testy samochodów

Porównanie Mazda MX-5 vs ND NC. Badanie i wnioski

Nadszedł czas prawdy i zobaczyć czy ewolucja jest tak nadęty jak linie wskazują oba samochody. Opiera się na podobnych zasadach i jest podstawowym założeniu: napęd jest to, co się liczy i nic więcej. ND jest bardziej technologicznego i pewnie skrzynia sześciobiegowa rzucasz dobrą rękę ... ale w lusterku i stomping przychodzi bardzo popularne i ponadczasowy dużą ilością argumentów NC.

Nadszedł czas, by przetestować te dwie wspaniałe kaprysy świata motoryzacyjnego. NC ma tylko 500 kilometrów więcej niż ND; On docierane trochę i jest idealnym miejscem na dokładnym badaniu. Obecnie istnieje kilka sztuk w 2014 roku, a jeśli samochód podoba Ci się bardziej na estetyce i mają nieco bardziej atrakcyjną cenę, a potem nadszedł czas, aby złapać jednego.

Obie jednostki mają prawie taki sam przebieg

Stanowisko kierowcy jest niska w obu modelach, i tradycyjne w NC, startowy został zmodernizowany i obecnie jest w przycisk ND. Dźwięk z obu silników jest ładne i gardłowy, ale ND pracował lepszy poziom ucieczki.

Daje sportowy, bardziej zgodne z jego obrazu uczuć. W NC dźwięk jest szczery i liniowy. Żadnych sztuczek. Oba odpowiadają na obraz swego ciała. ND jest łotrem i NC jest eleganckie i spokojne podejście.

Znalazłem się czujesz przed kołem zamachowym NC ND że raz siedzącej, która To zmusza mnie do nieco innego podejścia w modelu i w innym. Muszę zbliżyć się do pedałów w nowej wersji, ponieważ nie ma opcji, aby regulować je w głębi; tylko wysokości.

Mazda MX-5 2015 generacja ND

W starej wersji, to jest to samo, ale znajdę doskonałą postawę wcześniej. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia, bo prawda jest taka, że ​​po kilka kilometrów i wydaje się podjąć na każdym z nich przez całe życie. Ponadto uczucie na pokładzie jest bardzo przyjemny w wersji 2015. Zmiana ta ma dotykać do wysokości terenówki: praktycznie idealne.

Jako dobry namiętny samochodu, dolegliwości mijają tło

konstrukcja dźwigni w ND jest znacznie więcej osiągnąć zarówno wizualnie jak iw dotyku. Mała „kulka” na czubku pasuje pod ręką, gdy określony jest prawie prosty, bez nawet wizualnie szczególnie atrakcyjne wykończenie chrom.

W pierwszych wycieczek możemy zauważyć, że z ciekawością, ND jest bardziej przyjemny do jazdy, ponieważ pozwala na więcej błędów podczas odłączania marsze punktacji i angażować się ponownie. Łatwiej jest również, gdy zapali się ruch. Jest giętki w niskich i staje się coraz bardziej wybuchowy jak wspinała obr./min.

Mazda MX-5 2014, pokolenie NC

W NC musi stąpać lekko luz sprzęgła, dzięki czemu mniej awarii. To od wcześniej prawdy. Przeznaczone do jazdy i zabawy, nie myśląc o tym, czy jest to wygodne, hałaśliwe lub spartan. Jeśli pójdziesz do gazu, a następnie znaleźć acelerón. Jeśli nie, to będziesz Cove. Ponownie widzimy znowu szczerość. Najśmieszniejsze jest to, że technologia SKYACTIV z nową wersją nie ma start / stop.

Kierunek miasto ma problem w jednej z dwóch wersji, ale dostrzec, że nowe jest znacznie bardziej przyjemne i lepiej filtruje nierówny asfalt. W NC szczęście mamy 16-calowe opony przyjazne profil (50), ze standardowym zawieszeniem z wygodną tarowana. To pozwala nam przejść do ramion z wysokim komfortem do charakteru pojazdu.

Jestem pewien, że wielu właścicieli, którzy wybrali zmian w tej sekcji (czy oryginalny Bilstein lub jakikolwiek inny producent) znajdzie bardziej niewygodne do codziennego użytku. Jednak MX-5 jest pasjonatem samochodów, a wcześniej, dyskomfort jest zazwyczaj w tle, gdy nowe części poprawić dynamikę pojazdu.

Ciekawostką jest fakt, że w nowej wersji Są to głośniki w zagłówku samego (Dzięki zespołu BOSE). Jest to atrakcyjny wizualnie, ale w praktyce, zagłówek jest trudniejsze. W NC, tylne głośniki są między dwoma pasażerami, tuż nad rękawicy.

A jeśli ścieżki prosto?

Na drodze trzeba zwiększone poczucie niepokoju w ND w NC. Jeden obok drugiego, są prawie identyczne, ale za sterami nowej wersji, wszystko wygląda większe na zewnątrz. Jednakże, MX-5 2015 wykazujące większą równowagę, gdy kierunek jest „ciszej”.

Częściowo dlatego, że Karolina chce, aby pokazać jeszcze raz i jeszcze raz, co dzieje się pod asfaltem i również nie ma blunta w długich liniach prostych, ale krzywe. To odczucie miałem po raz pierwszy próbowaliśmy pojazd i znów mamy dzisiaj. Ani to pełny komfort na długich drogach, ale ND ma dwa inne podstawowe ulepszenia i jeden problem.

Pierwszy poprawa jest ergonomiczne siedzenie z podparciem lędźwiowym bardziej widoczne. Drugim ulepszeniem jest konsumpcja. Nie tylko dlatego, że MX-5 samochodów wynosi 100 kilogramów lżejszy (niewiele więcej niż tęgi pasażera), ale dlatego, że technologia SKYACTIV i dysk o pojemności 1,5 litra, rozdawane przydrożne figury poniżej 6,0L / 100km.

Silnik Mazda MX-5 ND rzuca konsumpcji dobre zapisy

W MX-5 NC konieczne jest mieć małą poduszkę lub koszulkę dla podparcia lędźwiowego na długich trasach, aby uniknąć kończąc dyskomfort w tej dziedzinie. Konsumpcja nie jest ich mocną stroną z 1.5l / 100km nad ND w tych samych okolicznościach. Zobacz około 7,0l / 100km to dobry wynik, a my wiedzieliśmy, że to nie jest najbardziej ekonomiczny napęd, ale nie jest przesadą.

Mocnym punktem NC jest jego dach i elektryczna. Zgadzam się z wielu ludzi, którzy twierdzą, aby znaleźć większą harmonię estetycznie mówiąc z dachem płóciennym. Ale Zgadzam się również z wielu innych mówców elektrycznym sufitu jako jedynej opcji należy rozważyć.

Częściowo dlatego, że wnętrze jest lepiej izolowane i jest nieco mniej hałaśliwe i mniej podatne na cierpią z „łaski” na ulicy. Hardtop ukrywa coupe i kabriolet w jednym samochodzie, ale w NC, estetyczny różnica pomiędzy otwartym a zamkniętym samochodzie jest nieskończona.

Wnętrze Mazdy MX-5

Jednak dla nowej Mazdy MX-5 (dostępny tylko płótnie), na capotar i descapotar potrzebujemy około trzech lub czterech sekund. Uchwyt na górze odblokowuje sufitu (CN sztywny praktycznie identyczne). Teraz to tylko kwestia podjęcia płótna i przyhamować. Przegubowe ramiona niemal automatycznie składany Pander. Istnieją źródła na końcu szlaku, który zmusza nas do zastosowania pewnej siły do ​​kotwicy, ale można zrobić z fotela.

Sprężyny te są tak zaprojektowane, że podczas korzystania z komunikatów shooter płótnie, powyżej rękawicy z powrotem, to przeskoczyć "kilka centymetrów i łatwo chwycić. Częściowo tak deflektor Ma niewielką krzywiznę (w ten sposób możemy dokonać manewru wygodniej), ponieważ w tym samochodzie, nie deflektor można złożyć do przodu jak w NC.

Kiedy już chwycił (ma specyficzne uchwyty go złapać), wystarczy przeciągnąć go do przodu i ramiona przegubowe poprowadzi swoją drogę do położenia kotwicy. zakończeniu operacji ponownego zaangażowania górną strzelca.

W NC, po prostu oddzielić uchwyt i naciśnięcie przycisku na konsoli środkowej. Operacja jest całkowicie elektrycznie i jest wykonywane w ciągu 12 sekund. Ten sam sposób w odwrotnej kolejności w celu zamknięcia. To takie proste i łatwe.

Jednym z aspektów, że martwi mnie to wysokość i położenie szyby. Nie należy się niepokoić, ponieważ nadal utrzymuje wysoki stopień percepcji roadstera, pomimo wiatr przenika mniej do przedziału pasażerskiego. To badano dokładnie bez zmiany dobrych uczuć transmitujących poprzednika.

Krzywe, proszę

Mazda MX-5 musi być urodzony pomiędzy krzywymi, ponieważ nie tylko jest jego ulubionym miejscem. To, że będzie trudno znaleźć samochód z lepszym wyczuciem tej samej cenie. Środek ciężkości jest bardzo niska, a rozkład ciężaru, doskonała. W nowej wersji, a nawet lepiej. To badał stanowisko kierowcy i konfiguracja czyni go szybszym samochodem po drogach krętych.

Prawdopodobnie pierwszym czysto sportowego generacja czterech tam. Ale to są nowe czasy i trzeba patrzeć na konkurencję i rynek, i głośno domagał się Mazda MX-5 będzie odłożyć swój mały procent niewinności i zdał „ciemną stronę” o sportowym.

Pierwszą różnicą jest to, że znaleźliśmy w NC wszystkie pięć biegów pozwalają nam na „play” mniej Dźwignia na podstawie ND. Znalezienie odpowiedniego systemu jest trudniejsze, i oczywiście zajęło dłużej, aby osiągnąć górny obszar obrotomierz, czyli tam, gdzie samochód działa dokładnie.

Przy odrobinie umiejętności nie powinno być problemem, przynajmniej w izolacji. Ale z ND na stosie, to jest trudne do śledzenia, ponieważ jest szybsze w zakrętach i jego podwozie jest bardziej wyrafinowany. Ciało kołysze się mniej, a przede wszystkim jest bardziej liberalne z bezwładności.

ND MX-5 jest bardziej stabilna niż w wersji 2014

Jest mniej podsterowności niż jego przeciwnik, który pomimo bardzo stabilny, jeśli spędzasz w prostych lub narożnych siłami wjazdowych może okaże się, że trochę podsterowności (to, wicie z mechanizmem różnicowym przynosząc w wersji 2.0). W ND trudniej jest dotrzeć do tego punktu i właśnie ze względu na stopień zaufania, który przesyła do sterownika wymaga mniej wysiłku.

Procent od stopnia zaufania daje elektryczny układ kierowniczy, który ukrywa pewne co dzieje się w asfalt. Osobiście uważam, że ukrywa niektóre informacje podczas NC Ci dokładnie wiedzieć, gdzie są granice. Jest rozkoszą, aby przejść w dowolnym MX-5, że choć dane dotyczące różnic technicznych brutto nie są tak masywne, jazdy ewolucji jest niezwykły. To jest trudniejsze do prowadzenia MX-5 2014 z taką samą łatwością, jak w 2015 roku.

Jest mniej sportowy i jest idealny klejnot jazdy i na szczęście ma wiele miejsca na poprawę. są praktycznie bardziej MX-5 NC, które zostały zmodyfikowane w pewnym momencie przez ich właścicieli, że są one całkowicie standardowe.

W nowej Mazdy MX-5 ma potrzeby stosowania makijażu lub strojenia. To jest tak dobre, jak z domu dotknąć pewnością pogorszy.

Hamowanie są silne w obu pojazdach, ponieważ potrzebują trochę zaprawa do masy mają trzymać. NC ma większe dyski, ale istnieje uzasadniona różnica wagi uzasadniające dane. I tutaj dotykamy punktu krytycznego: większa masa oznacza zwykle wyższą masę poruszającą, a tym samym utratę czułości w rogach, co jest tylko gruntu, na którym Roadster zawsze celował.

jako Nowe pokolenia urodziły, samochód traci niektóre istoty, aż doszła do przełamania schematów ND. Jeśli do tego otrzymujemy razem listę najlepszych narzędzi, mniejszy ciężar i kilka dodatkowych CV, to jest normalne, że kierowca NC muszą pracować ciężej, aby jeść wylądujesz w ND.

Odznaka Skyactiv w tyłek MX-5 ND

Nie wspominając, że w cyklu mieszanym, ND dał nam 6,5L / 100km podczas gdy pierwsza jest trudne do zauważenia pod 7,8l / 100km. To jest mniej wydajna i bardziej mieszczański, ale bardziej uniwersalne, jako że nie narodził się z tego powodu.

Jeśli chodzi o wymiary, ND czujniki parkowania są bardzo praktyczne, bo to kosztuje, aby uzyskać punkt z powrotem, i tak dałoby karę dotykowy, który ostatecznie kończy się parkowanie daleko od przeszkody ... ale same czujniki są nowoczesne i estetycznie linii podziału czystości, NC.

Po szybie jest dużo poczucie szerokości i krótki nos w nowy i stary praktycznie płaska linia. Ponieważ kąty są sposoby 2015, ale okrągłe, są one przez całe życie. I z każdym z nich, warto tam do końca świata.

Porównanie Mazda MX-5, wniosek:

Porównanie Mazda MX-2014 vs maj 2015

Jest lepiej, dźwięki, jest bardziej nowoczesny i estetyczny jest bardziej agresywny. Konsumować mniej, ma więcej słuchowych jazdy i bliżej do oryginalnej filozofii, że burżuazyjna NC Miata. Stracił kontakt w kierunku z powodu nowoczesnej ery, a może ma zbyt wiele przycisków i funkcje, które nigdy przystąpić na centralnym ekranie.

Prawdę mówiąc, może nawet oszczędzić centralny ekran. Wielu wolałoby niższą cenę i nie ma centralnego ekranu, dlatego ważne jest, aby prowadzić ten samochód.

W tym względzie, NC ma jaśniejsze. Radio, kierownica i za ostatni restyling, Bluetooth i fotochromowe lusterko. Trochę więcej niż podstawowe, wzdłuż kierunku, który przesyła dalej.

Wnętrze nowej Mazdy MX-5

W oderwaniu ten samochód jest idealny, a biorąc pod uwagę liczbę jednostek, które są w dobrym stanie, w cenach poniżej 15.000 euro ... i jeszcze kilka bardzo nowy za mniej niż 20.000 euro. Okazja, zabawki, prawdziwa uczta z ponadczasowym obrazie.

ND na dzień przyjdzie, gdy linia należy do przeszłości. W NC, bardziej wierny linii angielskich że Japończycy zawsze będzie ponadczasowa. Jej plastiku cierpią bardziej. Tapicerka znieść, prawdopodobnie mniej, ale ostatecznie pozostanie NC, jak to jest dzisiaj.

równoległe, ale oddalonych dążenie do dwóch kandydatów. Dwa samochody, które zostały zaprojektowane, aby cieszyć. Jeden z elegancją samochodu dla życia. Innym, precyzyjnie dostosowane do czasów współczesnych i podejmowania uprzywilejowanej pozycji. Kup kupić, że mogę zagwarantować, że nie będzie źle.

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

 • NC:
 • adres
 • moonroof
 • atemporal
 • schowki
 • ceny okazja
 • ND:
 • strojenie
 • zmiana
 • zachowanie
 • technologia
 • cena

Podobało nam się najmniej

 • NC:
 • wyższe bezwładności
 • konsumpcja
 • 5-biegowa
 • więcej cierpieli tworzyw sztucznych
 • ND
 • zjeżdżalnia pojemność
 • Filtr adres
 • Pij niektórych menu
 • pewne korekty