testy samochodów

Test tesla model X P100D (i dzikich tryb Ludicrous)

Choć Tesla jest zainstalowany w Hiszpanii mieliśmy okazję zasiąść za kierownicą modelu X, modelu, który dostarcza niezapomnianych wrażeń z jazdy. Próbowaliśmy, najpotężniejszy wersji P100D zakresie, wyposażony w funkcje, takie jak tryb niedorzeczne i autopilota.

Falcon Wings wyposażony drzwi są znakiem rozpoznawczym modelu X

Istnieje kilka samochodów tak fascynujące jak Tesla Model X, unikatowy model w swoim rodzaju. Wydaje się, że wynik skrzyżowanie SUV i minivan, jest w 100% elektryczny, rumieniec wydajność ponad technologii supersamochód i przelewa się ze wszystkich stron. Jeśli model X i ewenement na papierze, mogę powiedzieć, że przewidywania doświadczenie jazda jest jeszcze bardziej intensywny.

Powiem wam moje wrażenia zanim za kierownicą tego modelu zrelatywizować niezwykły postęp Tesli się tu dostać. Warto pamiętać, że wielu próbowało, ale niewielu młodych marki można powiedzieć, że zostały zrewolucjonizuje przemysł motoryzacyjny. Tesla została założona w 2003 roku, sprawia, cztery dni jak mówią, i od tego czasu nie tylko rzeźbione niszy obok głównych producentów historycznych z ponad stu lat życia, ale także odniesienie mobilności elektrycznej i niezależnego prowadzenia pojazdów.

Amerykański producent zdobył światową sławę z Tesla Roadster, pierwszy 100% sporcie elektrycznych. ale dopiero w 2012 roku, z prezentacją swojego drugiego modelu, gdy przyszedł wysięgnik: The Tesla Model S to pierwszy elektryczny premii sedan i przyspieszyć przejście na świecie do zrównoważonej energii. Zostały tylko cztery lata od jego urodzenia, ale model S jest teraz po prostu najbardziej pożądane sedan elektryczne, z tysiącami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie.

Fotografia 1 - Zdjęcia Tesla Model X Test P100DZdjęcie 2 - Zdjęcia Tesla Model X Test P100DZdjęcie 3 - Zdjęcia Tesla Model X Test P100DZdjęcie 4 - Zdjęcia Tesla Model X Test P100D

Tesla Model X zdjęcia testowe P100D

Jednak zasługa Tesli nie zostało solidnie umieszczona w swojej kategorii. Z mojego punktu widzenia wielką zasługą jest to, że swój zdecydowany autonomiczne pojazdy elektryczne i zmusiła resztę przemysłu, aby zmienić, podążać tą ścieżką, że tradycyjne marki przez lata przechodząc tylko sporadycznie i niepewnie.

Najbardziej zaawansowany SUV na świecie

Będąc oczywiste postępujący wzrost wielkości produkcji, co spowoduje otwarcie nowych gigafactorías, nie dziwi fakt, że po sukcesie zakresie sedan jest rozszerzony o nowy model, który trafił do sprzedaży pod koniec 2015 roku. Tesla Model X, jak miałem możliwość prowadzenia pojazdów, powinny być bardziej praktyczne i znośny niż sedan ale amerykańska marka już nie chciał po prostu wyraźnie wyższy model S ale samochód z osobowości.

Utrzymanie charakterystyczny język zamiaru kalifornijskiej firmy, na obraz modelu X oznacza zwłaszcza pionowym otwarcia drzwi tylnych skrzydeł (Falcon skrzydła jastrzębia), które stały się już jego znakiem rozpoznawczym. Nie tylko dlatego, że otwarcie to wizualna uczta.

Dureń brzmieniu: 849594702533984256

Ale również otworzyć, system ten jest znacznie bardziej skomplikowany niż słynne drzwi skrzydłowe, ponieważ używa podwójne zawiasy: A pomiędzy górnej części drzwiczek i dachem oraz pomiędzy drugą góry okna i krawędzią samych drzwi. Więc można zginać pozostawiając drzwi blisko do nadwozia pojazdu w razie potrzeby, umożliwiając otwarte, nawet gdy jest mało miejsca boczne. W rzeczywistości, To zajmuje tylko przestrzeń 30 centymetrów, aby je otworzyć.

Jakby tego było mało fascynujące, otwór jest w pełni elektryczny, a system ma sześć czujników w każdych drzwiach, które wykrywają obecność przeszkód. Dzięki tym informacjom kompleks stawów regulować ruch otwierania i zamykania automatycznie unikając uderzenia osobę, samochód lub nawet dach garażu, rozszerzenie mniej więcej w zależności od okoliczności.

Drzwi otwierane pionowe pozwalają na łatwy dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń

skrzydła jastrzębia zapewnić naprawdę wygodny dostęp do drugiego i trzeciego rzędu siedzeń w tym modelu wnętrza Może być skonfigurowany z pięciu, sześciu lub siedmiu miejsc siedzących. Siedzenia posiadają wzdłużne przemieszczenie układu elektrycznego, aby umożliwić bardziej przestronne wejście lub ustawić podział przedziału pasażerskiego w naszym guście.

drzwi kierowcy otwierają się automatycznie pomiędzy 20 ° a 45 ° C (w zależności od przeszkód wykryte przez czujniki), w miarę zbliżania się do samochodu i zamknięcie bez naciskania pedału hamulca. Drzwi pasażera także ta moc i jak jastrząb skrzydełka mogą być otwierane zdalnie poprzez naciśnięcie przycisku inteligentnego klucza lub stosując lekki nacisk na uchwyty chrom przylegać do ciała.

Do tej pory można się domyślić, że tylna klapa ma również otwór elektryczny. Wielkość obciążenia zmienia siedzenia konfiguracji stały pomiędzy 2180 i 2494 litrów. Ma podwójne dno, idealne do umieszczenia na dolne kabli ładowania baterii Ci się doprowadzić dom na plecach i ma więcej miejsca? Nie ma problemu, pod przednią maską znajduje się także schowek z dodatkową objętości 187 litrów.

Bagażnik jest bardzo duża, zwłaszcza w wysokości, jest w pełni tapicerowane i ma bardzo regularne kształty

Zewnętrzne wymiary modelu X gwarantują bardzo znośny wnętrze. z szerokości 5,04 m i 2,07 m długie Nie dziwi fakt, że przestrzeń dla każdego z siedmiu miejsc jest hojny. Nawet w opcjonalnym trzecim rzędzie mogą pomieścić dorosłych średniego wzrostu bez trudności pomimo gwałtownego spadku sufitu.

Autopilot 2,0 trwa niezbędny sprzęt do pełnego autonomicznego prowadzenia w przyszłości

Gwałtowny spadek linia dachu charakteryzuje sylwetkę amerykańskiego SUV zapewnia nie tylko bardziej dynamiczny wygląd, ale przyczynia się do jego kawałek wyjątkowa aerodynamika jak to wyjaśnia bardzo niski współczynnik Cx 0,24. Za to wieńczy aktywny spojler regulację jego położenia w zależności od prędkości. Spojler zwiększa siłę docisku się na tylnej osi, dostarczając modelu X o większej stabilności, a także poprawia autonomia drogowych 1,6%.

panoramiczne szyby która rozciąga się poza filar, a kończy nad pasażerowie przednich foteli zapewnia doskonałą widoczność do przodu, natomiast filarem nachylona dulls widzenie w niektórych skrętów w lewo. Wnętrze lustro zapewnia widoczność tylko dlatego, że zagłówek morze z dwóch tylnych rzędów pokrycie znacznej części okna. Nie jest to wielka sprawa, ponieważ tylna kamera zapewnia doskonałą jakość obrazu, który zajmuje połowę ekranu multimedialnego.

Tylny spoiler roztwór aktywnego aerodynamiki

Organizm może kąpać się w palecie siedmiu kolorach (nasza jednostka testowa nosi szary Midnight srebrny) i wnętrze jest klejony w luksusowych materiały jak dach z Alkantary i skórzaną tapicerką, zarówno z różnych odcieni do wyboru, albo wykończenia drewna jesion lub włókna węglowego. Uczucie jest wysoka jakość oraz dostosowań są bez zarzutu.

Deska rozdzielcza ma czyste linie i minimalistyczny wygląd, do tego stopnia, że nie ma przycisków do uruchamiania lub włączyć hamulec postojowy ponieważ te funkcje są automatyczne: silnik elektryczny zaczyna naciskać na pedał hamulca i hamulec postojowy jest usuwany podczas wybierania biegów. Szeroka konsola środkowa stara się liczne schowki, gdzie pozostawiają obiekty i jedyną rzeczą, brakowało mi jest to podstawa dla smartfonów ładowania bezprzewodowego.

Minimalistyczny design z prawie całkowitym braku fizycznych przycisków

Niezliczone funkcje i opcje konfiguracyjne

Główną atrakcją jest bez wątpienia ogromny 17-calowy ekran dotykowy który przewodniczy deski rozdzielczej. Jest to największa z branży motoryzacyjnej i reprezentuje prawdziwą serce naszego doświadczenia na pokładzie, ponieważ jest to sposób na wykorzystanie i dostosować niezliczone funkcje.

Na ekranie dotykowym, który stara się doskonałą rozdzielczość, jest możliwe, aby otworzyć i zamknąć drzwi z siłownikiem, wybierz sterownik profile, funkcje wykorzystanie telefonii, splątania z opcji multimedialnych, w tym internetowego streamingu radia cyfrowego, radia lub usługi Spotify podłączyć fotele Klimatyzacja, dostęp do internetu za pośrednictwem przeglądarki, zarządzać załadunków i programowych baterii zasilających, różnych trybów jazdy lub zarządzać nawigacji z informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, wśród wielu innych rzeczy.

Oprogramowanie systemowe otrzymuje regularne aktualizacje satelitarne tak, że samochód jest zwiększona wydajność, media player ulepszenia zostały osiągnięte, bardziej nowoczesne mapy uzyskuje się, projektuje menu są uaktualniane lub funkcje autopilota są dodawane więcej. Oczywiście także otwiera drzwi do zaskakujące i zabawy Jajka (pisanki) i charakterystyczne Tesla.

Między innymi na centralny ekran pozwala zobaczyć, w jaki sposób i kiedy wydać moc baterii

Na dole ekranu ustawień kontroli klimatu, które również umożliwiają uniknięcie fizycznych przycisków są skoncentrowane. Idzie o krok dalej tradycyjnych systemów klimatyzacji, ponieważ system HVAC Tesli zawiera filtr HEPA, podobna do tej stosowanej w salach operacyjnych. Tak więc oprócz tradycyjnych funkcji cyrkulacji z powietrzem zewnętrznym i recyrkulacji powietrza, to SUV ma Tryb obrony przeciwko broni biologicznej broni który usuwa 99,97% zanieczyszczeń powietrza, pyłki, bakterie, wirusy i powoduje dodatnie ciśnienie wewnątrz kabiny, aby chronić pasażerów.

Niektóre z zadań bardzo kompletny system multimedialny może być również obsługiwany z kierownicy wielofunkcyjnej, regulowany elektrycznie, który zaskakuje za to, że w stanie skoncentrować się na wszystko tylko kilka przełączników i cztery oddzielne przyciski. Oczywiście, można również wchodzić w interakcje z poleceń głosowych.

Atrakcyjne oprzyrządowanie cyfrowe jest konfigurowalny

Chociaż centralny wyświetlacz wszystkie oczy skupić się nie tylko wyświetlacz, który zasługuje na uwagę. Przez obręcz koła kierownicy jest wyświetlanie w pełni cyfrowy panel przyrządów pokazując cyfrowy prędkościomierz, zwykle informacji z pokładowych instrukcji komputerowych oraz nawigacji. W centralnej części stanowi pojazd z prawdziwego wyświetlania czasu jazdy, co wykryto składników znanych jazdy autopilota pomocy.

Jeżdżę jednostka zajmuje pierwszą wersję Autopilot, układ pół-autonomiczny poziom jazdy 2 (W sumie jest pięć poziomów), który automatycznie dostosowuje prędkość, pozostaje w pasie lub zachować bezpieczny dystans do poprzedzającego samochodu, wśród innych funkcji. Pozwala także przesunąć samochód zdalnie za pośrednictwem aplikacji na smartfonie, który pozwala poruszać się pojazd do 12 metrów (na przykład, aby usunąć go z bliska miejsca parkingowe, gdzie nie jest możliwe, aby otworzyć drzwi). W tym krótkim przyziemienia mogę sprawdzić, czy autopilot idzie bardzo dobrze, zwłaszcza na ekspresowych, i jest niezwykle łatwy w użyciu.

Dureń brzmieniu: 849567028893687808

Od października 2016, wszystkie modele mogą zawierać Tesla autopilot 2.0. Na poziomie oprogramowania nie ma dużej różnicy jest dzisiaj z autopilota 1,0 aż walidacja iść płonące etapy (i aż ustawodawstwo postępuje). Klucz jest w sprzęt. W przeciwieństwie do pierwszej wersji, Autopilot 2.0 ma osiem kamer zamiast jednego, posiada 12 czujników ultradźwiękowych sonaru o lepsze pokrycie i komputer 360 jest 40 razy silniejszy. Powoduje to, że widać z większym zasięgu i precyzji wszystkiego, co dzieje się wokół pojazdu. Potencjał tej drugiej wersji jest znacznie wyższa od Ten ulepszony autopilot dokonuje niezbędnego sprzętu do prowadzenia pełnej autonomicznej w najbliższej przyszłości.

zawał wydajność

Systemy pół-autonomiczne są doceniane na długie wycieczki lub dżemów, ale cieszyć się jazdy najlepiej jest wziąć stery siebie. I więcej w tej sprawie, ponieważ P100D jest umieszczony na górze gama modelu X, powyżej 75D, 90D, 100D. „P” od jego nazwy wynika, że ​​jest to wersja wydajność, Większa wydajność i „100” Znajdź bateria litowo-jonowa ma nominalną pojemność 100 kWh. Jest to najbardziej wydajna bateria w katalogu amerykańskiej marki i dostarcza całą swoją energię do dwóch silników elektrycznych, działając na wale powstałego w układzie elektrycznym do napędu na cztery koła.

Up jest łatwo zapomnieć, wagę i rozmiar modelu X

Przód jest moc silnika 193 kW i 375 kW tył. Jest to uzupełnienie zarówno łączna moc nie jest sumą dwóch potęg lecz skutkuje 450 kW równowartość ponad 600 KM. W przypadku, gdy ktoś miał wątpliwości, że model X P100D jest to SUV o wysokiej wydajności.

Ten model marka inspirowana przez wynalazcę i inżyniera Nikola Tesla może być rodzinny samochód, który podczas jazdy z bardzo gładka, ciesząc wysoki komfort jazdy dzięki bardzo cichej walcowania. Przy wysokich prędkościach jest tylko nieznacznie postrzegane aerodynamiczny i hałas toczenia, ale wcale nie zakłócić spokojną atmosferę, która przenika do kabiny.

Niewiarygodny dwoistość modelu P100D w sekcji dynamicznej dziwi. Że relaks jazdy może być odłożone na bok i cieszyć się dziką wydajność tylko zlew z pedału przyspieszenia z prawej nogi. Podczas stania, ten samochód jest zdolny do przyspieszania od 0 do 100 km / h, w 3,1 sekundy wstrząsające rekord jakiegokolwiek innego potężnego SUV, który chce wstać. W rzeczywistości, wiele znanych supersamochodów pozostają w tyle tej marki, takie jak Lamborghini Huracan, z Mercedes-AMG GT R lub T. Ferrari GTC4Lusso

Dla maksymalnego przyspieszenia po prostu wybrać tryb niedorzeczne. Jeśli wciśnięty na dłużej niż 5 sekund, nowy tryb Plus jest aktywowany Ludicrous

Bez względu na to, jak szybko jedziesz, wejście na pedał gazu przekłada się na ostrą przyspieszenia. Zwłaszcza, jeśli wybrany na ekranie systemu Infotainment Tryb jazdy Ludicrous, zaprojektowany, aby zapewnić maksymalną wydajność krótkoterminowej, zapewniającej maksymalną moc. W trybie niedorzeczne, wcisnąć pedał gazu jest jak uciekający ciężarówka uderzyła w tył X. Model akcja jest dzika, ponieważ przyspieszenie chwilowe, popychanie beznadziejnie przeciwko wyniku oparcia o wyniszczającej maksymalnym momencie obrotowym 967 Nm.

Jak można uruchomić zarówno 2,4 tony samochód?

Niedawna aktualizacja oprogramowania, która jest już zainstalowany w tym urządzeniu, pozwala pójść dalej i włączyć Nowy tryb niedorzeczne Plus , To niesamowite, jak może się wydawać, jeszcze bardziej imponujące, ponieważ bateria nagrzewa się do jego optimum wyodrębnienie wydajność, co skutkuje większą moc i przyspieszenie. Spektakl obłędu, zwłaszcza jeśli pamiętamy, że jesteśmy jazdy SUV-osobowa siedem.

A wielkie funkcje wymagają układ hamulcowy, który będzie pasował i hamulce zaskoczył mnie na dobre. Zelektryfikowanych modele wyposażone są regeneracyjnego hamowania, aby odzyskać część energii utraconej w spowolnienia, a to oznacza inny samochód z silnikiem spalinowym tylko unikalny dotykowy. Naciśnięcie pedału hamulca w elektrycznym samochodzie retencji pierwszego gatunku jest uzyskanie informacji zwrotnej i że potem hamowanie odbywa Sam więc ostatecznie pedał musi być obniżone bardziej niż oczekiwano. W modelu X P100D nie mam tego uczucia, bo czuć hamowania jest bardzo podobna do konwencjonalnego samochodu. Można mieć wiele do zrobienia duże tarcze wentylowane 355 mm z przodu oraz z tyłu 365 mm Ugryziony przez cztery-tłokowe zaciski pomalowane na czerwono, aby pamiętać, że mamy wersję Wydajność.

Pomimo jego dużych rozmiarów, model X porusza się dobrze w obszarach krzywych

P100D trwa zawieszenie pneumatyczne, nie tylko dostosować jędrność swojej kretyn, ale również prześwit w zakresie od 137 do 211 mm. Pamiętaj wybory według lokalizacji i tak, na przykład, w przypadku wybrania możliwie najwyższą pozycję w punkcie trasy System przechowuje te informacje i następnym razem przechodzą przez nie zawieszenie automatycznie umieścić te same ustawienia, aby dostać się do tego punktu.

Ustawienie tłumienia jest dość twarde i razem z 22-calowe koła Opcjonalnie obuty z bardzo niskim profilu (265/35 R22 z przodu i 285/35 R22 z tyłu) jest zauważalne niedoskonałości asfalt, ale nie są niewygodne. Taka konfiguracja pozwala zawierać oscylacje wielkogabarytowych ciała SUV Tesla zaskakujące dla swoich dobry zwinność w bardzo krętych drogach. W każdym razie, kto priorytetów komfort przypadkiem utrzymać koła 20-calowe, które są standardowo.

Duże odległości na jednym ładowaniu

W samochodzie 100% elektryczny, autonomia ma fundamentalne znaczenie w tym rozdziale model Californian spełnia notatki. Tesla model X P100D ma 542 km autonomii zgodnie z cyklem NDEC. Model niewykonanie (100D) wydobywa się trochę więcej życia baterii i osiąga 565 km. Rekord jest model S, maksymalnie do 632 km zasięgu. Dzięki tej zdolności na podróż w samochodzie elektrycznym to nie jest szalony.

Jeden cel podróży do miejsca przeznaczenia, przeglądarka ma aktualnego obciążenia i istniejące punkty doładowania pod uwagę w celu określenia najbardziej optymalnej trasy

Model California ułatwia. Oprócz zwykłych funkcji systemu nawigacyjnego, Tesla realizuje kilka dodatkowych usług, które są bardzo przydatne przy planowaniu podróży. Przy obliczaniu trasy, przeglądarka uwzględnia obciążenie w czasie samochodzie i pokazuje, dlaczego warto spędzić superchargers, ile wykorzystywane są w tym czasie, oblicza, ile czasu ładowania i szacunek z wielką pozostały ładunek dotrze w każdym punkcie obciążenia i ostatecznego przeznaczenia. Dla naszego spokoju nie ma miejsca na niespodzianki.

Model X jest standardowo z pokładowego ładowarki 11 kW i ewentualnie bez dużej mocy ładowarki 16,5 kW różnych adapterów dla różnych typów połączeń. punktów ładowania infrastruktura jest nadal zielony w Hiszpanii, ale Modele Tesla można załadować do każdego rodzaju wtyczki za pomocą odpowiedniego adaptera więc masz cztery opcje, aby przejść do naładować akumulatory elektryczne modelu X:

  • wylot domowego: Myśl dnia na dzień, jak ucieka się do tradycyjnego gniazdka wszyscy mamy w domu, tak samo gdzie ładujemy nasz telefon komórkowy. Na dobę (8 godzin) odzyskanie około 150 km autonomii.
  • Publicznych punktów ładowania: Te stacje ładowania na ulicy lub parkingu, których zdolność do zwiększania autonomii zależy od mocy każdego punktu. Tesla zapewnia adaptery dla najbardziej popularnych typów, takich jak CHAdeMO, J1772 lub Mennekes.
  • Ładowarki w dniu przyjazdu (przeznaczenia ładowania)Sieć ta stworzona przez Tesla doładowuje punktów 100 kilometrów na godzinę autonomii i są w hotelach, ośrodkach i restauracji. Obecnie istnieje prawie stu tragarzy w dniu przyjazdu w Hiszpanii, choć liczba ta stale rośnie.
  • Turbinowe (turbinowe): Są szybkie punkty ładowania zlokalizowane w strategicznych miejscach trasach łączących dalekich podróży. Jak szybko są one? To jest po prostu najszybszy ciężar świata w stanie zarobić 270 km zasięg w 30 minut. Hiszpania zainstalowało 10 stacji w sumie 54 turbinowe i oczekuje się, że amerykańska marka, która liczba stacji znacznie zwiększyć w tym roku.

Tesla ogłasza ceny naładować w Hiszpanii: 0,24 euro / kWh

Jak mogłoby być inaczej, wszystkie te cechy mają bardzo wysoką cenę. Tesla model X P100D kosztuje 166,050 euro, kwotę, do której należy dodać kilka tysięcy euro więcej, jeśli spojrzymy na liście wyposażenia opcjonalnego. Choć oczywiście kurs jest dostępny dla kilku kieszeniach, to nie wydaje się nieproporcjonalny nakład dany produkt końcowy i to jest górny koniec.

Dla tych, którzy niestety nie mają takiego budżetu wentylowany trzeba nie zapominać o przyszłości Tesla Model 3, samochód będzie pozycjonowany jako model dostępu Tesli i zapowiada się tak zaawansowane jak w modelu X, ale z bardziej przystępnej cenie. To wygenerował taką ekscytację, że 150.000 rezerwacje odebrany w ciągu 24 godzin, więc jest to komercyjny sukces, mimo że nawet nie rozpoczęła produkcję. Będzie ona również śledzić rozwój Tesla model Y który poszerzy zakres SUV marki.

Tesla model X nie ma konkurencji na rynku

Coś idealny dla osób zainteresowanych posiadaniem model Tesla w garażu nie jest już konieczne, aby przejść poza naszymi granicami, aby stać się jednostką. Firma prowadzona przez charyzmatycznego Elon Musk jest boom: Ostatni Tesla już rozpoczął lądowanie w Hiszpanii. Jej siedziba mieści się w Barcelonie, a mimo to umożliwia kupowanie swoje samochody w sieci od grudnia ubiegłego roku 2 znajduje się również zespół sprzedaży zarówno w Barcelonie jak iw stolicy. Madryt i Barcelona będzie pierwszym hiszpańskich miastach, gdzie otworzą sklepy fizyczne w drugiej połowie 2017 roku.

Obecność na naszym rynku nie tylko upraszcza proces zakupu, ale również korzystne dla gwarancji swoich modeli sprzedawanych tutaj. Osiem lat gwarancji bez limitu przebiegu dla akumulatora i układu napędowego cztery lata lub 80.000 km dla pozostałej części samochodu. Tesla zaleca recenzję każdą przepustkę roku, ale nie wymaga, aby utrzymać wymóg gwarancji.

Opinie ekspertów

Podobało nam więcej

  • autonomia
  • komfort jazdy
  • zawał wydajność

Podobało nam się najmniej

  • wysoka cena
  • Projekt coś mdły

Uwaga: 9.0