testy samochodów

Test Nissan Micra 1.5 dCi Tekna 90 KM: skuteczność i bezpieczeństwo flag

Kładziemy nowe kontrole Nissan Micra ustawione na górę zakończenia końcowego. Wykończenie Tekna. Pod jego maską, jedynym dostępnym silnikiem diesla, 1,5-litrowy dCi 90 KM związanego z ręczną skrzynią biegów pięć.

Nissan Micra 2017

Testowaliśmy nowy Nissan Micra Tekna wykończone i wyposażone w silnik 1.5 dCi o mocy 90 KM.

Obecnie segment B rynku motoryzacyjnym jest jednym z najbardziej nasyconych kategoriach dostaw. Każdy szanujący ogólnym marka, która ma jeden lub więcej wniosków, a nawet bardziej, ponieważ zwrotnice miejskie są coraz bardziej rozpowszechnione. Jednakże, skupiając uwagę na tradycyjne narzędzia, gdybyśmy mieli do wyboru modelu, który poniósł najbardziej radykalną zmianę w jego ostatniej aktualizacji, bez wątpienia, będzie Nissan Micra.

Pojazd z japońską firmę doświadczył imponujące zmiany pokoleniowej z wprowadzeniem piątej generacji podczas Paris Motor Show 2016. Od kilku miesięcy jest na sprzedaż na hiszpańskich dealerów oraz w sierpniu zeszłego roku, miałem możliwość przetestować urządzenie przez kilka tygodni. I ryzyko, że może wydawać się „spoiler” Będę góry, że byłem mile zaskoczony.

Zdjęcie 1 - Zdjęcia Nissan Micra 1.5 dCi Tekna 90 KMZdjęcie 2 - Zdjęcia Nissan Micra 1.5 dCi Tekna 90 KMZdjęcie 3 - Zdjęcia Nissan Micra 1.5 dCi Tekna 90 KMZdjęcie 4 - Zdjęcia Nissan Micra 1.5 dCi Tekna 90 KM

Nissan Micra 1.5 dCi 90 KM Zdjęcia Tekna

Około 2000 kilometrów, kilka wyjazdów do Madrytu, wiele tras wzdłuż plaży i gór, a także kilka dni pełnego wykorzystania w mieście pozwolił mi poznać mocne i słabe strony, które posiada jedną z najważniejszych modeli Nissana (Za zgodą ich zakres SUV). Praktycznie japońska firma nie opuścił jeden aspekt pojazdu niemodyfikowanej, więc istnieje wiele nowych funkcji, aby podświetlić.

Nissan Micra 2017 - później

Zmiany, które poniósł Nissan Micra z nadejściem piątej generacji była imponująca.

Co zmienił Nissan Micra?

Chociaż poświęciliśmy kilka artykułów mówić konkretnie o najbardziej istotnych zmian i innowacji wprowadził piątej generacji Micry, Interesujące jest to, aby wymienić niektóre z nich mają one obecne podczas tego czytania. Podczas jego coming-out w stolicy Francji, byliśmy świadkami materializacji estetycznym, technicznym i mechanicznym aktualizacji. Przynajmniej który daje narzędzia Nissan.

Na pierwszy rzut oka nie można zaprzeczyć, że zmiana była na lepsze. Nowa Micra echa obecna filozofia projektowania następująco japoński producent. Niektóre z jego najważniejszych cech zostały zablokowane przez Nissan Sway Concept. Detale takie jak kratki „V-motion” Twoje reflektory kształcie bumerangu zmiennej stopie lub sufit tak modne było szybko uchwycić naszą uwagę. Połączenie linii bardzo oznaczonych płynności, które transmitują inne obszary tworzy ciekawy kontrast.

W następstwie popytu i chciałbym niemal powiedzieć, że jakość musi mieć każdy nowy pojazd segmentu B trafić dziś rynku, Opcje dostosowywania są kolejne wielkie cnoty Micra. Wśród dostępnych kolorów, rodzajów wzorów winylowych i kół, mamy do naszej dyspozycji 125 opcji dostosowywania, co pozwala nam osiągnąć przy tworzeniu projektu zgodnie z naszą osobowością.

Nissan Micra 2017 - Side

Nowa Micra jest większy, technologiczne, bezpieczny i skuteczny.

wyposażenie technologiczne to kolejny z problemów, które mogą pochwalić się pojazd Nissan. Nowy system dźwięku Bose z sześcioma głośnikami Prywatne opracowanych we współpracy z samą marką, widok z tyłu aparatu, siedem-calowy ekran dotykowy centralnego oraz zdolność do wykorzystania Jabłko carplay są wyraźnym przykładem.

Pokoleniowa zmiana była imponująca. Nowy Nissan Micra jest bardziej śmiały, konfigurowalny, technologiczne, bezpieczny i skuteczny.

Nowy poziom bezpieczeństwa Micra jest w czołówce swojej kategorii Dzięki wielu asystentów i pomoce jazdy. Martwych kontrola kąt, ostrzegając układ pasa ruchu inteligentny przedni antykolizyjny z funkcją rozpoznawania pieszych sygnalizacji świetlnej czytelnik w czasie rzeczywistym, automatyczne sterowanie oświetleniem lub czynnej jezdni, to tylko niektóre z nich. Wszystkie te systemy gwarantują bardziej komfortową jazdę, a przede wszystkim bezpieczne.

Sama dostawa mechaniczny jest dość mały w porównaniu do niektórych konkurentów do Nissan Micra muszą stawić czoła. Można jednak wyposażyć silniki charakteryzują zużycia ograniczone oraz niski poziom emisji zanieczyszczeń. Wszystko to bez poświęcania akceptowalną wydajność, chociaż jak mój partner powiedział Oscar, którzy wzięli udział w międzynarodowej prezentacji, nie charakteryzuje jako szczególnie wyrafinowane. Asortyment składa się z dwa silniki benzynowe, jeden z 70 KM i 90 KM. W naszym przypadku, Przetestowaliśmy jedyną opcją silników Diesla 1.5 dCi 90 KM. Chociaż lepiej będziemy wchodzić w szczegóły na temat jedności, który przeszedł przez naszego garażu.

Nissan Micra 2017

Od kilku tygodni mamy testuje ten Nissan Micra 1.5 dCi Tekna 90 KM.

testów jednostkowych, w szczegółach

Teraz, gdy wiemy, co się zmieniło i najważniejsze aspekty Nissan Micra 2017 jest szczegółowo jedność Testujemy w ostatnich tygodniach. Od standardowego wyposażenia, poziom wykończenia do silnika był pod maską.

Nissan Micra

Nissan MicraZobacz szczegóły techniczne completaCombustible: diesel, GasolinaPotencia: 73-90 CVPuertas: 5CO285 g / kmLongitud: 2825 mm.Maletero: 300 l.Precio od: 13.550 €

Nissan Micra 2017 Środki
długo2,825 mm
wysoki1,175 mm
szerokość1,320 mm
bitwa2.525 mm
Porter min.300 litrów
Porter max.1004 litrów

Jak możemy skonsultować się u góry tabeli środków Nissan Micra 2017, zachowuje swoje kompaktowe wymiary, ale dzięki zwiększeniu długości, udało się zwiększyć dostępną przestrzeń w kabinie, zwłaszcza w tylnych siedzeniach. Chociaż, jak zobaczymy później, mimo że więcej miejsca, możemy być w nieco niezręcznej sytuacji.

Nissan Micra 2017 - później

Wygląda to tak naturalne, kolor metaliczny zasilania Niebieski Nissan Micra.

Ubrany w elegancki, atrakcyjny i pociągający kolor metaliczny „Blue Power”, Micra przeprowadziliśmy w ciągu tych ostatnich tygodni jest skonfigurowany z Poziom jakości Tekna. Wyjątkiem limitowanej BOSE jest obecnie sprzedawany i że cena i wyposażenie krokiem jest wyżej, mamy do czynienia z najbardziej kompletnych końcu zakresu.

Jak można się spodziewać, że ma standardowe wyposażenie wszechstronny, będąc najbardziej uderzających elementów:

 • Wypalanie automatyczne reflektory i czujnik deszczu
 • Ogranicznik prędkości i tempomat
 • Bezpieczeństwo Pakiet Plus (rozpoznawanie znaków drogowych, inteligentne sterowanie zmianą pasa ruchu, inteligentny zderzenie przedni układ z detekcją ruchu kołowego i asystent oświetlenia drogowego)
 • klimatyzacja
 • Wielofunkcyjna kierownica sportowa ze skóry z regulacją pochylenia
 • felgi aluminiowe 17 cali ONYX
 • Reflektory LED ze światłami do jazdy dziennej
 • światła przeciwmgielne
 • Elektryczne lusterka, regulacja ogrzewany elektrycznie składane
 • Prywatny system audio BOSE z 2 głośniki w zagłówku kierowcy
 • NissanConnect dotykowy 7-calowy nawigacji 3D
 • Inteligentny wzrok kamera 360
 • Tylne czujniki parkowania
 • Komputer pokładowy i wyświetlacz LCD 5 cali w desce rozdzielczej
 • Połączenie USB i Bluetooth
 • Smart I-Key

Nissan Micra 2017

Szczegóły nowej Nissan Micra C 2017 Pilar pomalowane na czarno, aby stworzyć efekt „dachem pływającym”.

Jednak, okazało się luki, które nie mogą pozostać niezauważone w nowoczesnym samochodzie, a ceną, która ma modelu Nissan. I to jest brak tylnego okna mocy. To prawda, mimo że najbardziej kompleksowy zakres opcji, brak tego elementu nie jest mniejsza. Też go brakuje bardzo praktyczne elementy technologiczne jako ładowarki bezprzewodowej dla smartfonów lub lepszą łączność pojazdu z telefonu komórkowego.

Przechodząc do części mechanicznych pod maską znajduje się 1,5 litrowy silnik wysokoprężny dCi, 90 i 220 Nm momentu obrotowego związanego z ręczną skrzynią biegów pięciu prędkości i układu napędowego przedniego koła.

A ile jest? cena całej tej konfiguracji jest już od 20,650 euro (P.V.P.). Jednak już teraz Nissan ma w miejscu dość ciekawe oferty pozwoli nam zmniejszyć tę kwotę do 16.550 euro na sfinansowanie zakupu z Magicznej planu 3D.

Nissan Micra 2017 - Wewnętrzna

Spojrzenie wewnątrz nowej Micry. Nowa tablica przyrządów i 7-calowy ekran dotykowy przyciąga naszą uwagę.

test

Pierwszy kontakt miałem z Micry nie było banalne, przejdź prawie połowę Hiszpanii, ponieważ celem było obniżenie samochodu z Madrytu do Murcji. Szybkim sposobem na naprawdę wiedzą, jak zachowuje się samochód na długich dystansach i poziom komfortu. W związku z tym mogę powiedzieć, że wielu uczestników prowadzenie jego usuwanie i dziękuję wygłuszenia kabiny, że można zmniejszyć wiele hałasu z zewnątrz.

Jednak pomimo swojej pięknej projektowania i wzór tapicerki, fotele nie są bardzo wygodne. można spróbować ponad osobiste doświadczenie, ale w porównaniu do innych pojazdów w tym samym segmencie próbowałem wcześniej, zostały one najmniej komfortowe. Po kilku godzinach oddalony obszar nerek cierpi ogromnie. Oraz w odniesieniu do tego aspektu, mamy wyznacznik zawieszenie, coś twardego moim zdaniem.

1,5 dci 90 KM charakteryzuje się werwą i niskiego zużycia. W postaci pasty, mamy nadmierne wibracje i nieco grubej transmisję.

Micra to samochód zaprojektowany, aby kilometrów przez cały rok. Pojazd do codziennego użytku i może być ważne przez weekend lub dokonać odpowiedniej podróż drogi w letnich wakacji. Ale takie podejście nie prowadzi do oszustwa, jest to narzędzie, które zabrakło dla rodziny. Nie ważne dla pary z dzieckiem? Wszystko jest przystosowany, ale dostępna przestrzeń w tylnymi siedzeniami jest prawie nie do pokonania HCP.

Nissan Micra 2017 - Front

Micra 1,5 dci 90 KM charakteryzuje się właściwości jezdne i wydajności.

Mido około 1,90 m wysokości i dostęp do tylnych siedzeń, aby sprawdzić swoją wygodę, wziąłem paskudną niespodziankę. Nie mogę siedzieć poprawnie ponieważ muszę znaczną ilość nadproża, z konieczności korzystania z tylnych siedzeń, miałby do czynienia z skręconej szyi, coś, co objawia do użytku awaryjnego lub bardzo sporadyczne, jak krótkodystansowa miasto. I jak zwykle w tym segmencie, centrum tylne siedzenie jest czysto referencje, zwłaszcza dla osób dorosłych.

Nowa generacja Nissan Micra charakteryzuje się zwinność wewnątrz i na zewnątrz środowiskach miejskich. wysokoprężny silnik wydajność 90 KM więcej niż dopuszczalna i, z wyjątkiem wibracji lub, w trudnych czasach, skrzynia biegów manualna pięciobiegowa, nowa Micra kroki naprzód w dynamicznym płaszczyźnie. Porusza się jak ryba w wodzie w zatłoczonych ulic z ruchu lub drogach.

dostawa energii jest dość bezpośredni, więc nie ma problemu, aby radzić sobie z takimi sytuacjami jak wznowić codziennego marszu po lekkim ruchu był zielony, lub przyłączając się do ronda. Adres, mimo że nieco szorstki, przekazuje pewne informacje.

Nissan Micra 2017 - Wewnętrzna

Dostępna przestrzeń na tylnych siedzeniach Micra jest główną HCP. Osoba, 1,90 m wzrostu nie mogą na nich jeździć.

Kilka więcej niż dopuszczalne, musimy dodać niskie zużycie że osiągnęliśmy podczas naszego testu. Micra 1.5 dCi 90 KM homologowany strach zużycie paliwa 3,5 litra na 100 kilometrów. I chociaż nie był w stanie sprostać tym znakiem, po prawie 2000 km długości, może ustawić średnio 4,1 l / 100 km. Nie jest zły. A jak już zauważył oficjalną postać średniego zużycia, to warto zauważyć, że emisja CO2 przy 92 g / km.

wnioski

Nie ulega wątpliwości, że zmiana pokoleniowa siedział luksusu w Nissan Micra. Japoński narzędzie może domagać się żyć drugą młodość obciążony wszystkimi rodzajami innowacji technologicznych, mechanicznych i technicznych. Niektóre z jego głównych zalet są liczne systemy aktywnego bezpieczeństwa, z którą jest wyposażone i mechaniczny dostępne, które zapewniają bardzo niskie zużycie. A jeśli uważasz się za osobę urbanite będziesz oferują nowoczesne wzornictwo i bogactwo opcji dostosowywania.

Niestety, niektóre negatywne aspekty, że nie można pominąć jest brak tylnych szyb elektrycznych lub niemożność wysoka osoba podróżować w tylnych siedzeń, będąc jedynie opinię centralny plac. Jednakże, Czy jest to dobre rozwiązanie? Jeśli zwykle zrobić wiele kilometrów i trzeba prywatnego samochodu lub podróżować ze swoim partnerem, Micra jest bardzo ważna opcja, jeśli mieszkasz w dużym mieście czy szukasz samochodu, który odzwierciedla Twoją osobowość lub chcą być ostatnim. Nissan Micra została dostosowana do zmieniających się czasów i ofertę w segmencie, gdzie konkurencja jest ostra.

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

 • nowoczesny i stylowy wygląd
 • Wydajność i niskie zużycie
 • Liczne opcje dostosowywania

Podobało nam się najmniej

 • Brak tylnego okna mocy
 • mało wygodne siedzenia
 • Przestrzeń w tylnych siedzeń

Uwaga: 8.0