aktualności

Jazdy w pozycji neutralnej lub „żeglarstwo”

Wszystkie wydajne podręczniki jazdy odradzają jazdy na luzie, ale przede wszystkim zrobić ze względów bezpieczeństwa. Istnieją sposoby, aby zaoszczędzić na podstawie tej metody, jeśli zrobione dobrze. Niektóre automatyczne skrzynie biegów również zaoszczędzić więc bez utraty bezpieczeństwa.

Gerhard Plattner, wydajny ekspert jazdy, prawdziwy krach. Jeśli chcesz być taki jak on, czytaj dalej ...

Wszystkie silniki elektroniczny wtrysk (100%, co jest sprzedawane dzisiaj) nie spożywają żadnego paliwa, jeśli jest w biegu, a przepustnica jest podnoszony. Chyba że istnieje ryzyko projektu przez niskich obrotach, elektronika rozumie, że koła przesunąć silnik poprzez transmisję, a nie należy spożywać.

Jednak konsumpcja jest 0, ale to jest hamowany, jest hamulec silnikowy. Jest to najlepszy sposób, aby zatrzymać, oczywiście, ale zdarzają się sytuacje, że nie są zainteresowani, ponieważ byłoby odwrotne tracić prędkość mający wygrać później. Wie, że doświadczony kierowca, i że istnieje pokój dla poprawy wydajność.

Istnieją problemy związane z bezpieczeństwem jazdy z neutralne, ponieważ wspomagania hamulców jest mniej skuteczna, jeśli jest to potrzebne, i stracił kontrolę nad samochodem potrącenia. Ale w warunkach wysokiego bezpieczeństwa, kołowy obojętny To nie jest głupie, jeśli spełnione są pewne warunki.

Dziś mamy jedne automatyka które oddzielają silnik z przekładni (pracy na biegu jałowym), gdy nie jest przyspieszone. Na przykład, czy DSG / S tronic pola VAG Grupa kiedy mamy dodatkowo do wyboru tryb automatyczny, ekonomiczny i dynamiczną jazdę. W trybie ekonomicznym, skrzynka czyni tę funkcję.

Jeśli zostanie wykryte, że kierowca jest często hamowania, ECU rozumie, że chcemy kontynuować prowadzenie zapakowane, a silnik pracuje na biegu jałowym. Oznacza to zużycie 1 litra / godzinę lub mniej, w zależności od odbiorców elektrycznych (i zastosowania), silnika i innych warunków. Żaden problem dla bezpieczeństwa.

Tak szybko, jak pedał hamulca zostanie dotknięty, bieg jest włączony, więc nie ma ryzyka utraty kontroli. Zużycie może być poprawiona i ulepszona, zwłaszcza na trasach o małym nachyleniu, które nie zatrzymują brakuje. Jeśli to zrobimy biegu my enlenteceremos przed, albo będziemy musieli wstrzykiwać więcej paliwa na godzinę na biegu jałowym.

Jak tylko pedał gazu, jednostka sterująca silnika rewolucjonizuje marsz wstawić odpowiedni reżim i nie zauważyłem żadnego zaczepu, w bardzo krótkim czasie. Jest to rodzaj zachowania, które powinny być zgodne z wykwalifikowaną kierowcy z manualną skrzynią biegów, Pierwszy bezpieczeństwo, po zapisaniu.

Zachowują również silnika bez przyspieszania technika jest mniej efektywne. Silniki są mniej zachowane logicznie mniejsze przesunięcie, mniej mechaniczne tarcie i straty mocy pompowania powietrza do cylindrów. Im wyższa przemieszczenie, tym większa korzyść, to nie to samo zrobić w 1,0 do 2,5.

Zauważmy więcej silników benzynowych

Ponadto, również importowana marsze. Im dłużej (mniej obrotów silnika na tym samym tempie) niższe retencji w szóstym zawsze mają mniejsze ciśnienie niż czwarty powrotem. Im mniej biegów mieć samochód, tym większe potencjalne korzyści, ponieważ istnieje bardzo długie marsze.

W samochodach takich jak Seat Leon Ecomotive, technika ta tylko będziemy oszczędzać paliwo: pojemność silnika i przy bardzo długich marszów mało

Jeśli dodamy do tego, co zostało powiedziane, widzimy, że idealny samochód do wdrożenia tej techniki ma wyporność strzelanie wysokie, kilka marsze i cortitas. Jeśli mówimy o samochodach gaźnikowych, które nie przeciąć wtrysk paliwa, technika neutralny sprawia jeszcze więcej sensu. Jeśli nie masz dobry stary klasyczny, tym bezpieczniej samochód jest elektroniczny wtrysk.

Jest to bardzo ważne Pamięć wiedzieć rewolucje do którego musimy iść. Na przykład, jeśli pójdziemy do 80 km / h na piątym i umieścić postoju, silnik spada do 800-900 RPM. Jeśli chcemy uzyskać piąte, musimy przyspieszyć silnikowi trochę, aż do 2500 RPM (oko, jest przykładem), przed zwolnieniem sprzęgła. Jeśli tego nie zrobimy dobrze, zgnieść uszkodzenie sprzęgła i długoterminowej, które jest drogie.

Technika ta wymaga maksymalne stężenie przez kierowcę, ponieważ zawsze musi być przygotowany do wstawienia bieg, grasz. Nie jest wskazane, aby to zrobić z dużym natężeniu ruchu lub krętych drogach lub w obszarach miejskich. Wręcz przeciwnie, to najlepiej jest wykonywać w miejscach, które znamy bardzo dobrze, do jakiej wysokości i jakie sekcje schodzą. Więc mamy nieznaczne oszczędności, a my nie będziemy umieszczać nasze bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o samochody elektryczne, Technika ta ma tę zaletę, że nie zużywają energii, ale nie stracić prędkości regeneruje. Efekt będzie tak samo, jeśli krok na pedał gazu wystarczy, aby zatrzymać i odzysk energii z kolei, pobór mocy wynosi zero. To musi być w porządku z prawego pedału.

w samochody hybrydowe, Ta technika ma sens w niektórych modelach. Na przykład, w przypadku Toyota i Lexus, jesteśmy zainteresowani poniżej 80 km / h, ponieważ możemy zapakować samochód szybciej bez wymuszania silnik benzynowy do prowadzenia transmisji (występuje i chronić silnik elektryczny ). To już jest podział włosy, Oszczędność jest bardzo mała, tak bardzo, że nosić elektroniki.

Nie wolno wyłączać silnika na biegu jałowym, nigdy!

W niezbyt odległej przyszłości, jak przekazać patent Bosch, silnik wyłączy się zamiast na biegu jałowym i działa. Wszystko odbywa się automatycznie. Wyłączyć silnik w konwencjonalny samochód do jazdy w pozycji neutralnej jest dość niebezpieczne, a to naprawdę to, co nie powinno się robić, ale ryzykujemy wyczerpaniu paliwa z jednego momentu do drugiego.

Najlepiej jest zadzwonić żurawia na hazard, ryzyko utraty działa wspomaganie kierownicy, wspomaganie hamowania, a nawet funkcjonowanie poduszek powietrznych, Nawet nie myśl!