testy samochodów

Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4×4 testu: dynamiczny, konsumpcja i konkluzja

Otrzymujemy za kierownicą Suzuki Vitara 1,6 DDiS. Sprawdź dobrą pracę tego silnika 120 KM turbodiesel, to słynie z dobrej odpowiedzi i niskim poborem mocy i wydajności z najnowszych innowacji technologicznych wydała Japończycy.

Stanowisko kierowcy jest poprawne dzięki rozległej siedziby wykonawczych i kierownicy

Nadszedł czas, aby sprawdzić dynamiczne cechy Suzuki Vitara. Jednostka pod ręką cieszyć się nowoczesnym 1.6 DDiS silnik wysokoprężny czterocylindrowy, przez bezpośredni wtrysk common rail. Rozwija 120 KM przy 3750 obr./min i maksymalny moment obrotowy hojny 320 Nm jest dostarczany w 1750 rpm. Jest to jedyny mechaniczny zakres diesel Vitara.

Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS 4x4

Podczas uruchamiania systemu jest wybijanie brak wibracji charakterystyka wielu silnikach wysokoprężnych. Prawda jest taka, że ​​jest to tylko jeden z wielu dobrych rzeczy można powiedzieć o tym mechaniki Suzuki również zauważyć z dobrej odpowiedzi i niskie zużycie. Tempie droga czuł hałasu silnika i powietrza, ale nie osiągnie poziomu uciążliwości.

W stosunku do poprzedniej generacji, nowy Vitara traci część swojej postaci Campero skupić się bardziej na urbanite płaszczyźnie. Mimo, że jest możliwe, aby uzyskać poprzez wykorzystanie dróg nieutwardzonych prześwit wynosi 185 mm, pod warunkiem, że nie ma przeszkód są znaczne trudności. Oferuje on kontrolę Hill Descent ale nie redukcyjne.

Wersje 4x4 kosztować więcej niż 1800 euro na jednym wale napędowym

AWD ALLGRIP sprzęgło wielotarczowe w kąpieli olejowej jest dobrym sojusznikiem krążących na mokrej lub oblodzonej dróg zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa zawsze mile widziane. Trzy tryby są dostępne. Tryb śnieg trakcyjnej pomiędzy osiami rozmieszczone automatycznie w zależności od warunków przyczepności Tryb blokady w blokach oddanych 50% Tryb automatyczny i cały moment obrotowy silnika jest wysyłany do przedniej osi oprócz tego, że zostanie wykryta utrata przyczepności.

Czwarty tryb nazywa sport i jest zaprojektowany na maksymalne wydajności japońskiego zwrotnicę. I to pokazuje, iść, jeśli zauważy. Zwiększa szybkość reakcji silnika udusić ofiarę ciśnienia znacznie więcej energii, wydajność bardzo nerwu. Ponadto udane wydarzenia manualna skrzynia biegów pomaga wykorzystać jego korzyści.

Zawieszenie ma dość mocną tarowana. Oznacza to, że niektóre dziury są odczuwalne choć bez incomodar- ale pozwala Vitara jest bardzo zadowalające w dynamicznej płaszczyźnie ponieważ ciało nie porusza się nadmiernie, nawet dokonując radosną jazdę. Przez cały czas jest wyświetlany orurowany i transmituje zaufania do kierowcy. W dynamicznej płaszczyźnie tylko kierunek melodii, coś niejasne i uninformative. Wymaga drobnych korekt częściej, nawet w linii prostej.

System ALLGRIP oferuje cztery tryby pracy sterownika wybierane

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, Droga możemy pozostać poniżej 5 l / 100 km bez wysiłku. Jeśli proponujemy spożywanie może się śmiać i pokazy wystarczy powiedzieć, że podróż z 95 kilometrów autostradą zauważyłem tempomatu przy 105 km / h, a wynik dostarczonych przez komputer pokładowy wynosiła 3,7 l / 100 km Zaskakujące!

Vitara można zamontować dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów

W mieście, w zależności od natężenia ruchu, rondaremos 5,5 i 6 l / 100 km, dzięki funkcji Auto Stop Start stop i automatyczne uruchomienie silnika. Mając to wszystko, co możemy powiedzieć bez wahania Suzuki Vitara DDiS 4x4 jest jeden z rozjazdów z napędem na wszystkie koła, które zużywają mniej rynku.

Jednym z kluczy do dobrego zachowania i sprawności Vitara napędowego może być waga, która 1295 kg rzucane na skali. Aby wymienić kilka przykładów, jest mniejsza niż 50 kg, CX-3 1.5D AWD około 75 kg mniej niż Dacia Duster 1,5 dCi 4X4 200 kg mniej niż Fiat 500X 2.0 Multijet 4x4, 4x4 jeden jeep Renegade 2,0 Multijet Opel Mokka 1.6 CDTI lub 4x4.

Logo ukryte za systemów radarowych RBS i ACC

Jak nowe technologie zawierające crossover Suzuki należy wspomnieć System Brake Assist (RBS). Korzystanie radar fal milimetrowych znajdującego się z tyłu logo sieci, RBS monitoruje dystans i prędkość pojazdu poprzedzającego. Jeśli wykryje ryzyko kolizji, najpierw ostrzega kierowcę i hamulce czy to pomaga zwiększyć siłę hamowania. Jeśli kierowca nie reaguje, system automatycznie uruchamia hamulce.

Można ustawić czas ekspozycji na dwóch poziomach, aby ostrzec ryzyko mniej lub bardziej z góry. W drodze prewencyjnej RBS wydawało mi się zbyt paniki, jednocześnie oferując późne zawiadomienie szukał bardziej terminową i skuteczną reakcję.

Technologia Bezpieczeństwo i komfort jest również obecny w nowy adaptive cruise control (ACC), system, który bardzo niewielu samochodów w tym segmencie może zaoferować. Używa tego samego RBS radaru i jego obsługa jest świetna, dostosowanie szybkości w zależności od pojazdu jadącego z przodu lekko i przyjemnie. Bezpieczna odległość może być regulowane w trzech płaszczyznach.

Vitara jest ruchliwy i zapewnia dobrą równowagę pomiędzy stabilnością i komfortu jazdy

wnioski

Suzuki Vitara szeregach jako jeden z najtańszych opcji w rosnącym segmencie crossoverów miejskich Ale nadal, zaskoczony jego ogólnym bilansie. Jeśli można przeoczyć wykończenia szczerze improvable mieć dostęp do kompletnego modelu, zwłaszcza w jego bardziej wyposażonych wersjach.

Reflektory adaptacyjne doprowadziły, tempomat i system wspomagania hamowania są elementy innowacyjnego sprzętu, który może pochwalić się bardzo niewiele w swojej kategorii. Sprzęt podkreśla również, że Suzuki podjęło bezpieczeństwa poważnie powinien oferować ten model, wyposażenie standardowe siedem poduszek powietrznych, w tym jeden dla kolan kierowcy i został wyróżniony pięć gwiazdek w EuroNCAP teście, maksymalny wynik.

Jest bardzo lekki korzysta z dobrych właściwości dynamicznych, które są krytykowane jedynie do prowadzenia mgliste kierunek. Zawiesina jest dostarczenie materiałów i toczenia Zużycie go wśród bardziej oszczędny segmentu B-SUV. Ostatecznie, Suzuki Vitara jest opcja, aby pamiętać, aby pokazać cena / produkt bardzo interesujący.

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

  • DDiS reakcja silnika
  • Cena / Produkt
  • zawartość paliwa

Podobało nam się najmniej

  • Twarde plastikowe wykończenia
  • niedokładny adres
  • Pomoc operacja Radar hamulcowy (RBS)

Uwaga: 7.7