceniają to, że trudno znaleźć różnice z jego poprzednik. przednie i tylne, reflektory, grill i lusterka, a nowy zestaw 18-calowych kołach zderzaki są wszystkie zmiany. Jest krótka lista, która nie zmienia się w ogóle projektowania, wszystko jest powiedziane, nawiasem mówiąc pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnym segmencie C Europejskiej.

Fotografia 1 - Zdjęcia 2017 Mazda3 prezentacjaZdjęcie 2 - Zdjęcia 2017 Mazda3 prezentacjaZdjęcie 3 - Zdjęcia 2017 Mazda3 prezentacjaZdjęcie 4 - Zdjęcia 2017 Mazda3 prezentacja

2017 Mazda3 zdjęcie prezentacja

Jeśli chodzi o wnętrze, trzy czwarte to samo. Zmiany są bardziej zintegrowany centralny wyświetlacz, nową kierownicę, nowe miejsca i nowe centrum tunel, zmieniająca dzięki zniknięciu dźwigni hamulca ręcznego, który teraz staje elektroniczny. W przeciwnym razie wszystko jest równe, tym zestawie wskaźników, Wyświetlacz Head-up, konsoli środkowej, a ekran sterowania urządzeniem, które jest dotykowy jako ciekawostkę, gdy samochód jest zatrzymany, ale nie rusza.

Jeśli dyskretny była ewolucja projektu, został on również technologia. Prawdą jest, że Mazda3 była na tyle w tej dziedzinie, więc trochę musiałem poprawić. Ale nawet tak od teraz kompaktowa Mazda zawiera zaawansowaną technologię i-w sensie aktywnym. Ulepszonej kamery komputerowe i czujniki są w stanie rozpoznawać znaki drogowe. Dzięki nim samochód jest w stanie przewidzieć przeszkód i niebezpieczeństw, przed nami, będąc w skrajnych przypadkach do autonomicznego hamowania awaryjnego.

Lekkie zmiany zewnętrzne są ekstrapolowane do wnętrza

Gdzie wystąpiły inne zmiany to w części mechanicznej. Jak już z Mazda6, G wektorowania sterowania 3 (średnia dla wszystkich zasięgu) jest wprowadzony. Może to być albo pojawiają się bardzo nieznaczne zmiany, ale jak naprawdę zaskakujące znacząco poprawia kontrolę i zarządzanie. System ten przenosi moment obrotowy na przednie koła w zależności od potrzeby podczas pokonywania zakrętów. Osiąga się to lepsze pokonywanie zakrętów, bardziej efektywne i bezpieczne.

Wreszcie skomentować, że ceny zaczynają się od 17,750 Mazda3 euro za kompaktowy i 20,425 euro za sedan. Jak zwykle istnieją trzy linie wykończenia: naciśnij, stylu i luksusu. O ile ta pierwsza jest dostępna tylko dla ciała 5-drzwiowej. W zakresie mechanicznych będą składać się z trzech jednostek benzynowych i dwóch silników wysokoprężnych o mocy w zakresie pomiędzy 100 i 165 koni z możliwością włączenia ręcznej lub automatycznej skrzyni biegów.

2017 Test Mazda3

Co do części dynamicznej, Mazda włączyła kilka zmian. Małe, ale ważne zmiany, które pomagają w znacznym stopniu do poprawy zachowania i prowadzenia Mazda3. Podczas prezentacji Miałem okazję spróbować oba warianty, które a priori być najbardziej poszukiwanych w naszym kraju. I oznacza SKYACTIV-D 2,2 150 KM SKYACTIV-G 2,0 120 KM. Zarówno obejmował sześciobiegową manualną skrzynię biegów.

Mechanicy SKYACTIV pozostanie radość

Chociaż hiszpańskim terytorium olej napędowy, Japończycy są dumni sprzedać więcej jednostek benzynowych, więc będzie to początek. Prawda jest taka, że ​​nic dziwnego, że jest najbardziej poszukiwanym modelem, jest to fantastyczny wybór dla wszystkich sytuacjach. Bardzo łagodny alternatywa i obietnice nie zrujnować konsumpcji.

Wiele już powiedziano na temat cech i możliwości bloków SKYACTIV, a nie ja, którzy przyczyniają nic przeciwko temu. jednostka benzynowa Zauważono na jej miękkość i zachowanie. To nie jest postrzegana pojedynczą wibrację lub dyskomfort w przedziale pasażerskim. Coś, co poprawiło dzięki nowej izolacji wewnętrznej, jak powiedziałem wcześniej.

Badanie CX-5-G 2,0 SKYACTIV FWD: silnik, spożycia i zachowanie

Jeśli chodzi o jego zachowanie, to taką samą gładkość i wyrafinowania. Jest to silnik z bardzo postępowej i liniowej odpowiedzi z umiarkowanym naciśnięciem w swoich najdłuższych marszów. W tych przypadkach gramy ze zmianą znaleźć większy ciąg, zmniejszając co najmniej jeden bieg, a szósty jest długa. Idealny dla llanea i niższym zużyciu.

Jak mówię silnik i zmiana czuć jak ulał do samochodu. Do tego trzeba dodać Zawiesinę o wysokim stopniu wygodę i gładkie i precyzyjne sterowanie, choć tęsknię dotyk twardsze pelon. Ale to kwestia gustu. Nie można winić coś innego dynamiczne aspekty samochodu.

Pełne światła LED to technologia, choć nie są standardowo

Jeśli chodzi o wydajność, nie posiadają żadnych przestraszyć. Kiedy wszyscy zmniejszona silnika w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin, Mazda stał w miejscu i poprawy efektywności w oparciu o wydajność i dokładność. Tak więc okazuje się, że SKYACTIV są w stanie spożywać takie same jak innych bloków, ale o większej pojemności skokowej. W przypadku benzyna 120 KM oficjalna liczba ta wynosi 4,3 litra na 100 km.

Jest rzeczą oczywistą, że prezentacja nie jest to dobry czas, aby analizować zużycie, ale muszę powiedzieć, że zawsze miałem poczucie oszczędności. Powtarzam, że ani droga ani zachowanie starał się dopasować dane. Ani z benzyny lub oleju napędowego, z 150bhp jest w stanie homologować 3,6 litra na 100 km. Będzie wyglądać w którym wyglądają, wyjątkowa danych.

Z tego kroku stóp powiedzieć uczucia Mam z testu Mazda3 SKYACTIV-D 150 koni. Zacznę od stwierdzenia, że ​​ten silnik jest więcej niż wystarczające dla Mazda6, więc można sobie wyobrazić, z jaką łatwością zachowuje się w małym bratem. Muszę przyznać, że myślałem, że cieszyć się więcej niż benzyny, ale prawda jest taka, że ​​olej napędowy wydaje się lepsze. Podczas jazdy i moc dla wszystkich i bardziej. Dla mnie zwycięskiej kombinacji, ale wiemy z niebezpiecznymi ścieżkami, w których samochody z silnikiem diesla będzie poruszać się w niedalekiej przyszłości.

System audio jest obsługiwany z tej kontroli, mimo że ekran dotykowy jest zatrzymany

To może wydawać się wziąć blok 150 CV 2.2 nie jest dużo, ale pomysł Mazdy nie jest zbyt mocno silnik. Zatem zdolność kredytową i wydajności, a także konsumpcji, są bardziej zrównoważone. To prawda, że ​​jest mniej wyrafinowane niż benzyny włosy. Co ma sens z drugiej strony. Ale nadal nie jest odczuwalny dyskomfort wewnątrz. W rzeczywistości jest to bardzo wygodne i komfortowe.

Podobnie jak on benzyny, diesel Ratera pokazuje konfiguracji, zarządzania i miękkich zawieszeń. Uwzględnia ono również G-vectoring standardowym całej floty. I dlatego osiągnęliśmy strawi kilometrów jakby nic przełęczy. Ale żaden nie możemy sobie pozwolić na twisty odcinek z dużo kredytów. Więcej niż oczekiwano prawdę.

Byłem zaskoczony, jak dobrze krzywa Mazda3 zachowuje. Prawdą jest, że nowy program dystrybucji momentu obrotowego dokonuje cudów, ale wiele z kredytu należy przypisać go do obudowy. Doskonały punkt wykonana, że bez faktycznie mające charakter wyścigowy z konkurencyjnymi modelami, wiesz jak zachować zimną krew w każdej chwili, w obliczu szybkich zwrotów akcji oczywiście Niezrażony. Niewielki, ale duża poprawa w stosunku do swojego poprzednika.

Jego kompaktowe środki nie uniemożliwiać wyświetlanie dużą przestrzeń w tylnych siedzeń

Let Me / rozkoszować w instrukcji. Gdybym znalazł właściwe zachowanie w SKYACTIV-G, bardziej niż miało to miejsce w oleju napędowym. Relacja nie ponosi ale. To niesamowite, jak dobrze są one rozłożone zmian. Zaskakujące trzecie, wydaje się, że „full up”, spychając z dna prędkościomierza do 130 km / h. rzeczywiście można podróżować trzeci cały czas, ale oczywiście nie jest to wskazane.

Może to nie to zmiana jest rozciągnięta, ale zawsze odpowiada, zawsze naciskać jest. Chociaż muszę powiedzieć, że jakość można ekstrapolować na każdym biegu, ale tak już oskarżać charakter rutero. Po raz kolejny rewelacyjny mix silnika, skrzyni biegów i dwóch turbosprężarek. Gdzie nikt nie będzie obu.

2017 Test Mazda6, odnowiona dusza

Konsumpcja, jak powiedziałem, jest bardzo mała. Aby dać ci pomysł na trasie ponad 120 km, Komputer pokładowy odkleić ostateczną postać 5,8 litra na 100. I to w większości czas jazdy był bardzo wymagający, z przełęczy gdzie poszukiwane są do osiągnięcia konsumpcji. Nie mam wątpliwości, że Jeśli zainteresowanie jest ustawiona, a jeśli pomocą ścieżki, może obniżyć spożycie pięciu litrów bez problemu.

wniosek

przepis Mazdy został biorąc dobre miałem i dodać świeże składniki. Prawdą jest, że estetyczny zmiana nie jest brutalny, ale pozostaje jednym z najpiękniejszych kompaktowych na rynku. Z drugiej strony wprowadzenie technologii jest doceniana, choć ekran powinien być większy dla następnej generacji. Jeśli chodzi o miejsca, jakości lub zamieszkiwania, nie ma różnicy. Jakość jest powyżej średniej, jak i przestrzeni livability.

Jeden z najlepszych kompaktowym segmencie. W jego konstrukcja przysługę, wydajności i livability

Z dynamicznego punktu widzenia Mazda3 uległa znacznej poprawie. Jest to w rzeczywistości najbardziej decydującym czynnikiem w tej aktualizacji. Nalot G wektorowania pozwala uzyskać lepsze dawka jazdy i bezpieczeństwo. Jego konfiguracja sprawia, że ​​jest jednym z najbardziej komfortowym Compact, chociaż towarów luksusowych twisty utwory są również dozwolone. A wszystko z sensacyjnych bezbłędne silników wydajności i lepszej konsumpcji. Okrągły produkt.

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

  • zachowanie
  • jakość
  • silniki

Podobało nam się najmniej

  • Mały ekran konsoli

Uwaga: 8.4