aktualności

Części zamienne do samochodów japońskich będą tańsze

Przechowywać japoński samochód może być nieco tańsza od lipca, zgodnie z japońskich gazet. UE i Japonia są negocjacje odciążenia na zwyczajów niektórych towarów, w tym samochodów i ich części zamienne są.

samochody europejskie są egzotyczne w Japonii, zwłaszcza jeśli nie są niemiecki

Dziś, gdy kupujemy japoński samochód najprostszym sposobem jest zostały wyprodukowane w europejskim lub tureckiej fabryce czy niskiego lub średniego zasięgu. Jeśli mówimy o luksusowych modeli, Mogą one zostały wyprodukowane w Japonii, a nawet w Ameryce Północnej i niektórych krajach azjatyckich, takich jak Indie czy Malezja.

Duże japońskich producentów ma zakłady w UE lub drzwi: Toyota, Nissan, Suzuki i Honda. Oni nie mieli jeszcze maluchy, które potrzebują i znosić fabrykach ojczystej przypadku Subaru, Mitsubishi i Mazdy.

Produkcji w UE ma tę zaletę, że producent jest bliżej klienta pod każdym względem, w tym rozwój w niektórych przypadkach bariery taryfowe i unika. już Japońskie samochody są opodatkowane stawką 10%, gdy UE są importowane.

AñoUnidades importowane do Japonii
2013331286
2014319677
2015313081
2016327607

Lista samochodów osobowych sprowadzonych do Japonii z zagranicy (UE i inne)

Że sytuacja zmieni się w perspektywie średnioterminowej. Japonia i Unia Europejska od lat negocjuje zmniejszenie taryf w branży motoryzacyjnej. Od 2013 roku staramy się traktat, które są korzystne dla obu stron, co nie jest takie proste.

Japonia importuje znacznie mniej samochodów niż eksportuje do Unii Europejskiej, tak taryfy będzie ulżyć im raczej Nipponese. Jest to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na zakup samochodów europejskich i tych, którzy mają największe znaczenie mają niemieckich producentów: Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen, Audi i MINI.

Ponad połowa samochodów importowanych przez Japonię w 2016 roku (63,5%) były te znaki

To będzie trochę poczekać, zanim zostanie rozwiązany problem części, że teraz mają 3-4% dopłaty. Nie ten sam samochód całości kawałki, dlatego w niektórych krajach są importowane częściowo zmontowane (CKD) jako części i zakończeniu montażu na miejscu. Wątpliwe, że będzie się działo w Europie.

W ciągu kilku tygodni UE może ogłosić porozumienie z Japonią, zgodnie z którymi taryfy na części prawie wszystkich samochodów są usuwane pochodzenia japońskiego. Według gazety Nikkei, Japończycy powróci do usunięcia przeszkód dla europejskich produktów żywnościowych, takich jak ser, wino lub wieprzowiny.

Bezpośrednią konsekwencją zniesienia taryfy dla części zamiennych jest to, że może to znacznie obniżyć cenę komponentów utrzymanie samochodu, jeśli mówimy o dostawcach pozaeuropejskich. będzie korzystać kilka modeli produkowanych w UE, ale będzie to bardziej zauważalne w modelach wykonanych w Japonii.

A co taryf na kompletnych samochodów? Japończycy chcieliby quedasen wyeliminowane w ciągu siedmiu lat, ale Europejczycy wolą czekać kolejne 10 lat. I dlaczego tak długo czekać? Cóż, nie jest interesujący powód, i są bariery pozataryfowe.

Toyota Pixis Joy

W japońskim rynku krajowym widzieliśmy nadchodzi kilka europejskich samochodów. Wyeliminować 10% taryfy ruszy nieco bardziej grzęda, ale nadal oczekujące przedmiotów asymetrii w kwestiach regulacyjnych i normalizacyjnych, jak również samochody kei.

Europejczycy nie mogą konkurować z samochodami kei, Japońskie popularne narzędzia, które mają bardzo napięty cenę i obniży limity rozmiaru wzór, moc, waga, itd. Brak zainteresowania eksportu poza Japonią, a Europejczycy nie są zainteresowani w walce w rejonie, gdzie Japończycy nie mają konkurencji.

Dlatego nie tylko trzeba wyeliminować taryf, ale inne bariery. UE i Japonia będą musiały zgodzić się na wspólnych przepisów, aby ułatwić niż ten sam samochód iść na rynku czy inny sposób. Trudniej będzie przekonać Japończyków, które powinny złagodzić przepisy dotyczące samochodów kei. Istnieje droga jest pełna drutem kolczastym.