aktualności

Zalety i wady rada przeprogramowania ECU

Analizować jakie są zalety i wady przeprogramować swój samochód do wzrostu mocy silnika będą miały wpływ na zużycie paliwa i niezawodność?. Możemy powiedzieć, jakie problemy może trzeba będzie przeprogramować PBX są i co należy wziąć pod uwagę oblicze ITV i ubezpieczenie Czy warto?.

przeprogramowanie centrali To jest wspólne dla dawki dodatkowej mocy naszego rozwiązania samochodowym. W pierwszej części tego artykułu możemy powiedzieć, co to jest, a następnie spróbuj rozwiązać wątpliwości, które mogą powstać przed dokonaniem tej zmiany.

Zaczęliśmy pytanie trudno odpowiedzieć Co poprzez przeprogramowanie może obniżyć zużycie paliwa? Tak i nie. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli mamy więcej energii będziemy mieli większe wydatki paliwa bo gdzieś musi opuścić. Ale po przeprogramowaniu wyższy moment obrotowy jest osiągany przy niskich obrotach więc może krążyć w długich marszach dłużej, coś, co przynosi korzyści konsumentowi.

Więc tak, spożycie może zejść, ale nie dlatego, że silnik wydać mniej per se ale ponieważ To pozwala nam na bardziej wydajną jazdę ponieważ muszą polegać mniej na niższych biegach. W żadnym wypadku nie należy spodziewać się dużych różnic nawet bardziej zauważalne turbodiesel samochody, które mają już duże niskim poziomie około par.

Oczywiście, mają dodatkową dawkę mocy pod prawym pedałem może zachęcić niektóre sterowniki jechać szybciej, co spowoduje większe zużycie. Konkluzja jest taka sama jak wcześniej, to zależy od stylu jazdy. Jeśli zrobimy to linia więcej wesoły, zużycie będzie wyższe o przeprogramowanie bez niego.

Innym częstym pytanie Zrobić Harms reprogramowania żywotność silnika? To zależy od tego jak agresywny przeprogramowania. Logicznie rzecz biorąc poprawkę na zwiększenie początkowej mocy 50% będzie bardziej szkodliwe niż wzrost o 10%, ponieważ jesteśmy bardziej wymagających mechaników.

Standardowe reschedulings zwykle gładki i grać z marginesami fabryce Jest oferowany przez producenta, a zatem nie trzeba mieć istotny wpływ na niezawodność. Jak już wspomnieliśmy, mówiąc o konsumpcji, znacznie od wyniku zależy od samego kierowcy: agresywne napędowy poddawane większemu naprężeniu mechanicznemu (z lub bez przeprogramowania) i skrócenie żywotności. Moraleja, wykonaj kaffir a samochód będzie trwać dłużej.

przez przeprogramowanie Czy oficjalna gwarancja fabryczna samochód zostanie zgubiony lub mają problemy z ITV lub ubezpieczenia? Teoria brzmi tak. Zwiększona moc jest głównym reforma więc jest to zmiana, która musi zatwierdzić i umieścić w arkuszu danych (czyli formalności i dodatkowych kosztów). Trzeba również poinformować ubezpieczenia i, oczywiście, oznacza utratę gwarancji przez producenta pojazdu (chyba że zmiana jest dokonywana w oficjalnym warsztacie).

W praktyce bardzo trudno jest mieć żadnych problemów w tym zakresie ponieważ jest praktycznie niewykrywalne: brak fizycznych modyfikacji tylko na poziomie oprogramowania. W każdym razie należy pamiętać, że zmianę harmonogramu jest odwracalny i zawsze można wrócić do oryginalnych ustawień, jeśli to konieczne.

Przeprogramowanie ECU: cała prawda

osobiste doświadczenie

Kilka lat temu pojechałem do znanego specjalisty do wykonywania przeprogramowanie mojego samochodu. odtąd Byłem wiele osób pytało mnie o moim doświadczeniu i wyraziła wątpliwości przed podjęciem pogrążać zrobić ze swoim samochodem. Tymi liniami Mam nadzieję, aby usunąć wątpliwości.

Samochód jest w pytaniu Seat Leon Druga generacja. niedźwiedzie 2,0 TDI 140 KM przed restyling, nie niosąc czyli common rail pompa wtryskiwacza ale i jest połączony z ręczną zmianą.

Jest to wspólny silnik, montowany nie tylko w wielu modelach Seat ale także innych marek grupy VAG więc warsztat wcześniej otrzymanych razy z kilkudziesięciu modeli z tym samym silnikiem. Przez doświadczenie Zdecydowałem gromadzony przez norma przeprogramowanie, mieli już więcej niż udowodnione. Przed i po przeprogramowanie, który Został on wykonany przez OBD, wszedł do banku, aby porównać wyniki.

Mam kolorowe grafiki aby uczynić go bardziej zrozumiałym. Przerywana niebieska linia jest seria moc i czerwony moc po przeprogramowaniu, ich wartości są widoczne na lewej osi reprezentowanej w kW. Linia przerywana jest para żółty zielony i oryginalny silnik moment po przeprogramowaniu, z wartościami odzwierciedlenie w prawo w Nm. Oś dolne są obrotów na minutę silnika.

homologaba Seat 140 KM i 320 Nm momentu obrotowego dla tego modelu. W mojej jednostce, zapoczątkowana w banku zaproponował 115 kW (156 KM) i 356 Nm. Po przeprogramowaniu ECU osiągnęła 131 kW (178 KM) mocy i 399 Nm momentu obrotowego.

TDI 2,0 znane jest dostarczanie mocy gwałtownie około 2,000 obrotów na minutę (znany kopnięcie Funkcja), ale w ramach tego systemu jest mało siły i powinna skierować w dół. Po przeprogramowaniu, różnica była niezwykła. Silnik żywsze i mocniejsze zauważalne, ale także nieco miększe i nadające się do miasta. kopnięcie To zmiękczona, przez co Dostarczanie i bardziej postępowy zasilania od dołu. Przy około 1800 obr./min już zaczyna odczuwać ciąg.

Dzięki nowej gospodarki elektronicznej spędzać mniej paliwa, bo mogę iść na długich marszów bez problemów. Jest to teraz możliwe, aby bardziej wydajne jazdy nie może być pewien, czy robi ten sam typ jazdy przed spożyciem byłby taki sam lub mniejszy, ale Jestem pewien, że nie będzie więcej.

O niezawodności, ponad 100.000 km podróżowaliśmy od tamtego czasu i wystarczy powiedzieć, że liczba incydentów do tej pory nie było dokładnie zerowy. Minęło kilka oficjalnych opinii od i nigdy nie wykryto dziwne oznaki zużycia lub jakichkolwiek wad.

Inną kwestią jest to, czy często samochód mi sprawdzić więcej czarny dym niż zwykle, coś, co nie zdarza się w normalnych warunkach, ale Tak krocząc na akceleratorze. W każdym razie, nigdy nie miałem problemów na ITV w teście przezroczystości, który mierzy poziom dym z wydechu.

Więc zyskały na wydajności, gładkość, a także cieszyć się szerszy zakres użytecznych obrotów. Nie mogę być bardziej zadowolony z przeprogramowaniem a na pewno w przyszłych samochodów może mieć powtórki. Oczywiście, moja rada jest taka, zawsze iść do specjalistów wybitnych specjalistów oferując zabezpieczenia.