testy samochodów

Kia CEE’D 1.6 CRDi 136 KM Test DCT, doskonała równowaga

Kia CEE'D 2016 zaktualizowana swoją konstrukcję i wyposażenie. Próbowaliśmy jeden z najbardziej interesujących wersjach gamy koreańskiego kompaktu odnowione, z CEE'D 1.6 CRDi diesel rozwija teraz 136 KM i nową dwusprzęgłową DCT silnik.

1.6 CRDi 136 KM oferuje dobrą odpowiedź i cichą pracę

Kia CEE'D 2016 odświeża swój wygląd poprzez Facelift. Koreańskie kompaktowe odnowione także zaktualizowała swoją linie wyposażenia: Pojęcie, Drive, Tech i GT Linia, Są to cztery wykończenia, które są dostępne. Wersje GT liniowe są nowe i są inspirowane przez pro_cee'd GT 204 KM zaoferować znacznie bardziej atrakcyjny i sportowy wygląd. To wykończenie jest dostępny we wszystkich organach CEE'D (pro_cee'd, 5 drzwi i sportowy samochód).

Podczas swojej prezentacji mieliśmy okazję przetestować silniki benzynowe CEE'D 2016. Oznacza to, że nowy trzycylindrowy 1.0 T-GDI 100 i 120 KM, wraz ze znanym 1.4 CVVT 100 KM. Mieliśmy możliwość, aby nowy test drive Tym razem zdecydowaliśmy się na jedności z 1,6 turbodiesel CRDi z wykończeniem Tech, która jest chyba najbardziej zrównoważony zakresu, nowa automatyczna DCT.

po Facelift, Silnik wysokoprężny czterocylindrowy 1,6 litra otrzymał nowy system wtrysku wysokociśnieniowej pompy olejowej zmiennym przepływie, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy 128 KM u 136 KM. Podobnie jak w przypadku innych silników w przedziale dla kompaktowej Kia, spełnia normy emisji Euro 6.

Fotografia 1 - Zdjęcia Kia CEE'D 1.6 CRDI 136 KM DCTZdjęcie 2 - Zdjęcia Kia CEE'D 1.6 CRDI 136 KM DCTZdjęcie 3 - Zdjęcia Kia CEE'D 1.6 CRDI 136 KM DCTZdjęcie 4 - Zdjęcia Kia CEE'D 1.6 CRDI 136 KM DCT

Kia CEE'D 1.6 CRDI 136 KM Zdjęcia DCT

trwają

Ogólnie rzecz biorąc, CEE'D CRDi jest pokazany jako wygodny samochód. Zawieszenie oferuje dobrym kompromisem pomiędzy stabilnością i komfortem, po prostu czuć wibracje wewnątrz i Silnik charakteryzuje się bardzo cichą pracę choć osiągnie przedział pasażerski jaśniej aerodynamiczne i walcowanie dźwięki. Siedzenia mają mocny puszysty, może zbyt, ale to zależy od gustu.

Mechanika Diesla jest bardzo wyrafinowanym ledwie słyszalny w kabinie pasażerskiej poprzez wykorzystanie materiał martwiejące stosuje się w bloku cylindrów, filtr oleju i filtrem cząstek stałych. Stwierdzono również stosować podwójnej pianki kreska materiałów i dodatkowego hałasu izolacyjnej w systemie wentylacji i dywan.

W tym uczuciem przyjemności w jeździe przyczynia się również DCT automatyczny podwójny pazur siedem-biegowa. Jest to skrzynia biegów opracowana przez grupy Hyundai-Kia samego, a także za pomocą i30 Hyundai, model z akcji CEE'D pewne cechy.

Nowoczesny dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów jest idealna dla osób poszukujących maksymalnego komfortu dopełniacza

Z tego okna kroki pomiędzy biegów są prawie niezauważalne i wystarczająco szybko nawet uprawiania radosną jazdę. Zmiany można również kolejno przez dźwigni lub przez obrót krzywki integralne z kołem. To, w skrócie, Transmisja jest bardzo gładka i zalecane który stopniowo będzie rozszerzona na inne modele Kia Sportage, takich jak nowe i Optima.

Przekładnia podwójnego sprzęgła unikalny 1,6 CRDi 136 KM i tylko ewentualnie powiązać dwa poziomy wyposażenia i pełniejsze Tech Linijka GT. W równym sprzętu Zmiany DCT ma dodatkowy koszt 1600 euro w porównaniu z manualną skrzynią biegów Sześć biegów.

Oferty silnikowe liniowe i progresywny odpowiedź. Ma dobrą siłę ciągu przy niskich prędkościach dzięki 300 Nm momentu obrotowego dostępnego już przy 1750 obr./min. W wersji manualnej jest mniejszy moment obrotowy (280 Nm), ale przynajmniej okrążeń (1500 RPM) to szczyty.

Jest to jedyna różnica wydajność 1,6 CRDi 136 a przekładnią. Okno DCT również sprawia CEE'D wolniej przyspieszeniu od 0 do 100 km / h, która jest szyfrowana 10,6 sekundy (0,4 sekundy więcej niż instrukcji), a średnie zużycie połączona jest większa standaryzacja 4,4 l / 100 km (0,4 l / 100 km więcej niż w instrukcji).

W każdym razie, turbodiesel CEE'D z dwusprzęgłową wydaje się utrzymać dość rozsądne zużycie. Podczas naszego testu następującej trasie organizacji, a więc z naszych wycieczek habituales- odkryliśmy, że walcówka spokojnie zużycie pozostało około 5 l / 100 km.

obsługa droga jest orurowany i kręta pokazano całkiem zwinny, pomógł przez nową wektorowania momentu system próbuje utrzymać podsterowności w zatoce części hamulców do koła wewnętrznego krzywej. Mimo to, CEE'D 1.6 CRDi nie jest samochód sportowy zaprosić praktyki jazdy głównie dlatego, elektryczny układ kierowniczy przekazuje niewiele sprzężenie zwrotne kierowca. Tak, ich poziom wsparcia jest regulowany w trzech płaszczyznach.

Ta wersja jest pokazana jako praktyczne i inteligentne zakupy

wnioski

Wersja testowaliśmy, CEE'D 1.6 CRDi 136 KM 5p DCT Tech, jest sukcesem i prawdopodobnie najbardziej interesująca część zakresu. Mamy najmocniejszy silnik wysokoprężny, ładny DSG i bardzo kompletne wykończenie. System nawigacji TomTom jest standardem w tej mety Tech i Kia oferuje bezpłatne aktualizacje przez okres 5 lat.

Jest to najlepszy w tej wersji, która nie brakuje niczego ważnego, że jest na sprzedaż za 18,743 euro, po cenie, która może być zmniejszona do 750 euro w przypadku korzyści PIVE planu. Ceny wahają Kia CEE'D pozwalają na wprowadzenie doskonała cena produktem, Ponadto, do których należy dodać gwarancji siedmioletni oferowanych przez koreańską markę.